Mám zapálený prsník

villanella
30. apr 2012

čo mám robiť....čitala som vela článkov jeden povie prikladať si horuce obklady,druhy studene,tak sa pytam vás čo vám pomohlo.....mam hrčku v prsníku,bolí iba pri dotyku a miesto kde je tá hrčka je začervenane,nemám žiadne biele hrčky na bradavke ani nič podobne,kedže moja gynka príde až vo štvrtok tak sa pytam váás....vopred váám velmi pekne dakujem

januliku
7. máj 2012

@sendy182 Moja mala nic "nevytiahla", ani manzel, ani odsavacka. Zimnica, horucka 39, nedokazala som sa starat o malu. Nemocnica, sono, rozmasirovanie (drsne, nasilu, do bolesti), antibiotika prsia neuvolnia (iba kvoli zapalu a horucke) a doteraz mam pokoj. Bola to moja vina, zanedbala som odsatie mliecka.

sendy182
7. máj 2012

januliku.....ja som si prežila pri prvom synovi .....zapálený prsník teplota 40, naspäť do nemocnice aj s malým 7týždňovým bábom, antibiotiká a octanové obklady.......a oddych.....našťastie som mohla kojiť aj pri teplote.....a to pomohlo......ale určite namasírovali aby sa niečo nepohoršilo......pri druhom synovi som bola oveľa múdrejšia.....Veľa závisí od dieťatka, techniky kojenia a času mamičky...........prvého som kojila cez klobúčik.....slabo ťahal mlieka kopec.....mladší syn tak ten bol "ciciak" pri prvom priložení ťahááák až si mľaskal......ale tiež som si musela po kojení trocha odstreknúť prsia...........každý sa učí.....ale niekedy sa naozaj nedá.......alebo nestíha...veď niektoré bábatko vie si aj pospať pri prsníku a sem tam poťahať 😵ako z mliečneho baru.

beton
9. máj 2012

@villanella obidve odpovede su spravne, aj teply, aj studeny obklad. dolezite je, v akom poradi. pred dojcenim teply, nadojcis, potom studeny. po teplom obklade je dobre to rozmasirovat, aby to dietatko pekne vytahalo. ja som zvykla masirovat aj pocas dojcenia, pokial to babatko nevyrusuje. dobre je zvolit na dojcenie polohu tak, aby babatko malo dolnu peru tam, kde je hrcka. moze to byt aj dost zvlastna poza, nech ta to neodradi. je to najefektivnejsie. gyndu ti pri tomto probleme este netreba, pokial to chytis na zaciatku, tak to zvladnes vyriesit aj v domacich podmienkach. pomedzi dojcenia alebo namiesto studeneho obkladu mozes vyskusat tvarohovy obklad, obklad z bieleho vina. kazedmu zaberie ine. ak to podchytis nacas, za dva dni si ok. hlavne treba vela dojcit a zacinat tym chorym prsnikom. urcite to zvladnete. drzim palce.

lubica69
12. máj 2012

Jaj a neviem či to bolo tým ale po namazaní zapáleného prsníka homeo krémom cicaderma sa mi začalo mliečko po pár hodinách samo spúšťať z prsníka Ale fakt netuším či to bolo tým krémom Možno áno a práve on prsník uvoľnil

hrivushka
17. jún 2012

ja som teraz prekonala zapal prsnika, dostala som antibiotika rovamycin a natierala som si prsia octanovou mastou, super to pomohlo. a hlavne odsavat, odsavat, ja mam vela mlieka a trocha som sa na to odsavanie vykaslala a takto to potom dopadlo, mne aj hnis vytekal z prs 😔 a strasnu zimnicu som mala, celkovo mi bolo na umretie, musela som na pohotovost utekat