Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám veľmi silnú menštruáciu

martina2006
9. apr 2014

Baby dnes mám tretí deň menštruáciu,ale úplne šialenú.Od rána nemôžem ísť z domu preč čo tak krvácam a pri tom zo mna každú pol hodinu vychádzajú krvavé ako keby hrudy.Sorry ak som nechutná,ale neviem ako inač to opísať.Neviete čo to môže byť?Ešte sa mi niečo také nestalo... ☹

sabina1975
9. apr 2014

orry ale co tak kontaktovat gynekologa

martina2006
autor
9. apr 2014

@sabina1975 diky za info.Toto ma fakt nenapadlo 😀

sabina1975
9. apr 2014

no vies ak ti ja poviem ze to je v poriadku moja kamoska to tiez tak mala a nic to nebolo a u teba to moze -nemusi byt tak budes kludna ak mas takyto zavazny problem treba ho riesit u lekara a nie na anonymnom fore

ellca123
9. apr 2014

silny menzes vie upravit antikoncepcia

natuska87
9. apr 2014

Kazda velka strata krvi je zla...rozhodne treba vyhladat odbornika

lyzzy
9. apr 2014

@martina2006 ....toto iste som mala aj ja.Antikoncepcia pomohla.Potom su ju zo zdravotnych dovodov musela prestat brat.Potom som porodila a teraz je to uz ok.Naozaj asi iba gynekolog vie poradit.
Raz som mala menzes 12 dni!!!.....velka strata krvi,bola som bleda,unavena....tam bol nejaky problem s hormonmi.

evina313
9. apr 2014

@martina2006 ahoj, no ja to mavam každý druhý mesiac tak ☹ odvtedy čo to začalo chodím aj na hematologiu a beriem železo, nakolko logicky som z toho malokrvná, dokonca sa uvažovalo nad transfuziou 😒
gynekolog ta vysetrí či tam nie su myomy, prip. ak sa to bude opakovat, navrhne kyretaž. aspon u mna to tak bolo. kyretaž zvažujem, kedže mi bola len odporučena štýlom : " dobre by bolo..."
ale toto doverne poznam, do prace nosim vždy nahradne nohavice a pradlo a prvé 2 dni mam problem výjst 100 m do obchodu 😒

bubatinko
9. apr 2014

mavala som taketo silne a bolestive menstruacie.... roky som sa fakt trapila .... nakoniec po porodoch som si dala zaviest Mirenu a odvtedy nastastie mam pokoj....

hviezdicka111
9. apr 2014

@martina2006 mne sa toto zvyklo stat v cykloch, ked nebola ovulacia.....neviem ci je to tvoj pripad, ale u mna to tak bolo

ivuska6
9. apr 2014

aj ja mavam take zrazeniny ale vzdy na druhy den tam to mam najhorsie a uz potom je ok kup si cajik alchemilka a vela citronu dotoho citron zmiernuje krvacanie a cajik je dobry na spodok

sussie1605
13. apr 2014

@martina2006 Ahoj, aj ja som s tým mávala obrovské problémy, ale ak Ti môžem poradiť, navštív gynekológa a ten nec Ti predpíše lieky PAMBA, sú užasné a mne velmi pomohli!! Teraz sa už nemusím báť, že pretečiem do pol minúty...Najskôr som sa bála, že je to nejaký iný, skrytý problém, ale moja Dr. ma uistila, že je všetko v poriadku a žiaľ, mám ju takú silnú, preto tie lieky. Veľa šťastia 🙂

henikav
13. apr 2014

Aj ja som mala taketo problemy, 2-3 dni v mesiaci vzdy take ze som musela pouzivat plienky pre starych inkontinentnych ludi, aj som sa bala ze vykrvacam. No hroza a hlavne v tom ze som plne aktivna, pracujem, mam deti, nemozem sa len tak odstavit kazdy mesiac na 2-3 dni. Tak mi lekar odporucil Mirenu, mam ju uz mesiac. Je pravda ze odvtedy nekrvacam silno, ale stale spinim. Podla lekara by sa to malo ustalit a vraj by som neskor nemusela mat periodu vobec, tak cakam co z toho..
@bubatinko ako dlho ju mas a mala si aj ty spociatku nejake problemy?

bubatinko
13. apr 2014

@henikav ahoj, ja som nemala ziadne problemy po zavedení Mireny.... mám ju uz 3 roky som spokojná..... prvé 3mesiace som sem tam mala špinenie, a potom uz vobec ani to, takze krvacanie ziadne nemam..... teda až teraz vo februári som mala jemne spinenie ktoré trvalo asi tri týzdne, co ma znepokojilo, ale po kontrole u lekara bolo vsetko OK a odvtedy sa to neopakovalo....

moj doktor mi povedal, ze su take typy maternice, ktore sú väčšie a hrubsie a tie robia problemy žene, mne cyklus nezmiernili ani HAK tabletkove... toto bola pre mna najschodnejsia cesta.... vyjadril sa, ze ak by sme to neporiesili tak raz by sa mohlo stat, ze vykrvacam.... a to bez srandy, vraj to netreba brat na lahku váhu.... :(

ale teraz je dobre, Mirena funguje, tak som rada.... 🙂

henikav
13. apr 2014

@bubatinko dakujem ti za odpoved, ja ju mam len mesiac, tak si vravim ze to spinenie je snad este normalne, dufam ze to tiez ustane. V kazdom pripade uz sa nemusim obavat toho ze vykrvacam ako predtym, ze som musela dostavat krv a neustale brat zelezo

janinah
13. apr 2014

dúfam,že vám,ktoré tak silno krvácate , robili hormonálny profil, nielen odbili nejakým /hoc účinným/ potlačovadlom

Tu začni písať odpoveď...

Odošli