Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

linle
12. dec 2007

Ahojte,

boniacik - neber to tak tragicky, veď ste "skoro" v poriadku. Zvyšená bunková imunita je len malá chybička, ktorá sa dá napraviť 😉 Nerob si to horším, lebo aj psychika veľa robí. Podľa mňa tvoj doktor to vymyslel dobre. Vyskúšajte najprv IUI. Ak to nevyjde, môžete rozmýšľať nad liekmi. Ešte nie je nič stratené a máte viac možností. Držím palce, aby to vo februári vyšlo.
Čo sa týka snažilkovania bez ochrany, dala by som si na to do februára pozor a používala kondóm. Nech tá imunita zabudne, čo likviduje.
Čo sa týka Wobenzymu - počula som na neho rôzne názory. Ja som ho brala - odporučila mi ho homeopatička. Cítila som sa po ňom dobre. Viem, že upravuje imunitu, ale aký má priamy vplyv na zvýšenú imunitu, to vážne netuším.

fidelity - skús si zavolať na infolinku alebo napísať mail svojej zdravotnej poisťovni. Oni by ti mali poradiť aké doklady a papiere k tomu potrebuješ. Ja mám VšZP a musím povedať, že odpoveď mi prišla od nich ešte v priebehu dňa. Dokonca mi hneď volali a informovali ma. 🙂

aurra
12. dec 2007

linle tak to si mala stastie s tou poistovnou, ja som si uzila svoje, kym so dostala peniazky za to vysetrenie

linle
12. dec 2007

aurra - nejako sme sa nepochopili. Mne to poisťovňa zatiaľ nepreplatila. Myslím, že ani nepreplatí, len mi ešte neprišlo rozhodnutie.

U nich je postup taký, že si treba zažiadať o preplatenie ešte pred vyšetrením. Po schválení sa ide na vyšetrenie. Ja som to bohužiaľ nevedela a žiadala až po absolvovanom vyšetrení, čiže nie podľa správneho postupu. Napriek tomu boli ochotní, komunikovali a všetko pekne vysvetlili. Takže nabudúce budem vedieť ako postupovať.

aurra
12. dec 2007

ja som to tiez nemala schvalene ked som bola v prahe, az potom mi to schvalili a aj preplatili

boniacik
12. dec 2007

Ahojte

dakujem fidelity za odpoved a podporu.
Ak by som mohla ohladom tohov vysetrenia na imunitu. Neskusali ste baby Tkanivovu banku v KE. Ja som bola u doktora Bobaka. Stacila mi tam ziadanka od mojho lekara gynekologa (vlastne mne to vypisala moja vseobecna lekarka, lebo gynekolog, teraz uz byvaly, mi to nechcel dat). Ziadanku mi doktor Bobak poslal mailom a ak by ste chceli, poslem vam ju.
Tam mi zistili protilatky, robia tam vsetky vysetrenia. V juli ked som bola nerobili bunkovu imunitu, ale teraz by to uz mali robit, lebo prave to bolo v stadiu riesenia. Skuste sa nakontaktovat na doktora Ladislava Bobaka 055/6404302, ak by ste chceli. Niekedy treba dlhsie skusat volat, lebo asi nie je vzdy pri telefone, ale je fakt super.

boniacik
12. dec 2007

Prepac linle, trosku som sa sekla. 😨 Samozrejme tebe dakujem za reakciu. 😉

fidelity
13. dec 2007

boniacik- dakujem za kontakt na doktora Bobaka,us som sa snim skontaktovala.Skusime to v KE a podla vysledkov sa zariadime ci je potrebne vycestovat aj na vys.v Prahe.Do KE to mam blisko. Drzim palce ,aby to vo februari vyslo 🙂

boniacik
17. dec 2007

Ahoj fidelity.

Drzim prsty, aby ste boli ok. Alebo mas uz nejake vysetrenia za sebou? Daj potom vediet, ako ste dopadli. A na kedy vas objednal?

zuzka6966
18. dec 2007

Prednison sa pouziva aj na podporu tehotenstva? Ja pouzivam prednison uz 2 roky - som po transplantacie pecene a prednison mam zahrnuty v imunosupresivnej liecbe. Teraz som otehotnela a dr mi povedal, ze prednison nie je velmi dobry pre babatko (pritom iny dr mi povedal, ze by nemal uskodit). tak neviem, kazdy hovori inak

linle
19. dec 2007

zuzka - záleží aké množstvo Prednisonu berieš.
Nám doktor predpísal Prednison po zistení zvýšenej bunkovej imunity. Na jej zníženie. Pretože zvýšená bunková imunita útočí na spermie a trofoblasty (obal oplodneného vajíčka) a ničí ich, čím dochádza k tomu, že žena nevie otehotnieť, prípadne otehotnie, ale imunita zničí oplodnené vajíčko (dochádza k potratu).
Ak by sa nám podarilo otehotnieť, Prednison musíme brať cca do 14 týždna tehotenstva v množstve 2,5 mg/deň (aby sme sa vyhli potratu). Sú to minimálne dávky Prednisonu.

gabulik
19. jan 2008

Ahojte dievcata, mam k Vam jednu otazocku. Neviete nahodou ake presne vysetrenia sa robia v Prahe, ja som sa tam objednala, ale teraz som zistila na stranke Heliosu - novinka - robia vysetrenie protilatok proti spermiam a trofoblastu, neviem teraz si mam ist do Martina, co je samozrejme blizsie, alebo do tej Prahy ci tam robia este nejake dalsie testy. Lebo ak tam robia to iste, je zbytocne cestovat do Prahy......Dakujem

cicuska
11. mar 2008

Ahojte, je tu niekto kto berie Prednison? Len sa chcem spytat uz mam za sebou tu vyssiu davku 5mg a teraz som presla na 2,5 mg ale citim sa tak divne ako keby som mala vysoky tlak aj busenie srdca.Ked som bola na predoperacnom aj dr. mi povedal ze mam trocha vyssi tlak. Nemate to tiez niektora?
Aj som dost unavena...

mamina2001
19. mar 2008

Ahoj kocky 🙂 ma Prednison nejaky ucinok na spermie ak ho uziva muz? Moj ho berie uz zopar rokov na plucne problemy a zaujimalo by ma to. Dakujem 😀

francis
20. mar 2008

Ahojte 🙂 je tu niekto kto bral prednison pred IVF?Napíšte prosím ak áno 😉

renusa
20. mar 2008

Ahoj francis, ja som ho brala asi mesiac pred 3. IVF...ale nepomohol ☹
ale tuším, že ho brala pipka pred KET, a jej pomohol 😎

engelina
20. mar 2008

ahojte,
ja som ho brala a zabral vybprne-mam synceka 😵 😵 😵

engelina
20. mar 2008

a tiez to bol 3.pokus-KETko.... 🙂 treba ho ale brat minimalne 3 mesiace,inak nema ucinok-ja som tak vyskusala 2.IVF a neuspesne a to som ho brala 1,5 mesiaca...

renusa
20. mar 2008

engelina, gratulujem k synčekovi 😵
a môžem sa opýtať, brala si ho len tak alebo po konkrétnom vyšetrení?

engelina
20. mar 2008

dakujem 😵 brala som ho po vysterni v prahe,ale centra v CR ho preventivne predpisuju pred IVF... 🙂

francis
20. mar 2008

Ahojte 🙂 Ja som ho brala skoro 3 mesiace pred 2.ivf a nepomohlo ☹ engelina blahoželám tak aspoň niekomu pomohol 😅
renusa ani tebe skoda,poslala som ti IP.ahoj 🙂

marga
29. aug 2008

ahojta devčata.ja som marga nova tu a prave som zacala v brne postup otehotnet,a mam program na laparoskopie mala uz niektora take nieco ako to je?

marga
29. aug 2008

ahojta baby tiez sa znazim 6rok.o babo ale nič ☹ 2krat som stratila ...teraz pokracujem vbrne bola niektora zvas uz tam?

lahhel
19. nov 2008

Ahojte kočky, začala som práve brať prednison, tak sa chcem pripojiť sem k vám...beriem ho síce len týždeň, ale je mi z neho neskutočne zle, bolí ma hlava, je mi na vracanie...máte aj vy nejaké takého podobné príznaky? Mne ho odporučila lekarka v Prahe, lebo máme trošku horšie výsledky ohľadom vytvárania protilátok proti spermiám...ďakujem za všetky odpovede a rady...papa

janula18
19. nov 2008

Ja som ho prestala brať asi pred týždnom, ale zo začiatku ma tiež bolela hlava ale potom to prešlo ale celý čas ako som to brala sa mi strašne chcelo spať a bola som zo všetkého strašne unavená. Neskúšala si to brať s jedlom?
Ja som ho brala pre IUI a ani v podstate neviem, prečo mi ho napísal.

zuzanabb
19. nov 2008

ahojte, ja beriem prednison uz asi 4-5 rokov. Ale kvoli reumatoidnej artritide, co je autoimunitne ochorenie. Moze sa brat dlhodobo a zatial som nemala ziadne vedlajsie ucinky. Len teraz ako mi zvysili davku na 10 mg denne som pribrala. Neviem ci to ma suvis, alebo som sa len rozozrala 😅
Hlava ma skor bolela z antikoncepsnych tabletiek.

Lahhel: skus to uzit s jedlom ako ti radi janula. Ake vysoke davky uzivas?

vika34
19. nov 2008

ahojte zuzanabb to priberanie súvisí s prednisonom,ja berem prednison kvôli zápalu hrubého čreva v dávkach až 20mg a pribrala som 8 kg a nie som vyslovene hladná ,ale stále jem,a je to aj napísané v letáku.Hlava ma nejako zvlášť nebolela,beriem to ráno nalačno a nemám nejaké problémy zo žalúdkom,ale asi je to individuálne

zuzanabb
20. nov 2008

viky aj ja si myslim, ze je to asi z neho... ma porazi... to co mam teraz robit? 😅 Hrozi mi, ze to budem uzivat este pekne dlho tak dufam, ze sa ta krivka vahy zastavila a uz nebudem priberat.

Mne osobne tiez nebyva z neho tazko na zaludok a uzivam to na lacno ako viky. Vlastne som za tie roky nespozorovala ziadne vedlajsie ucinky az teraz na priberanie...

vika34
21. nov 2008

dnes som bola u gastroenter.a oznámila som mu ,že trochu znižujem dávky na 5 mg a potom 2,5mg,lebo to priberanie ma štve a homeopat mi zakázal úplne cukor,tak hádam trochu schudnem 😀

luly3
19. feb 2009

😉 ahojte obnovujem témičku

babulky pomohol vám prednison pred ketom?????????????????

sylvia21
19. feb 2009

Ahoj luly, ty mas ake skusenosti s prednisonom ? Ja ho uz uzivam treti mesiac. Zistili mi protilatky na trofoblast.