Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Máte skúsenosť s liečbou pomocou skeneru a Imago?

bibianna
29. nov 2008

Má niekto skúsennosti? Zaujímalo by ma, komu to pomohlo, koľko sa platí, ako dlho trvalo vyliečenie.
http://www.medicalfuture.sk/imago.html
http://www.skenar.sk/index.php?lang=sk

bibianna
autor
29. nov 2008

nik? Je to V Bratislave a v Kysuckom novom meste

martina225
30. nov 2008

Ahoj Bibiana,precitaj si môj list a možno dostaneš odpoveď na svoje otázky.Ja chodim do Bratislavy,je to centrála a viem, že v KNM je p.dr,ktorá sa učila v Blave. Veľa zdravia.Martina
🙂
Tento list adresujem iným chorým alebo ľuďom s “nevysvetliteľnými” ťažkosťami či s neúplnými diagnózami.
Dôvodom, prečo som sa ho rozhodla napísať tuto výzvu, je množstvo ľudí v mojom okolí, ktorých trápia zdravotné problémy a zdá sa, že lekári im nevedia pomôcť. Sama takú situáciu veľmi dobre poznám, ale mám to šťastie, že som po dlhom hľadaní našla odborníkov V Skenar centre, ktorí ju dokážu riešiť. Bola by som rada, keby sa iní ľudia poučili z môjho príbehu a vyhľadali účinnú pomoc skôr.

Môj zdravotný stav by som pred dvoma rokmi bola zhrnula asi takto: mám 23 rokov a zdravotné problémy sa so mnou ťahajú už od puberty – mám alergiu na všetky možné vzdušné alergény, z čoho sa vyvinula alergická astma a mám skrížené alergie na celý rad potravín, som stále unavená a mám tráviace problémy. Zhrnuté v jedinej vete, znelo by to jednoducho. Nejaký čas trvalo, kým sa správne stanovila diagnóza alergia, resp. alergická astma a nasadili mi liečbu na Claritine a Rhinocorte a neskôr na Aeriuse a Symbicorte. V tom bode lekári konštatovali, že liečba je úspešná a ja môžem žiť plnohodnotný život ako zdraví ľudia.

Realita žiaľ bola iná. V tom ich tvrdení boli minimálne dva "háčiky". Jedna vec je, že aj pri najlepšej vôli ma alergia a astma obmedzujú v 100%-ne aktívnom živote. S tými obmedzeniami som sa jednoducho musela zmieriť, asi ako každý “chronický“ pacient. Ten druhý problém s tvrdením mojich lekárov bol v tom, že som sa už dlhodobo nemala dobre a konkrétne v tom čase som sa zdravotne už doslova zrútila.

Môj "plnohodnotný život" vypadal asi tak, že som bola dlhodobo chudá, príšerne unavená a malátna, na pleti mi doslova vybuchlo akné, v žalúdku mi kňučalo a bručalo a mala som ďalšie tráviace problémy, kašeľ vo dne v noci, migrénu, zapálené dutiny. Pred tými dvoma rokmi som už takmer nevládala chodiť do práce, kam som len pred časom po skončení školy nastúpila. Teoreticky to nedávalo zmysel: Ak som počas vysokej nemala zdravotne vyhovujúce podmienky (bývanie na starom intráku, čo bol raj pre roztoče, prach, plesne a pele, k tomu stravovanie tak “po študentsky“), teraz som už mala všetky podmienky, vlastné bývanie, lieky "najnovšej generácie"... Záver lekárov znel, že pre mňa urobili všetko a tieto symptómy sú zo stresu.

Bol to taký moment, kedy sa bolo treba rozhodnúť a konať. Bol to v podstate už asi stodvadsiatypiaty moment, kedy som bola v súvislosti so svojím zdravím nútená konať. Totiž, moje dlhodobé zdravotné problémy ma už počas vysokej školy zaviedli do nejednej ordinácie a v ruke som mala na svoj vlastný podnet výsledky množstva vyšetrení. Alergologické testy, spirometrie na obyčajných aj najmodernejších prístrojoch, gastrofibroskopia, rongten, vyšetrenia z moču, vyšetrenie na cystickú fibrózu a množstvo výsledkov z krvi – zlatý stafylokok a podobne, dokonca aj veci, ktoré sa bežne nezisťujú, ako napríklad zápalové faktory... Bola toho už pekná zbierka a vyhľadala som vždy tých najlepších lekárov v danom obore, vrátane jedného súkromného pneumologického centra. Bez toho, aby som komukoľvek z nich krivdila, môžem povedať, že sa dívali každý na čiastkový problém zo svojej oblasti. Alergológa zaujímali alergie, pneumológa astma (pričom tieto dve profesie boli asi jediné, ktoré brali jeden druhého do úvahy), dermatológa akné, gastroenterológa moje neprestávajúce tráviace problémy, gynekológa a každého ďalšieho lekára len to jeho. Odpoveďou na všetko boli antibiotiká, antihistaminiká, kortikosteroidy a ďalšie lieky, pričom výsledok som už opísala vyššie. Skrátka, bol to taký začarovaný kruh a už som do neho nechcela vstúpiť na ďalšie kolo.

Kým som ešte študovala, v časopise Zdravie som raz zachytila článok o jednom súkromnom centre, ktoré používa alternatívne metódy liečby. Podľa toho čo som sa dozvedela už pomohli veľa ľuďom so zložitými problémami. Na základe ich webovej stránky som vtedy bola usúdila, že takú drahú liečbu si zo svojich študentských “koruniek“ nemôžem dovoliť.

Keď sa však veci pred tými dvoma rokmi dostali doslova pod “bod mrazu“, to som už bola zamestnaná a povedala som si, že keby som sa mohla vyliečiť, peniaze by boli najmenší problém. Pri všetkých tých úvahách, čo robiť, kde sa ešte obrátiť (uvažovala som už aj nad zahraničím) som si spomenula aj na toto súkromné centrum. Bola som nútená konať rázne, pretože všetko ostatné už medzitým zlyhalo a ja som mohla prísť nielen o zdravie, ale kvôli zdraviu aj o prácu. Vtedy som si zistila, že centrum naďalej úspešne funguje, našla som ich webovú stránku a rovno som sa objednala na dvojhodinovú počítačovú diagnostiku.
Mesiac čakania na termín mi pripadal ako nekonečný, mali práve veľa pacientov. Na druhú stranu, aby som bola úprimná, mala som obavy. Alternatívna medicína – čo keď to budú nejakí šarlatáni? Potrebovala som komplexnú odbornú liečbu, skúsila som už toho tak veľa... Rodičia mi povedali, kašli už na peniaze, choď to tam aspoň skúsiť.
Deň vyšetrenia bol ako deň D. Počítačovú diagnostiku mi robila klasická atestovaná lekárka. Bolo to fajn: v jednej-dvoch vetách sa ma opýtala na moje hlavné ťažkosti, nasadila mi slúchatká, dala som si ruku na kovovú platničku a potom som sa dívala na obrázky orgánov v počítači. Za polhodinu som absolvovala asi stovku vyšetrení v jednom jedinom, ktoré bolo neinvazívne a bezbolestné. Došla som tam bez kartotéky a môj výpočet ťažkostí bol dosť povrchný (v danom momente to pre mňa bol dlhý a chaotický príbeh). Zistila som, že tá lekárka do mňa úplne perfektne „vidí“. Spomínam si napríklad, ako hovorila, že počítačová diagnostika ukazuje problém na ľavej strane pľúc. ´Aha, áno,´ hovorím jej na to, ´podľa rongtenu mám na ľavej strane pľúc zrasty – mám totiž za sebou už niekoľko zápalov.´ Výsledky diagnostiky neboli práve ružové: diagnózy- alergia, astma, kolísavý cukor v krvi, baktérie: zlatý streptokok, stafylokoky, lamblia, kvasinky a ešte pár ďalších. Na ďalší rozhovor sme mali ešte vyše hodiny, pripomenula som si veľa vecí už aj zabudnutých z minulosti. Pýtam sa jej, ´A čo teraz?´ Povedala, ´to už je na vás.´ Môžete ísť na ambulatné vyšetrenia, v ktorých by sa nálezy potvrdili, a potom sa nechať liečiť antibiotikami. ´A čo keď to práve už nechcem?´ Môžete skúsiť podpornú liečbu s nami. Používame prírodné prípravky a alternatívny prístup k liečbe. Bude vás to niečo stáť, ale platíte iba za urobené výkony a môžete sa s nami kedykoľvek rozlúčiť.

Musím povedať, že som ešte pár dní premýšľala. Objektívne bola tá diagnostika aj celkovo prístup lekárov a personálu v tom centre o niečom úplne inom než doteraz, vyšetrenie aj jeho výsledky boli proste iné kafe. Neviem prečo som v sebe mala akúsi barériu, strach ísť sa tam liečiť. Nakoniec som si povedala, že už nie je čo stratiť a po dlhom čase som “doktorom“ opäť dala svoju dôveru.

Pre moje zdravie znamenala liečba v tomto centre zmenu. Prvé zlepšenie sa dostavilo asi po mesiaci, po troch mesiacoch už bolo na mne viditeľné aj zvonku - zlepšila sa mi pleť. O pol roka od diagnostiky som prvýkrát po niekoľkých rokoch cítila, že už nie som tak fatálne unavená a že zvládam toho omnoho viac. Prihlásila som sa na zahraničnú univerzitu a začala som si robiť pracovné plány – priam ako “normálni“, zdraví ľudia. Prešla som detoxikáciou morskými riasami, antibakteriálnymi nozodmi, Colonixom a beriem rôzne prírodné prípravky na regeneráciu. V centre so mnou medzitým pracovalo viacero lekárov.

O tom, že som urobila dobré rozhodnutie, ma presviedčajú nielen svojím ľudským prístupom, ale aj objektívnymi výsledkami a záujmom o moje uzdravenie. Od leta minulého roka ma lieči doktorka, ktorá pozná, čo sú to choroby na vlastnej koži. Má skúsenosti s množstvom pacientov s rôznymi ťažkosťami a sama sa vzdeláva sa aj v zahraničí. Nejaký čas po detoxikácii mi navrhla, aby som vysadila mliečne výrobky a neskôr skonštatovala, že mám poškodenú dolnú časť tenkého čreva. Povedala mi: “Je možné, že máte skrytú formu celiakie“. Krvné vyšetrenie ani biopsia tenkého čreva celiakiu nepotvrdili, gastroenterológ skonštatoval iba "totálny deficit laktátov", napriek tomu to však zo strany lekárky z centra bol zásah do čierneho. Mám alergiu na lepok a keď som sa pohrabala v "archíve" mojich predošlých výsledkov, našla som tam gastroenterologické vyšetrenie "s dvoma krížikmi na mlieko a jedným krížikom na chleba". Je to šokujúce, ale to na čo ma upozornila lekárka, nebolo nič nové pod slnkom! V centre si pomocou antibakterilných nozodov poradili aj s mojimi baktériami, a to bez toho, aby mi ešte viac zaťažili organizmus.

Od začiatku liečby v Skenar centre medzitým uplynuli už takmer dva roky. Na radu lekárky už takmer rok poctivo dodržiavam bezlepkovú diétu a nedostatok minerálov si dopĺňam prírodnými prípravkami, ktorých vhodnosť sa najprv otestuje pomocou počítača. Čas potrebný na regeneráciu organizmu po nevhodnom stravovaní (lepok) sa odhaduje na 1 – 1 ½ roka, ale už teraz sa cítim neporovnateľne lepšie a je to na mne aj vidieť. Takým objektívnym testom zdravia boli pre mňa aj minulé Vianoce, keď som prekonala vážnu chrípku. Mala som ísť študovať na univerzitu do zahraničia a kvôli chrípke sme dokonca prekladali let. Keď ma po sviatkoch lekárka z centra zdiagnostikovala, musela ma pochváliť za to, ako som sa za pol mesiaca dokázala z chrípky uzdraviť. Nanešťastie som vtedy ešte nebola na bezlepkovej diéte a moje minerálne rezervy tým uzdravením išli doslova na doraz. Nakoniec som sa s povzbudením mojej lekárky z centra odvážila do zahraničia vycestovať (s malou dušičkou) a musím povedať, že sa ani tentoraz nepomýlila.
Medzičasom počúvam o množstve ľudí, čo chodia tak ako ja kedysi z jedného vyšetrenia na druhé. Priala by som im, aby našli účinnú pomoc tak ako som ju našla ja. Uzdravenie sa nie je jednoduché, sama mám skúsenosť, že jednotlivé problémy sa často prekrývajú. To, že pacienti chodia od jedného lekára k druhému bez toho, aby sa našiel hlavný problém, je klasika. Každému by som však doporučila, aby si dal spraviť kvalitnú diagnostiku – ktorá zistí nie iba následky ale hlavne príčiny ochorenia. V Skenar centre, do ktorého chodím, za takú diagnostiku pacient zaplatí raz a odíde múdrejší. Ďalšia vec je typ liekov – naskakuje mi husia koža, keď počujem ako ľudia vyberú niekoľkokrát ročne antibiotiká, hoci to nikam nevedie. Keď to porovnám s prírodnými prípravkami a detoxikáciou, nie je o čom hovoriť. Mne je lepšie, tak by som si priala, aby sa uzdravili aj ďalší ľudia a zbytočne sa netrápili ďalej. Hovorím to aj preto, že ja sama som sa účinnej pomoci nejaký čas vyhýbala. Naučila som sa vážiť si zdravie, odkedy viem, čo to je choroba a vďaka Skenar centru už dnes viem, že pomoc naozaj existuje. Komu tento list čosi hovorí a chcel by sa niečo opýtať, môže mi napísať. Ak budem vedieť, tak vďačne odpoviem na otázky.

Držím všetkým chorým ľudom palce, nesmiete sa vzdávať a nenechajte sa odradiť mylným názorom ľudí, ktoré nemajú žiadne informácie o existencii iného druhu diagnostiky zdravotného stavu ako klasická diagnostika. Ja som zvíťazila nad svoju chorobou za pomoci Skenar centra, prajem to aj Vám. Skúste to a som presvedčená, že pomôže aj Vám .Rozhodnutie je len Vás.
ZÁVER: ŽIJEM PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT A SOM NAOZAJ ŠŤASTNA AKO NIKDY PRED TYM.....
martina.lukac225@zoznam.sk

martina225
30. nov 2008

Mamina mi napísala,že v novom čísle EVY je článok o skenar centre.Ak dôjdem na Vianoce domov tak si ho určite prečítam.Že vraj je dobre napísaný tak si ho prečítaj.Martina 😉

jazminn
9. jan 2011

prosím Vás, nevie niekto v ktorých mestách je už diagnostické centrum na liečbu Skenarom?

eset24
1. júl 2011

ahoj, jazminn,

treba rozlišovať: IMAGO diagnostika - to je biorezonančná metóda na zistenie, čo človeku je atď., plus je tam možná aj liečba a SKENAR je ďalší prístroj, pracuje na inom princípe, je to komunikatívna forma elektroliečby, nejde o alternatívnu medicínu, hoci sa to tak bežne chápe, keďže nie je hradená poisťovňou a lekári (väčšina) ani nevedia, čo to je. Pritom, zakladateľ skenar terapie je profesor neurológie z Moskvy, A. Revenko, ktorý má SKENAR akadémiu, pod jeho záštitou sa robia školenia aj na SK. Keďže lekári o to nemajú záujem, tak SKENAR terapiu robia aj ľudia z iných odborov, ja som napríklad biologička, psychologička a masérka... 🙂

SKENAR je naozaj účinná metóda liečby a nemusí sa používať len vtedy, keď ostatné veci zlyhajú, napr. aj bežné chrípky, angíny atď sa ním dobre liečia. Netreba čakať, kým je už naozaj zle.

SKENAR terapeuti sú v rôznych mestách, väčšinou na západnom Slovensku, zdá sa mi, že aj v KE niekto robí skenar terapiu, ja pôsobím v Banskej Bystrici, zameriavam sa výlučne na SKENAR. Občas robím aj diagnostiky prístrojom IMAGO. Výsledky sú veeeeľmi povzbudivé... 😉

Osobne za seba môžem povedať, že som sa zbavila alergíí a častých angín a bolestí hrdla, jdna klientka neberie lieky od bolesti, má vysunutú platničku, mala aj zápal sedacieho nervu, po 2 týždňoch jej bolesti ustúpili a priebežne ju preliečujem. V súčasnosti je bez liekov, injekcií a zvláda aj prácu v záhrade, čo je úspech...Pretože kvôli svojej diagnoze prišla o prácu. Nemohla cestovať, sedieť, chodiť, všetko to boli pre ňu muky. Takže všetko sa dá, treba si nájsť terapeuta, ktorému budete dôverovať a pravidelne sa liečiť. A výsledky pocítite určite...Prajem krásne leto, buďte zdraví... 😉

sisiska
21. nov 2012

tento prispevok je uz zasly prachom, ale chcela by som ho oprasit a spytat sa, ake mate s takouto liecbou skusenosti?

lentuska
22. nov 2012

@bibianna
No kukam, kukam tu tvoju stranku,co si dala link ale zda sa mi to dost drahe. Ja chodim na taketo diagnostiky uz dlhsie, vola sa to biorezonancna diagnostika a je to ovela lacnejsie, stoji to iba 15€. A vysledok je taky isty, my tam chodime cela rodina a tiez nam velmi pomohli. V priebehu 40 min. urobia celu diagnostiku celeho organizmu a vypracuju aj presne zameranu liecbu na zisteny zdravotny problem. Su aj tu na MK: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/

lentuska
22. nov 2012

@sisiska
Ja iba pozitivne, ja chodim k doktorke Tomovej Zuzke (https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/), ona robi bioregulacnu medicinu a robi biorezonancnu diagnostiku iba za 15€. Lebo hore ,co som kukala tu linku, tak tam mi to pride akesi drahe....

sisiska
22. nov 2012

@lentuska a chodis k nim aj s malymi detmi?

lentuska
22. nov 2012

Je to zdraviu neskodne vysetrenie bez vedlajsich ucinkov. Ja by som to detom akoze odporucala, je to bezbolestne, ziadne odbery krvi ani nic podobne. Je otazka , ale ako male deti, lebo ide o to, aby tam to dieta vydrzalo tych cca 20-30 min. sediet v klude....chodime aj s detmi. Liecba je vylucne len prirodnymi preparatmi. Ja nie som zastanca ATB a chemie....poznam dievca, ktore zjedlo otravu na potkany a malo pecen uplne znicenu a dostali ju z toho behom roka bez ziadnych vedlajsich ucinkov. Ja by som praveze taketo vysetrenie odporucala hlavne malych detom od tych 2 rokov, lebo im staci naozaj malo, aby sa im nakopol imunitny system pretoze imunita sa im tvori do 3 roku zivota. Potom su oddolnejsie a ked idu do skolky nemaju take problemy sa adaptovat v kolektive....lenze ,ked do nich pchame tie ATB a chemie, chudacikovia kedy si maju tu imunitu vytvorit, ked im ju iba nicia tie lieky?!

nanyka
27. nov 2012

@lentuska táto diagnostika za 15 eur je prístrojom Diacom? pretože na základe skúsenosti osobnej i svojich známych - veľký podvod 😖

lentuska
27. nov 2012

@nanyka
Jasne, kazdeho nazor. ...ja zasa tiez na zaklade vlastnych skusenosti mozem len odporucit. Mozno zalezi aj u koho si na tom bola a od celkoveho pristupu....podvod neviem v akom zmysle myslis, lebo kazdemu z rodiny diagnostikovali vsetko aj to ,co nam diagnostikovali v nemocnici lekari...

nanyka
27. nov 2012

@lentuska no a práve o to ide - diagnostiky nesedeli s diagnózami, týmpádom to u mňa vyvolalo nedôveru...
i keď doplnky výživy nezatracujem, naopak - môžu byť prospešné, overené mám viaceré a používam 🙂

lentuska
27. nov 2012

@nanyka
Ako nesedeli? mne prisli na helikobaktera, hemoroidy, dokonca mi povedala o mononuklenoze a toto vsetko som mala aj v karte od lekara....takze ja nepochybujem o tom,ze pristroj vie diagnostikovat ochorenia. Dokonca mame povedala ta doktorka take veci zo sukromia, ze to vidno na jej bunkach ten stres co v sebe potlaca, ze aby to vypustila a mama skoro odpadla, ze ako to moze vidiet, a ten pristroj ako to je schopny zachytit......(mali sme rodinne problemy) a toto vsetko sa jej usadilo na organy....

nanyka
27. nov 2012

@lentuska no nesedela tá diagnostika s diagnózami, nezistili cukrovku, rakovinu ani ochorenie pľúc a podobne... takže podľa mňa čistý biznis, nič viac 😒

lentuska
27. nov 2012

@nanyka
A kde si na tom bola? Lebo ja poznam jedno dievca co jej za polroka vyliecili rakovinu. A jeden znamy, co mu nezistili ani na magnetickej preco stale odpadava, tak tu mu zistili,ze v hlave cievu nema upchatu, ale v krcnej chrbtici a ta mu robi sarapatu. ...ja chodim k doktorke Tomovej a my sme spokojni...nam pomohla vsetkym

nanyka
27. nov 2012

@lentuska v BA u dr. Verešpejovej , športová hala za 3 vežami - Centrum Komhelp

danka123
13. feb 2013

@lentuska Ahoj možem sa spýtať niečo podrobnejšie o doktorke Tomovej,dcerka má dg. tetánia a hladame pomoc. Ďakujem pekne Daniela

susika
19. jún 2013

toto robí aj pediatrička mojej malej.chodí tam kopec ludí. teraz si už nevieme rady so streptokokom, ktorého ma od 3,5 roka a k nemu traz pribudol aj stafylokok a vzhladom na alergiu na atb, ktoré prave učinkuju na streptokoka jej nemá čo dať, tak sme skusili tento "zázrak".boli sem 2x, včera sme sa dohodli ešte, že 2x a urobíme výtery, som strašne zvedavá, lebo len liečenie cez "nejaký" prístroj znie pre mna zvláštne, ale ak bude dobre, budem najštastnejšia. ešte som ani nič nepaltila, tak som zvedavá, kolko nas to bude stáť.

jaja1957
4. dec 2014

Ahojte. Skenar terapia je aj v Prievidzi, okrem toho aj kyslíková terapia,ktorá je veľmi vhodná aj pre onko pacientov 🙂
adresa Matice Slovenskej 8

pipinka1
8. mar 2015

@lentuska ahoj, môžem ťa poprosiť o kontakt na doktorku Tomovu? Kde v Ba to konkrétne je? Ďakujem veľmi pekne

mmoncia
26. máj 2015

Poznam vyborne centrum viac info na monika.kvassayova@gmail.com

zaba4
15. sep 2015

no ja mam Imago v Nitre je to úžasná vec 🙂 - kupovala som si ho kôli svojej dcérke ale teraz sa to tak rozmohlo, že mám klientelu. Keby mal niekto záujem kludne ma kontaktujte pomôžeme ako sa dá 🙂

chemik111
30. jan 2017

Vyzera to na stare vlakno, ale predsa pridam svoju skusenost, mozno niekomu pomoze. Vyborne skusenosti mam ja, moja rodina a aj vela spokojnych klientov, ktorych tam stretam 🙂 s centrom alternativnej mediciny v BA na Tomasikovej. Zadajte do vyhladavaca kairos centrum a najdete detaily. Personal maju perfektny, profesionalny a rozhladeny vo viacerych oboroch, ctia zasady holistickej mediciny a odstaranuju priciny ochoreni, nie len symptomy. Mne a rodine pomohli s travenim, helikobakterom, bakterialnymi infekciami, akne, chronickou unavou, zlcovymi kamienkami,....chodime tam pravidelne, s detmi aj pri akutnych ochoreniach - anginy, chripka, "soplik", naposledy sme riesili zapal stredneho ucha u syna. Odporucam,

Tu začni písať odpoveď...

Odošli