Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mastopexia a vaše skúsenosti

chiquitita
15. aug 2012

ja sa chystam zatial idem len na konzultaciu 😉

michi123
30. okt 2012

ja som ju pred 2 tyzdnami podstupila a mozem odporucit tim zenam co maju ovisnute prsia.. 😉

sirinka
4. nov 2012

@chiquitita
@michi123 ahojte... cim dalej, tym viac uvazujem nad tymto zakrokom... prosim vas, kto ste to podstupili, budem rada ak sa podelite o skusenosti, ako ste spokojne, resp. odporucate konkr. zariadenie, kde ste boli, ci neboli spokojne.... dakujem!!!

lutriskaa
4. nov 2012

ja som tiez podstupila pexiu plus vlozenie implantatu...som uplne maximalne spokojna..tym ze som si dala aj implantat mam jazvu len okolo bradavky ktora za par mesiacov spigmentuje a bude tam len neviditelny biely pasik.
Odporucam tiez som riesila zly tvar prs + nespokojnost ... po zakroku 100perc. spokojnost.

sirinka
4. nov 2012

@lutriskaa no ja prave implantaty nechcem, iba upravu, kojim uz vyse 5 rokov nonstop...

eliska1444
4. nov 2012

@lutriskaa mozem sa opytat kde a kolko ta to vyslo?? Ak teda mozes povedat 🙂

lutriskaa
4. nov 2012

eliska1444 jasne v interklinik u dr. Racza 3110 so vsetkym. S hospitalizaciou, implantatmi, podrpdou a veskerou opaterou 🙂 klinika super luxus, jednanie s klientmi korespondovalo s investovanou ciastkou a pristup lekara taktiez. 🙂 odporucam..ak mas viac otazok kludne napis do posty.

sirinka aj tak odporucam aj samotnu pexiu urcite ti to bude stat za to...bez imlosov je to tretinova investicia. takze kludne chod do toho budes spokojna.

sirinka
4. nov 2012

@lutriskaa dakujem, ja mam vcelku velke prsia a zaroven sa obavam dat si nieco do tela. Zaujimaa, ko si zvladla zakrok, aka asi dlha bol narkoza, ako to bolelo, ako dlho trvalo, kym si mala pocit, ze uz je to uplne zahojene. Ja mam totiz velky strach z toho zakroku, inac by som sla hned

lutriskaa
4. nov 2012

@sirinka na izbe som bola s jednou kockou co si davala len implantaty jej trvala operacia cca hodinu mne s modelaciou trvala asi dve...po prebrati z narkozy som cely den prespala prvy den bol taky bolavy ale nic extra co by sa nedalo prezit ... akurat mna hnevalo to obmedzenie lezat na chrbte 😝 to bol asi moj najvacsi problem. Vzdy kockam hovorim ze ked zvladli porod tak toto je len taka malinka 😉 naozaj...ak podstupis zakrok dostanes tabletky na bolest plus antibiotika...bude sa ti dat vykonavat normalna bezna cinnost okrem nejake extra telesnej zataze...inak ja som robila vsetko samozrejme s opatrnostou ....
Ja som nejake 4 mesiace po zakroku a citim sa super - beham, cvicim, nic ma neboli....ale musim povedat ze tento pocit som nadobudla tak asi pred mesiacom ... takze vsetko chce cas..
Modelaciu ti urcite odporucam, budes spokojna ten pocit dat si normalne plavky alebo tricko s vystrihom z ktoreho sa ti nevylievaju prsia stoji za to. Ak sa budes starat o jazvy tak ti po nich ostane len mala stopa.
Osobne ti odporucam sa zaregistrovat na www.omlazeni.cz tam mas vseliake fora o tychto operaciach su tam kocky co o tom zivo diskutuju v albumoch maju fotky pred a po. Mozes sa ich opytat na priebeh ich zakroku a rekonvalescencie. Ja som informacie cerpala zvacsa odtial. Daj kuk ak budes mat cas.

sirinka
4. nov 2012

@lutriskaa jej velmi pekne dakujem za vsetky info...

chiquitita
autor
7. nov 2012

@sirinka ahoj, ja som bola v Puchove u dr. ocenasa je to dobry dr. aj odbornik, klinika sice nie je taky luxus ale da sa..vyslo ma to do 2000€ operacia bola dlhsia tak preto sa doplacala narkoza..mne teda bolo pekne zle po operacii ale moj zaludok nikdy nic nezvladal ani cestu autom takze to kazdy ma individualne.. 😉 bolest musim povedat minimalna..no priprav sa na to ze budes prve dva tyzdne obmedzena v pohybe ak mas male deti musite vydrzat, my sme to prezili nemohla som tlacit ani kocar ale cas ubieha strasne rychlo na to som sa spoliehala a pozri...uz to mam vsetko za sebou....s prsiami som spokojna, uz sa tesim ked si kupim nejaku novu podprsenku aj ked sedia mi vsetky este...ak mas velke prsia skus aj zmensenie ked uz tam budes uspata, mozno o 1-2 cisla..nepriplaca sa vela tusim okolo 200€...tak dufam ze sme ti trosku pomohli...a co na to manzel? 😝 a rodina? u nas nebol nikto nadseny iba ja to bolo dost blbe... 😒

sirinka
7. nov 2012

@chiquitita dakujem, moje najmensie dieta ma uz rok a pol a este budem iste isty cas kojit a potom ma byt este nejaka prestavka po kojeni, takze moje deti uz budu vacsie... a mne sa velkost mojich paci, mam velkost D, to je myslim tak akurat... a som rada, ze pises, ze to velmi nebolelo, ja mam 2 CR a tie bolesti boli po prvom otrasne...

chiquitita
autor
7. nov 2012

@sirinka tak to sa nemusis bat, mastopexia neboli to ti mozem potvrdit doma som nezjedla ani jednu tabletku od bolesti nebolo treba 😉

michi123
11. nov 2012

@sirinka ahoj tak ja ti to mozem doporucit ja som necely mesiac po operaciii mastopexii a zatial som spokojna neviem ako daleko si od B.Bpa

sirinka
11. nov 2012

@michi123 ja som zo senca, riesila by som to v ba, mozno v rakusku, ale skor u nas.

michi123
11. nov 2012

ahoj takze este raz ti o tom poviem ja som to podstupila B.B u doktora cervena je prijemny velmi som s jeho pracou spokojna stalo ma to 1600 so vsetkym na rychlo interne vysetrenie 45e 330 aro a 145e izba a zakrok 1090e.zakrok som mala zajednany az na 24.42013 ale kedze sme tam s maminou volali ze ak by niekto vypadol tak by som mohla prist a za tyzden mi volali ze na druhy den mozem prist tak som prisla spravili mi to interne vysetrenie tam sice za 45e ale bolo to hned a potom som uz len cakala na doktora ten si to pofotil a zakreslil a na sale som bola 2 hofiny a ako som zaspala na sale tak som sa uz len zobudila na izbe s obväzom lezala som tam do druheho dna a pustili ma domov no nemala som az take bolesti len ma to velmi svrbelo.no a potom som este 2x bola v bystrici na kontrole ale v pohode.sice musela som spat dlho na chrbte trocha mam bolesti teraz z krcnou chrbticou.ale teraz uz je tomu pomaly mesiac co som po operacii uz mozem trocha aj spat na boku ale na bruchu to este neskusam.no a podprsenka sa potom nosi s kosticami a aj spavam s nou.iank s panom doktorom dusanom cervenom som bola velmi spokojna robil mi aj lipsukciu bokov.inak ja som este nekojila takze aj to sa ma pytal a ked ty si uz kojila tak to bude asi trocha lepsie lebo ak si to das spravit a potom by si uz nekojila tak by si to mala super.

sirinka
11. nov 2012

@michi123 dakujem za info
🙂

michi123
11. nov 2012

@sirinka este ti chcem povedat ze v piestanoch je tiez nejaka plasticka chirurgia to by si mala blizsie.ale info odtial neviem.dopracovala som sa im na stranku ale teraz som to uz nenasla.kedze ja som z liptova tak som volila bystricu a doktor cerven je z liptova tak preto bystrica.takze drzim palce dufam ze sa cim skor odhodlas podstupit operaciu ale ja by som ti skor odporucila az po kojeni..pekny dnicek pa

sirinka
11. nov 2012

@michi123 jedine po kojeni to ide, teraz zbieram info, aby som sa mohla rozhodnut.

lauritania
28. mar 2013

ahojte , aj ja som 10dní po mastopexii a som totalne spokojná a milo prekvapená , že žiadna bolesť , žiadny nežiaduci pooperačný stav , proste všetko super a prsia sú krásne !!! odporučam !!! ja som bola v BB u najlepšieho chirurga na prsia , u dr.červeňa . cena 1650eu , komplet všetko .

gamajka
10. nov 2013

Ahojte, tiež som sa (predbežne 😀 ) rozhodla podstúpiť tento zákrok. Zatiaľ som objednaná na konzultáciu. Nájde sa niekto, kto sa už na takúto operáciu chystá, plánuje alebo si len chce podiskutovať? 🙂

adik28
13. nov 2013

Ahojte ...chystam sa na buduci tyzden k dr.Cervenovi na mastopexiu ..prosim ak mate niektora za sebou ..a mate aj nejake foto a nejake info k zakroku ..po zakroku ...budem moc vdacna dakujem

gamajka
13. nov 2013

@adik28 Ahoj, ja žiaľ zatiaľ poradiť neviem, ale mohla by som sa naopak popýtať teba, keď budeš po zákroku, na tvoje osobné skúsenosti? A ako dlho si čakala na operáciu od prvého objednania? Ja budem len na konzultáciu čakať 8 mesiacov ☹ Niektoré dievčatá píšu, že ich na požiadanie volali aj skôr, keď niekto vypadol. Ale to už asi išlo o samotnú operáciu a nie o konzultáciu...

gamajka
13. nov 2013

Zaujímavé diskusie som našla aj na stránke omlazeni.cz, tu nájdeš a fotografie pred a po. Diskutujú aj dievčatá z SK a dokonca je tam diskusia venovaná celá dr. Červeňovi

adik28
14. nov 2013

Gamajka:dakujem za tip...jasne mozes sa pytat v stredu idem ...No ja som to mala vybavene v podstate do 3 mesiacov cez znameho,ktory drCervena pozna...1 termin som mala minuly rok september ..vsetko bolo ok ,myslim poredoperacne ..ale bola som aj na ct kvoli migrenam a tam mi nieco nasli ,no vysledok dorusili zial az 1 den pred op ,cize som to musela cele zrusit lebo som nevedela ci mozem alebo nie..tak mi sestricka "posnula"termin a ten mam az teraz)))cize vidis ..doba fakt dlha vyse roka0)))no ubehlo to ako voda ...Ano medzi tym mi volali 2x ,niekto zrusil termin n zial ani raz mi to nevyhovovalo jednak kvoli detom a praci ..to vsetko by bolo moc narychlo ...takze ta doba je fakt dlha,videla som jeho pracu ,mam viac znamych co u neho boli...len mastopexia ziadna..same implantaty a nosy a korekcie ))Pobehala som ich viacej ..ale on na mna za 10 minut zaposobil uplne super a ma moju plnu doveru ...Samozrejme ze obavy su ))ale po tolkom cakani ....uz nevaham ,aj ked zas som na prasky,lebo cely tyzden zas kaslem a soplim ..tak sa liecim ako sa len da...Idem mrknut to forum ))mne slo hlavne o fotky a celkovo ci baby boli spokojne co sa vyslovene mastopexie tyka ))Dakujeeem moooc a urcite sa ozvem krasny den Ada

gamajka
14. nov 2013

Ja som už o tomto zákroku uvažovala aj skôr, ale odradili ma tie jazvy. Avšak teraz, keď som študovala tú diskusiu a videla fotky, ktoré tam dievčatá dali, definitívne som sa rozhodla, že pôjdem. Neviem, či fotky dávali len tie s podarenými plastikami 😀 , ale ja som bola veľmi milo prekvapená, ako dobre to vyzerá. Povzbudilo ma aj to, že sa nenašla žiadna, čo by ľutovala, že sa na to dala. Jedna zase písala, že tie jazvy jej prekážajú oveľa menej ako predtým vzhľad prsníkov. Myslím, že to by mohol byť aj môj prípad. Ja som už úplne vytočená z večných problémov pri výbere spodného prádla, najmä plaviek, a toho, že v lete pri vode nerobím nič iné len pozerám, či mi z nikade nič nevycestovalo. 😖 Mimochodom, kedysi som uvažovala o mastopexii s redukciou. Teraz po dvoch deťoch budem šťastná, ak sa po pexii nedopracujem k číslu 1 😀 😀

adik28
15. nov 2013

Gamajka...ja uz necuvnem ))jazvy je to posledne vo ma bude trapit )asi tak ako ty ...Tiez som schudla a ako prve si to odniesli prsia )lenze ja som ich aj tak mala velke ..cize som tomu nejak nevenovala pozornost ..Moja povodna a 1va op ,ktora mi zial kvoli vysledkom nevysla ..mala byt abdominolastika..brucho bolo hrozne...pre mna urcite...vylievalo sa mi to z "gati" a ja som trpela...kym som si nepovedala dost!!! a yacala som cvicit a stravovat sa zdravo...Moj osobny trener ma podrzal a drzi snad dodnes..On bol prvy,ktory mi povedal ze to brucho dame dole a budem spokojna..)))a mal pravdu brucho nieje sice ako pekac ))ale nic mi nevyteka ))a ono sa to fakt stiahlo ...ano je tam este prebytocna koza ,ale urobim este nejaky ten pokrok ...a kedze som chudla v podstate dalej .,.. prsia zacali byt druhy moj hlavny problem ..a kedze mi posunuli abdomiplastiku o rok ...a pred mesiacom sa mi sestricka ozvala ci je vsetko ok a ci termin ,ktory sa blizi..plati...Tak som jej povedala ze ano ale chce, to zamenit za prsia ))))musela som sa dojst ukazat ...Dr Cerven ma vybavil za 5 min.ako to bude vyzerat a ze to bude super ..lebo0 stale ich mam vacsie len zial ovisnuite ..takze ma z coho uberat ))a vpodstate ide o prebytocnu kozu ..Co sa tyka brucha ,bol prekvapeny kedze si pamätal..ako to slo dole ..len sme sa dohodli uz len na miniabdominoplastike ))kvoli natiahnutiu koze...takz esom rada ..termin fakt neviem)))snad to nebude o rok ..to sa zas dohodnem po op prs ...A mimochodom na nakup spodneho pradla sa snad tesim najviac )))u mna je detto tento problem )

gamajka
15. nov 2013

Mne sa podobne podarilo aj niečo schudnúť a ešte by som bola rada, keby sa mi pred operáciou podarilo zhodiť ešte zo 5 kg, aby som išla na operáciu v ideálnej kondícii. Keďže mám toľko času, do konca roka sa budem snažiť aspoň si udržať súčasnú hmotnosť a do chudnutia sa pustím až v novom roku. Mne po schudnutí nezostala na bruchu vyslovene ovisnutá koža (asi preto, že bola trénovaná dlhoročnými hmotnostnými výkyvmi 😀), ale už vidno, že nie je taká pružná a keď sa zohnem v páse, všelijako divotvorne sa šúverí, tak som si povedala, že trochu spomalím, nech sa trochu zadaptuje, ak je toho ešte schopná 😉.
Ináč dievčatá na fóre, ktoré som spomínala uvádzajú rôzne skúsenosti s výslednou veľkosťou pŕs. Jedna dokonca tvrdila, že po podvihnutí potrebuje väčšie číslo košíkov. Veľmi sa mi to nepozdáva, skôr mi napadlo, či predtým vzhľadom na ovisnutý tvar nenosila nesprávnu veľkosť podprsenky. Ďalej som našla, že keď si prsia podvihneš a pritlačíš hrudníku, to čo zostane bude zhruba zodpovedať tomu, ako to bude vyzerať po mastopexii. Neviem, či to bol len názor (znie to logicky, keď predpokladáme, že preč pôjde len nadbytočná koža) alebo reálny fakt, ale ak by to bolo tak, bola by som spokojná, malo by mi ešte niečo ostať 😀 😀. Tebe adik28 doktor nespomínal, aké má skúsenosti?
Bolo by super, keby sa ešte ozvali kočky, čo prispievali do tejto témy vyššie a čo to už majú za sebou, akú skúsenosť majú ony a či sú spokojné.

adulik10
22. nov 2013

Gamajka@ taaak uz to mam za sebou ) musim v skratke napisat ze som nesmierne spokojna ..videla som vysledok na chvilku pri prevaze .. A zasla som )) v utorok idem na dalsi )) bolest ABSOLUTNE ZIADNA..na par sekund trhava .. Den po op..tu som mala v stredu .. Uz som doma a ani neviem ze mi nieco bolo ))samozrejme dodrzujem totalny klud .. Viac dam vediet v utorok ..mimochodom je asi zbytocne pisat , ze dr.Cerven je profesional a robi svoju pracu skvele , okrem toho je aj skvely clovek ,nevynimajuc personal a sestricky ... Velka vdaka !!!

gamajka
25. nov 2013

Ahoj @adulik10, teším sa, že to už máš šťastlivo za sebou, môžem ťa teraz zasypať otázkami? 😀 Zaujíma ma úúplne všetko, ako to prebiehalo pred aj po operácii, ako si zvládla narkózu, kedy ťa pustili domov? Hovoríš, že bolesti neboli, ale šoférovať domov asi nedovolia, že ?

adulik10
25. nov 2013

Gamajka:jasneeeee zasyp)))) ako to prebiehalo ?: nooo dosla som... Ubytovali ma ))) navliiekli koseluuu)) dosla velmi mila p.anesteziologicka ,ukludnila )) pred zakrokom..dosiel dr. pokresil si ma .. Uistil ze vsetko bude ok , dostala som nejake lieky na ukludnenie, odniesli ma na salu .. Pichli inj.. Anesteziologicka sa usmiala a to bolo vsetko co si pamatam))) zobudila som sa ani neviem kolko po op.. Prechrapala som ani neviem kolko ) zacali ma robit cca o pol 10 tej)) a o 15tej som sa zobudila )) po narkoze stav uplne v pohode akurat som bola mierne otapena ))nic ma nebolelo a neboli dodnes. !!!akurat som mala stiahnuty hrudnik )) nic ine , do vecera som lezala a pila lebo som musela )) sestricky to mali podvkontrolou)))dostavas inf z antb..na druhy den rano prevaz ..co sa aj cudoval ze ani pri prevaze ma nic nebolelo ))) na par sekund dom videla vysledok a parada!!samozrejjmee ze nemooozes soferovat ))) to aj mna hned zjazdil )) zd dufa ze som nedosla autom !!))))ta narkoza ma tu ucinnost nieje to sranda ..no a doma som lezala cely vikend )) nie doslovne ale tak oddychovo ,,,doteraz ma nic neboli akurat vcera zacalo svrbiet ))zajtra idem na kontrolu ) sa tesiiiiim ..ak tak posli mail a poslem ti foto horor pred a zazrak po ))))) ak som nieco nespomenula taaaak pyyytaj)))

Tu začni písať odpoveď...

Odošli