Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

altea
2. júl 2007

ahoj fedra,liečba prednisonom - na čo ?
imunologické faktory ?

engelina
2. júl 2007

ja so ho brala na znizenie bunecnej munity 3 mesiace pred ketkom a do ukonceneho 13tt. 😉

aurra
2. júl 2007

ja som ho brala tiez pred tehu a teraz ho mam brat do 14tt. engelina predpisali ti ho v Prahe? mala si bez neho missed. ja som mala 3krat missed, dufam, ze teraz vdaka tejto liecbe to dotiahnem do konca, i ked sa strasne bojim

engelina
2. júl 2007

hej v prahe.nie nemala som MA,len neuspesne ivf-teda len biochemicke.ty si mala MA?nic sa neboj,pekne ho ber,fakt zabera.... 😵 drz sa.

aurra
2. júl 2007

engelina, velmi ti dakujem, fakt sa hrozne bojim, tolko som sa uz sklamala a natrapila. ano mala som 3xMA

cicuska
2. júl 2007

ahojte baby ja ho mam taktiez predpisany z imunologie z Prahy.Zistili mi mierne pozitivnu reakciu na trofoblast. Zatial sa este len chystam na stimulaciu a zbieram lieky .Zacinam s Prednisonom niekedy v auguste , septembri.Tiez som zatial nemala MA ale chcela som si spravit vysetrenia dopredu aby IVF bolo uspesne hned na prvy krat

taffy
5. júl 2007

Aura, takže ty si 4.x tehulka? Super, blahoželám! Tiež som po 3 MA a momentálne sa snažilkujeme o 4 tehotenstvo. Zatiaľ bezúspešne! Tiež som na Prednisone. Môžem sa ťa spýtať akú dávku berieš a dokedy by si ho mala brať? A dôvod na ktorý ho uživaš je aký? Asi mám veľa otázok - ale 1.x stretávam človeka, čo prekonal to čo ja a má aj približne rovnakú liečbu. Viem, čo to naorbí so psychikou. Držím palčeky!

aurra
6. júl 2007

taffy, brala som ho mesiac 5mg a potom 2mg otehotnela som hned treti mesiac liecby a mam ho brat do 14tt. Zistili mi to v Prahe, vraj moje telo vytvara protilatky proti manzelovym spermiam, teraz beriem aj utrogestan a duphaston, a snazim sa verit ze to vyjde. sama asi vies ake je to tazke, a tebe co zistili? tiez si bola v prahe?

fedra
autor
9. júl 2007

Ahoj aurra,
ja mam ten isty problem ... protilatky proti spermiam. Mne hned doktor odporucil IUI, no docitala som sa o Prednisone a tak sondujem, ci niektorej pomohol pri tomto probleme.

Ako vam to zistili v Prahe ? Mne robil gynekolog len post koitalny test, a spermijky sa nehybali,tak to pripisal protilatkam. Je na to aj nejake ine imunolog. vysetrenie ?

aurra
9. júl 2007

v prahe mi zobrali krv a manzelovi spermie a z toho to zistili, teraz som tehu a cakam ci to s tym prednisonom zaberie,

fedra
autor
9. júl 2007

mne krv vobec nebrali ?
Ty zijes v Prahe ... alebo to inde nerobia ?

aurra
9. júl 2007

nie,len sme tam isli na to vysetrenie a ako ti robili to vysetrenie, mala si tiez missed alebo nemozes otehotniet?

fedra
autor
9. júl 2007

snazime sa o babatko a tak zacali s vysetreniami ... a toto asi je jediny problem,co zistili. Ale hovorim, mne robil len post koitalny test. A spermie boli nehybne. Kedze manzelov spermiogram je dobry, doktor usudil, ze krcok maternice tvori protilatky proti spermiam. Ale rada by som isla este na nejake ine vysetrenie ... pred IUI alebo IVF ... co nam odporucil ako jedinu sancu mat miminko.

aurra
9. júl 2007

a do akeho centra chodis? mne v iscare tiez povedali ze len PiGD

aurra
9. júl 2007

a nechces vyskusat ist aj do tel prahy?

fedra
autor
9. júl 2007

som objednana do Heliosu, som zvedava co mi tam povedia.
Jasne ze by som chcela skusit aj tu Prahu, ved ako sa zda, tebe ta liecba pomohla, nie ?

aurra
9. júl 2007

ja tiez chodim do heliosu, este neviem ci pomohla budem tomu verit ked uvidim bit srdiecko a ak vzdrzime prve tri mesiace

fedra
autor
9. júl 2007

Budem ti moc drzat palceky.
A to ta z Heliosu poslali do Prahy? Na zaklade coho ?

aurra
9. júl 2007

nie ja som do prahy isla sama, ale ak chces aby ti to poistovna zaplatila treba si to vybavit, papiere z poistovne vypise gyndos. trva to dost dlho, ale mne vsetko preplatili. inak vsetko info o prahe, kontakty, objednanie sa tam som si vybavoval sama, objednanie trva tri mesiace
dakujem ti budem to potrebovat

fedra
autor
9. júl 2007

mozes mi di IP poslat nejaku stranku na tu Prahu ?
Ako si k nej vobec dospela ? Tiez ti robili najskor PCT test ?
Zaujima ma ako lekar vobec prisiel na to,ze mas takyto imunolog. problem.

Prepac ze sa tak vypytujem, ale hrozne ma potesilo ze fakt je mozne liecit sa a mat babiku prirodzenou cestou, bez IVF

aurra
9. júl 2007

pozri si to na www.upmd.cz reprdukcna imunologia, MUDR.Madar dozvedela som sa to na inom diskusnom fore, a test pct mi nerobili. ja som patrala co mi moze byt, pochodila som vsetko mozne a nikde nic az nakoniec som sla tam a tam sa cosi naslo.

fedra
autor
9. júl 2007

diki moc
ved ja uz tiez skoro rok chodim po vysetreniach a nic ... az toto.

aurra
9. júl 2007

za malo, snad ti to pomoze a kde vsade si bola? mozno som predsa na nieco zabudla

fedra
autor
9. júl 2007

pravidelna folikulometria, HSG, podrobne vysetrenie stitnej zlazy, hormonalny profil, mazel 2x spermiogram, PCT test
... mala som ist este na laparoskoriu, ale ked prisiel po tom teste lekar na tuto moznost imunolog. poruchy, tak ma na laparku nakoniec neposlal
Teraz 12/07 mam prve stretnutie v Heliose, ideme na IUI

aurra
9. júl 2007

tak nech ti to dobre dopadne

fedra
autor
9. júl 2007

dakujem

taffy
11. júl 2007

Baby, tiež uvažujem nad návštevou Heliosu. Mne v tej Prahe zistili prótilátky proti trofoblastu - tak Prednison mám na to. Teraz ma čaká HSG a potom (možno) laparka. Tak uvidím.
Som zvedavá, fedra, ako dopadneš v Heliose! Potom daj vedieť! Držím ti palčeky!
Aurra, ty sa ako cítiš? Držím palčeky, aby ti to stým Prednisonom tentokrát vyšlo!

Už aby som aj ja bola tehuľka ☹

aurra
11. júl 2007

taffy, citim sa do pohody teda snazim, lebo sa bojim ako to dopadne, dakujem dufam, ze ten prednison zaberia a vyjde to a tebe ho ako napisali davkovat?

taffy
11. júl 2007

Prvé 2 mesiace som ho brala 5 mg denne a (samozrejme) gumisex, potom som ho mala znížiť na 2,5 mg a snažilkovať. Mimo ovulky sex iba s kondómom a to ma už teraz prestáva baviť. Snažilkujeme už od decembra a zatiaľ stále nič. Len mrška je akási čudná - trvá tak 3 dni a je véééľmi slabá. Doktorka hovorila, že to z toho Prednisonu. Ale začínam sa báť, že práve kvôli tej mojej čudnej mrche sa nám nezadarí ani otehotnieť.

aurra
11. júl 2007

ja som taku mrchu mala vzdy aj pred prednisonom,a nikdy mi nik nepovedal, ze je to zle, a merias si aj BT? mozno sa snazite mimo ovulky