Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

luly3
19. feb 2009

sylvia ahoj 😉
mne ho dali preto lebo som potratila v 4 tt po IVF a vraj
mam zlú zražanlivost krvi

sylvia21
19. feb 2009

Luly, zistovali ti i nejake geneticke trombofolne mutacie?
Kolko uz prednison uzivas a v akych davkach? Ja som mala jeden potrat v 9 tt a jedno MA. Zistili mi narusenie imunity. Dala som si pre istotu robit i trombofilie, ale tie sa nastastie nepotvrdili.

luly3
19. feb 2009

sylvia užívam 5 a robili mi všetko a nič ine mi nenašli, ak dufam
že to ketko sa teraz podarí, lebo mna picne a užívam ho asi týžden

lara75
19. feb 2009

ahoj luly, čau sylvi,
tiež beriem prednison 5 mg denne už asi mesiac, predpísali mi to na základe imuno testov z Prahy,
čaká ma KET v marci.

luly3
19. feb 2009

ahoj lara aj ja mam ket v marci kde chodíš do akeho caru?????

lara75
19. feb 2009

do Iscare,
ty si Gynfiv?

luly3
19. feb 2009

jo s GF
a čo ti našli ked ti predpísali prednison?

lara75
19. feb 2009

pozitívnu bunkovú imunitu (tvorba protilátok)na trofoblast a spermie, terapia: prednison na 3 mesiace.
to bude moje 3. KETko.

luly3
19. feb 2009

vraj prednison pomáha tak držím palce
ja už mam 2 ivf zasebou a nič ☹ pri druhom som
potratila a tak mi nasadili prednison tak sa teším že možno mi to
pomože 😅 dufam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sylvia21
19. feb 2009

luly - uzivas prednison 5 mg, alebo 5 dni ?
To by bolo uzasne, keby sa nam to vsetkym podarilo v marci 🙂

luly3
22. feb 2009

sylvia ahoj užívam 5 mg

sylvia21
23. feb 2009

Tak tych 5 mg ma asi kazdy. Zaujimave, ze bez rozdielu ake percento protilatok je, daju vzdy rovnaku leicebnu davku.

luly3
24. feb 2009

sylvia ja netuším ja robím všetko čo mi povedia lekari a nejak
to neriešim povedali mi prednison 5 mg tak šúpem prednison 😀
ja vyskúšam všetko som taky pokusný králik 😀 😀 😀 😀 😀 😀

labus
24. feb 2009

Sylvi prednison 5mg je slabá dávka postačujuca na prevenciu ak má kočka nejake zvyšene protilátky alebo má len niekolko neuspešných pokusov za sebou ak má niekto vážnejšie problemi s protilátkami má nasadene ovela vyššie dávky prednisonu na určitu dobu na preliečenie ale tie su už aj ovela škodlivejšie. Tak mi to bolo vysvetlene imunologyčkou a mojim ošetrujucim lekárom 5mg je neškodná ale učinná dávka pri problemoch s otehotnením a viem že niekomu dávaju aj 1/2 tabl. denne alebo vyššie ako 5mg podla rozhodnutia lekára . Ja som mala tiež 5mg denne

rikuska21
27. feb 2009

ahojte babulky
som velmi rada ze tu je takato tema, tiez som po vasetreni v prahe a tiez si vytvaram protilatky60 percent na partnera a 71 percent na trofoblast.
precitala som celu temu a teraz sa pripajam o nieco poucena. Madar mi predpisal 5mg na 6 tyzdnov a potom 2.5 a skusit pocas ovulacie otehotneit. Inak len g prezervativom.
Este som ho nezacala brat, lebo som mala zafixovane ze je to velmi silny liek, ale ako som sa docitala tak ho zacnem urcite uzivat.Na dalsi mesiac iden na 2 iui a snazime sa uz 5 rokov a vobec nic.
bojim sa len tych vedlajsich ucinkoc

rikuska21
27. feb 2009

este nieco babulky
tie co mate skusenosti, mam s tym iui pockat alebo mozem ist uz o 3 zydne na iui ked zacnem brat prednison v pondelok, alebo ist radsej na iui a ppotom zacat? no ja fakt teraz neviem

luly3
27. feb 2009

rikuska ahoj, začni brat prednison cca 4 tt pred IUI, inak nema význam
a vobec sa nemusíš bat vedlajších účinkou, je to slaba dávka 😉
mne nerobí vôbec nič a beriem ho už cca 19 dní

rikuska21
27. feb 2009

ahoj luly
bude to as velmi hlupa otazka, ale co je to tt, myslela si 4 tyzdne pred iui, som uz velmi dlho na mk ale, mam medzeri v jednoduchych terminoch 😝 😝 😵 , ale snad nevadi takze asi pockam podla tvojej rady na dalsi mesiac na iui

luly3
27. feb 2009

ano asi 4 týždne aby mal účinok to mi povedali v care v GF
ja tiež koli tomu čakam na KET inak som ho mohla mat teraz
na začiatku februara a bude až v strede marca 😕

rikuska21
27. feb 2009

no asi ba mohlo by nam to aj spolu vyjst, nemyslis? snazite sa uz dlho?
udeme na tom podobne 😅 ,

luly3
27. feb 2009

to by mohlo 😅
mi sa snažíme asi 4 roky a už som bola na 2 IVF

lara75
27. feb 2009

ahoj rikuska, tiež si myslím, že by si mala aspoň mesiac brať prednison a potom skúsiť iui. Mne hovorila lekárka, že 1-2 mesiace by som mala papať prednison pred transferom, aby sme mali nejaký efekt.
ahoj luly, ja dnes večer mám 37. tabletku prednisonu.

luly3
27. feb 2009

lara jooooooj tak zachvilku bude ET čo? kedy????? 😕 😅

lara75
27. feb 2009

nooo, včera som dostala MS, tak rátam, že asi 21. DC by sa mohol uskutočniť transfer, ale dovtedy ešte musím na UZV min. 1x.
Ináč od prednisonu mám veľmi silné krvácanie a to bolo aj minulý cyklus.
Ty kedy máš KET?

luly3
27. feb 2009

no ja čakam na mrchu ktora ma príst okolo 10.3
a podla výšky sliznice bude ET

rikuska21
27. feb 2009

dakujem za info,
lara, ja som zase pocula opacnu reakciu väsciny zien, ze maju slabe tak 3 dnove krvacanie.
takze v marci papam prednison a asi az potom iui, peknu dobru noc, idem haji a dakujem za podporu a prijatie

luly3
27. feb 2009

pa 😉

tittika
27. feb 2009

ahojte
Rikuska aky Madar ti predpisal tieto lieky? pytam sa len koly tomu ze by mi bolo asi blizsie ist do madarska ako do prahy

tittika
27. feb 2009

no som ta nestihla 😒

rikuska21
27. feb 2009

ten dr v prahe sa vola Madar, a mna to ta,m vyslo na 5 tis cize dost, ale docitala som sa ze to vraj robia aj u nas v presove a este tusim inde ale nespomenioem si kde , skusim to najs a preposlat ti to . ale nie dnes. tak ahojte kocky