Mám koronavírus a bojím sa, či nie je nakazený aj synček

mon1806
31. okt 2020

Ahoj je tu niekto pozitivne testovaný ? Ja som sa dnes dozvedela že bohužiaľ som pozit ale netuším či je aj drobec nebol na testoch je tu niekto kto mal nakazené detičky ? Ako to prebiehalo ? Môj mal totiž v pondelok utorok teplotu po nurofene klesla ale má afty v ústach plus je vyhadzany vyrážkami nohy ruky bedrá a lakte

ajka0207
31. okt 2020

@mon1806 môj muž je pozitivny, ja negatívna, deti nevieme ale nič im nie je, ani mne, muž kašle už dva týždne, pred týždňom mu vyšlo negatívne PCR

majamat
1. nov 2020

ja som pozitivna, ale mne sa zacali prejavy den pred testovanim, tak som uz tusila, co vyjde. infekcny je clovek najviac, ked ma priznaky a rozbehnute ochorenie. muz je negativny, moja dcera bude mat 10r, tak este testovana nebola,a le nie je jej nic.

u deti sa vycsinou nevyskytuju komplikacie a casto len lahky priebeh. vyrazky vyslovene nebyvaju medzi prejavmi kovidu a ani afty nie. no na druhej strane pri infekciach vseobecne moze byt organizmus oslabeny a vyskytne sa to.

ake mas stare dieta?

mon1806
autor
1. nov 2020

@majamat drobec má 4 roky

majka963
1. nov 2020

Ahoj, ja som bola minulý pozitívna a teda prešla som si ozaj prvé dni ťažko. A mam doma dvoch synov majú tri a rok a pol a ani jeden nemali príznaky. Jasne každé dieťatko sa s tým môže popasovať inak ale u nás to bolo pri chlapcoch úplne v pohode. Len viac umývania ručičiek. Ale inak to bolo v pohode. Ú mňa veľmi pomohli vitamíny C-ecko, D-ecko, zinok. Želám skóre uzdravenie.

majamat
1. nov 2020

@majka963 veru deti su odolnejsie. moja dcera mala kedysi aj potvrdenu poruchu imunity, uz je to lepsie, aj ked z krvi neviem ako to vychadza,a le chora uz byva minimalne. a teda zatial chora nei je a kamoska pozitivna a dcery su OK. len jej mama je chora.

majamat
1. nov 2020

moja dcera ma 9r a deti kamosky 9 a 12r

majamat
1. nov 2020

@majka963 no inak nezavidim ti. je tazko byt takto chora s malymi drobcami doma. moja dcera si uz co to poradi aj sama a keby nieco, aj mm nieco urobi, ten chory nie je. ja som chora a nei ej to prijemne - horucky, bolest svalov a klbov. ostatne prejavy su minimalne, ale teda da sa to zvladnut.

hipuska
1. nov 2020

Ja som mala pozit. Syn 10 m.kojeny mal 1 deň 38 inak nič. Ďalšie 3 deti v spoloc dom.nic. A to som sa dajak neseparovali, varila som pre všetkých.

mon1806
autor
1. nov 2020

@hipuska aj ja tak ja tiež varím aj pre syna aj pre muža rovnaké , len vždy umývam ruky mám vlastnú utierku , uterák celý riad taniere lyžice a podobne a aj keď obedujem alebo čo tak sama a potom vyvetram a idú oni papať sami tak hádam nič nechytia

hipuska
1. nov 2020

@mon1806 ja som iba ruky umývala a vetrala. Nič viac. Malý spi pri mne v posteli tak to sa nedalo separovať.

nela6
1. nov 2020

@mon1806 kamosla ma pozitivne deti 3 a 6r...vraj mali ako prejav akoby zapal dutin, pocitovo niekde vzadu... a ze mali kolisanie, vyzeralo ze uz ok a este jedna vlna sa vratila

martinapodhorcova
1. nov 2020

Vsak dajte otestovat aj synceka, ak chcete mat istotu. Odber robia pen z nosteka takym detom co sa v pohode da. Ma 4 roky, tak istotne tych par sekund vydrzi 🙂
My sme boli pozitivni, dali sme otestovat aj 20mesacnu dcerku a tiez bola pozitivna. Vdakabohu, mali sme stastie ze u nas bol priebeh ako lahke prechladnutie a trochu horsie sme sa citili 1 den.
Osobne si myslim, ze v pripade ludi v spolocnej domacnosti, ktori si spolu kazdy den, sa postupne nakazia vsetci 🤷‍♀️
Kazdopadne, dopredu nikto nevie aky bude u neho priebeh bohuzial :( tak prajem vela sil a nech vas to moc nepotrapi 🙂 ✊✊

majka963
1. nov 2020

@majamat ja som alergická a silná astmatička a teda najhoršie bolo pálenie pľúc, ako keby som stála v dyme a nevedela sa nadýchnuť. Ale zvládli sme to, po 14 od prvého príznaku som v poriadku jedine co zostalo je slabé pálenie a kašeľ. Ale aj to pomaličky mizne našťastie 😊 prajem skoré uzdravenie 🙂😊

majamat
1. nov 2020

@majka963 dakujem. ja mam chronicku bronchitidu,a le imunitu mam nastastie dobru. a dnes mi je celkom fajn, tak uvidime. predpokladam, ze vecer to bude o kusok horsie.
a prajem skore uplne zotavenie. kasel niekedy zostava po infekciach dlho, tak snad rychlo prejd. ja kaslem uz 25r a niekedy je to neprijemne.

majka963
1. nov 2020

@majamat aj mne tak bolo na 4 deň úplne v poriadku som bola, 5 deň strata čuch a chuti. V niektorých chvíľach to bolo skvele😁, hlavne pri zakákane plienke necítiť nič ale inak to bolo nepríjemné. Hlavne varenie, nevedela som ci je to dosť slané, či to nie je presolene, proste nič žiadna chuť jedla prešlo to po 5 dňoch.

majamat
1. nov 2020

@majka963 no ja som mala len stratu cuchu na jar, ale tiez to bolo neprijemne. hlavne so vtedy citila taky divny pach v nose terza citim tiez pach,a le cuch zatial funguje, aj ked mam pocit, ze vone citim menej vyrazne. asi to este pride. nevedela som na kolky den to moze prist, dobre vediet, ze aj takto par dni po nastupe prejavou, apson viem, ze ma to mozno cakat

dankamg
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrara
1. nov 2020

My sme pozitívni a pravdepodobne aj deti, ja by som deti nedáavala testovať načo, syn 11 mesiacov mal 2 dni teploty a už je ok a druhý syn 3,5 roka nemal nič, veď aj tak sú s nami v karatnténe

nina255
1. nov 2020

@mon1806 ahoj my sme mali na celoplosnom testovani rodinku kde bol tato pozitivny a manzelka a 5rocna dcera negativni(naschval si tu malicku chceli pretestovat aj ked nemusela) a super to zvladla stacilo poprosit ci mozu otestovat aj ju ako vynimku... takze mozno sa ani nemusia ostatni clenovia domacnosti nakazit a zalezi od imuntiy ci ?kazdopadne by som si davala doma pozor keby som pozitivna a drzala sa od ostatnych ako sa da 🙂

majamat
1. nov 2020

@nina255 ano je to tak, nie akzdy sa nakazi. ja som sa 2 dni starala o jednu pani, co bola pozitivna a nic, no pomeisaci ma to dohnalo. moj imunitny system bbol uz asi moc bombardovany a nakazila som sa.
moja suseda bola pozitivna a nikto iny z rodiny nebol. kolegyna bola pozitivna, aj jej syn a dcera a mm nie. kamoska je pozitivna, jej rodina caka na pretestovanie. na plosnom neboli, elbo su v povinnej karantene a mama jej je chora, ale dcery nie, aj ked nie ej vylucene, ze mozu byt bezpriznakove.

lenull103
1. nov 2020

@nina255 my sme včera tiež boli na testovaní,manžel,ja a svokra negatívni a svokor pozitívny..ostali sme samozrejme spolu v karantene a dnes nás všetkých boli hlava a svokre stúpa teplota..čiže ani tie negatívne testy nie sú 100% 😏

nina255
1. nov 2020

@lenull103 skor si myslim ze testy su OK len ide o to ze svokor sa mozno nakazil skor a kym nakazil aj vas ste akoby pozadu s inkubacnou dobou chapes 🙂 cize preto mozno toho virusu v sebe nemate este sa nestihol natolko rozvinut aby ho zachytil antigenovy test 🙂preto sa vravi ze niesu 100%tne

mon1806
autor
1. nov 2020

Horšie je dievčence to že ja už som nakazená určite aspoň týždeň a pol lebo celý týždeň som bola doma s malým nebola som v práci a ešte pred tým týždeň som chodila celý do práce a už tam má bolela hlava a riadne každý deň som vravela že ma bolí čiže ja už pred testom som to isto v sebe mala už aj týždeň a pol 🤷

dankamg
1. nov 2020

@mon1806 Davaj mu nejake multivitaminy, mozno je to len oslabena imunita.

dankamg
1. nov 2020

@majka963 mozem sa opytat ako Ti preslo to palenie pluc? Mala si na to nejake lieky? Lebo aj ja som to dnes citila.

majka963
2. nov 2020

@dankamg lieky som si nedávala žiadne, teda paralen na neskutočnú bolesť hlavy ale na pľúca nič. Jedine co som používala bol inhalator, dávala som si aj dávky na viac. Nie vždy to zabralo. A pálenie bolo prvé tri dni také najhoršie,teraz ho nepociťujem stále len keď kašlem a to my sme doma už dva týždne co sme v karanténe. Ale skúste vitamíny a veľa ľudí radi si aj stolov gloktat v ústach, zevraj to nejak oslabuje ten vírus alebo lepšie povedané nedrží sa tak v ústach. Mne to teda tiež pomohlo ale ja som sa o tom do počula už na konci ochorenia.

majka963
2. nov 2020

*slanou vodou

dankamg
2. nov 2020

@majka963 dakujem za radu, vyskusam

marika1712
10. apr 2021

@hipuska ahoj, a malý nechytil nič? Tiež mi vyšiel pozitívny výsledok testu a so synom 4rocnym spíme spolu, pretože nechce do svojej postele

hipuska
10. apr 2021

@marika1712 neviem, lebo na testoch som so žiadnym dieťaťom nebola. Ak tak, tak boli bezpriznakovi