Mama má stŕpnutú ruku a opuchnuté nohy. Ako pomôcť?

miriam17
21. aug 2009

zeny prosim cas oradu...ako viete byvam s rodicmi...ale o nic sa nejedna..ale o zdravotnu stranku...moju mamku uz vyse tyzna boli ruka teda trpne jej....dnes jej opuchly nohy a teraqz vecer ju zacal boleit chrbat...poradte co mam robit....dakujem vam pekne

saska.t
21. aug 2009

utekat s mamou na pohotovost!!!

miriam17
autor
21. aug 2009

ale s nou je problem...je tvrdohlava a neda sa nic povedat ked som ju dens posielal ku dok..tak nesla/...a na pohotovost mozno ju oco presvedci

amadora
21. aug 2009

to isté, choď na pohotovosť, môže to byť srdiečko,ale dúfam že nie a bude to ok

bibula
21. aug 2009

alebo zavolaj lekara k nej,ved on si snou uz poradi

lindda
21. aug 2009

volaj sanitku opuch nieje sranda radsej zbytocne ako nieco premeskat 😕

zuzanocka
21. aug 2009

to bude podla mna z krcnej chbtice... ja by som asi skusila dorsiflex na uvolnenie svalstva, tym nic nepokazis a ak to neprejde...lekar domov...
drzim palce s tvrdohlavou maminou 😅

emilyz
21. aug 2009

miriam neviem presne, kolko ma tvoja mamka rokov, ale predpokladam, ze je po patdesiatke, preto ti z vlastnej skusenosti vravim: Lekar! V tomto veku sa aj z "obycajnej" chrbitce moze vyklut nieco velmi vazne... v pripade opuchu moze ist kludne aj o pecen, proste jeden nikdy nevie... Predpokladam, ze tvoja mamka nechodi na pravidelne lek. kontroly... 😔

miriam17
autor
21. aug 2009

baby dakujem ...mamku som nepresvedcila...isla uz spa tal v pndelok sa ide okamzite ku doktorovi...
...maka ma aj vysoky tlak berie daake tabletky.....a ma 48 rokov....a na prehleidky chodieva...lebo musi kvoli praci...ale podla mna to je z praci a aj to ze ma ist na dovolenku tak je z too nervozna ze ako to doma zvadneme....ale doktor aj tak..a nohy uz nesu opuchnute...dala somje fitlopta nech si vylozi na nu nohy a pomohlo to....len to este ze ma strpnute prsty asi tak 4 dni neviem presne kolko...na lavej ruke malicek a prstenik...... a to vsetko som sa dozvedela iba dnes.... ☹ .....ja ma taky strach z toho.. ☹

miriam17
autor
21. aug 2009

dakujem 😉

bibula
22. aug 2009

ono by bolo dobre aj eeg spravit,ci to nebola porazka..

zuzanocka
23. aug 2009

nechcem mliet dokola to iste, ale malicek a prstenik su z krcnej 😕

frisbee
23. aug 2009

zuzi,máš pravdu,mňa seklo v krku pred rokom a pol,ochrnuli mi prsty na ľavej ruke a hrana dlane,trvalo to 3 mesiace,mala som pricviknuté nervy..potom mi to skočilo na správne miesto,keď som sa snažila dostať krabicu na skriňu...je pravda,že i keď sa mi citlivosť vrátila,ostali postihnuté kkončeky prstov na ľavej ruke..ale aspoň s nimi možem niečo robiť,nebola som schopná ani otvoriť sáčok alebo vziať mincu do ruky 😝

zuzanocka
24. aug 2009

frisbee,
takze kem ma t oznova pochyti, mam vykladat krabice na skrine? 😀 😀 😀 😉
a to ti s tym nic nerobili? 😕

frisbee
24. aug 2009

zuzi...ja sa priznám,ja som bola tak vydesená,že som nikam nešla,akurát som sa poradila so známou z nemocnice,ale keď mi tá sviňucha v krku skočila naspäť tam,kam patrila,problémy zmizli okamžite...no,až na ten malíček a končeky prstov 😀