Máte niekto pretrhnutý brušný sval po pôrode?

tidymaid
7. feb 2008

Po 11 mesiacoch po porode, mam trvalo ovisnute brucho aj s pruhom. Ma niekto podobnu skusenost. Citala som, ze tym trpi 15 % zien po porode a velmi sa o tom nehovori. Kazdy si mysli, ze je to normalne. Uz som obehla par doktorov a zatial ziadny vysledok. Cvicenie to moze viac zhorsit ako zlepsit a operacia je pravdepodobne nevyhnutna.

mimmulik
7. feb 2008

Ahojcek!Tak ja som rok po porode a tiez mam podobny problem.Ovisnute brusko,ale so striami.Zacalo mi celkom pekne klesat az asi pred mesiacom,ked som si dost pravidelne davala stahovacie silonky na brucho,boky a stehna a prestala som az tolko jest a najma sladke,ktore mi nenormalne,,ide ,, teraz ked kojim.Takze asi to je normalne,pretoze poznam aj ine maminy,ktore to trapi,alebo trapilo a teraz sodstupom casu vyzeraju skvelo.Takze sa treba zatat,menej jest,vela pit,stahovat sa,ale aj sem tam cvicit.Tak 2x do tyzdna staci...Mne to celkom pomohlo,tak snad som ti trosku poradila.Pa

vodniicka
8. jún 2008

no ja to mam po druhom porode a tiez som citala ze by sa do urciteho casu po porode nemalo cvicit, ale uvidim ako sa situacia vyvinie .. 😠 s bruchom som nikdy nemala problem a teraz toto vrr

maruschka
9. jún 2008

tidymaid,no ak máš fakt pruh tak to nič iné,ako operácia nevyriešia..Iné je,ak máš len ochabnuté svaly a preto ovisnuté brucho,ale ak je tam tento problém-tak by som zvolila operáciu-vyrieši sa to hneď...zbytočne sa budeš roky trápiť 😉

bibula
9. jún 2008

ja som mala,praskla mi pobrusnica,ci co pocas porodu-som mala brucho jak svet.uz je to lepsie,ale stale trosku previsa.mame 16 mes.
vodniicka-pravda je-cvici sa az 3 mes.po porode.

alexiss27
8. aug 2008

ahojte ja mam podobny problem som 6 mesiacov po porode po cisarovi a brucho mam nenormalne ovisnute a pod zaludkom zdvihnute ako by som bola opat tehnotna 😢 cvicim na to ale nepomaha ...

bibula
8. aug 2008

alexis,este mas cas,vacsinou brusko sa upravu do 9 mesiaca....aj ked niekomu nie-ani mne 😀 🙄

janna1830
8. aug 2008

tidymaid, ja odpadnem v prvom rade, ze nase deti sa volaju rovnako 😅 moja starsia 3 rocna je Sophia a 11 mesacna je Isabella 😅 😵 tak to som este nevidela, jeeeeeeej 😀

ked mas pruh, tak to asi len operovat... ☹ na zvysok jedine abdominoplastika, si myslim,...ak je koza navyse, ona sa nestiahne mnohym zenam, nepomoze ziadne cvicenie, len plastika..

alexiss27
14. aug 2008

bibula hm dufam ze to pomoze a do toho roka sa to spravi co sa tyka abdominoplastiky tak myslim ze som nieke citala ze ked chcem este minimalne jedno dietatko tak by som si ju radsej nemala davat robit...

lucxy
14. aug 2008

baby tak mne sa az teraz upravilo ako tak brucho,,,,ale ostala mi tam riadna koza no neviem co stym,,,asi sa toho nezbavim,,,mala som strasne velke brusko kedze mala vazila az 4500g tak toto mi ostalo,,,ved ked som porodila tak som vyzerala ze tam mam este jedno

skuste lymfodrenaz 🙂 inak ja som tiez po cisarskom

lefika
14. aug 2008

baby, a neviete, ci ma abdominoplastika zmysel, ked este planujeme dalsie o niekolko rokov? nevratilo by sa to tehotenstvom do povodneho stavu a operaciu by bolo treba opakovat? ci ako to je?

lucxy
14. aug 2008

kolko to stoji?

montinka
14. aug 2008

ahojte ja som skoro styri tyzdne po porode rodila som cisarskym lebo malá vazila 4250g a tiez som mala velke brucho. praskla mi jazva tak chodim k chirurgovi na prevezy a ten mi pred par dnami povedal ze mam brusny pruh a musim nosit brusny pas lebo ze mi brusna dutina drzi pokope len tak tak,takze ked dviham malu aby mi to neprasklo. proste sa mi nevratili spat brusne svaly ked sa roztiahli pocas tehu. mate niekto podobny problem? upravilo sa vam to alebo v to nemam ani dufat?

mia.k
3. jan 2009

Ahojte.Ja som 8 mesiacov po pôrode a mám rozídené brušné svaly-(diastázu bruš. svalov) dôsledkom tehotenstva.
Bola som aj u lekára a ten mi kázal cvičiť.Tak som cvičila,aj som dva krát do týždňa chodila na pilatesa a nič.Práveže mám pocit,že sa mi to brucho ešte zväčšilo. Vyzerám strašne-som štíhla a mám obrovské brucho-vyzerám ako tehotná.Som z toho zúfalá.Už som prešla všetky možné fóra,ale nikde som nenašla,žeby sa niekto toho zbavil pomocou cvičenia.Prosím vás,ak by ste niektorá poznali niekoho,kto sa zbavil tohto problému pomocou cvičenia,alebo iným spôsobom,dajte mi prosím vedieť.Vďaka.

zuzka1.
3. jan 2009

kocky toto zaujima aj mna, som 6,5 mesiaca po porode a vyzeram kao tehotka, taky4 mesiac??no neviem, teraz osm sa zatala a dietkujem, zatial som cvicila, len 2 krat. tiez natihnute brusne svaly. Poznate niekoho kto sa toho bruska zbavil???ak nie uplne aspon o polovicu?

tinockaaa
3. jan 2009

ahojte,
ja som mala presne ten istý problém, brucho sa mi nechcelo vrátiť späť, malá mala 4 mesiace a kolegyňa sa ma pýtala kedy idem rodiť. Ked som napla brucho tak som uprostred brucha mala takú jamu a brušné svaly kdesi pobokoch brucha. Ked som sa snažila na to cvičiť, tak som mala pocit, že mi brušné svaly navrely a bolo brucho ešte väčšie. Tak som tomu dala pokoj, asi tri mesiace som nerobila nič, lebo som niekde čítala že svaly sa vrátia napôvodné miesto, len to chvíľu trvá, stáva sa to najmä vtedy ak je veľké bruško a veľké bábo. Cvičením som to len podráždila. ja som vlastne malú ani nevládala pri pôrode vytlačiť, museli mi pomôcť. Po troch mesiacoch som znova skúšala ako sú na tom moje svaly a ked som napla brucho tak sa mi už nerobil taký trojuholník nad bruchom, a začala som cvičiť znova a už to bolo lepšie. K tomu samozrejme nejaká dietka. Ale musím povedať, že som chodievala cvičiť dva krát týždnenne do posilovne, je to už rok aj 4 mesiace a stále je to bruško také kadejaké. 🙂 Držím vám palce, a asi to ešte nepreháňajte, radšej trošku vyčkajte.

mia.k
3. jan 2009

tinockaaa,ďakujem ti strašne moc za tvoj príspevok.Si asi prvá,čo mi vliala aspoň trocha nádeje... Ja mám tiež stále ten trojuholník (ako si to ty nazvala) nad bruchom a vôbec sa nezmenšuje.Tiež som si povedala,že načas s cvičením prestanem a uvidím čo to spraví,lebo cvičením mi to brucho ešte viac navrelo.Ešte raz ti moc ďakujem.

tinockaaa
3. jan 2009

Držím palce mia, hlavne to asi netreba siliť. závidím maminám, ktoré porodili a dva dni po pôrode to na nich nebolo vidieť. 🙂

montinka
30. jan 2009

ahojte nomala ma 6 mesioacov a moje brucho vyzera byt rovnake. skusala som cvicit ale tiez som mala pocit ze sa mi to bruchgo este viac zvacsilo. hm ja nemam trojuholnik ale ked si laham tak v strede brucha na pupkom hore mi navre taky kopcek( asi ta cast kde nemam tie svaly) hm no uvidime ci sa mi to da do poriadku

greta24
30. jan 2009

Ja som po porode uz 15 mesiacov, a stale vyzeram ako tesne pred porodom, nic si nemozem obliect, mam z toho nenormalne komplexy a tie zajedam sladkostami. Som ja ale sprosta krava ! 😝

montinka
4. feb 2009

hmmm inak greta toto bude riesit uz asi aj ja ked sa otepli ze co na seba joj to budu depky

titkovamiriam
4. feb 2009

tak na pruh jedine operacia ☹

luciauk
6. feb 2009

ja mám skoro 10mesiacov po pôrode a brucho neskutočne ovisnuté a na pupku pruh ☹

montinka, ty si začínala s takým velkým miminkom? moje mi úplne zničili brucho, posledný mal 4615g 😅

kamarátka dostala operáciu na predpis, čiže zadarmo, predpísal ju psychológ 😉

greta24
6. feb 2009

Vlani som to riesila tak, ze som nosila len tehotenske oblecenie, co mi ostalo, ale mala by som so sebou nieco robit, lebo mam plnu skrinu malych veci 🙄 🙄 🙄

montinka
11. feb 2009

luciauk ja mam prve a vazila 4250g takze dost na moju vysku. vsetci sa ma pytala ci cakam dvojicky. 😔 hm mne doki povedal ze operacia je az ked sa to uplne pretrhne asi ten sval a mne to tam zevraj este drzi pokope tak neviem. idem si kupit stahovaci pas a uvidime co bude.hm ja sa do XL vojdem ale predtym som nosila L.☹ takze vsetky veci su mi male teda obleciem ich ale vidno mi v nich moc to brucho takze to nie.

minaka
13. feb 2009

Ahojte baby.som tu prvy krát , aby som sa aj ja pochvalila so svojim bruchom.Mám po dvoch porodoch,po prvom synovi -vážil cez 4kilá bolo celkom v pohode aj keď som pribrala 25 kg,vtedy mi stačilo trochu pocvičiť a keď som zhodila nadbytočnú váhu tak vyzeralo dobre,no rokmi keď som už nemusela toľko skákať okolo malého tak som začala znova priberať a brucho sa znova vydúvalo aj keď som mala 58 kg a pás 73 cm tak brucho vždy dominovalo na mojej postave.No najhoršie to vyzeralo po druhom porode,dieťa malo zase cez 4 kg,ja zasa o 25 navyše a prvé mesiace po odrodení sa ma tiež s úškrnom vypytovali či tam nemám náhodou ešte jedno.Po roku,keď som už nekojila som začala pravidelne cvičiť 2krát tyždenne step,vydržala som vyše roka,váha klesla ale brucho moc nie tak som prešla na spindoor tiež 2krát týždenne.Pomesiaci sa začali konečne dostavovať výsledky a po pol roku som mala super kondičku o 8 kg menej aj brucho dosť splaslo,musím sa však priznať, že som vtedy brala aj spaľovače tuku,ktoré ale teraz s odstupom času neodporúčam,pretože síce sa chudne ale iba pokiaľ sa cvičí a keď sa prestane váha je veľmi rýchlo nazad.Malý má už 3 roky a vždy sa nájde niekto kto sa ma opýta hlavne v zahraničí na dovolankách či som tehotná, tak som to už nevydržala a minulý rok som išla na konzultáciu s presvedčením že určite mi pomože liposukcia,pán doktor mi však povedal že lipo..moj problém nevyrieši kedže mám príliš veľa nadbytočnej kože ,vraj mi može odsať asi 1,5 l tuku,že viac tam nie je a bola by som asi sklamaná z výsledku preto mi navrhol abdominoplastiku.Bola som v šoku a keď som si pozrela nejaké fotky na nete zľakla som sa .No po pol roku dlhých úvach som sa rozhodla že to podstúpim,som objednaná za týždeň na operáciu,už mám za sebou prvé vyšetrenia tak mi držte palce.Nechcem nikoho sklamať ale keď vám ovýsa koža pri pedklone a keď preteká cez nohavice tak to cvičením nespravíte a dieta po ešte viacej zviditeľní,a abdomino...by som neodporúčala ak chcete byť ešte tehotné.zdravím všetky maminy

sendi
13. feb 2009

ahojte baby,bude to uz rok co som porodila a brucho?vyzera ako kysnute cesto 😝
sice nikdy som nemala ploche,vzdy som mala vypukle,stacilo mi zjest trochu polievky a uz sa ma ludia pytali,ci som tehotna(od mojich 14r)....trapi ma to,aj ked nemusim uplne schudnut,ale to ovisnute brusko je hroza,robim aj brusaky,ale co ja viem,a uz sa blizi leto a ja by som si strasne zelala,aby sa mi brucho spevnilo 😒
minaka-drzim ti palce 😉

greta24
13. feb 2009

Minaka, drzim palce a daj potom vediet, ako si dopadla

montinka
20. feb 2009

Minaky drzim palce. hm ja som zacala cvicit dokonca som mala aj svalovicu ale iba po bokoch a navrchu brucha v strede nic takze asi tam stale tie hlupe svaly nemam.☹

zuzka1.
20. feb 2009

minaka ozvi sa, ja planujem tak po 3 babetku, docitala som s,a ze je to jedina zachrana.
v ovisnutej kozi su potrhane elasticke vlakna a tie ned auz nikto dokopy,jedine odrezat. ☹

norik1
20. feb 2009

minaka drz sa a daj vediet lebo ja pojdem tiez... ale ja planujem len dve deti 🙂