Mám červenú tvár

suezana
8. apr 2012

chcela by som vedieť, či má niekto podobný problém ako ja a hlavne, ako ho rieši 😢 😢 😢 to, že sa zahanbím za akúkoľvek hlúposť, alebo keď ma počúva viac ľudí - to už neriešim..... ale v poslednom čase ma trápi niečo ešte horšie - každý deň po príchode z práce ostanem červená - moja tvár horí, štípe..... ☹ ☹ ☹ takisto po dlhšej ceste autom - a momentálne už asi 4 hodiny som ako paradajka a mám fľaky po celej tvári - hodinová cesta autom 😲 😲 ..... boli sme na pohrebe - bola hrozná zima, následne kar - nikto nebol taký červený ako ja - a všetkým bola zima 😲 😲 a otázky typu: čo si taká červená? čo si si vypila? - no nič - som šofér ☹ ☹ čiže alkoholom to nie je.... Pomohli by nejaké krémy proti začervenaniu? Make up nepomôže, už asi 2 mesiace nepoužívam, lebo som si myslela, že ten mi vysušuje tvár..... Ďakujem za každú radu.

simsalabim
8. apr 2012

@suezana ja si myslim, ze u teba by to mohla byt kombinacia citlivej pokozky a alergie - napr. na chlad + ta ostychavost k tomu. Asi by som navstivila alergologa, ak je to na alergickom podklade, urcite by aspon kusok vedel pomoct. A v lekarni by som skusila nejaky hypoalergenicky krem pre extremne citlivu pokozku... Ono ak je pokozka neustale alergizovana a trapene vselijakymi vplyvmi, potom uz cervenanim a vysusanim reaguje na kazdy podnet.

liz_lemon
8. apr 2012

@suezana skus radsej kozneho navstivit, inak kremy proti zacervenaniu maju v lekarni, napr. Bioderma Sensibio AR

suezana
autor
8. apr 2012

@simsalabim na alergológiu chodím, to ma nikdy nenapadlo sa opýtať 😕 mám na seno - ale takéto som to nikdy nemávala ako posledný rok 😔 - ďakujem

suezana
autor
8. apr 2012

@liz_lemon no po dnešku rozmýšľam nad tým kožným 😒 .... keby som vedela, či tie krémy proti začervenaniu nie sú len zbytočne vyhodené peniaze.... , tak hneď kúpim.... aj keď neviem, či presne trafím....

koniarova
8. apr 2012

@suezana Určite na kožné. 😉 😉 Máš citlivú pokožku, zrejme treba predpísať krém na "mieru".

liz_lemon
8. apr 2012

@suezana no, ved preto treba ist najskor ku koznemu, aby sa vylucilo nieco ine
ja mam seboroicku dermatitidu, a pouzivam ten krem od Biodermy, a pomaha okamzite, akurat, ze zacervenanie sa zhorsuje aj stresom, teplom, zimou...

suezana
autor
8. apr 2012

@koniarova vďaka - tak teda asi mi nič iné neostáva, lebo takto sa nedá žiť 😖

suezana
autor
8. apr 2012

@liz_lemon a čo je to seboroická dermatitida? to je takéto niečo? Ale ten krém nie je na predpis, však? Inak ja sa moc nemusím krémovať, nemám to rada..... už som aj tak skúšala chvíľu, že som sa začala pravidelne krémovať, prestala som používať make up..... len to krémovanie som dlho nevydržala....

liz_lemon
8. apr 2012

@suezana vraj to ma kazdy 2. clovek (to mi povedala kozna), prejavy su rozne, niekto to ma na tvari, niekto vo vlasoch, niekto aj na tele, vyliecit sa to neda nijako, len to drzat v prijatelnom stave, na tvari sa to prejavuje zacervenanim, pri strese, su priserne flaky, ale ono to zbledne, ked sa clovek ukludni, vraj to nie je dobre opalovat, ale mne opalenie robi praveze dobre
inak ja sa kremujem len rano, na vecer vobec, len si ju vycistim, raz som citala, ze plet si tak lepsie oddychne
ten krem je volnopredajny, ale stoji dost vela cca 20 E http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/co-je-no...
ale su aj ine firmy, ktore vyrabaju taketo kremy, ako La Roche Posay http://www.la-roche.sk/la-roche-posay-rosaliac-...
a vynikajuca je aj voda Sensibio http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/co-je-no...

suezana
autor
8. apr 2012

@liz_lemon a ty si skúsila všetky, alebo len ten od biodermy? a ako teraz treba postupovať? asi by som nemala na tvár používať žiadne mydlo, ani sprcháč, však? Do kelu, možno to robím zle aj týmto - aj šampónom si tvár mydlím pri umývaní vlasov 🤐 🤐 🤐

liz_lemon
9. apr 2012

@suezana ja pouzivam len ten od Biodermy, lebo castym menenim kozmetiky sa ti to moze este zhorsit
a jasne, ziadne mydlo na tvar 🙂 ja si tvar len cistim tou Sensibio vodou a potom si dam krem, co sa tyka sprchovania, tak najlepsie sa mi osvedcili mydla od Dove, ktore vobec nevysusuju pokozku, ale na tvar ich tiez nedavam, detto sampon nepatri na tvar

suezana
autor
9. apr 2012

@liz_lemon tak trochu som čítala aj témy o SD, ale tak vyzerá, že ja to našťastie nemám - keďže ani v hlave nemám nič, ani šupinky sa mi nerobia na tvári - no veľmi dúfam, že to bude len nejaká iná precitlivenosť - a teda môžem potvrdiť, že stres, alebo naopak - úľava od stresu - to asi u mňa tiež vyvoláva + zmena teploty 😒 dnes som v pohode - tvár normálna, začnem to viac sledovať - a možno to nie je ani stres v pravom zmysle slova, len také napätie/ podvedomý stres - lebo mne je v práci fajn, aj cestovanie mám rada, ale tak všade je asi riziko nebezpečenstva a moja tvár reaguje 😝 😉
a hneď zajtra, alebo aj dnes ešte, ak by som šla von, idem do lekárne kúpiť ten krém - skúsim sa aj poradiť, či by nebola nejaká lacnejšia alternatíva - ako ten cetaphil - no uvidím - ďakujem za každú radu 😉

liz_lemon
9. apr 2012

@suezana radsej sa chod najprv poradit s koznym, nic si nekupuj, kremy su drahe, tak aby to neboli zbytocne vyhodene peniaze

terpe
5. nov 2014

Zdravím, mám to isté a umňa je to najvýraznejšie pri fyzickej zátaži ale uvidíš že sa s tým žiť naučíme. Keď sa napríklad ja pozriem na seba do zrkadla bielu tvár neuvidím nikdy vždy aj v úlnom klude ju mám na lícach brade a aj na čele mierne začervenanú. riešim to teplou vodou a poriadne vyumývam od potu a masnoty pravidelne viac krát do dňa . Krem nepoužívam mám taký pocit že nepomáha žiadny len zbytočne prekríva pory ktoré potrebujú dýchať .

sonka345
8. nov 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

Skú požiadať v lekárni o zvorky a vyskúšaj. Súhlasím s názorom, že to može byť alergia na chlad alebo extrémne citlivá pokožka

terinka015
16. nov 2015
Používateľ terinka015 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od terinka015.

Mne pomáha krém Local Cream (www.protopan.sk). Je určená na citlivú pokožku so sklonom k atopickému ekzému. Pokožku mi premastí a upokojíé bez zbytočného zaťaženia. Priamo ekzém nemám, len veľmi citlivú pokožku

zanet63
16. nov 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

zasla by som s tym napriklad ku koznemu 🙂

barca1205
20. nov 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Alebo k alergológovi 😉