Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

matax
29. máj 2009

ahoj, jessina,
Prednison je hormon nadobličiek, je len prísne na predpis lekára a musí sa prestať užívať postupne, lebo hrozí vážne ochorenie nadobličiek.
Na zníženú imunitu existujú iné lieky (napr. Isoprinosin) , ale to musí tiež predpísať lekár imunoalergolog alebo detský lekár po vyšetreniach krvi .
Nečítala som to celé, ale dúfam, že nechceš užívať prednison, aby si pribrala?! Z prednisonu sa priberá hlavle v tváry, taká mesiačikovitá tvár...
ak nemáš diagn=ozu pri ktorej je nutné užávať prednison, neužívaj ho. veľa zdravia, ahoj

matax
29. máj 2009

na nechuť do jedla to nie je, je to kortikosteroid- hormon, kortikoidy majú v tele pohotovostný účinok, liečia zápaly, ale musia byť užívané prísne pod dohľadom lekára. Na zlepšenie chuti do jedla jsú iné lieky, tie ti môže predpísať aj obvodný lekár, napr. peritol, vitamíny B skupiny .., existujú aj nutričné nápoje, ak ti nechití jesť, môžeš popíjať tie nápoje, dajú sa kúpiť v lekárni. ALe v prvom rade ťa treba vyšetriť, prečo ti nechutí a či máš aj iné príznaky.

bettynka222
31. máj 2009

ahojte babenky, imunolog mi nedavno zistil zvysenu bunecnu imunitu...je to to, o com si tu pisete? moc som diskusiu este necitala, lebo doteraz som riesila moju tiez novu diagnozu (trombofilia) a teraz sa sa pre zmenu objavilo toto 😝
som po dvoch spontannych potratoch, ale tie suviseli skor s tu trombo. vraj sa mi ta imunita vyvolala nahromadenym stresom (potraty boli hned za sebou a do toho diplomka a statnice). myslite, ze to odide len tak same, tak ako to prislo? zrejme sa s touto diagnozou da otehotniet, vask? dakujem vopred za rady 🙂

bettynka222
1. jún 2009

haloooo, baby co to beriete, ake mate skusenosti s liecbou?

jessina1
4. jún 2009

ahoj matax...NO skor by som povedala ze ci sa da uzivat ak mám cystu na vajecnikoch 😖
ci by mi ho predpisal lekar na toto??

gregy
4. jún 2009

Ahojte kočky, mám na Vás takú otázočku. Práve mi nevyšlo 2 IVF a užívam Prednison, v Prahe na reprodukčnej imunológii mi zistili mierne zvýšenú bunkovú imunitu. Chcela by som ten prednison vysadiť ale zdá sa mi že ste tu písali že sa nemá vysadiť zo dňa na deň - užívam ho už 9 týždňov prvých 5 t - 5 mg a posledné 4 t už len 2,5 mg. Dr. mi v správe napísal ako ho užívať ale nič nespomínal o vysadení ako to mám urobiť? Ďakujem za radu pa.

vika34
4. jún 2009

gregy ☹ ,ja som 2,5 dávku vysadila hned,ale ked chceš mať istotu,ber 2 dni obdeň a potom ešte raz na treti deň a určite to bude o.k.Napíšem ti večer IP,drž sa

gregy
4. jún 2009

Vika ahoj 😢 no už je koniec však si prečítaj v FC ... dík za radu urobím to takto pa večer.

jessina1
7. jún 2009

ahojte no poradi niekto mne ci sa moze uzivat prednison aj na cystu na vaječníkoch??? 😖 😖 😖

luly3
7. jún 2009

jessina ja by som sa radšej spýtala doktora mi tu niesme nato odborníčky 😉
skus si zajtra cinknut svojemu Dr a on ti najlepšie poradí 😅

jessina1
23. jún 2009

For matax...ahoj nejde o to ze nechuti mi jest az moc mi chuti len moj metabolzmus tak rychlo spaluje to jedlo ze mozem jest kazdu hodinu a pol a na vahe to ani vonkoncom nie je vidiet.... 😖 😖 😖

lindusinka
23. jún 2009

ahoj sice to sem nepatří ,ale já léčila prednisonem psa 3 měsíce po užívání tohoto preparátu byl na tom pes hůř než na začátku.Měk rozhozenou celou imunitu včetně krve.
je to pěkné svinstvo, a užívala bych ho jen v akutním případě , radši od tohoto přípravku co nejdál .

A ještě přitom otěhotnět bych se bála.

je pravda , jak tu někdo psal člověk po tom hodně přibírá a otéká. Fakt od toho co nejdál (teda pokud to není akutně nutné 🙂

jessina1
17. júl 2009

Poradi nekto ak stym ma skusenosti..po navsteve lekara gynekologa par dni nato som zistila ze mam stale takovy divny pocit mezi nozkama 😒 ze mne to tma porad nejak svrbi....je to dost neprijemne a nevim cim to je nebo co to je...ale vim ze je to hodne neprijemny...a taky bych chtela vedet jestli to nemuze chytnout partner odemne 😲 ☹ ☹ ☹ to bych fakt nerada....a tedka cez vikend bych chtela neco řesit a tak tedka se bojim co kdyz...pred i po sprchovani sem si dala takovou svou malo kontrolu a sem si vsimla ze to miestami tam mam takvi cerveni...co to je lidicki...ja mam strach ☹ ☹ ☹ at to neni daco vazniho

makovicka53
30. mar 2010

ahojte...chcem sa opytat ak mate niektora skusenost...dopadol mi biedne postkointalny test..to znamena ze krcok m vytvara protilatky...co bude dalej nasledovat?chceme strasne mimino...ale zial nejde to:(((

marikasa
27. máj 2010

@zuzanabb ahoj Zuzi je to síce starý príspevok ale zaujalo ma to že bralasi prednison kvôli reumatoidnej artritide...čo to vlastne je lebo moja dr. mi akurát včera predpísala tabletky XEFO a to je niečo na tú artidítu,brala si to aj ty?ja mám zoslabenú imunitu a nedarí sa mi otehotnieť,bola som aj v Prahe a tam mi predpísala prednison ale ešte som ho nezačala brať,a neviem či mám brať to XOFO lebo má nežiadúce účinky ohľadom plánovaného tehotenstva,budem rada keď mi ohladom tochto niečo odpíšeš,ďakujem...pekný deň.

zuzanabb
29. máj 2010

@marikasa beriem prednison aj teraz, vlastne uz niekolko rokov. ten sa moze aj v tehotenstve, takze ho kludne mozes brat. ale xofo som nebrala a ani nepoznam. ty mas reumatoidnu artritidu alebo preco ti ho predpisala? Doktorka vie, ze chces otehotniet? neziaduce ucinky pisu skoro na kazdom lieku ohladne tehotenstva, tak sa zatial netrap. niektore lieky staci ked prestanes brat az ked zistis, ze si tehotna. ale od niektorych sa musis vycistit este pred tehu. napis mi kvoli comu ti tie lieky predpisala.

zuzanabb
29. máj 2010

@marikasa zabudla som ti napisat, ze ta reumatoidna artritida je autoimunitne ochorenie, kedy ti vlastne telo napada vlastne bunky a v tomto pripade klby. takze sa vacsinou beru lieky na potlacenie imunitneho systemu, proti bolesti a zapalu. ale da sa s tym zit. niekedy su bolesti horsie a inokedy (aj par rokov) ani nevies ze daco mas. mame aj temu tu na koniku, ze reumatoidna artritida, tak sa mozes pridat. ale mozno ty tuto chorobu nemas, robili ti dake krvne testy? chodis aj na reumatologiu?

marikasa
21. jún 2010

Ahoj Zuzi,no som sa pýtala doktorky načo je to Xefo či jak...ona že mám zoslabenú imunitu,že je to od bolesti,už som ich dobrala,akurát 29.6. idem na vyšetrenie k hematologičke,a uvidím čo povie ohľadom potrácania či náhodou ale asi" mám trombofóliu a ak tak začnem po dovolenke aj s prednisonom,dúfam že bude všetko ako má byť....ty už máš bábo?pa diky.

kaaaty
7. feb 2011

ahojte moje telo vytvara protilatky, uz cca mesiac uzivam Predison....Dr. povedala ze prirodzene neotehotniem... to znamena ze bud inseminacia alebo IVF. Ak mate niektora skusenosti s protilatkami dajte mi vediet, dakujem

dilema
7. feb 2011

@kaaaty a protilatky proti comu?

kaaaty
7. feb 2011

@dilema protilatky proti spermijkam.... no moje telo chi nechce ale ja ano 🙂

vanule
7. feb 2011

@kaaaty ahoj, na imunologii mi zjistili mírně zvýšenou buněčnou imunitu, tak musím dlabat Prednison. minulý týden jsme zkusili první IUI, teď čekám na výsledky!!! Já taky chci a tělo néé a nééé 😨

dilema
7. feb 2011

@kaaaty hmm...no to je fakt blbe...ja idem tiez na vysetrenie imuno, tak som zvedava co mne vyjde...mna tiez telo neposlucha...ale ja aj otehotniem, len potom potratim, a to je tiez riadne blbe....

kaaaty
7. feb 2011

@vanule jej super konecne niekto s podobnym problemom, kolko si brala Prednison? tak drzim palce nech vam to dobre dopadne 🙂 ... Ja mam k tomu este aj zvyseny testosteron, tak uvidim ci bude IUI alebo IVF...

kaaaty
7. feb 2011

@dilema to mi je luto a este ti nerobili testy na protilatky?....tak to ja mam problem s otehotnenim a teraz sa dozvedam ze problem bude aj v udrzania tehu....to ja si teda vyberam diagnozi ☹ ☹ ☹

vanule
7. feb 2011

@kaaaty 6týdnu jsem brala 5mg a teď mám užívat 2,5mg až do 15tého týdne těhu 😨 tak uvidíme dr. v CARu ten Prednison nedoporučoval na dlouhodobé dlabání

dilema
7. feb 2011

@kaaaty ale neboj sa, ked len tie spermie su problem, ich prekabatitie a s udrzanim uz nemusi byt problem, len si ich navyse nevyrabaj 🙂

kaaaty
7. feb 2011

@vanule ...no mne ho prave predpisala dr v car, teraz cca mesiac beriem 2.5mg....tiez hovorila ze to mozem aj v tehu no len aby som uz bola 🙂

vanule
7. feb 2011

@kaaaty štěstí sedne i na nás 🙂 jak mi říkal dr udělali jsme proto co jsme mohli teď nezbývá než doufat 😉

kaaaty
7. feb 2011

@dilema a ty vies otehotniet prirodzenou cestou vsak? kazda tu mame problemy na inej urovni nasho snazenia.... Hlavne aby ti zistili pricinu a potom to poriesia liekmi a bude tehu....kedy ides na vysetrenie a vies kedy budes mat vysledky?....daj potom vediet