Mám kandidózu?

nmoscakova
14. feb 2017

Ahojte baby má niektorá skúsenosť s Kandidózou???
Myslím si že mam Kandidózu kedže čítala som príznaky a sesí to na mňa no zatiaľ neni potvrdená ale bola som už aj u gyn.tak čakám na výsledky ale moj dr.mi vravel aby som vynechala chleba a tie kvasinkove veci možte mi poradiť kto ju už mal ako prebieha a ake problemy ste pri nej mali?(bolelo aj prucho?) A po dalšie čo pri takejto chorobe jesť ?? Viem že sa drží dieta ale neviem nikde nájsť že aká alebo čo by som mala ?Bola by som rada ak by ste mi pomohli vopred dakujem

nmoscakova
autor
14. feb 2017

@0silvia0 dakujem krásne

bienennest
14. feb 2017

@nmoscakova Ahoj, kvasinkove ochorenie sposobuje prekyslenie organizmu. Kyslost organizmu si dokazes zistit aj doma pomocou tzv. lakmusovych papierikov (kupis v lekarni), tieto ti ukazu tvoje aktualne PH. Skus si precitat tento clanok o potravinach, ktore odkysluju organizmus.. http://www.acidofit.sk/odkyslenie-organizmu

nmoscakova
autor
14. feb 2017

@bienennest dakujem prečitam si a neviete ktoré prbiotika sú na candidu najlepsie??

petribela
14. feb 2017

Ja som držala túto diétu,dá sa na ňu zvyknúť časom,ak chceš môžem ti povedať potraviny,ktoré som konzumovala

bienennest
14. feb 2017

@nmoscakova zial konkretny pridukt ti odporucit neviem,je ich viacero. Najlepsie sa porad v lekarni..urcite ti budu vediet poradit ktory je pre teba vhodny.

nmoscakova
autor
15. feb 2017

@petribela tak mi napíš rosím a čo si jedla dakujem

petribela
15. feb 2017

@nmoscakova múka iba špaldová,,cestoviny iba z tvrdej pšenice kupovala som si ich v DM...Ryža nelupana,chleba som si piekla bez droždia....Sladké som nejedla vôbec,zemiaky tiež nie...Mäso som jedla morčacie......Žiadne plesňové syry.....Ja som bola v šoku keď som to musela držať,ale som sa detoxikovať....Dôležité je nejesť sladké a všetko čo je kysnuté,keď som sa trošku preliecila tak som mohla graham rožky a namiesto chlebu som si piekla miesene pagáčiky...Ak ťa niečo napadne napis

0silvia0
15. feb 2017

@petribela ja som nejedla vôbec múku, ani ryžu ani zemiaky. Len zelenina, vajcia, mäso, orechy a kyslé ovocie trochu. Vydržala som dva týždne, ale bolo to sakra ťažké...

nmoscakova
autor
15. feb 2017

@petribela a mohla by som sa opýtať ako si robila ten chlieb?? ja som chlieb vylučila aj cestoviny aj sladke/cukor. aj tie ochutene vody,a aj zemiaky nemožem??? dobre vedieť a syry som tiež vyučila dnes sa chystám na zeleninu na pare mám taký hrniec parný od mamky tak idem vyskúšať ...A písala si že cestoviyn z tvrdej pšenice a s čí si si ich robla tie cestoviny s nejakkým mäskom ?a tú múku špaldovú normálne kúpim v obchode? a dakujem krásne za rady lebo som fakt zúfala že už neviem čo jesť.Mne momentálne veľmi ani nechutí ale niečo jesť musím

petribela
15. feb 2017

@nmoscakova to ti verím že si zúfalá,ja som bola na nervy...Jasné cestoviny s maslom na stave..Ide vlastne o výmenu potravín,,múku špaldovú si kupujem v Kauflande alebo cez net,ale bielu špaldovú celozrnná mi nechutí....A ovocie iba kyslé som mohla aj to s mierou...Inak aj tarhoňa je špaldová....Potom špagety.....Pozdravom si v DM drogérie..Inak na financie drahšie....Inak ani mlieko som nemohla

petribela
15. feb 2017

@0silvia0 špaldová sa môže...Ja som to držala rok schudla som 20 kg,potom som otehotnela,aj som sa chcela k strave vrátiť ale už s dieťaťom je to ťažšie,,ale doteraz fungujem na špaldovej múky aj cestoviny si kupujem tiež špaldové aj moja rodina si na to zvykla,,no teraz som zostala tehotná takže sladké mi chuti

nmoscakova
autor
15. feb 2017

@petribela dakujem pekné tak pojdme na nákup :D :D no ja by som tiež chcela druhé babo ale určite až ked mi bude lepšie a zbavím sa tejto hnusoby :D

0silvia0
15. feb 2017

@petribela na to sú rôzne názory, niektorí neodporúčajú žiadny typ obilnín, ja som vychádzala z týchto rád od rng, ktorý tvrdí, citujem: ked candidu nevyhladujes, tak sa jej nezbavis dlhe mesiace.
A akekolvek sacharidy az na celkom male vynimky su pre nu potrava.A aj celozrnne produkty obsahuju hromady skrobov, ktore sa v zaludku premenia na cukry.....
Takze ziadne "zdrave celozrnne produkty" sa nekonaju pokial nie je kandida vyhladovana, vyzabijana protikandidovymi doplnkami, vymetena a nahradena v crevach probiotikami.
Odporúčané produkty na liečbu kandidy:
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida

Takže ja som si vybrala cestu bez akýhkoľvek obilnín, chcela som tú diétu držať poriadne... ale každý nech si urobí ako chce...

petribela
15. feb 2017

@nmoscakova veď ja som to tiež preto absolvovala lebo som chcela otehotnieť,síce som ešte musela podstúpiť prefuky vaječníkov ale podarilo sa,mám 4 ročného syna,teraz čakám v septembri podarilo sa nám,mala som už ísť na umele oplatí.

nmoscakova
autor
15. feb 2017

@petribela takže múka spadlova už nakúpená už som si doplnila chladnicku s brokolicou a kyslou kapustou už len vydržať ale neviem ako sa mi to podarí ked už teraz totalne stiahnuty zaludok ledva niečo zjem ale dúfam že to zvladnem a prekonám to

juana86
15. feb 2017

@petribela ahoj akú diétu prosím ta

petribela
15. feb 2017

@nmoscakova ja som bola na tom tak isto neboj zvykneš si,ak by si niečo potrebovala kľudne napis

petribela
15. feb 2017

@juana86 myslíš aku diétu som držala,?

juana86
15. feb 2017

@petribela áno úle už som si prečítala celú diskusiu.ja mám zistený asi 3 roky kandidozu a už tretí krát mám helikobakter môžem aj diétu držať a stále ma bolí žalúdok

majka68
16. feb 2017

@nmoscakova treba určite obmedziť sladkosti, cukry, sacharidy aj sladke ovocie....a ja som užívala probiotiká od LR a aloe vera gél broskyna bez cukru ....bolo to dva roky dozadu a odvtedy som OK

nmoscakova
autor
17. feb 2017

@majka68 ja mám niejake laktobacily neviem ake ci su dobre len teraz som si ich kupila a už prisla na mna aj nespavost

majka68
17. feb 2017

@nmoscakova ano pri tejto chorobe normalne,si unavena,ale nespis.....mas aj na predpis neake lieky,ci len laktobacily?

petribela
17. feb 2017

@juana86 ahoj,teraz som si všimla že si mi písala,,jaj ešte aj helikobaktera máš,,,ale táto diéta by ti nemala uškodiť určite nie,užívaj hlavne probiotiká...Už máš prelieceny helikobakter?

juana86
17. feb 2017

@petribela čaká ma kontrola tak som zvedavá...No dietujem.uvidim ako dopadnem.

petribela
17. feb 2017

@juana86 daj vedieť potom,neboj všetko bude dobre hlavne mysli pozitívne mne to vždy pomáha a prešla som si všeličím,,,aj ja po pôrode možno nabehnem na túto stravu

nmoscakova
autor
17. feb 2017

@majka68 mám aj ansilan a potom mám od gyn.ale volal mi dnes ze mam.zle vysledky tak mám ísť po lieky nejaké iné

majka68
18. feb 2017

@nmoscakova urcite nasad probiotika a doporucila by som pit aloe veru gel...ma skvelu schopnost na precistenie a detoxikaciu

nmoscakova
autor
19. feb 2017

@majka68 a nemáš nahodou foto ako to vyzera a kde sa to dá kupit ? dakujem

majka68
20. feb 2017

Ano mam,,vies mi dat email na seba?