Mám výtok z prsníkov. Čo to znamená?

lulu1502
23. máj 2008

Ahojte viete mi niekto poradiť.Skončil mi menzes pred dvoma dňami a z prsníka mi ide biely výtok ale iba z jedného. Neviem čo to môže byť čo je príčinou.prosím poradte mi.

lia09
17. jún 2011

@ashary ahoj a neberies neake lieky?Ja som mala nieco podobne.Mne to zacalo pocas menstruacie a len z jedneho prsnika,bolo to priesvitne par dni,no neskor sa to zmenilo na biele a bolo to mlieko.A potom nahodou som si precitala neziaduce ucinky tabletiek Costi,ktore som brala na zaludok a tam bolo ze samovolny unik mlieka,Po vysadeni to preslo

ashary
17. jún 2011

@lia09 Nie nič neberiem. Ani som nebola chorá, nič. Začalo to ale mesiac po tom, čo som vysadila HAK. Myslíš, že by to mohlo mať niečo s tým spoločné?

pocko22
11. okt 2011

ahojte
mam problem
s chalanom som mala nechraneni pohlavny styk po tyzdni mi z prsnika vyteka biela tekutina je mozne ze som tehotna?

kosta123
9. dec 2011

@pocko22 - no to netuším.

Ja nekojím už 9m. a objavilo sa mi nedávno znova mlieko nechápem 😕

laksmi
1. máj 2013

Ahojte, ja mam tiez podobny problem...zacalo to vcera vecer, kedze je teplo chodim bez podprsenky a zrazu mokre tricko na lavej bradavke, rano sa to opakovalo a dnes vecer znova, ale uz tieklo z oboch prs...netusim co to znamena, ved nekojim uz rok... 😒

zuzuliatko89
4. júl 2013

@laksmi ahoj, vies mi povedat, z coho si to mala? mne sice tri dni meska ms, test robeny 26DC vyzeral takto....ale teda bolia ma prsia, dost dobre a po stlaceni mi vysla kvapka niecoho bielo priesvitneho. Ja nekojim tri roky, takze isto z toho to nemoze byt, kedze ms meska, neviem, ci sa nieco zadarilo, alebo nie, ale na nieco taketo si z prveho tehu nepamatam, zato vyzvedam, cim bol ten vytok u teba.

laksmi
4. júl 2013

@zuzuliatko89 ahoj, myslim ze hormon.zmenami, ale aj cystou ktoru som mala a mozno este mam...zatial som nebola na gyn.vysetreni ale chystam sa 🙂 aj mna boleli prsia...uf a kolko ti meska ms?

zuzuliatko89
4. júl 2013

@laksmi 3dni len 🙂 ale tak nemeskava mi...

aninenka
9. aug 2013

@zuzuliatko89 AHoj, citam tuto temu, lebo sa trosku dotyka....Pred tyzdnom sme mali nechránený styk (chlap ma ale ubezpečil ze mu neušlo :// ). Kramy by som mala dostať za nejake tri dni ale uz tri dni mám bolesť v podbrušku, citlivé prsia z ktorých po silnejšom stlačení vyjde kvapôčka zakalenej tekutiny. (Syna som kojila vyše roka ale nekojím už 7 mesiacov) Inak nemávam vôbec PMS nemávam ani citlivé prsia ani ma nebolieva brucho..teraz som taká ako mátoha malátna...dieťa je neplánované, bol by to šok...:/ inak..testy som si robila negatívne....

kazunomiya
13. aug 2013

@aninenka to nemusi suvisiet, a ako priznak tehotenstva sa mi to zda skoro ale tomu zas tak nerozumiem... Takze ak to nesuvisi s pripadnym tehotenstvom, tak bud si mala ten sekret v prsnikoch este od kojenia len si si ho nevsimla, alebo sa teraz objavil. Ja som galaktoreu (tento mliecny vytok z prsnikov) mala niekolko rokov, skor nez som vobec mala styk alebo skor nez som otehotnela. Presla dokonca az s otehotnenim, prestala v prvych tyzdnoch.

Kto tym trpi, tak ja som si nastudovala dost vela, a zjavne sa to obcas stava bez zjavnej priciny. Treba skontrolovat 1. prolaktin a 2. stitnu zlazu endokrinologicky, pripadne prsniky sonom, a ak sa nenajde nic patologicke, tak sa to vobec neriesi. Inak moze galaktorea byt v najhorsom pripade priznakom nezhubneho nadoru na hypofyze, ktory produkuje prolaktin, takze toto sa musi tymi vysetreniami vylucit. Ja som mala vsetko v norme tak som si povedala, ze nebudem riesit, az tak ma to predsa neobtazovalo. Liecit sa to da preparatmi ktore potlacaju tvorbu prolaktinu ale ak je v norme tak to povazujem za zbytocne. Ale fungovalo to. Len som sa potom uz nechcela napchavat antihormonalnymi liekmi.

Ak by islo o hladinu prolaktinu, da sa vraj este znizit vysokymi davkami B6 (ale to sa myslia take ze 200mg denne, co je fakt moc, nemam z toho dobry pocit) alebo pomocou bylinky vitex agnus castus (volnepredajny liek Agnucaston), ale mne to tento priznak neodstranilo.

akilivi
23. sep 2013

Dobrí, ja mám len 13.rokov a našla som si na podprsenkach z praveho prsnika taku škvrnu. Neviete mi poradit co to je?

lujza147
13. nov 2013

Dobry den chcela by som sa opytat mam 19 rokov a s praveho prsnika mi vyteka vytok a chcela by som vediet co mam robit mala som aj problemy svrbenie a palenie ale ten vytok s prsnika bojim sa a u doktora som este nebola bo sa boojim dakujem a ak mozte prosim vas pomozte mi

lujza147
13. nov 2013

@lujza147
uz mi niekto odpise co to znamena

kazunomiya
13. nov 2013

@lujza147 ahoj, tie dve veci spolu zrejme nesuvisia, urcite ti vsak odporucam navstivit gynekologa. Pravdepodobne sa nemas coho bat, pokial ide o ten vytok z prsnika. Spravia vysetrenia a ked bude vsetko v poriadku, tak sa nic nedeje. Ono sa to obcas stava aj ked je vsetko v poriadku, nemusi to byt ziadna choroba. Kvoli tej druhej veci rozhodne odporucam navstivit lekara, to je podla priznakov asi infekcia. Ked sa to uz bude riesit, tak uz sa nebudes musiet bat.

lujza147
13. nov 2013

ale ten vytok mam furt ked nemam kramy a priatel nevie o tom ...
a ked sa bojim ist ku zenskemu co mam robit ........ja s abojim tam ist

kazunomiya
13. nov 2013

@lujza147 existuje bezny vytok, ktory je normalny, nesposobuje ziadne problemy, ale ked svrbi, pali, zapacha, treba riesit. Vytok z prsnikov treba skontrolovat tiez, ci nieco nie je v neporiadku, alebo ci to nie je nejakymi liekmi co beries a pod. Aj ked sa bojis myslim, ze najlepsie urobis ked predsa len pojdes, ja by som neriskovala, ze mas problem a nebude sa vcas riesit...

kazunomiya
13. nov 2013

@lujza147 ak mas niekoho, komu vies doverovat, mozes sa poradit... ale ak mas svojho gynekologa, tak urcite treba navstivit jeho. Ak nemas, tak sa diskretne popytaj kamosiek, alebo v rodine, koho by ti odporucali.

mojong
21. nov 2013

ahojte baby, no dnes ma dost prekvapilo ked som sa nadranom prebudila na taku trhavu bolest nieco ako ked mate v nohe krc, v prsniku. Uz par mesiacov nekojim takze neviem co to je, pred tym som mala cosi podobne tiez ale to len vtedy ked malej sli zuby a vseliak divne sa mi prisavala, pride mi to ako zapal len neviem z coho ked uz prso "nepouzivame" ....nestretli ste sa s tym?......jo a vytok po stlaceni taky zlto biely ....

kristina6811
7. dec 2013

@mojong ahoj. Neviem ci tu chodis ale mam podobný problém. Mam tyzden pred menzesom. Ľavý prsník ma boli mam tam aj pohyblivé hrcky a biely vytok a z druhého mi ide taky zlty vytok podobný kolostrum ake prsník ma neboli. Bojím sa co To moze byt. Mam 27 a nekojim uz rok a pol. Tehotenstvo vylucujem. Nevies mi poradiť ?

slava76
7. dec 2013

@kristina6811 ahoj.. práve čítam tvoj problém a mám presne ale presne ten istý.. Tiež sa bojím čo to môže byť, ale ako čítam má to tu viac žien, a skoro tie isté problémy..

mojong
7. dec 2013

@kristina6811 no neviem myslim ze by som na tvojom miestie zasla k doktorovi, ja som to mala len zapal asi z chladu ci z coho, hrcky som nemala, a mlieko ma az tak neprekvapilo lebo to sa prakticky tvori este 3 roky po dodojceni, mne to preslo do 3 dni....

kristina6811
7. dec 2013

@slava76 Slávka mohla by si mi presne opísať co sa deje tebe ?

lujza147
13. feb 2014

dobry den a ked som este nebola pri doktorovi a priatelovi s ato bojim povedat

tixi
13. feb 2014

Ja mam sekreciu z oboch prsnikov uz zhruba 15 rokov. Mam za sebou vysetrenie kompletneho hormonalneho profilu, USG prsnikov, dokonca magneticku rezonanciu mozgu, kedze hypofyza zodpoveda za tvorbu prolaktinu. Vsetko je vsak o.k. Dojcit som vsak bohuzial nemohla, mlieko sa mi netvorilo. Gynekologovi to urcite treba povedat, aby ta poslal na spominane vysetrenia.

meusicka
8. apr 2014

ahojte , nenajde sa tu niekto kto mal vytok ale sfarbeny do zelenkava? ja ho mam, a prolaktin mam v norme, lebo mam vybranu stitnu a bola som na kontrole tak si si dala odpichnut aj ten. na gyndu idem o tyzden, ale sa dst bojim. nekojim uz takmer dva roky .... keby bol ten vytok biely tak nestresujem 😔 dakujem

ukulela
8. apr 2014

@lujza147 na gynde nehryzu!!! dufam, ze si tam uz bola. nie je normalne radit sa na fore o zdravotnych problemoch a cakat adekvatnu pomoc. mozno potrebujes vysetrenia, mozno lieky, mozno po dvoch tyzdnoch terapie vsetko zmizne a budes v pohode .... mas 19 (pises) tak pre boha sa spravaj ako dospela ....
zasnem tu, ako zeny pisu: mam vytok, co to je? bojim sa ... lekarovi som to nepovedala ... svata prostoto. zeny, premyslajte! tu sa mozte poradit, no necakajte, ze vam tu niekto s nickom luciuska/mamiuska/micalica/tojejedno/sorry ak som sa trafila do aktivneho nicku - urobi hormonalny profil, sono, usg, rtg, pripadne rovno zoperuje a nasadi nasledne terapiu na dialku ... moja teta mala vytoky z prsnikov, vyoperovali stitnu zlazu, nakoniec vybrali aj zlazy z prsnikov ... nebolo to zhubne, takze aspon to dobre skoncilo. tiez sa bala, ale sla na vysetrenie a zachranila si zdravie. ak je tu niekto schopny mesiace odkladat vysetrenie lebo sa boji/hanbi to povedat lekarovi - tak vas raz picne a bude neskoro. pritom keby sa to podchytilo v zarodku, stacili by mozno len dake lieky a bolo by po probleme ...

luciaxy
8. apr 2014

Uplne suhlasim s ukulelou. Ak ma clovek problem, tak ma ist k lekarovi a necakat na rady na fore. Samozrejme poradit sa, pripadne si pokecat s niekym, kto ma podobny problem nie je naskodu. Ja som mala fibroadenom, keby som cakala kvoli strachu z vysetrenia ktovie ako by to dopadlo. Mna pre mesiacom tiez bolel prsnik pred mendzesom a hned som sla k lekarke a na sono. Ten pocit, ze je vsetko v poriadku je na nezaplatenie. Baby necakajte s takymi problemami a chodte k lekarovi. Ak zenu boli prsnik, ma v nom hrcku alebo vytok, to este neznamena, ze je to rakovina. Je tu x moznosti, co to moze byt, ale ak sa to neriesi, tak to moze prerast do tejto zakernej choroby.

zudenka
8. dec 2014

Ahojte chcela by som sa opytat pred dvoma tyzdnamy som skoncila menzes. A z jedneho prsnika mi ide biela voda poradte my co mam urobit ja sa velmi bojim

lilike26
16. jan 2016

@maca793 ahoj chcem sa tá opýtať,a to "mlieko" tí vytekalo stále či len po stlačení? Malý sme styk približne v čase ovu a mám viaceré príznaky ale toto má zaskočilo. Mám už 2 detí ale na takyto priznak nepamätám predtým som sa nesledovala. Ďakujem
@ashary

lanugo
16. jan 2016

@lulu1502 neviem ci to niekto pisal, necitala dom, ale kludne zvtsene hodnoty hormonu prolaktin.Chod na gyndu, vezmu ti krv ns horm.profil a zistia.