Mám alergiu na nikel a kobalt. Čo dalej v práci?

lenka0005
9. apr 2008

dnes mi potvrdili alergiu na tieto kovy,pracujem s tým denno-denne a neviem čo dalej.Máte s tým niekto skúsenosť-prosím poradte 🙂 😉 🙂

mata2
9. apr 2008

Ahoj,ja som vysoko alergicka na nikel 😝 .Clovek s tym nemusi ani pracovat,a aj tak je s tym v kontakte az-az 😠 .
Napr.:voda z vodovodu,mince,klucka na dverach,kostice v podprsenke atd...

lenka0005
autor
9. apr 2008

ja mám zapálené viečka a opúchajú mi.Mala som len občas zapálené brucho od gombíka.Ale posledný rok to mám dosť hrozné,asi budem musieť zmeniť prácu.

mata2
9. apr 2008

mne sa supala koza na dlaniach,a samozrejme tiez zapalene brucho od gombika,usi od nausnic,zapestie od hodiniek.Tak som s tym supanim koze isla na kozne,ona mi urobila testy na alergie a ked zistila ze som alergicka na nikel tak povedala,ze to preto sa mi supe koza,lebo som "preniklovana" 😀 .Aj v potravinach sa totiz nachadza nikel.

mata2
9. apr 2008

a kde pracujes,lenka?

smary
9. apr 2008

ahoj ja mam alergiu na chrom,kobalt,nikel...u mna je to zatial len v kontaktnej forme,cize nepozorujem zatial ziadnu rekaciu po zjedeni niecoho co tie kovy obsahuje (paradajky,potraviny v konzervach...)...ja mam len ekzem po prackach na opaskoch,gombikoch na rifliach,hodinkach,...ale tomu sa da vyhnut (podlepit,podlakovat,nenosit,...)...ty si s tymi kovmi vo fyzickom kontakte?

mata2
9. apr 2008

ja som pracovala ako pokladnicka v obchode,takze mince som mala v rukach stale 🙄
ani ja nemam reakciu po zjedeni niecoho,co nikel obsahuje,ten nikel sa v tele len uklada a potom aj to podrazdenie koze po kontakte s gombikom byva horsie

lenka0005
autor
9. apr 2008

každý deň mi prejde rukami kovová karabína asi 200-300 krát,pretože kontrolujem jej funkčnosť,a robím s tým už rok.

lenka0005
autor
9. apr 2008

Zajtra idem ku doktorke na vyhodnotenie testov,tak budem múdrejšia 🙂 😉 🙂

filipa
10. apr 2008

tiez mi zistili alergiu na chlorid kobaltnaty (v podstate obsiahnuty vo vsetkych ostatnych zluceninach kovov) a na kalafunu (je sucastou leukoplastov, lakov, farieb, monozstva veci dennej spotreby..). to znamena, ze ani podlepit si nemozem, kedze leukoplast zasa obsahuje tu kalafunu. ale hned na zaciatku mi to preliecili kortikoidnou mastou (kozna lekarka), co mi okamzite pomohlo. na nejaku dobu som uplne vysadila hodinky, obrucku a ine "okrasy", neskor som sa snazila zmenit svoj pristup ku stresu a snazila som sa ho obmedzit na minimum (to bol podla vsetkeho spustac celej alergickej reakcie, stresy suvisiace s nastupom po materskej do prace, dieta v skolke, neustale choroby a stale dookola). teraz chodim homeopaticke a musim si zaklopat, prejavy mam minimalne. som spokojna, da sa s tym zit. odporucam skusit kvalitneho homeopata, ak je pricina vzniku alergie vyvolana psychyckym stavom, mohla to byt nejaka reakcia, ktora to cele spustila, urcite ti dobry homeopat pomoze (samozrejme kortikoidom sa asi na zaciatku nevyhnes, ale skus to minimalizovat). drzim palce aby si nemusela menit pracu

aninka1605
20. apr 2008

awojky no potrebujem radu taktiez som alergicka na tieto kovy..... ☹ a rada bych som si xcela dat pearsing do jazyka a taq by som xcela vedala z akeho materialu by musel byt aby som bola v pohode a nemalo to vplyv na alergiu.... pls ak nietko vie taq napiste na aninka1605@gmail.com vopred dakujem

mata2
20. apr 2008

zlaty by vadit nemal 😎

biba12
20. apr 2008

Ahoj,

ja som tiez alergicka na Ni. Nenosim ziadnu bizutku, len tu z Pinku, to mam overene, ze mi nerobi zle. Ale vacsinou striebro a zlato. Podlepujem rifle, lebo aj ten gombik mi robi zle, rovnako ako opasok. Sranda, ze som nato prisla v 19 rokoch ,dovtedy bolo vsetko ok. Jedlo je v pohode, s tym problem nemam. Na pokozku mi po vyhodeni vyrazok zabera Bepanthen.

mokuska
14. jún 2008

mile zienky ja som tiez alergicka na tieto kovy,ak nosite hodinky musite bus investovat do drahsich titanovych take sede,matne alebo zacat nosit zlate veci a pre tie ,ktore chcu nieco na telo tak existuje chirurgicka ocel a vraj je to overene ze nie su problemy,dostat to uz skoro vsade,dokonca som minule natrafila na jablonecku bizuteriu kde je vyslovene napisane,ze neobsahuje chrom ani nikel a cena bola uzasna okolo 1OO sk,treba len hladat a pytat sa,lebo niekedy ani predavacky nhevedia co predavaju.

digysa
14. jún 2008

Tiez som alegricka na nikel a kobalt a este k tomu pridam striebro. Vzdy, ked som mala na krku nieco strieborne, tak som bola vyhadzana, ako keby som mala osipky. Este som mala dost problem s usami a kozoku okolo hodiniek. Teraz sa to uz zlepsilo, lebo nosim vsetko bez niklu.

lenka0005: asi by si ozaj mala zmenit zamestnanie...

mafik
29. jún 2008

aninka1605

tiez som alergicka na tieto kovy ale v studiu mi dali do jazyka normalnu cinku z chirurgickej ocele a nic mi to nerobi,je to uplne fpohode.... len si daj pozor lebo v niektorych studiach davaju nekvalitne cinky s ktorych potom riadne opucha jazyk

mywiel
29. jún 2008

Ja mam alergiu na nikel, musim sa mu vyhybat inac sa mi vyhadzu vyrazky co svrbia. 😠 Jednou moznoznostou su kvapky na odstranenie kovov z tela, daju sa objednat u ludi co robia s biorezoanciou a zaroven ti urobia test. 😉

annia
30. jún 2008

Taktiez som alergicka na nikel a kov,takze ziadne hodinky,prstene,naramky....Moja kozna mi predpisala pred polrokom jednu dobru mast,a docela zabera...mala som s tym problem hlavne na rukach,a odvtedy to uz nie je take strasne. Len netusim ako sa to vyriesi s obruckami. 😒

miselin111
18. nov 2008

Ahojte tak aj ja som alergicka na vsetky tri kovy nikel kobalt chrom zo zaciatku mi pomahali tabletky aj krem mam ale pomali pomaha mozte mi poradit co by som mala robit?retiazku nenosim ani bizuteriu stale to zmizne a naspet sa to objavy stale je to horsie a horsie doktorka uz nevie co ma robit vraj sa mam vyhnut lenze ja velmi otom neviem ako sa mam vyhnut atd.ak by ste mi mohli poradit poradte mi strasne mam cervene ruky a vyzera to ako popalene a suche lupe sa mi koza aj brucho mam ale velmi nie.Pracujem aj s lepidlom moze to byt aj od toho?Poradte vopred dakujem!

miselin111
18. nov 2008

A este by som sa chcela spytat cim mam prelakovat tie kovove gombiky prosim piste mi mozte aj imail Michala201@azet.sk

miselin111
18. nov 2008

ahoj annia mohla by si i napisat tu mast aj ja mam na rukach ak mozes napis mi mne sato objavuje stale dik

roasha
18. nov 2008

dievcata,tak vas nepotesim,euro ma dost vysoky obsah tychto prvkov. 😖
dalej su to rozne cvoky v trickach,bundach,bizuteria,je to skoro vsade 😝 ....no-nic moc. 😔

stresmenka
18. nov 2008

Ahojte baby tak aj ja sa pridávam k Vám s tým istým problémom ako je alergia. Ja nemôžem nosiť ani okuliare s kovovým rámom lebo vyzerám ako keby som mala monokle pod očami tak som to vyriešila šošovkami, ale poisťovňa mi neprepláca ani halier vraj sa to nedá a to si ich kupujem každé 3 mesiace dávam 2700.- Sk. Hodinky retiazky ani nič také nenosím, lebo aj keď som mala zlaté tak ma to svrbelo a obrúčku tak tá mi teraz nevadí ale jeden čas som ani to nenosila, ale mám ju len vonku doma si ju dávam dole ☹ bohu žiaľ. No a gombíky som si musela všetky poprešívať na klasické umelé a na opasky môžem zabudnúť. Ja lieky neberiem žiadne hoci mi alergológ povedal, že do konca života ich budem užívať, lebo je to kontaktný ekzém a to hlavne kôli tvári ale ja som ich vysadila a nič kovové nenosím tak zatiaľ mám pokoj. Ja som to dostala po 30-tke dovtedy mi nič nebolo.

Roasha o tom eure som tiež dosť čítala je to vraj nebezpečné pre tie ktoré robia hlavne s peniazmi.

No a aj mne odporúčali tú chirulgickú ocel majú aj stránku na objednanie www.chirocel.sk

slzicenka
18. nov 2008

pocula som,ze eura-mince maju byt poniklovane,takze neviem ako to budes potom znasat ak to je teda pravda,ze budu poniklovane tie mince.Ak by to vsak pravda bola,nechapem tomu,preco?,kedze vela,vela ludi v dnesnej dobe ma prave alergiu na tieto zlozky

dius5
5. dec 2008

Ahojte, mam radu : MORE, MORE a este raz MORE....prečitala som si vsetky prispevky, aj ja som alergicka uz roky na nikel. Nemohla som sa ani kupat, kazdy po sprchovani som bola cervena od flakov co svrbeli. Potom sme isli s manzelom k moru. Ked sme sa vratili z dovolenky som si zrazu uvedomila, ze ma po sprchovani nic nesvrbi. Odvtedy sa mi neobjavili flaky ani jediny raz. Chodime k moru odvtedy k moru kazdy rok aj 2 x a alergia je o 90% lepsia. Samozrejme pri dlhom styku s kovom mi to miesto zacne svrbiet, aj gombik, ked sa mi dlho opiera o telo, preto ich vsetky lakujem priesvitnym lakom, ale je to omnoho lepsie a hlavne po kupani uz ziadne flaky po tele.

smisela
5. dec 2008

Ahojte,mne sa v poslednom období začal objavovat červený fliačik na bruchu,dosť to svrbí a jedine čo ma napadá je cvok na nohaviciach,myslíte že to je takisto alergia???doteraz som s cvočkami nemala problem 😒

nanika
21. máj 2009

JJ smisela, tym to zacina ;) Baby, neviete, kde by som nasla ten zoznam potravin, vyhybam sa kovom, ale asi dostavam riadnu davku cez potraviny, lebo mam vyhadzanu celu tvar, som si ista, ze je to z kovov :( Teraz bolo nieco v Eme, ale hladam nejaku stranku, ktora sa tym zaobera, diky moc.

bejbypd
21. máj 2009

ahojte aj ja to mam ale nikdy som nic co mi zakazali nedodrziavala lebo to by som nemohla nic a uz som po roku uplne ok kovy mi zrazu nevadia 😉 ale z tych potravin co si pamatam tak urcite nie cokolada,sa mi zda ze ryza a kopec kopec veci no skusim pohladat ten papierik kde to mam napisane...

ma_se
28. máj 2009

PEKNY DEN
tiez som alergicka na NIKEL,nemam to potvrdene od lekara,ale viem to len preto,ze nemozem nic nosit,ziadne prstene,hodinky,ziadne kovove veci nemozem mat prilozene priamo na kozi...lebo okamzite sa mi vyhazdu vyrazky,take vodnate,ktore svrbia...
potraviny ktore obsahuju NIKEL SU-cokolada,strukoviny,kakao...atd.tiez si vsetko nepamatam...
a aj KOZMETICKE VyROBKY obsahuju NIKEL...ako je riasenka,tiene,ruz...

ramzesa
28. máj 2009

Tiež sa k vám môžem pridať. Tiež mám alergiu na kov. Od mala som mala problémy s náušničkami, ako tak striebro a zlato som nosiť mohla. Potom v puberte sa mi spravil strašný ekzém od opaska 😝. Teraz nemôžem ani zlato, ani striebro, nič... Ale tiež je to individuálne. Zlatý a strieborný prsteň mi nevadí, ani bižu hodinky na ruke. 😕 Ale opasok, rôzne pracky, a tie zlaté a strieborné náušnice áno 🙄 . Čiže v ušiach nenosím nič :-P. A čo sa týka potravín, mám aj peľovú alergiu, takže toto neviem určiť, či ma tvár svrbí z jedla-niklu, či je to skrížená alergia s peľmi alebo z peľov vo vzduchu. Ale viem,že čokoláda mi dobre nerobí na kožu a stres to len zhoršuje. 🙄

mywiel
28. máj 2009

Ja som alergicka na nikel a liecit to bohuzial nejde, jednoducho sa mu musim co najviac vyhybat.