Mám zväčšené chodidlá po pôrode. Zmení sa to?

miluska.h
7. sep 2009

Mamicky, zaujimalo by ma, ci mate niektora zvacsene chodidla po porode. Mam pocit, ze moje nohy su o pol cisla vacsie. Niektore topanky uz nemozem obut ☹ Myslite, ze sa to este zmeni? Hovori sa, ze mamicka po porode potrebuje na navratenie tela do povodneho stavu aspon tolko casu, kolko trva tehotenstvo 🙂

sisi.v
7. sep 2009

milusko - měla jsem stejný problém, otékaly mi nohy a po porodě trvalo ještě pár měsíců než se vrátily do normálu. Ale před těhu jsem měla číslo 39 a teď mám 40...tak už to tak asi zůstane 😕. jen nevím, jestli to bude u každého dítěte, tak abych se nedostala na 46 😉

bambusko
7. sep 2009

ja tiez, ale casom sa to zbehlo na povodnu velkost 😉 ale uz od tehu som to mala, takze som si kupila volnejsie topanky a tie som nosila

miluska.h
autor
7. sep 2009

ahoj sisi, ja som mala po porode strasne opuchnute nohy, lekar povedal, ze to je kvoli kojeniu. trvalo to asi 2 tyzdne a nozky boli ako pred tym.... to som vsak este nevedela, ze sa mi nezmestia do mojich topanok ☹

majula
7. sep 2009

Ahoj...tak som rada, že nie som jediná 😀 mne tiež noha nejako narástla, už neobujem veľkosť 39, musím si kupovať topánky veľkosti 40 😒 ale ja som sa celá nejako zväčšila 😔 nie len nohy 🙄 a teraz nemyslím pribrala, kilá navyše mám určite nejaké...ja som nejaká väčšia 😅 😀

vachovka
8. sep 2009

Mam rovnaky problem.Prave vcera som to vravela kamoskam, ze mam nejaku vacsiu nohu ze ma tlacia batasky.Pritom som ich nosila v tehotenstve.Tak ma vysmiali 😝 ze si mam vraj ostrihat nechty 😀no.

eho
8. sep 2009

Jsem moc šťastná, že nejsem jediný exot. Všechny boty jsem rozdala, protože prostě mám po porodu o číslo větší nohu. Nakoupila jsem si samé nové pohodlné boty, jen jedny kožené lodičky na podpatku a v těch prostě nevydržím. Nemám tu nohu jen delší, ale i širší, no jsem zvědavá v čem budu chodit do práce.

dominka11
8. sep 2009

ja som mala také nohy ešte aj na kontrole po 6-100nedelí. Doktor mi povedal, že to aj tak dlho môže trvat.

miluska.h
autor
8. sep 2009

no ja som si dnes po dlhej dobe zohnala topanky, dokonca az dvoje, tak sa vytesujem 🙂 pred porodom som mala cislo 37 a teraz mam 37,5.... nic mi nesedelo, bud male alebo velke ☹

apna
8. sep 2009

aj ja sa pridavam,vsetky boty ma tlacia.a musim si kupovat o cislo vacsie 😠 som nechapala a teraz vidim,ze nie som sama 😎

miluska.h
autor
8. sep 2009

apna, vidim, ze mas uz 9 mesiacov po porode... to sa ti nozky aspon trosku nezmensili za tu dobu?

soanpe
9. sep 2009

já mám taky nohu tak o půl čísla větší. asi se ta noha pod tíhou roztáhla. no co, tak kožený jsme natáhla na kopytu a žabky se dají nosit i když jsou o půl čísla menší 😀 😎
no a na zimu jsme si v lednu koupila ecca o číslo větší, abych se s otoky do nich vešla 😝
pak mi noha splaskla a jsou mi velký 😠

nikollette
9. sep 2009

Baby , to je sranda, že sa roztiahne noha po tehotenstve, to som netušila že sa také niečo môže stať 😅
opuchnúť to hej, ale natiahnuť 😀

nadhera
9. sep 2009

jeeej, a ja ze som sama daka vynimka 😀 nastastie je nas viac. sestra mi dala zopar kvalitnych botasiek, lebo jej sa natiahla noha/o cislo/ ,pretoze vela beha a mne su uz jej adidy a nike tiez male, lebo som po porodoch/ tiez o cislo do plusu/.nastastie pri kozenych topkach a zabkach ako bolo spominane,nie je problem, ale lodicky...chvalabohu ich teraz nepotrebujem. 🙂

mirustek1
9. sep 2009

ahojte-aj ja sa pridavam,aj mne ostali vacsie nohy,asi o pol cislo a uz sa mi nezmensili,aspon si kupujem nove...

ilduska14
9. sep 2009

miluska,to aj mňa naplašilo.ja som si myslela že po pôrode krásne "odpuchnem" ale bolo to ešte horšie.a do pôrodnice som prišla v šlapkách do ktorých sa mi po pôrode nevošli potom nohy.a mala som pocit že sa to stále zhoršuje,tak som už bola rozhodnutá že s tým idem k dr. ale odrazu som odpuchla a bolo. 😀 Ale ináč tiež mám pocit že mám nohy o voľačo väčšie.Už nie opuchnuté,ale topánky čo som si kupovala v tehu,/väčšie čísla kôli opuchom/ sú mi teraz rovnako dobré ako vtedy.No sranda čo to tehu s nami porobí 😉

miluska.h
autor
9. sep 2009

baby, ja som tomu tiez neverila, myslela som si, ze je to este dosledok opuchu, ktory som mala po cisaraku. asi dva tyzdne po porode som mala nohy ako gajdy 😀 to bolo neskutocne.... az potom mi mama povedala, ze aj jej sa zvacsili nohy po porodoch.

desim sa zimy, mam "milion" krasnych ciziem a bojim sa, ze ich neobujem, zatial som nenabrala odvahu ich vyskusat... 😒

alfomilka
17. sep 2009

aj mne sa zvacsili do dlzky aj sirky, ale pri prvom dietati nie, az teraz, ale svokra mi vysvetlila, ze to mam ploche nohy, ze som si mala obuvat kvalitnu obuv pocas tehotenstva a je to aj tym, ze som dost pribrala, dokopy 24 kg. a teraz ma stale 16 kg naviac.
Ze jej sa to tiez stalo a da sa s tym nieco robit, treba vraj ist k ortopedovi a zakupit si ortopedicke vlozky do topanok a ciastocne sa to da napravit. a cvicit proti plochym noham.

ma niektora z vas aj nieco s achillovkou? odkedy sa mi zvacsili nohy, mam aj miesta, kde je achillovka, akesi bolave a rano stuhnute, to asi suvisi s tym. Ci?

jamaat
17. sep 2009

Po prvom tehu sa aj mne zväčšili nohy o pol čísla. A tie achilovky budú podľa mňa súvisieť s tým, prečo bolia aj kĺby a iné šľachy.

grettka
17. sep 2009

alfomilka, nieco na tej hmotnosti bude.. predsa pocas tehotenstva sa pribera behom pomerne kratkeho casu dost kg, tak to zatazi aj klby, aj svaly
treba ist k ortopedovi, ja som mala strasne bolesti chodidiel... zle sa mi chodilo, a to nemam ani 50kg a zatial som nebola tehu.. mily dr. ma vysetril na takom pristroji-clovek sa postavi na sklenenu dosku, kde vidno presne ako clovek naslapuje a na zaklade toho zameria a napise recept na vlozky, vobec neodporucal pouzivat tzv. zdravotnu obuv z obchodu, pretoze ta je vraj urcena pre zdrave nohy ako prevencia, pri plochych nohach vraj sposobuje bolesti... ani cvicenie tu velmi nepomoze, to je vraj ucinne len u deti.. preto treba speci vlozky na mieru, mam ich a neviem si ich vynachvalit, je pravda, ze mam zakazane nosit podpatky, baleriny, vlozky sa mi vsak zmestia do kozenych tenisiek, ci turistickych bagandži, aj zimnych topanok. Bolesti ustupili... su to take pomerne makke vlozky, podopieraju paty, iny dr. mi raz predpisal nejake tvrde zdravotne vl. a tie boli priserne, sposobovali este vacsie bolesti a trpla mi z nich noha.

marfic
17. sep 2009

grettka, súhlas, aj mne to sestra budúca lekárka tak vysvetlila, len nemám čas zájsť k tomu ortopédovi, ale už sa dokopem, mohla som to vyriešiť, keď sme boli s malým na kontrolu kĺbikov, len mi to nenapadlo 😝

mucilienka
18. sep 2009

aj mne sa zvacsili nohy - v tehotenstve. ale dalo sa to do poriadku.. len to chvilku trva... 🙂 tiez som mala z 39 c. 40... a teraz v tehotenstve je to tiez tak.. aspon mame dovod nakupovat nove topanky 😉