Mám 17 rokov a asi mám genitálny herpes

nikcanikulienka
29. júl 2012

Ahojte žienky,ja sa však ešte slečna.Mám taký problém,momentálne sa o ňom neviem poradiť ani s mamou tak píšem tu.Už týždeň ma mierne páli pri močení a objavili sa mi dole také ako keby výrastky pri malých pyskoch a pri vchode,nesvrbí to však,mám aj výtok.Neviem či je to genitálny herpes alebo bradavice či čo,mám priateľa ale on nič také nemá.Neviem čo teraz robiť,stratila som ešte aj kartičku poistenca.Mám 17 na gynde som ešte nebola,teraz neviem čo robiť či ísť ku kožnej alebo čakať kým si vybavím akrtičku a tak na gyndu,fakt neviem.

trish31
30. júl 2012

@liz_lemon skoda ak by si mala 27 tak ti to vybavim nech ti to poslu pre drobca

monika2606
30. júl 2012

@nikcanikulienka Ahojky, troška som čítala pár príspevkov, tak ja byť tebou tak by som si fakt šla vybaviť tú kartičku a šla ku gynekologičky, nemáš sa vôbec čoho báť, neni to také hrozné, ale viem čo prežívaš, ja som sa tiež bála keď som šla prvý krát, ale uvidíš keď pôjdeš už z tade tak zistíš že to nebolo také hrozné, budeš aspoň vedieť aký máš zdravotný problém a tým ho budeš môcť aj vyliečiť a aspoň niečo urobíš pre svoje zdravie...drž sa, to bude dobré neboj papa pekný dník

liz_lemon
30. júl 2012

@trish31 dik, uz ho mam 🙂

diusik
30. júl 2012

@sharmana
" popravde, na MK by som asi v živote nechcela radu od žien, lebo vždy sa to zvrhne na nejaké obviňovanie a mudrovanie..."
absolutne suhlasim s tymto vyjadrenim!Hlavne by som to odkazala @boska79

zuzkat1
30. júl 2012

@trish31 moj nazor na lekarov je asi taky ze vyhybat sa im oblukom,lebo aj ked ti nic nie je dokazu ta do roka zabit...

trish31
30. júl 2012

@zuzkat1 ja si myslim,ze prevencia sa nema podcenovat

zuzkat1
30. júl 2012

@trish31 ved kazdy ma iny nazor🙂

lauricka
30. júl 2012

@nikcanikulienka predpokladam, ze kedze si pisala vcera, tak dnes si to uz vsetko vybavila. Ak by nie, tak zajtra. Viac to riesis, nez je treba. Kazdy ma neprijemny pocit pred prvou navstevou gyna, niektore vzdy, ked tam idu, to je normalne, ber to ako sucast vsetkeho a chod. Uvidis, ked pojdes odtial, ze to vobec nie je take strasne, ak si tam este nebola. Hadam zdravie je prednejsie.

butterfly22
30. júl 2012

ja toto nechapem...baby si tu chodia po radu (mimochodom nikcanikulienka sa mi vobec nevidi nezodpovedna) a miesto rady jej tu dobre ze neidete vynadat do nejakej promiskuitnej stetulky...ak nechcete poradit,radsej by ste sa mohli zdrzat komentara niektore....

butterfly22
31. júl 2012

@nikcanikulienka neboj sa, vysetrenie nie je zle, ja viem ze su to nervy prvy krat...skus sa uvolnit a mysli na nieco dobre,napr. co budes robit poobede 🙂 urcite to zladnes a potom budes aspon kludnejsia....daj vediet,co povedal lekar...drzim palce 🙂

nikcanikulienka
autor
1. aug 2012

Ahojte,som rada že sa tu už nikto nehada,ved každy ma to svoj názor a ja mu ho neberiem,na gynde som bola ten skonštatoval že sú to genitálne bradavice a poslal ma ku kožnej.Z dermatovenerologičky som bola sklamaná,prišla som tam ukázala to,poriadne sa na to ani nepozrela,mala to na háku,dala mi an predpis krém imazol,ten mi dala minimalne 3x vždy ked som bola na kožnom s nejakym inym problemom,povedala že ak to neprejde do týždňa tak dusík,lenže ja už som mala pred rokom na rukách bradavice a viem čo je to za bolesť to vypaľovanie tekutým dusíkom,každý to vníma inak,ale mňa to skutočne bolelo,toto ja tam dole absolvovať nebudem,tak rozmyšľam že vyskušam ten imazol hned zajtra a potom fakt neviem,ale potešila som sa z jednej veci🙂) kedže som mala sex iba sjednym jedinym chlapcom a to mojim terajšim priateľom,nemysim si že by som to mala od neho,aj ked mohol byť iba prenašačom tochto virusu a nemusel amť žiedne bradavičky ani prízaky..ešte ked som bola panna,teda asi ejaky rok mam na stehne mali vyrastok,bol tam iba jeden a dnes pozerám na to a je to malá bradavička,holim si aj stehna,takže predpokladam že som si to zaniesla až tam holenim,tak sa tešim že to nie je hpv nijakeho toho pôvodu čo spôsobuje rakovinu krčka materice......a potešilo by ma ak by niekto poradil niečo na tie gen,bradavice svinske

butterfly22
1. aug 2012

@nikcanikulienka no tak to je fajn, že si aspoň toto zistila.... inak ako ja viem, tak aj genitálne bradavice môže spôsobovať HPV vírus... nepovedali ti k tomu viac?? Nejaké odbery, alebo pod....nič ti nerobili?
genitálne bradavice sú vírusového pôvodu, takže sa ich nestačí zbaviť zvonka.... treba zvýšiť imunitu proti výrusom...
Na potlacenie virusov-zvysenie imunity voci viralnym su :
extrakt z olivovych listov(oleuropein),extrakt z brezovej kory(betulin),creosot bush(chaparal=larea tridentata),astragalus, echinacea, aloe a baza .
Z mineralov selen , zinok a koloidne striebro. skús sa popýtať v lekárni.
Zvonka radia potierať tea tree olejom, alebo na to vraj pomáha Epigen...je to nejaký krém na opary, ale vraj perfektne zaberá aj na tieto bradavičky...