Máte niekto pretrhnutý brušný sval po pôrode?

tidymaid
7. feb 2008

Po 11 mesiacoch po porode, mam trvalo ovisnute brucho aj s pruhom. Ma niekto podobnu skusenost. Citala som, ze tym trpi 15 % zien po porode a velmi sa o tom nehovori. Kazdy si mysli, ze je to normalne. Uz som obehla par doktorov a zatial ziadny vysledok. Cvicenie to moze viac zhorsit ako zlepsit a operacia je pravdepodobne nevyhnutna.

bronia13
7. mar 2012

@misabbas
ahoj pisem ti ohladom tvojej operaci brucha po porode, mohla by si mi dat kontakt na tvojho lekara/lekarku co ti to robili a kde ti to robili, ako dlho si bola v nemocnici a kolko to stalo? ja som mala 3 cisarske tak to potrebujem, inac mi vraj brucho neplaskne - hm.... tak sa chcem na to podujat len by som rada poznala (aspon pisomne) nejake dievca co si tym preslo ak by ti to nevadilo, co by som sa popytala na par otazok,

vodpred diki za odpoved

Brona

poleva
9. aug 2012

@misabbas prosím ťa nenapíšeš viac o operácii ? dakujem

majanik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
flakulka
2. feb 2015

@majanik ahoj.Posonium clinic.BA.dr.Fabry Jozef

amisa
3. feb 2015

najdi si tu forum distaza priamych brusnych svalov..je nas tam vela aj take co uz mame po operacii, inak pruha diastazu som mala aj ja..podotykam MALA

ppetinka
4. mar 2015

ahojte maminky, mám 16m po sekcii a brucho veľké ... myslela som, či to nie je diastáza, tak som šla za chirurgom a ten mi povedal, že diastáza to nie je, ale že mám v oblasti pupka pruh -asi na 2 stehy. Je možné, že mám kvôli pruhu také veľké brucho v oblasti pupka ??? vyrieši to operácia ? už neviem, čo s bruchom :////

zuzulik27
4. mar 2015

@tanaalexdenis ahojky, ja sa chystam na abdom. do PO, nevies meno lekarky ktora ta operovala ak si teda spokojna? ja mam pruh aj diastazu tak som si povedala ze ked uz ma musia otvarat tak nech to ma zmysel a zriesim aj tu abdom.
mozem aj blizsie info- v ktorej nemocnici? aka bola priprava pred zakrokom? a si spokojna s vysledkom? je to brucho mensie?

dakujeeeeem

miruska1982
5. apr 2015

Dobrý deň mamičky vedeli by ste mi poradiť,som už po druhej operácii hernie,predtým som mala cisársky rez,som rok po operácii druhej hernie a chcem sa opýtať či máte skúsenosť ci môžem byť znova tehotná,chirurgická mi vravela,že nie je problém keď náhodou to praskne tak dá mi sietku,ale zase môj gynekológ mi neodporucal druhé nakoľko mi vravel ze mi to praskne keď mi bude brucho rast keď budem vo vyššom stadiu tehotenstva,bojím sa hlavne komplikácií počas tehu,keď by mi pruh prasklo,viete mi poradiť,ďakujem za info Eliášová