Mám pohlavnú chorobu

lenka11novot
16. apr 2015

Milé žienky, prosím o radu. Môj gynekolog mi povedal, že mám pohlavnú chorobu, no povedal mi ju po latinsky a kým som sa spamätala, už som bola vybavená. Voľačo v tom názve bolo spomínané s ureou alebo uretrou...mám hustý biely výtok, ale nie hrudkovitý, ale hladký, mierne zapácha a z pošvy mi idú akoby vetry. Dr mi povedal, že zrejme ma nakazil manžel ak mi bol náhodou neverný, no on nemá žiadne príznaky. Sex sme mali po dlhej dobe a príznaky sa u mňa objavili na 10. deň
. Dr mi povedal, že inkubačná doba tejto choroby je cca 10 dní. Dostala som doxyhexal a čapíky macmiror complex 500. Vo výsledkoch z labáku bol spomínaný neviem, či streptokok či stafilokok a ešte niečo vaginalis... neviete, čo by to mohlo byť? Ostala som v takom šoku, že som aj zabudla ako sa volám. ☹

red_cat
16. apr 2015

Gonorea vaginalis je kvapavka:( tam je inkubacna doba 10 dni...

maminecka2
16. apr 2015

Nebude to ureaplazma? Myslím že je to dosť bežné, nemá to iný preklad do slovenčiny
Ak by to bolo gonorea, teda kvapavka, to by ti povedal aj po našom
Podľa mňa Ti nemusel byť hneď muž neverný, pokukaj cesty prenosu, ak si nebudeš vedieť rady, tak tam zavolaj a spýtaj sa, no a čo, veď kto by si to všetko pamätal

lenka11novot
autor
16. apr 2015

@red_cat kvapavka určite nie.
@maminecka2 žeby? Viem, že v názve bolo niečo urealis alebo uretris...také niečo...

red_cat
16. apr 2015

Ak by to bola ureaplazma..teda chlamydie, nemusel ta nakazit manzel..nebola si sa kupat akebo vo virivke niekde?

red_cat
16. apr 2015

A macmiror complex sa pouziva na liecbu mykoz a kvasiniek

kadri
16. apr 2015

@lenka11 dg mozno uretralny syndrom? vo vytere asi gardnerella vaginalis? bakterialna infekcie prenosna pohlavnym stykom, liecit treba aj partnera

http://www.zdravie.sk/choroba/199/bakterialna-v...

maminecka2
16. apr 2015

Macmiror je aj na bakt. infekcie

lenka11novot
autor
16. apr 2015

@red_cat tak to asi bude zrejme tá ureaplazma, teraz som to hodila do Googlu, tak by to aj mohlo byť...len nerozumiem, ako je možné, že partner nemá príznaky a dr mi tvrdí, že ak som s nikým iným nebola, tak to mám od neho...

lenka11novot
autor
16. apr 2015

@kadri len ja som nemala výtok páchnuci po rybách...
@red_cat nebola som nikde, veru...

maminecka2
16. apr 2015

Gardnerella je bežná baktéria vo flóre u ženy, pokiaľ je málo laktobacilov premnožia sa a spôsobí problém a potom sa preliečuje, potom po liečbe treba doplniť laktobacilov, muža by bolo treba preliečiť, lebo aj u neho sa premnožia a potom to predá spať žene, muži sú bez ťažkostí. A nie je to o tom, že by to "dotiahol odniekiaľ do baráku"
Podľa mňa to bude tá ureaplazma, nie je to nič hrozné pokiaľ si ešte dobre pamätám

maminecka2
16. apr 2015

@lenka11novot Inak mohla si to už mať dlhšie a až teraz sa to prejavilo, aj také sa stáva

lenka11novot
autor
16. apr 2015

@maminecka2 len dr mi povedal, že tá moja choroba sa prejaví do 0 dní od pohlavného styku s nakazeným. Budúci týždeä si mám volať o výsledky, či už je to ok, tak sa opýtam, len dnes na to vkuse myslím.

maminecka2
16. apr 2015

http://www.mamatata.sk/node/68756
Toto som našla, takže žiaden stres a hlavne obviňovanie partnera. A tvoj doktor, no neviem že hneď povedal že ti mal byť muž neverný, nie je to veľmi profesionálne. A jeho liečiť nechce? Veď ti to potom zasa odovzdá keď sa preliečiš. Asi si tam zavolaj, uisti sa čo presne to je a ak on nenavrhne liečiť aj muža tak by som ho asi vyhnala na urológiu, nech z toho doma nemáte ping-pong.

maminecka2
16. apr 2015

Vobec ťa nemusel nakaziť on, mohla si to mať v bežnej flóre a teraz sa to z nejakých príčin premnožilo a začalo robiť ťažkosti, nikto ti nepovie prečo. Hlavne to preliečiť, a ak plánujete bábo tak tým dupľom.

jeennyv
16. apr 2015

@lenka11novot Tak v prvom rade sa musi preliecit subezne s tebou aj partner, cize dozvediet sa o tom a vysvetlit by ste si to nie, ze mali, ale musite....opakovane choroby sposobuju neplodnost a x dalsich problemov a moze to prerast do niecoho horsieho...bolo to od lekara sice netaktne, ale vacsina takychto chorob je dosledkom nevery resp. sexu niekde inde ako doma.....aj kamoska prisla k takej nepeknej zalezitosti a sla az pod noz ako dosledok partnerovho predosleho sexualne zivota...ale nerob unahlane zavery, len si to s partnerom objasnite a takisto si to objasni s lekarom o co presne ide, inkubacnu dobu atd....

lapalma
16. apr 2015

@lenka11novot ...ureaplazma urealyticum ...môže v tele driemať roky bez príznakov....cesty prenosu nie sú také jasné - mali ju už aj deti a panny . U teba sa mohla zobudiť pri narušení bežnej flóry, oslabení imunity ...
Ten doktor je trošku mimo a zaspal dobu - dôležité je , aby zvolil vhodnú schému liečby - doxy aspoň 2 bal. - btw. urea spôsobuje neplodnosť 😒 Liečiť sa musíte samozrejme obaja

schocko
16. apr 2015

Ako baby píšu - ide o celkom často sa vyskytujúcu ženskú chorobu... Zvazila by som na tvojom mieste zmenu gynekológa... To co je za prístup? Poriadne nevysvetli a rovno obviní partnera z nevery.... Veď mohol zapríčiniť kľudne aj rozvod...

lenka11novot
autor
17. apr 2015

@maminecka2 jaj, preklep, do 10 dní od styku s nakazeným sa prejaví.
@jeennyv Liečili sme sa obaja tým Doxyhexalom a plus ja som ešte brala čapíky.

dadulka256
17. apr 2015

ahoj obráť sa s radou na stránku www.poradnagynekologa.sk

lenkaalenka
17. apr 2015

@lenka11novot Čo keby sa sa osobne alebo telefonicky skontaktovala s tým gynekologom a poprosila ho o vysvetlenie s tým, že si bola prekvapená a teraz máš obavy? Aby si mala pokoj.

ladyblcha
17. apr 2015

@red_cat ureaplazma a chlamydie su 2 rozne choroby. ureaplazma sa NEROVNA chlamydie.

treba liecit aj partnera, to co za gyndaka? inak chlapi su zvacsa bezpriznakovi, su casto prenasaci len. vsetky svinstva si casto odnesie len zena.

lenkaalenka
17. apr 2015

@lenka11novot Myslela som to tak, aby ti po slovensky vysvetlil o akú chorobu ide a tak. Aj v gynekologii môže ísť o omyl, ta sa opýtať aj iného gynekologa. Prístup tohto sa mi zdal divný.

bonaqa2013
17. apr 2015

Niekde tu na internete je gynekologická poradňa. Napíš názov diagnózy a uvidíš čo ti odpovedia. A je aj taká stránka, že napíšeš číslo diagnózy a notbook ti vypľuje názov choroby. myslím, že pohl. choroby lieči kožný lekár. Či to už nie?

lenka11novot
autor
17. apr 2015

Písala som do tej poradne, čo ste mi odporúčali, tak doktor Macejka zhodnotil, že to bude asi tá ureoplazma...budúci týždeň si mám volať o výsledky, tak sa opýtam. Len sa trochu obávam, že ma bude ešte treba preliečiť, lebo mám ešte biely výtok taký hustejší, nie hrudkovitý. Síce jeho pach mi príde prirodzený, nie ako predtým, než som sa začala liečiť, ale som aj tak znepokojená...Ďakujem vám veľmi pekne za rady, dosť ste mi pomohli všetky.

lvka
17. apr 2015

@schocko 100%ne suhlasim...to co je obvinit partnera z nevery? ved to ani zo srandy povedat nemoze...