Manžel je pozitívny a ostatní členia rodiny sú negatívni

21. jan 2021

Vie mi niekto vysvetliť ako je mozne že manželovi vyšlo z pcr pozitív po 5 dni pretestovani členovia domácnosti a sme negatívni? Ako je to mozne ak je to vysoko nákazlivy vírus ? Žijeme v jednom byte a predsa to nemáme ? Ako to mam chápať sme odolnejší ?

ckatka
21. jan 2021

Môže byť ze ste odolnejší alebo ste to už v minulosti prekonali (bez príznakov) a tým pádom teraz nedostali znova.

autor
21. jan 2021

@ckatka Kde mi urobia test na protilátky nevieš nahodou? Platí sa za to? Som popravde hotová nechápem . Čakala som pozitivitu

autor
21. jan 2021

@ckatka Nejde mi to do hlavy nakoniec mám covid doma nemusím pod do obchodu a nemáme ho🤦

ckatka
21. jan 2021

Máš byt rada...
Na protilátky sa spýtaj obvodnej, ci ti vie spraviť.

autor
21. jan 2021

@ckatka Popravde budem rada až vtedy ak mi vyjdú protilátky mne aj dieťaťu. Keďže covid 19 negatíve Tých mutácií sa obavam viac. Rovno sa môžem prihlásiť do prvej línie na výpomoc bez očkovania . Ďakujem budem volať obvodnej

autor
21. jan 2021

@ckatka Ja som celkom bola rada že máme covid doma a budeme mať po tom. Mutácií sa viac obávam . Asi mám zvláštne premýšľanie ale som sklamaná z negativity . Skúsim ešte vybaviť tie testy na protilátky

autor
21. jan 2021

Ešte otázočka keďže sme negative skončila mi karantena ?

lula313
21. jan 2021

Mohla si ho už predtým prekonať. Protilátky vie vysetrit väčšina obvodakov a stoji to cca 30eur.

etela_1
21. jan 2021

Ahoj u nás zasa opak manžel to priniesol izolovali sme ho a aj tak sme to dostali aj my ostatní, ale POZOR po 7 dňoch som ešte bola z PCR testu stále negatívna a až po dalsom teste na 14ty deň som bola už aj ja pozitívna teda az na 14ty deň po manželovi

ikonica
21. jan 2021

Skus nejaku laborku... Napr u nas Schneider robi test na protilatky za 20€

nikazuz
21. jan 2021

Nie nemozes skoncit karantenu, mala by si v nej byt 10 dni. Kolegovci tak boli, kedze boli spolu s nakazenym a az po 10 dnoch im koncila (aj ked boli negativni). A to ze nemas koronu neznamena ze si ju prekonala. Ano mohla si, ale este stale mozes ju dostat. Inkubacna doba je 2-14 dni (neviem presne), takze kludne pozitivita sa moze objavit neskor. A tie protilatky robia labolatoria, ale nespoliehala by som sa na to. Ja som koronu mala (aj s priznakmi) a bola som na protilatkach a nemam v krvi skoro ziadne.

lenja123
21. jan 2021

No ešte by som sa netešila. Kamoška mala tiež pozitívneho manžela, mal stredne ťažký priebeh, popravde sa ani veľmi nechránila, tvrdila že tým, že sú v jednej domácnosti to nemá význam. Napriek tomu to nedostala. A po 3 mesiacoch jej zrazu vyšiel pozitívny antigénový test, následne mala aj príznaky - ľahký priebeh. Netuší kde to nachytala, nevie o nikom, kto by bol pozitívny. Ešte doplním, že ich v zamestnaní testujú každý týždeň, takže si je istá, že celé tri mesiace bola negatívna.

danielllka
21. jan 2021

To, že manželovi vyšiel test pozitívny ešte neznamená, že je chorý a infekčný. Po prvé, tie testy nie sú stopercentné, po druhé, PCR test nie je diagnostika a ukáže aj časť virusu (aj zbytkovu, po prekonaní choroby), nemusí byť v tele celý vírus.

belasy_motylik
21. jan 2021

Covid môže mať inkubačnú dobu bežne aj niekoľko týždňov, to sa vie od začiatku, takže aj po nakazení sa môže prejaviť oveľa neskôr a aj merateľné hodnoty testu môžu byť neskôr. Negatívny test nehovorí, že človek nie je nakazený, len že aktuálne nemá pozitívne merateľnú výšku protilátok.

kikavadi
21. jan 2021

Nie každý sa nakazi. Moja svokra pracuje v DSS. Mali pozitívnych postupne všetkých pacientov (85 presne) v priebehu 2 mesiacov, celý čas bola tam a starala sa priamo o nich, pravidelne ju testovali a nechytila to.

autor
21. jan 2021

Vdaka za odpovede . Budem sledovat snad sa uz nic vyznamne neudeje. Ale premyslam i tak pekny bordel. Tak ak sa u mna dajme tomu prejavi covid na 14 den az a mne konci karantena na 10 ty za tie 4 dni mozem nakazit x dalsich ľudi.

autor
21. jan 2021

Nechapem potom vyznam karanteny mala by byt 14 dní namiesto 10 ?

autor
21. jan 2021

Bordel v tom riadny nech sa na mňa nikto nehnevá

sofia1
21. jan 2021

V Medante urobia ak bývaš v Bratislave

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. jan 2021

Plus sa objednám pre istotu na ďalší pcr po 14 dňoch

elizabet173
21. jan 2021

Nemusela si ho prekonat. Svagrina bola pozitivna, jej muz a deti negativni, tiez nechapali. Mali to asi dva mesiace po nej.

janka_266
21. jan 2021

Ešte stále je šanca, že to chytíte počas manželovej karantény, kolegyňa tak chytila pár dni pred koncom karantény.

andrejka1974
21. jan 2021

U nas bol pozotivny len jeden syn a nenakazil nikoho pocas karranteny bol mimo domu ale predtim bol aj s bratmi aj s kamaratmi a bol len on

nina255
21. jan 2021

To ze bol pozitivny manzel neznamena ze teraz musel vsetkych nakazit... nie kazdy pozitivny clovek s covidom ma v sebe taku virusovu naloz aby kazdeho nakazil... a potom su taki “supersiritelia” ktori ho maju v sebe vela a nakazia viac ludi... a je to uplne bezne ze aj ked ste spolu v domacnosti nemusite sa nakazit navzajom nam sa to stalo dva krat nic... zalezi aj od imunity mozno vas aj nakazil ale mate lepsiu imunitu ako on tzn virus sa do tela dostal ale imunita ho znicila vcas a nerozmnozil sa takze ste negativni... a druha vec neviem preco si nadobudla pocit ze ked si ho teraz nechytila tak uz ani od nikoho nechytis ked tak len zmutovany... a naco robis paniku z toho ... protilatky su ti uuplne zbytocne kedze aj ludom ktori mali extremne horucky par dni a tazsi priebeh vysli niektorym negativne...

ibrunova
21. jan 2021

Ano, malo by byť 14 dní, ale to už by ľudia protestovali v Haagu..
A myslím, že o dákych 5 dní vyjdeš aj ty pozitívna, skúsenosti z práce, testovanie po 5 dňoch od kontaktu je skoro.

basska_b
21. jan 2021

Ja som tiez vyšla negatívna, ale až 9 dní po tom, čo to muž doniesol, mi bol robený PCR test. Mala som také mini príznaky... tak neviem. Dnes idem na protilátky, som zvedavá. Treba dať do google test na protilátky, robia to súkromné laboratóriá. Prípadne kontaktovať všeobecného. Termíny na protilátky boli najskôr o 3 týždne, mali plný kalendár, ale vraj sa môže test na protilátky robiť až 2 týždne po možnej infekcii. Lebo ono chvíľu trvá, kým sa vytvoria . Karanténu máte podľa muža, ak bol / je ten pozitívny a žijete v spoločnej domácnosti, musíte všetci dodržiavať.

katarinaina
21. jan 2021

u nás v rodine, presne to isté: začiatkom decembra manžel pozitívny my s deťmi negatívni - zostali sme doma, povedali nám že sa už nemusíme s deťmi ísť testovať, tak sme to doma prežili. Teraz keďže som nemala doklad o prekonaní covid, požiadala som svoju lekárku o test na protilátky. Včera mi zobrali krv a čakám na výsledky...

ingrid56
21. jan 2021

Nie, treba ukončiť karanténu na 10.deň , aj môj chlap bol pozit . a ja s dekami negat. = museli sme rovnako dodržať 10dňovù karanténu .... chlap to dostal v novembri a ja v januári .... veru zvláštny vírus🙈🙈🙈

ewka0012
21. jan 2021

Ja som pozitívna aj s mužom a deti 9r a 2r nič, to iste svokra pozitívna , svokor negatívny (bol 2x na pretestovani) a ich najmladší syn tiez negatívny , sestrička mi pri vytere staršieho syna povedala že bud to prekonal bez príznakov alebo to skratka nedostal