Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

jaya47
23. nov 2011

@mufffinka Ahoj. Mne robili trosku mensie vysetrenie na protilatky proti spermiam a trofoblastu - iba imunologicka niekam poslala krv. Nebolo treba nikam chodit a zakladnu informaciu som sa dozvedela 🙂 Ale da sa to robit mimo kosic iba odnedavna.

mufffinka
23. nov 2011

@adulikh Dakujem a prajem, aby sa Ti tiez splnilo to, po com tuzis. 😉

mufffinka
23. nov 2011

@jaya47 Na imunologiu sme sa este nedopracovali. I ked uz mame za sebou viacere vysetrenia, ale na imunologiu nas moj Dr. zatial neposlal. Jeho nazor na nasu situaciu je, ze mam tento problem aj bez tohto konkretneho vysetrenia. Ja by som to vsak radsej mala potvrdene na papieri, potrebujem uz konecne vediet, co mi vlastne je. Dakujem Ti za radu. Ak sa do konca roka nasa situacia nezmeni, v januari budem sediet v cakarni. 😉

jaya47
23. nov 2011

@mufffinka Tak, vela stastia, nech cakas v cakarni na tehotensku poradnu 😉

mufffinka
23. nov 2011

@jaya47 Ach, kiez by sa tak stalo. Ja len dufam, ze sa v poradovniku na mimi aspon trosicku posuvam na uspesnejsie pozicie. 😉 Aj ja Ti drzim palceky.

vierazit198
1. mar 2012

AHOJTE DIEVCATA , SNAŽILKY... prosim Vas som tehotna 16t berala som prednison od aprila 2011 a podarilo sa nam otehotniet az v novembri 2011 teraz ako som pisala som v 16t no vcera 29.2 som dostala príkaz vysadit prednison (povedala mi to lekarka v poradni ale aj dr.Madar z Prahy) mám velky strach co bude dalej .. chcem sa spytat ma niekto skusenost s tymto a ci sa to niekomu podarilo s prednisonom.. prosim vas mam velky strach , bojim sa ... odpiste mi na moj mail Mon.Nagyova@azet.sk vsetkym prajem nech sa vam podari mat babatko.. drzte sa!!

deinad
9. máj 2012

@vierazit198 drzim palce, ja som po dvoch neuspesnych IVF (teda 2 x ET a 4x KET) a idem do tretieho IVF-ka...a az teraz mi doktorka povedala, ze mozem vytvarat protilatky proti vajicku ako proti cudziemu teliesku a teda som si zacala hladat o tom info, takze ked uz nic ine my nie je, tak tiez ma asi caka liecba prednisonom...neboj sa, citala som tu vo forach a kocky pisali o tomto probleme a v tomto case su uz mamicky 🙂

vierazit198
10. máj 2012

@deinad ahoj moja držím ti palčeky nech sa ti darí .. ja som už v 7 mesiaci a bojujeme dalej.. tesim sa ale zaroven mam strach .. dufam ze bude vsetko dobre... ak by si sla na vysetrenie chodte urcite do Prahy Dr. Madarovi je velmi dobry.. ak by si potrebovala inštrukcie kludne sa ovzvy. poradim ti hotel a aj ako sa da nieco preplatit cez poistovnu.. ja som nedostala moc ale aspon nieco.. Ale sila ze lekarka to nezistila skorej tie protilatky.. moji lekari nevedia urcite ci to je tymi protilatkami alebo to bolo st.zlazou ze som sa neliecila.. nevedia to.. teraz ma sleduju .. v piatok idem do poradne a chcem sa dohodnut s lekarkou nech mi dava terminy kazde dva tyzdne lebo mesiac je premna utrpenie.. to cakanie je strasne.. drz sa a prajem ti vsetko dobre.. keby nieco ozvi 😀 sa poradime..

vierazit198
10. máj 2012

dievcata chcem sa vas spytat .. kedze sa nam blizi cas porodu rozmyslam nadtym kto bude somnou pri porode.. nakolko uz mam viac rokov chcela by som mat pri sebe manzela ... no on by somnou aj bol ale viem ze len kvoli mne .. ze sa boji ze to nezvladne aj tie moje bolesti.. tak zvazujem dulu prorodnu asistentku.. ako ste natom vy? ste niektore z bratislavy..? kde budete rodit? ja by som chcela v ruzinove.. krasny dnik 😀

eliska28
10. máj 2012

Ahojte,
chcem sa opýtať, či sa nedá užívať Prednison len tak pre istotu pred IVF. Imunológiu som mala v poriadku, ale nie v Prahe ale v Košiciach a tam protilátky proti trofoblastu neriešia - aspoň myslím. Poradíte? 😉

deinad
10. máj 2012

@vierazit198 ahoj, ano, ved az teraz som pozrela, ze si tehu uz 27tt, no ked som hladala o tomto nejake info, tak som nasla prave to od teba z marca...takze drzim palceky, aby si to vsetko zvladla a dakujem za rady.
Som zvedava, co mi v CAR povedia na konzultaciach o dalsom postupe, sama neviem, ake vsetky vysetrenia mi vedia spravit oni, popripade kde sa budem musiet objednat...hoci rozmyslam nad tym, ze si ten liek necham predpisat preventivne, naozaj sa mi nechce cakat tak velmi dlho, ked uz som toho tolko vyskusala a nic..takze uvidime 🙂

deinad
10. máj 2012

@eliska28 ahoj, no to je presne odpoved, ktoru by som potrebovala aj ja 🙂, skusim si to nechat v CAR-e predpisat presne preventivne, aby som nemusela cakat na vysledky z imuno. Ja mam v poriadku hemato aj gentiku a na toto imuno ma nikto neupozornil, takze som aj nahnevana po 2 rokoch stravenych pokusmi a MA...no uvidim, co mi na to povedia, potom sa ozvem 🙂

lienka_1
10. máj 2012

@eliska28
@deinad
Ahojte! Nam pred tyzdnom prisli vysledky z Prahy. No a mimo toho, ze tvorim protilatky na spermie, tvorim ich aj na trofoblast. Samozrejme, ze mam nasadeny prednison. Lekarka mi vravela, ze hlavne tie protilatky proti trofoblastu mozu za to, ze sa nam nepodarili 2 ET a 1 KET. A ze tie hodnoty musia byt v norme, inak nema zmysel ist do dalsieho IVF alebo ET. Cakali sme na vysetrenie a vysledky dlho, ale teraz aspon vieme, na com sme a preco sa nam tak dlho nedari.
Eliska, ja by som prednison sama od seba nebrala, je to steroid a teda ziadna sranda. Pri nespravnom pouzivani a vysadeni moze dokonca dojst k zlyhaniu nadobliciek. Urcite sa porad s lekarom.

vierazit198
11. máj 2012

@deinad drzim velmi ale velmi palce .. urcite sa to teraz podari.. ja mam dnes poradnu tak vudim.. strach mam strasny.. krasny den a prajem vela sily a viery..

eliska28
11. máj 2012

@lienka_1 Ahojte, nie určite by som ten liek nebrala sa ma od seba. Aj tak je len na predpis. Len rozmýšľam, čo mi na to povie doktorka. Už to vidím 🙂 Po prvom IVF som mala HCG ani nie 1. Ako keby sa v brušku nič nedialo 🙂
Mam taky pocit, že by to mohli byt protilatky na trofoblast. Užívam aj Anopyrin kvoli zrážaniu krvi a bolo mi povedané, že možno preto sa embryo neuchytilo. Tak neviem. Ale dakujem za radu 🙂

eliska28
11. máj 2012

@deinad Tak ak budeš vedieť viac, daj vedieť. Držím palce 😉

lienka_1
11. máj 2012

@eliska28 Po nasich skusenostiach s neuspesnymi IVF a s reakciami lekara v CARe na moje otazky ohladom imunologie, hematologie, genetiky a stitnej zlazy, odporucam kazdemu po niekolkych neuspesnych transferoch toto vysetrenie. My sme si vsetko(lieky, IVF ICSI, KET) hradili sami lebo nezijeme na Slovensku. Keby ma lekar po 1. IVF neodbil s tym, ze su to zbytocnosti a ze sa to nepodarilo hlavne preto, ze som uz "stara", mohli sme usetrit nemale peniaze a hlavne vela-prevela smutku, vyplakanych slz a neprespatych noci. Teraz si uz radsej pockam, ale budem vediet, ze sme nase sance zvysili na maximum. Podla mojich vysledkov, mi lekarka v Prahe povedala, ze tie protilatky na trofoblast sa budu dat stlacit do normy tak v priebehu 5 mesiacov. Nuz co, hlavne nech budem mamina 🙂

deinad
14. máj 2012

@lienka_1 ahoj, dakujem za info, ano nie je to sranda tie lieky citala som si o nich toho vela, len vies, tiez mam za sebou 6 pokusov a 2 MA pocas 2 rokov a tiez som z toho uz hotova, nepoddavam sa tomu to nie, stale verim, no tym ze by som zacala brat ten liek skor v nizsich davkach kym pockame na vysledok, kedze ako pises, aj u mna to moze trvat tak dlho, tak to cakanie mozem aspon skratit 🙂 neviem, ci som to napisala zrozumitelne, som sama zvedava, co mi povedia v CAR-e na to. Samozrejme, ze by som pockala, az kym bude vsetko ok, kym sa pustim do 3. IVF, kedze to je posledny pokus hradeny poistovnou..ale hlavne som sa posunula dalej a mrzi ma, ze som sa o tom nedozvedela skor, ze mi to nikto v CAR-e nespomenuli, ze som na nieco take ani len nenarazila resp. ma nenapadlo nieco take hladat...asi som si myslela ze to bude jednoduchsie...co uz, ale hlavu hore a ide sa dalej k vytuzenemu cielu 🙂

deinad
14. máj 2012

@vierazit198 dakujem, ako si dopadla, mas nejake spravy? drz sa 🙂

deinad
14. máj 2012

@eliska28 dakujem, jasne napisem vsetko co sa dozviem 🙂

lienka_1
14. máj 2012

@deinad 5mg prednisonu je zhruba normalna denna davka, ktrou vyprodukuje telo aj normalne. Takze to nie je az take zatazujuce pre telo. Hlavne to dokaze pomoct.
No a ja musim velmi kriticky povedat, ze moja skusenost s CARom je v tomto smere uplne negativna. My sme diagnostiku podstupili v zahranici. Uspokolili sa s tym, ze mi chyba Pvajickovod a mm ma horsi spermiogram. Mohli sme ist aj na sukromnu kliniku, ale stoji to nekrestanske peniaze, takze viac sa nepatralo. 1. IVF som brala ako pokus, ale po neuspechu som chcela vediet viac. A ako som pisala vyssie, lekar reagoval, ako reagoval. Len rychlo-rychlo 2. IVF, lebo cas hra proti nam. NIekedy mam velku chut zdvihnut telefon a povedat mu svoje......lebo 4 nase deti nemali ani najmensiu sancu.
Tak som sma nacitala tony clankov a hoci nam aj schvalili jeden hradeny pokus tu, kde zijeme, radsej ho prepasieme, ale budem vediet, ze uz sme urobili vsetko.
A uz mate schvalenu ziadost na 3. IVF? Do ktoreho CARu chodis?

ivka3901
14. máj 2012

ahojte já beriem už prednison 3 mesiace a som krátko pred stimulkou na4 IVF.druhý pokus bol úspešný,ale v 9 týždni som potratila tak preto beriem prednison teraz už dosť dlhoo,lebo som mala stopnutú stimulku

eliska28
15. máj 2012

@deinad Mam odpoveď na moju otázku z minula 🙂 Volala som z hematologičkou, a tá mi prednison predpisala preventivne takže už ho papam. Povedala že 5 mg može len pomôcť, uškodiť určite nie, aj keby som mala imunitu v poriadku. Takže je to istota. Akurát že to nestihnem uživať 3 mesiace. Vychádza mi to cca na 2. Ale že vraj to bude posobiť tam kde má aj za tie 2 mesiace. No uvidíme v lete ako dopadneme....

@lienka_1 ahoj, mrzi ma , že si mala take skusenosti. Ja si stále dookola vravim, že aj ked sa nám nepodarí 2 IVF, treba sa s tým zmieriť. Sú predsa aj iné cesty. Či darcovstvo alebo adopcia. Luďom sa dejú aj horšie veci. Hlavne je, že v tom nie som sama, manžel je to najlepšie čo ma stretlo...možno filozofujem, ale v trapení treba hľadať aj pozitíva, inač by som to nevydržala. Držím palce 😉

lienka_1
15. máj 2012

@ivka3901 Ahoj Ivka! Poznam Ta z citania 😉 Viem, ze sa snazite uz poriadne dlho. Silno drzim palce! Vela-vela stastia prajem! 🙂

ivka3901
16. máj 2012

@lienka_1 ahoj áno tak potom vieš aká je moja trnistá cesta za bábätkom,ale ked ti mám pravdu povedať nečakám zázrak a už skor plánujem skor iné veci ako bábätkovské 😒

ivka3901
16. máj 2012

@lienka_1 inak dakujem ti si milá a ty si natom ako?už si píšem z veľa babami a mám v tom trošku chaos! 😉 možeš sa mi trošku pripomenúť?

lienka_1
16. máj 2012

@ivka3901 My sme si nikdy nepisali, to iba ja som sem-tam citala 🙂 My sme po 2 IVF a 1KET, no a teraz mi v Prahe zistili vysoke protilatky proti trofoblastu. Tak cakam, kedy prejde angina a ide sa na prednison. Az ked budu protilatky v norme budeme riesit dalsie IVF.

ivka3901
16. máj 2012

@lienka_1 ahá tak potom máš ešte veľa šancí pred sebou!já už moc nie no já mám protilátky voči spermiám,ale čítala som,že žena tvorí protilátky voči embryju to je ten trofoblast?ked sa to tak zobere já beriem tak či tak ten prednison 🙂 tak možno to tento krát pomože,ked ho beriem už tak dlho 🙂

lienka_1
16. máj 2012

@ivka3901 Trofoblast je cast embryjka, z ktoreho sa neskor vytvori placenta(ak som to spravne pochopila) Ak telo produkuje protilatky, tak sa vlastne embryjko nema sancu uhniezdit a ak sa uhniezdi, nema dostatok vyzivy a odumiera. Aj ja tvorim protilatky proti spermiam. Ale toto nie je az take hrozne, lebo sa to da obist ICSI alebo IUI.
My vela sanci nemame, kedze si kazde IVF platime sami. Ak sa podari protilatky na trofoblast stlacit do normy este raz skusime a potom to uz nechame tak.

ivka3901
16. máj 2012

@lienka_1 ahá díky,že si mi to vysvetlila už tomu chápem 😉 takže ak tvorím protilátky voči spermiám tak je dosť možné,že aj voči tomu trofoblastu?já som už tehotná bola 2 pokus sa podaril,ale o bábätko som prišla v 9 týždni tak aj preto mi nasadila teraz prednison ak sa náhodou podarí tak aby som zas nemala zamlknuté tehu.no aj my sme teraz už ako samoplatci a je to dosť peňazí a nikto nám nezaručí výsledok,že sa to podarí ☹ aj my sme tak rozhodnutý,že ked sa to teraz nepodarí tak to necháme tak ☹