Mám dlhotrvajúci kašeľ

qwertz111
13. sep 2020

Zdravím. Mám 20r a Mám taký problém že kašlem už asi 5 mesiacov každý deň a počas celého dňa ale v noci sa pre kašeľ nebudím. Niekedy aj v prachu napríklad strašne soplim a kycham. Na plucnom mi zistili z krvi že som alergik, spirometriu mám slabú, dali mi klasiku na astmu ventolin flixotide a zenaro, a poslali má aj na alergologiu aj na orl. Na alergologii má objednali až o mesiac a keď som prišiel tam povedali mi že mi spravia kožné testy ale že musím nebrať pred tým 5 dni zenaro ale objednali má až o ďalšie 6 týždne a ja to už nezvladam viac menej. Na orl mi dali lieky že vyskúšajú či nemám nejaký reflux ale dobral som lieky a nezabrali . Tak isto nezabrali ani tie lieky na astmu . Astmu som mal keď som mal 2-11rokov potom som sa na ňu už neliecil lebo sa už neprejavovala. Po tých 5 mesiacoch kašľa už citim že nie je všetko v poriadku už mám celé dýchacie cesty alebo neviem ako to kam povedať totálne ako keby unavene už ako keby ani nevladzem kašlať . Ani neviem co očakávam od toho že tu píšem ale aspoň skúšam že co.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
qwertz111
autor
13. sep 2020

@lubka261 helicid

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkava
13. sep 2020

@qwertz111 mala som nieco podobne dali mi ecobec. Zobrali ti krv? Mali by mozno plucne chlamidie. Krv urcite na rozsireny rozbor

qwertz111
autor
13. sep 2020

@lubka261 ja som bral cely čas helicid ráno a večer a zmena žiadna

qwertz111
autor
13. sep 2020

@mirkava na plucnom mi zobrali ale neviem presne co tam zisťovali iba viem že mi povedali že som alergik že mám niečo v krvi nejaké protilátky na alergiu ale ináč nič sa so mnou hrajú od jedného odborníka ku druhému a každý má posiela k druhému a druhý k prvému a tak to funguje už asi 3 mesiace co to riešim

sante81
13. sep 2020

@qwertz111 synovi zistili reflux, ktorý spôsobuje zápal dýchacích ciest. Upravili sme stravu a kašeľ prešiel

gabulienka623
13. sep 2020

@qwertz111 žeby pľúcne chlamýdie? Pýtajte si testy u obvodnej

janinah
13. sep 2020

skús liek Codein,ale je na predpis,skús nech ti ho napíše obvodný dr

qwertz111
autor
14. sep 2020

@gabulienka623 pozeral som že na plucnom mi robili z krvi test na mykoplazmy aj crp test tak neviem či je to to alebo niečo iné

gabulienka623
14. sep 2020

@qwertz111 väčšinou sa naraz robia chlamýdie a mykoplazmy, tak pravdepodobne vám robili

qwertz111
autor
18. sep 2020

Nakoniec mi zistili až teraz že mám čierny kašeľ po nekonečných 5 mesiacoch a dali mi antibiotiká. Som alergik čiže preto som sa tým nakazil odniekiaľ . Vraj u ockovanych ľudí je len jediným príznakom ten chronicky kašeľ . Trvalo to dlho ale nakoniec sa podarilo prísť na príčinu

kywetocka
24. okt 2021

@qwertz111 takže to bol čierny kašeľ? Zabrala tá liečba antibiotikami? Ste ok? Keď ste mali ten kašeľ, aj ste niečo vykašliavali? Hlien či?

13matka17
17. feb 2024

@qwertz111 a ako ho zistili?