Mám 33 rokov a z ničoho nič sa mi začne točiť hlava a je mi zle

jefinka18
3. júl 2020

Dobry den, mam 33 rokov a uz 3 roky sa trapim...skusim vam opisat moje tazkosti a mozno mi niektora poradite..znicoho nic v priebehu dna sa mi zacne točiť hlava, nevolnost, zle od zaludka- ale nezvraciam, citim vnutorny neklud, nervozitu...zavrat potom trva este par hodin a cely den mam vlastne uz o nicom a necitim sa dobre.. su dni ked mi nic nieje a su dni ked cely den mi je zle, nechuti mi jest a hlava sa toci.....uz som bola obvodnej, neurologicky aj interniatu...tlak mam ukazkovy 120/80 pulz 78...mala som holtera aj ekg a echo srdca, ct hlavy...vsetko ok a stavy sa mi stale vracaju...je obdobie ked mi je aj tyzden do re a potom to pride a som 3 dni mimo...nechuti mi, je mi zle, mam zavraty a strach...neurologicka mi predpisala Meniserc...uzivam uz 3 tyzdne ale stavy sa vracaju...je to katastrofa







obvidnrj aj internistu aj neurolog

lalia33
3. júl 2020

@jefinka18 Ahoj, ja som mala niečo podobné.. Tiež sa mi točila hlava, ostalo mi zle ale skôr som sa začala triasť a mne aj tlak vždy vyskočil a tep srdca cez 110, tiež som pochodila doktorov kopu, a nikto mi ale nič k tomu poriadne nepovedal, len dohady, možno tetania, možno to je len z krčnej chrbtice,možno stres.. Mala som toho plne zuby ze nikto mi nič poriadne nezistil.len odporúčania ze cvičiť a vydržať (odneurologicky) .. Ale tak aspoň beriem magnézium a bkomplex a mam pocit ze sa to trochu ukludnilo... Neviem ci ti to pomôže 🙂

danielahamar
3. júl 2020

Dievčatá, tetania🤔? Hlavne lalia33, keďže tep vysoky

kvetinka75
3. júl 2020

Ja som to mavala z krcnej chrbtice. Pomohli rehabilitacie a masaze

astika
3. júl 2020

Ja som taktiež na to trpela, za mňa krčná chrbtica, ktorá mi dokázala akoby scvaknúť cievu, ktorá zásobuje mozog a preto točenie. Rehabilitáciou sa to dalo do poriadku, ale nemôžem spať ani ležať na rovnom.

jaass
3. júl 2020

@jefinka18 tetanicky syndrom?

lalia33
3. júl 2020

@danielahamar mne ju nediagnostikovali... Len domnienky, mne toho povedali lekári viac ale nič presne.
A preto som si začala dávať aj to magnézium, lebo na to nič iné ani nepomôže.. Vraj teda.

luccija
3. júl 2020

@lalia33 na to neexistuje nič len minerály a kľud nestresovat, psychohygiena
@jefinka18 úzkosť, tetania, krcná chrbtica?ale pri tej by si nemala neklud, nervozitu.Robili Ti MRI mozgu ciev, krčnej chrbtice?Od toho treba začať, ak bude v poriadku je to psychika

jefinka18
autor
3. júl 2020

robili mi sono krcnych tepie a ct-cko mozgu...vsetko ok...aj zelezo v krvi ok...anemia vylucena....idem sa objednat znovu neurologicke tak uvidim...

slavkasobanska
4. júl 2020

@jefinka18 ahoj aj ja mávam závrate a naposledy mi na neurologii predpísala Torecan čipky no fakt pomáhajú , teraz dlhšie nie sú dostupné ale sú lieky skús , beriem len keď mi je zle