Máte niekto pretrhnutý brušný sval po pôrode?

tidymaid
7. feb 2008

Po 11 mesiacoch po porode, mam trvalo ovisnute brucho aj s pruhom. Ma niekto podobnu skusenost. Citala som, ze tym trpi 15 % zien po porode a velmi sa o tom nehovori. Kazdy si mysli, ze je to normalne. Uz som obehla par doktorov a zatial ziadny vysledok. Cvicenie to moze viac zhorsit ako zlepsit a operacia je pravdepodobne nevyhnutna.

montinka
29. máj 2009

no mimikyky ved to ta ovisnuta koza je hruza ale ja uz asi pomaly zacnem cvicit. a uvidime co bude ale musim sa pochvalit ze to brucho sa mi trosku zmensilo teda aspon ja mam pocit ale svaly este naporiadku nemam

harmony
2. júl 2009

Ahojte žienky,ja som po troch deťoch posledné dvojičky 3,5kg 52cm a 3,2kg 51cm,mám hrozné bruško a čo teraz,plánujem operáciu,máte s tým niekto skúsennosť,kde a kolko to stojí?

lucia375
2. júl 2009

Ja mam podobný problém s ovisnutým bruchom a cvicim kazdý druhý den. Presne ako tu vacsina mamiciek píse - brucho sa síce zmensilo ale koža ovísa. Vacsinu letneho oblecenia spred poroda môzem asi odlozit na neurcito a nosit len volné trická.

jankaw
2. júl 2009

Ahojte, ja som v 35 tt a asi posledne dva tyzdne ked spravim nejaky prudsi pohyb alebo si kychnem, proste ked sa mi napnu brusne svaly tak ako by sa mi natrhlo brucho, je to taky pocit ako by mi z vnutra brucha presli ziletkou, take natrhnutie, nemali ste aj vy take ked ste boli tehotne? Strie nemam ale neviem ci sa to vtedy trha svalstvo alebo co to je a hlavne poobede ked som uz dobre najedena a mam take napnute brucho...

ewelyne
2. júl 2009

ahojte, kamoske sa rozostupilli brusne svaly po dvojickach, riesi sa to dvoma stehmi, nejaka operacia... lebo si tam normalne nahmata dieru vpredu medzi svalmi a lekarka vravela, ze mozu casom zacat vystupovat creva tlacit sa von dopredu... 😒

lucxy
2. júl 2009

ahojte,,,ja som vcera pozerala na nete,,,tu operaciu abdominoplastiku koze na bruchu,,,,ja mam to iste visi mi tam koza a som ztoho nestastna,,,robia to aj u nas v meste,,,,a citala som aj chvilu dake diskusie a videla som video ako sa to robi no ale bolo to teda riadne drasticke,,,,,strasne by som nato isla ale sa strasne bojimmmmmm

harmony
2. júl 2009

ja teda neviem,čoho sa vlastne báť?,Bolesti už sme si prežili všetky dosť,alebo toho že to neprežijeme?Moja mama je taká že myslí na to najhoršie,dokonca mi povedala nech si to dám urobiť až mi deti odrastú,ale to už budem mať 50rokov a už bude jedno ako vyzerám...Pojdem nato,veď si nemožem nič obliecť lebo to vyzerá hrozne...

harmony
4. júl 2009

Ahojky,chcela by som sa vrátiť k tejto téme,hladám niekoho kto už túto operáciu podstúpil,nájde sa niekto kto sa podelí so mnou o túto skúsennosť? 😵

hviezda22
4. júl 2009

harmony, tiez som teraz este čerstvo po dvojičkach a toto ma to velmi zaujíma
ahoj Eweline 😎, tak tu o mne píšeš 😀 , neva
veru baby, ja si normalne nahmatam dieru v bruchu ked ležím, medzera asi 2,5 - 3 cm, mam také vypuklejšie bruško, pupok sa mi stale nechce vratit naspat dovnutra ☹, stale dufam, že sa to este napraví, naštastie kožu mam celkom ok, nemam ani strie po dvojičkach 😝 , proste to nie je brucho ako byvalo pred dvokami 😝

harmony
5. júl 2009

Ja tiez nemám tú kožu až takú hroznú,ale tú operáciu chcem podstúpiť,predsa nemožem chodi´t celý život vo volných tričkách,ja som poctivo pol roka cvičila každý deň a nič to neurobilo,myslela som že sa tá koža spevní,ale nič...takže ešte raz poprosím ak má niekto skúsenosť tak sa ozvite..ďakujem

winki.w
15. okt 2009

ahojte, pripajam sa k debatke, mam rovnaky problem po dvojickach - rozostup, pruh, koza ale celkom ok. zaujimalo by ma, ci to nie je mozne urobit aj laparoskopicky... neviete?

espri25
30. jan 2010

ahojte som po operacii pruhu mam otazku prosim poradte mi ozvyte sa

krajcoanka
17. feb 2010

ja som 2,5 roka po pôrode a mám brucho ako v 5 mes. a že sa ma stále pýtajú na to že som tehu som si už zvikla.
Chcem to ale vyriešiť operáciou, pretože inak sa to riešiť nedá ☹ . ...a to až po bábätku...

flakulka
20. aug 2010

ahojte ja som podstupila abdominoplastiku po druhom tehotenstve som mala rozostup svalov a potrhanu brusnu stenu bez operacie sa to nedalo riesit teraz som maximalne spokojna pekne brucho ktore drzi pokope ale velmi draha a narocna oper. ale nelutujem trvalo asi 1 rok pokial bolo vsetko ok ale ak bude niekto chciet odpoviem podrobnejsie

mia.k
20. aug 2010

@flakulka a aký rez ti spravili,zvislý,alebo horizontálny? Je to moc vidieť? A píšeš,že trvalo asi rok kým bolo všetko v poriadku, myslíš tým rok po operácii?

flakulka
21. aug 2010

ahoj mia rez mam vodorovny aj od pupka dolu a este opraveny cely pupok ale su to tenučké rezy to sa neda porovnat s klasickým rezom ako po sekcii

flakulka
21. aug 2010

a rok po operacii bol dost narocny po psychickej stranke prve 4 mes. nedvihat malu na ruky a nosenie bandáže a obmedzene pohyby

mia.k
24. aug 2010

@flakulka vďaka za odpoveď, a ešte jedna otázočka,ako si zistila,že máš potrhanú brušnú dutinu?

flakulka
24. aug 2010

stale som mala brucho ako v 5 mesiaci a ked som si lahla na chrbat tak mi vsetko spadlo dovnutra

mia.k
27. aug 2010

fíha,dobre vedieť...

cica02
7. okt 2010

Čaute baby. Som po pôrode zatiaľ iba 3mesiace ale nevidím to dobre. Po prvom pôrode mi také veľké brucho neostalo ako teraz takže som zvedavá či diétou sa to spraví. Po prvom pôrode som schudla 30 kg za 4 mesiace lebo keď sa naser... tak proste jedu. Jedla som iba ovocie a zeleninu a išlo to aj bez cvičenia iba občas som bicyklovala, lenže teraz mi ovísa brucho jak hrochovi a keď napnem svaly tak sa mi v strede urobí guľa ako tenisová loptička a ešte aj keď trochu vypučím brucho tak vyzerám ako pred pôrodom takže nemá niektorá podobnú skúsenosť čo s tým brušiskom? Viem že diétou tou mojou schudnem ale tentokrát som si neni istá či to brucho pude taky.

janka2112
19. okt 2010

Ahojte,ja som po sekcii 2 mesiace a vyzeram ako v 6-7 mesiaci.mne uz pocas tehu doki povedal,ze sa mi rozchadzaju brusne svaly,ze ked sa to cvicenim po porode nespravi tak plastikou......nooo...super,som utlej postavy,v minulosti som sportovala.neviem,ci sa s tym bruchom zmierim.pouzivam dost drahe stahovacie nohavicky,no akonahle ich dam dole,hned pochopim,ze to efekt nebude mat,brucho sa hned vyduje......strasne,obcas mi je z toho do revu.cvicit nemozem,kedze kojim a chcem co najdlhsie,tak uvidime,ale z toho co tu citam,to moc ruzovo nevyzera.........

rebucika
21. okt 2010

Ahojte baby, vedeli by ste mi poradiť? pred prvým pôrodom som pravidelne športovala a posilovala, prvý pôrod som mala cisárskym rezom. pribrala som 18 kg. po pôrode som schudla za pol roka 25 kg, koža na brušku bola hrozná, keďže mi zostali aj strie. Teraz som v 37 týždni a dr. mi povedal že budem musieť asi zas cisárskym, lebo nemám dobré svalstvo na brušku a asi nebudem vedieť dobre tlačiť pri pôrode. Ešte som sa s tým nestretla a neviem o tom nájsť nič na internete. neviete mi poradiť? máte niekto s tým skúsenosti?

skolara
21. okt 2010

@janka2112 pilates je v tomto uzasny mali by ste to skusit. Po mesiaci citim a vidim rozdiel 😎 na youtube su videa

skolara
21. okt 2010

@skolara a tiez som mala vypukle brucho ako v 3tom mesiaci

janka2112
29. okt 2010

@skolara prosim ta.....pod cim hladas na youtube tie cviky?myslim co tam zadavas....lebo pilates moze byt zamerany na rozne partie ci nie?dikesko za odpoved.............

skolara
30. okt 2010

@janka2112 ahoj
daj si do vyhladavaca winsor pilates, alebo slimming pilates
Kocky fakt to funguje schudla som za mesiac 4 cm z brucha a to som cvicila pol hodku denne.
Uzasne je to asi uz nikdy neprestanem.
A nohy sa mi tvaruju tiez fakt skvele

maatuulka
30. okt 2010

ja som 2roky po porode a to "klokanie" brucho mam stale ☹
uz neviem co mam robit, zo vsetkeho to vycnieva .. asi skusim ten uz tu spominany pilates, dozeraz som skusala zumbu, ale to je skor na nohy .. .d

janka2112
31. okt 2010

@skolara ok,tak to skusim,kolko mi cas dovoli,dam vediet ako to posobi na mna.zatial velmi pekne dakujem za napad.