Máte problém so zníženou činnosťou štítnej žľazy?

missulka8
12. feb 2015

Mala som zlé výsledky z krvi, začala som brať lieky, no po čase som si ich sama vysadila. Nejakým zázrakom som mala výsledky cca 2 roky v poriadku. Bohužiaľ pred mesiacom zas neboli najlepšie, mám problém s chudnutím, otehotnením ...dá sa to nejako okašlať? 🙂 Chodím do posilnovne a držím tukovú diétu - je to moj zdravý životný štýl, aspoň sa mi ako tak upravil cyklus.

ellca123
12. feb 2015

nijako sa to neda okaslat,
ja to mam dedicne po mamine a ked vidim ako sa so mnou rozprava a ochvilku spi po sediacky v kresle ,beriem radsej poctivo tu davku co mi odporucili
pozri
napr.http://zena.atlas.sk/10-priznakov-neposlusnej-stitnej-zlazy/zdravie/choroby/789312.html
alebo
http://www.energy.sk/sk/info/dettext_x11774x.asp

bosoriak
12. feb 2015

Mas problem so stitnou zlazou, ergo s chudnutim a otehotnenim, dostala si na to lieky, ale vysadila si si ich sama. Myslim, ze uz si to okaslala dost. 🙂

ervenka
12. feb 2015

Prepac, ale nechapem preco sa zeny, resp. ludia chori na SZ (hlavne) na SVK boja, doslova az panicky boja brat hormony SZ!!! Ved ich potrebujeme vsetci ku normalnemu fungovaniu! To je ako keby cukrovkar nebral inzulin a este sam si upravoval liecbu. Pokial sa snazis otehotniet, tak je velmi vhodne mat hodnoty hormonov SZ v normalnej hladine. TSH menej ako 2,0 a t4- cim blizsie ku 20,0 tym lepsie. Na MK je aj skupina Stitna zlaza.
Nie, neda sa to okaslat- jedine ak ti nezalezi na svojom zdravi- ani KELPom, ani olejovitou, ani inymi dolnkami vyzivy. Pekne spat na tabl. a KOMUNIKOVAT s dr. 😉

miskaradko
12. feb 2015

Ahoj...ja mam tuto diagnozu uz 11 rokov a dakujem ze som sa isla hned liecit. Zo zaciatku somraz brala a raz nebrala lieky ale ked som chcela mat deticky prestala som sa hrat na nezodpovedne dieta a nepodcenila som kontroly a lieky kazdy den pravidelne. A mam teraz dve zdrave deticky. O priberani a hlavne za kratku dobu viem svoje. Prave preto treba brat lieky. V liekoch je pravidelny prisun jodu ktory inak alebo nahradou niecoho neziskas vobec. Preto to nepodcenuj. Stitna zlaza je zakerna a koli nej nefunguje obrovske mnozstvo veci a to aj pohlavne organy,hormony a hlavne metabolizmus... ked sa chces o tom porozpravat kludne mi napis...