Máte niekto pretrhnutý brušný sval po pôrode?

tidymaid
7. feb 2008

Po 11 mesiacoch po porode, mam trvalo ovisnute brucho aj s pruhom. Ma niekto podobnu skusenost. Citala som, ze tym trpi 15 % zien po porode a velmi sa o tom nehovori. Kazdy si mysli, ze je to normalne. Uz som obehla par doktorov a zatial ziadny vysledok. Cvicenie to moze viac zhorsit ako zlepsit a operacia je pravdepodobne nevyhnutna.

montinka
21. feb 2009

aj ja by som chcela dve deti

bibula
21. feb 2009

takze ondrik ma cez 2 roky,brucho sa zacalo upravovat,uz mozem mat aj plavky polovicne a nevyzeram tehu 😀

montinka
22. feb 2009

bibula a to samo od seba sa ti zacalo upravovat. ale asi aj cvicis nie?

bibula
22. feb 2009

same od seba-cvicit-ak sa tomu tak da povedat-som zacala len predvcerom.-)

montinka
22. feb 2009

hm aj ja chceeem.a mozno sa to spravi aj mne

bibula
22. feb 2009

ako tak pozeram,este mas cas 🙂

montinka
22. feb 2009

hm ale bude leto a ....☹ ako sa dam do plaviek

petrahy
23. feb 2009

Ahojte ja mam tri deti vsetky cisarakom a to brucho otrasne velke a ovisnute po druhom cisaraku mi operovali pruh aj slepak. Teraz cvicim pravidelne od septembra a teda nevidim skoro ziadnu zmenu co sa tyka brucha na kila chudnem pomaly 5kg. Rozmyslala som ci by nemohlo pomoct aj plavanie pri tom sa najviac chudne ale neviem na ktorych partiach. Ja uz deticky mat nebudem a tak by som bola rada keby sa tu o tej operacii popisalo viac a hlavne co to stoji

montinka
23. feb 2009

petra aky pruh?brusny?

petrahy
25. feb 2009

montinka ano isla som na banalnu operaciu slepeho creva a vyskocil im tam aj brusny pruh.takze mi spravili dve operacie naraz

montinka
26. feb 2009

ale potom sa uz nemoze otehotniet teda neodporucaju to vsak?

montinka
26. feb 2009

a to ti rozrezALI BRUCHO A VNUTRI ZOSILI CI CO?

greta24
28. feb 2009

V aprilovej MAMA A JA bude plastika bruch, tak som zvedava, co tam napisu

montinka
4. mar 2009

super to si precitam

lulu30507
14. mar 2009

ahojte som 10mesiac po porode a tiez mam brusko ovisnute.poradte mi co mam robit viacej cvicit menej jest?ale este stale kojim!dakukujem lulu 😝

mata2012
16. mar 2009

ahojte ja som 14mes po porode.rodila som cisarskym a uz 8mes pravidelne 5krat do tyzdna cvicim vo fitku ale to brucho mam stale ovisnute,stahovanie nepomaha.uz som z toho riadne na nervy.ide leto a je vypadam ako tehot.myslim si ze okrem abdominoplastiky nepomoze nic. ☹

montinka
24. mar 2009

mata tak taketo nerva mam aj ja. ale mam pocit ze sa mi trosilinku to brucho zmensilo aj ked to nepomohlo stale vyzeram ako tehu.☹

montinka
12. apr 2009

hm no dievcata citala som si clanok o operacii toho brucha v mame a ja a vdaka ale radsej budem mat skaredo brucho. 😅

greta24
12. apr 2009

ked tam opisovali , ako sa hoji brucho po operacii, tak som si spomenula na moj porod sekciou. 😝

martao
12. apr 2009

No mne pomože asi len plastika. Pri druhom porode som zhodila na 52 kg, ale brucho nebolo nič extra.

veronika81
12. apr 2009

no pááááni 😕 😕 ste ma ale "potešili"
Ja som mesiac po pôrode, bruško ako v 5. mesiaci a čakám každým dňom, kedy mi zmizne 😝 A tu čítam, že ste niektoré aj rok po pôrode.. A bibula - 2 roky?? 😨
Nosím ešte stále tehu nohavice, aj sťahovacie nohavičky mám, ale už je vonku teplo, strašne sa v tom potím.. Ja som predtým mala úplne ploché brucho, pekne vypracované (roky v posilovni) a teraz toto! Keď napnem brucho, mám v strede takú priehlbinu a okolo kožu, dosť ovisnutú, ešte aj škaredé strie, hnedý pupok. Vôbec neviem, čo budem nosiť v lete. Myslela som, že sa to za pár týždňov spraví, ale aspoň ste ma uviedli do reality..
Asi sa zbláznim 😒

montinka
16. apr 2009

Greta no ved prave spomienka na sekciu hmmm az na to ze pri tejto operacii musis chodit ohnuta dva tyzdne. hmmm no uvidime co bude. tak co no nebudem mamina ktora ma hned po porode a potom cele zivot brusko ako keby ani tehotna nikdy nebola.:-/ hlavne ze ma moj muzik lubi a na ostatnych sa pokusim vykaslat aj ked to je tazko a hlavne teraz ked uz je teplo a ja neviem co take si mam obliect. ☹ 😒

krasnulka
16. apr 2009

Mam velke trauma u mojho bruska a potrebujem poradit. S mojim prvym partnerom mam synceka,ktory ma 2 roky. Po porode mi zostalo brusko ovisnutea skoro po prsia porthane. Priatelovi to nevadilo,ale niekedy mal blbe narazky. Teraz mam druheho, zu mojho´manzela a hambim sa mu ukazat za svetla. Sme uz 4 mesiace manzelia a stale ma nevidel za denneho svetla v plnej krase. Stale zhasinam a skryvam sa. Vie mi niekto poradit? Manzel mi zasa povedal, ze ma lubi taku aka som a nikdy by mi slovom neublizil. Ale ajtak sa pred nim hambim.

greta24
16. apr 2009

Montinka, ked pozeram po obleceni, tak stale len po tehotenskom 😝
krasnulka, ak ti to robi taky problem, skus sa s muzom o tom porozpravat a porozmyslat, ci by ti nepomohla ta operacia. V Mama a ja boli fotky pred a po operacii a naozaj to tym zenam velmi pomohlo

montinka
16. apr 2009

hm no greta ja obleciem XL ale akosi sa v tom necitim dobre.☹

mata2012
17. apr 2009

Krasnulka ja mam podobny problem ako ty pred muzom sa hanbim vyzliect a to sme spolu 12 rokov.Jemu to nevadi ale mne hrozne moc.Moje brucho od porodu nevidel ☹ .Takze setrim na operaciu 😉

zajusko
27. apr 2009

ahojte, som 2 mesiace po stvrtom porode, mam troch chlapcov, duhy chlapcek mi zomrel 10 dni po porode.....po prvom porode sa mi brucho ako-tak upravilo do pol roka, ale ako prvorodicka som bola vystresovana a malo som jedla 🙂 po druhom som zo zufalstva hned cvicila, schudla a aj brucho sa upravilo, teda nikdy ploche nebolo, ale ani som necakala niekedy bude. Po tretom porode som ho mala stale nafuknute ako v 5. mesiaci, zacala som cvicit (po oboch porodoch som chodila do komplimentu - uprava stravy a cvicenie a za 6 tyzdnov som schudla 6 kg), schudla som, brala antokoncepciu, ale brucho neslo dole, tak som isla k doktorovi, ze nieco nie je v poriadku....a on, ze vsetko je v poriadku, len som v stvrtom mesiaci!!!?!.....takze teraz riesim brucho opat, stale som nafuknuta a brucho mam obrovske, ak priberam, tak iba do brucha,. Som rozhodnuta cvicit a ak bude treba, tak tie kozky co mi zostanu po obrovskych bruchach aj operovat, pocula som o tumescencnej liposukcii......teraz kojim, tak sa vyhovaram, ze mozem jest a necvicit 🙂

briketa
27. apr 2009

Kompletne pretrhnutemu svalu cvicenie nepomoze, len operacia. Manzelovej sesternici nedavno brusko operovali (nie na SVK), rekonvalescencia je velmi bolestiva. Ale uz je jej lepsie, aj brusko vyzera omnoho lepsie.
Je drobnej postavy a svaly mala kompletne roztrhane.

montinka
27. máj 2009

briketa a ak nie su uplne pretrhnute tak cvicenie moze pomoct ci to az tak nevies?

mimikyky
27. máj 2009

cvičenie pomôže, len tá kožička navyše potom!!!!!!!!!!!