Mám peľovú alergiu

mamanadruhuu
26. mar 2021

Ahojte kedysi dávnejšie som mávala v takomto období alergie že ma drhlo na kašeľ v autobuse som sa išla zadrhnut, tieklo mi z očí z nosa pomaly aj z uši :/ no už 4 roky som nemala a teraz to prišlo znovu len trosku je to iné, už som objednaná aj alergolicke chodím tam každý rok a vyšlo mi palina a ambrozia pred tým som mala aj psa aj mačky aj trávy... Teraz mam tečie mi z nosa svrbia ma oči uši a strašne ma ťaží na hrudi a dráždi na kašeľ a skriabe ma medzi krkom a nosom.. Môže sa alergia vrátiť? Lieky neberiem ale doktor mi povedal ze si môžem dat zodac.

bloger
26. mar 2021

@mamanadruhuu môže sa vrátiť alergia skús aj v lekárni opýtať majú napríklad do očí kvapky proti alergií ale aj na zmiernenie ostatných príznakov čo opisuješ poradia ti alebo môže naprklad niečo kvitnúť a ti to vadí

simsalabim
26. mar 2021

@mamanadruhuu nielenze sa moze vratit, ale spektrum alergenov, na ktore reagujes, sa bez liecby moze rozsirit. Teraz kvitnu stromy, sezona paliny a ambrozie je az koncom leta. Teraz ti uz neostava ine, iba potlacat symptomy (tabletky, spreje, kvapky, inhalatory), ale mala by si zvazit desenzibilizacnu liecbu na alergologii. Mne osobne velmi pomohla.

lagunka0000
28. mar 2021

@mamanadruhuu ahoj, mne sa zmenila alergia, mávala som teraz na jar a vlani nič a jeseň bola hrozná, takže teraz mávam jesennú alergiu. Mám tabletky rupafin ale nie je to bohviečo