Mám týždňové bábätko a som chorá

danka511
26. okt 2021

Ahojte, presne dnes ma nase babatko týždeň,uz sme doma, je narodene o 3 tyzdne skôr. Problem je ze ja som chorá (covid nemam), mam teplotu,suchy kasel a hrdlo ma bolí. Strašne sa bojím aby malý niečo nechytil odo mňa 🥺, uple mam z toho hrôzu.. je cisto kojeny, cim sa trocha ukludnujem,ale aj tak... Stale ho sledujem. Máte niekto podobnú skúsenosť??

angi07
26. okt 2021

Ked moja mala mesiac bola som brutal chora mala som covid , mala bola plne dojcena.na noc som mala rusko a nebozkavala som ju , nechytila to🙏mala som len paralen a od STOPKASEL horuci napoj , sirup a cmulacie.to mozu aj kojace maminy

ivangeline
26. okt 2021

Ani jedbo z mojivh nebolo chore,ked som dojcila.

miskamicha
26. okt 2021

@danka511 nos pri drobcovi rusko 🙂

mabenn
26. okt 2021

@danka511 babatko ma imunitu z kojenia a z tvojho tela este, prvy polrok velmi silnu

ankare
26. okt 2021

Super, ze dojčias, v mliecku ma aj protilátky. Skoré uzdravenie!

janinah
26. okt 2021

nos rúško,taká maličkosť a veľa dokáže.na covid máš PCR test,že si si taká istá?

michaela789
26. okt 2021

Dojčením idú do dieťaťa protilátky takže hlavne kojiť ďalej a bude v poriadku.

danka511
autor
26. okt 2021

@angi07 mne dr nakazala brat hedelix,kalciovy,kedze nemám hlas a paralen. Tak dufam ze vsetko je v pluse pre malinke a ochrani ho to.. Rusko nosím samozrejme

ailiba
26. okt 2021

@danka511 bábätko ma ešte imunitu z bruška. Nemalo by ochorieť. Poradila by som nebozkavat ho, veľa si umývať ruky, veľmi na neho nedýcha. Keď môže niekto z rodiny pomôcť, tak by bolo super.

luccija
26. okt 2021

@danka511 ja som bola veľmi chorá, keď mala dcéra mesiac doslovne mi sopel tiekol pri kojenie, kašeľ a nič nechytila.Oddychuj nepresiluj sa

danka511
autor
26. okt 2021

@ivangeline je pravda ze aj prvorodena ked bola kojena tak za cely cas chora nebola aj ked my sme boli. A aj moj ked mal covid nechytila to

danka511
autor
26. okt 2021

@mabenn ďakujem,pevne v ňu verím, snad to ustojime v zdraví,teda drobec

danka511
autor
26. okt 2021

@ankare ďakujem veľmi pekne ☺️

danka511
autor
26. okt 2021

@janinah na počudovanie mam pcr test kedze som potrebovala ist k lekárovi. No nie vsetky choroby musia byt hned covid

danka511
autor
26. okt 2021

@michaela789 ďakujem veľmi pekne, potrebovala som to počuť aj od niekoho druhého 😇🙏

danka511
autor
26. okt 2021

@ailiba bozkavat nebozkavam, pri postieľke mam aj antibakteriálny gel,zakazdym dezinfikujem, ciste len nakojim a davam do postieľky. Ja lezim co to ide. Casto vetram ked kojim ze tam nie sme. Mamina mi pomaha,len ta je väčšinou so staršou a zasa nechcem k malemu pustat casto este druhých ľudí. Len mam strach, ale verim ze to kojenie bude nas zachranca 🙏

danka511
autor
26. okt 2021

@luccija super! Dúfam ze aj my tak budeme 🙏. Ano snažím sa co najviac oddychovať ked to ide.

zankat
26. okt 2021

@danka511 Zvyčajne ak je dieťa kojené, tak nebýva od matky choré, skôr od detí to mama dostane. Teda aspoň u nás to tak platilo. Ak by ste mali antibiotika, tak to už treba konzultovať s lekárom. Prajem skoré uzdravenie.

via88
26. okt 2021

Dojcis, odovzdavas protilatky, nas odo mna nikdy neochorel ked som kojila 🙂 zato ja od neho vzdy 😀

oblecenie99
26. okt 2021

@danka511 Ak ta to trochu ukludni ešte, tak môj mal necelé 2 mesiace, keď som tiež ochorela, o covide sa vtedy len šepkalo, ale mala som pri ňom samozrejme rusko, nemojkala som vtedy, nebozkavala, dokonca ja som ani nekojila a malý to našťastie nechytil odo mňa. Za to opačne... 🤦‍♀️😅 momentálne riešime suvenír z jasliciek, on sem tam pokasliava, ja hrdlo boľavé, nestíham si fúkať nos a som rozbitá a podla testu to covid veru nie je.

janinah
26. okt 2021

@danka511 viem,že nie všetko je covid,pri tak malom dieťati by som bez PCR neostala a nie preto,že kdesi mi treba ísť k dr, dobre si urobila,teoreticky a časovo si ho mohla doniesť z porodnice,našťastie sa tak nestalo

danka511
autor
26. okt 2021

@zankat praveze dr mi atb nechcela predpisat pokial že nemusí. Ano ja aj od dcéry som vzdy ochorela. Ona odo mna nie. Tak dufam ze aj tento mrnusik bude tak 🙂

danka511
autor
26. okt 2021

@via88 ďakujem. Ano to je pravda ze aj ja od starsej som vzdy chytila nieco zatial co ona odomna nie. Dufam ze aj tento malinky tak bude 🙏🙏

danka511
autor
26. okt 2021

@oblecenie99 ďakujem krásne, som kludnejsia akoze. Stale si vravim ze je kojeny davam mu najlepšie co mozem. Snazim sa ho stranit ako sa dá.. tak uz len verit ze to dáme a malinky bude v poriadku 🙏. Vam prajeme skore uzdravenie 🍀😇

oblecenie99
26. okt 2021

@danka511 Ďakujeme, napodobne aj tebe skore uzdravenie 🙂

ailiba
27. okt 2021

@danka511 určite to nechytí. No, neviem ci kojenie je záchrana, keď si ty chorá... Ale osobne si myslím, že tak malé babo neochorie. Ja som nekojila a tiež som bola tak nejak chorá a nikto mi nepomáhal, takže som bola s malým sama a neochorel, ale veru som aj rusko nosila pri nom. Podľa mňa robíš maximum. Určite to drobcek da👍