Mám zápchu a sťahuje mi brucho. Čo to znamená?

georgina12
1. jan 2012

Baby, poraďte. som len na úplnom začiatku tehu, ešte to nemám ani potvrdené od doktora a nemám žiadne problémy, okrem strašnej zápchy. k tomu sviatky, ajaj, jedlo, jedlo, jedlo...a už druhý deň ma začalo akoby sťahovať v hornej časti brucha, pod rebrami, akoby ma to tlačilo, neviem čo to je, ale nie je to také, že stiahne, povolí, skôr to trvá dlho aj hodinu, ťažko sa mi dýcha...zľakla som sa či je to niečo zlé s tehu alebo to súvisí s tou zápchou...fakt neviem....neviem ani ako sa to tvrdnutie brucha vlastne prejavuje, či to budem vedieť rozoznať. poraďte prosím, moc ďakujem za každú radu!

eri28
1. jan 2012

mas pozitivny test, ked doki este nepotvrdil, ja neviem o tom, ze som tehu, este som ani netestovala, ale mam podobne problemy do toho stasne naduvanie a vetry nikdy predtym som sa z tym az v takom mnozstve nestretla a stravujem sa stale rovnako, plus velky hlad, mozno pracuje iba psychika neviem....
ale moc ti neporadim, sama neviem 😉

zuza.m
1. jan 2012

no tvrdnutie brucha je že sa ti ako keby napne same od seba,citiš tlak ale neovladaš ho.po chvilke to ustupi.ale mylsim že ak by ti to tvrdlo tak by si to citila skor dole v podbrušku.preto že to sa vlastne stahuje maternica .a tu asi teras ešte pod rebrami nemaš.skor žlčnik alebo ako eri28 spomina vetry.skus sa tolko nenapchavat ked ot nejde von.možno že to bude lepšie.aj ked viem presne že cez sviatky je to trocha tažke 😀

nikolet_89
2. jan 2012

ja byt tebou kupim si v lekarni glycerinove cipky, su na prirodnej baze skus, pojdes na wc a uvidis ci ti to prejde, alebo nie ak nie tak chod k lekarovi, ale podla mna mas klasicku zapchu a tu maju ludia ci su tehotny, alebo nie 🙂

sante81
2. jan 2012

odporucam susené slivky alebo stavu z kompotu, čípky by som si nedávala, teda aspon mne nepomohli, ale slivky pohli črevo do 3hod.

ivetka32
18. júl 2013

VELA PIT CISTU VODU JA KED SOM MALA zapchu tak na silu aj liter vody rano aby ma konecne pustila hihih ale pomohlo naozaj a zelenina moja vlaknina vlaknina naj je paradajka a potom se napi a uvidis jak ti dobre povoli a ked ides na wc daj si nieco pod nohy odporucam mat vyvysene nieco ja si dam nocnik a je to velmi super netlacim a samo ide:DDDD A ESTE NIECO ziadne prehanadla nic podobne lebo creva potom lenive a budu si to ziadat vzdy a nikdy nechod na wc ked si len myslis ze ti treba to musi prist naval ze uz isto bo ked plany poplach zbytocne sa znervoznis ze nejde.ja nejdem kim uz fakt nejde a potom rychlo sup a je to hihih

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre