Máte skúsenosť s bolesťami 5 dní po lumbálke?

sasenka1307
7. júl 2019

Caute, som po lumbalnej punkcii od stredy a stale nemozem pohnut hlavou a krkom.. ma tu niekto podobnu skusenost? Napichavali ma na 4x co sa nemohli trafit... bolest neskutocna je vzadu ako sa lebka spaja s krkom...

ivca82
7. júl 2019

@sasenka1307 tekutiny, kofein, lezat bez vankusa a zial len vydrzat. 🍀

sasenka1307
autor
7. júl 2019

@ivca82 to vsetko robim... len som nevedela ze tak dlho sa nebude stav zlepsovat.. kolko este?

bucko555
7. júl 2019

Asi tá nepotešim ale môže to byť ešte dlho manžel ešte aj po pol roku od lumbalky pociťoval tazkosti

ivca82
7. júl 2019

@sasenka1307 tazko povedat, je to individualne, u mna sa prejavil postpunkcny syndrom ako falosny meningitizmus, nepomohlo nic, ani infuzky na uvolnenie svalstva, ani tramal. Ake take zlepsenie bolo po nieco vyse tyzni po lumbalke, teda s toho najhorsieho, celkovo uz "len" bolesti odzneli po mesiaci. No ja mam aj poskodene stavce v krcnej a hrudnej a dostavala som na druhy den po lumbalke vyssie davky kortikoidov, tak to mohlo ovplyvnit tu dlzku tazkosti. Mavas migreny?

matafri
7. júl 2019

@sasenka1307 ja som mala po spinalnej anesteze postpunkcny syndrom. Bolesti boli neznesitelne hlavne pri postaveni sa, v lahu sa to este ako tak dalo zvladnut. Bola som po porode tak vela liekov som brat nechcela. Preslo to asi za 2 tyzdne, ale uz som rozmyslala ze si dam uribit krvnu zatku. Ta vraj pomaha okamzite. Do spinalnej oblasti kde ta pichali ti daju tvoju vlastnú krv odobratu zo zily.

sasenka1307
autor
7. júl 2019

@ivca82 mne robili lumbalku kvoli tomu, ze od aprila ma boli nonstop hlava... samozrejme nie az takto.. ale tazko sa tak tiez zije.. ratala som s postpunkcnym syndromom.. ale prekvapil ma svojou intenzitou a trvanim.. po spinalke pri cisarskom ma bolela ,,len" hlava.. asi tyzden.. vobec nie krk a sija... kortikoidy ti davali po lumbalke?? Inak migreny tie klasicke nemavam... ani som nikdy nemala

ivca82
7. júl 2019

@sasenka1307 trva to, kym sa ten tlak vyrovna. Pozot aj na namahanie ramien, namahas si tym celu krcnu oblast. Od bolesti ti asi nezabera nic, ani ciastocne, vsak? Tiez som dodrzala vsetko, no napriek tomu to bolo uplne najhorsia bolest, aku som zazila. Jeden dr.sa vyjadril, ze videl uz vselico, ale toto, ze bol extrem. A kortikoidy mi davali pre nieco ine. A tu lumbalku museli pre viac menej istu diagnozu, ale vraj poistovna by mi neschvalila liecbu. Moj brat po lumbalke to iste co ja.

sasenka1307
autor
7. júl 2019

@ivca82 cize tebe robili lumbalku lebo si mala meningitidu? Ci? No mne zaberaju trochu infuzky... to by som zas klamala keby hovorim ze nie.. nenamaham si ramena.. kazdy DR tvrdi, ze to preejde.. len vydrzte.. sak ja vydrzim len clovek akosi dufa, ze kazdym dnom by malo byt lepsie..

juliet86
7. júl 2019

@sasenka1307 pocuj... ja som citala na tomto fore o kocke co to mala podobne ako ty... a ze vtedy ju zachranila jedna stara sestricka... neopise. to asi uplne presne mozno sa ti to podari vyguglit ale ze v zasade zobrala nejaku tycku od metly alebo tak dala jej to od zadku k lebke a na silno s rukami pri tele ju zviazala do plachty. volaju to dren alebo take nieco a ze tak bola neviem 12 ci 24hodin a ta bolest presla.... mozno si to nepamatam uplne presne. skus sa mozno popytat v skupine zdravotnici drsim palce

ivca82
7. júl 2019

@sasenka1307 nie, ja mam sklerozu multiplex. Mne sa postpunkcny syndrom prejavil ako falosny meningitizmis, okrem bolesti hlavy som pocitovala neznesitelnu bolest pri pokuse pohnut hlavou, rukami, otocit sa. Neverila som v tom stave, ze to niekedy prejde. Urcite aj psychika v tom ciastocne zohrala svoju ulohu.

sasenka1307
autor
7. júl 2019

@ivca82 tak to mam potom aj ja...akurat ze mi ide hybat rukami.. len hlavu neotocim na milimeter.. a to ti DR povedali, ze mas meningitizmus?...

ivca82
7. júl 2019

@sasenka1307 ano, dr. Ale falosny nie skutocnu meningitidu. Nemate tam fyzioterapeuta? U nas na neurologii je, len zrovna tie dni tam nebol. Vravel dr.,ze skoda, vraj by skusili nieco na uvolnenie.

sasenka1307
autor
7. júl 2019

@ivca82 hej zajtra by mal nejaky fyzioterapeut prist.. spytam sa ho.. diky.. a teda asi este 2 dni.mam cakat na ulavu ze..ach..

ivca82
7. júl 2019

@sasenka1307 snad sa to zlepsi cim skor. Drzim palce🍀

tahomi
7. júl 2019

Krvna zatka by bola idealne, ale ma svoje casove obmedzenia.

sasenka1307
autor
7. júl 2019

@tahomi nevyzera, ze by bol niekto ochotny mi ju spravit... zakazdym pridu a povedia, ze to prejde.. doma mam 2r dceru a uz som tyzden bez nej.. vobec ich to nesere..

tahomi
7. júl 2019

@sasenka1307 ja som anesteziolog a krvnu zatku robime iba my, aj ked lumbalky si pichaju neurologovia na vlastne triko. Skus navrhnut, aj ked je to uz 5 den

sasenka1307
autor
7. júl 2019

@tahomi hej?? No.. dobre vediet.. dnes som povedala DR, ze ma to stale neskutocne boli a ze mam postpunkcny syndrom.. nahneval sa, ze si urcujem diagnozu a ze to prejde... a mozem ja za to, ze je doba internetu a ja viem ako sa to co zazivam presne vola?... ach...

tahomi
7. júl 2019

@sasenka1307 no, uprimne na toto som hakliva aj ja, lebo naozaj to nie vzdy je postpunkcne, to ma svoje specifika s google doktorov je vsade plno.

mikavo
7. júl 2019

Ja som ho mala po spinalnej anesteze, bolo to príšerne. Nemohla som stat, sedieť, hlava mi šla prasknúť a neskutočne ma bolela celá chrbtica. Prestala som počuť na jedno ucho. Trvalo to 6 dní, bola som kvôli tomu na urgente, dávali mi horčík a nejaké infuzky plus tramal. 6 dní som ledva prežila, takmer nejedla a iba ležala alebo šla na WC.Myslela som, že sa to nikdy neskončí. Odznelo to samo z ničoho nič. Raz som sa chcela osprchovať, nezvládla som to, musel ma muz v sprche ratovat, mala som veľmi nízky tlak.

mogaa
7. júl 2019

@sasenka1307 ono je to individuálne, veď si tu mala príspevky že niekomu to prešlo hneď, niekto cítil bolesti aj pol roka.....predpokladám že teraz nie si v nemocnici pre samotné bolesti, ale že sa čaká na výsledky....

sasenka1307
autor
7. júl 2019

@tahomi tak... chapem.. ale to sa musim tvarit hlupo, aby sa doktor neurazil?... ja nie som ziadny DR.. ale clovek si chce nejak pomoct aj sam.. a na nete hlada odpovede.. snad to uz nebude dlho trvat tieto bolesti...dufam

sasenka1307
autor
7. júl 2019

@mogaa ano som tu kvoli bolestiam este.. prve vysledky uz mam.. nemozem sa vobec hybat.. tak cakaju asponze tak.. lebo doma dcerka by sa vesala na mna.. nerozumela by tomu.. takto je to lepsie aj ked mi neskutocne chyba 😣

sasenka1307
autor
7. júl 2019

@mikavo ako ti vysvetlili to ucho?? Lebo inak ja som tu hlavne kvoli usiam aj.. totiz mam tinnitus a na lave ucho pocujem prilis silno.. ako pes.. a je bolestive...

mogaa
7. júl 2019

@sasenka1307 no jedine čakať, musia vylúčiť SM a aj iné diagnózy.....zväčša na to idú vylučovacou metódou, takže záleží budú testovať reálnu-tvoju diagnózu😀

mikavo
8. júl 2019

@sasenka1307 nijak, vraj sa to občas stáva. Akurát mi vtedy urýchlene robili vyšetrenie, meranie sluchu a doktor len nechápavo krútil hlavou. Všetci od toho dávali ruky preč. Podľa mňa to s tinnitusom nesúvisí. Skus pár dní ešte počkať, ak vieš vydržať. Pre mňa to boli najhoršie dní života, bála som sa, že mi to zostane už navždy

sasenka1307
autor
8. júl 2019

@mikavo no to ti verim... ja mam tiez velky strach o sluch odkedy takto zle pocujem... a co podla teba nesuvisi s tinnitusom?

mikavo
8. júl 2019

@sasenka1307 prepáč, ja som si dala tinnitus do súvisu s tým ohluchnutim. Áno, ja mam tiež také, že počujem akoby silnejšie, akoby ozvenu vnútri ucha, mne to začalo po zalape vonkajšieho ucha, cca 3 roky. Ale ja to mam len pár dní v mesiaci. A nevedela som, že je to tinitus, myslela som, že tinnitus je pískanie v uchu. Postpunkčný syndróm 7 rokov dozadu, keď som šla na operáciu menisku

sasenka1307
autor
8. júl 2019

@mikavo vsak ano tinnitus je len sumenie/piskanie v uchu.. to silnejsie pocutie sa uz vola odborne hyperakuzia... ale s tym sa tu nik nezaobera i ked je to velmi neprijemne... oni tak umrtvili nohu pred operaciou? Spinalom? Dobre chapem?

mikavo
8. júl 2019

@sasenka1307 nie, spinal je do chrbtice, umrtvili mi spodnú časť tela, pamätám sa, že som cítila, že mám problém dýchať, až kdesi na hrudi som cítila to "umrtvenie". Neviem, či zle napichli, či čo?