Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

pipka
23. okt 2007

no ja som v pribalovom letaku citala, ze sa nema uzivat dlhodobo, lebo straca ucinnost, najviac pol roka. 😕

taffy
24. okt 2007

Práve som sa dívala na ten leták od Prednisonu. Nič také, že sa má užívať iba 6 mesiacov, že sa stráca jeho účinok - tam nie je písané. Iba že sa užíva dlhodobo. V praxi sa často stretávam s ľuďmi, ktorí dlhší čas užívajú Prednison v podstatne vyšších dávkach.

engelina
24. okt 2007

presne tak -ked sa bere dlhodobejsie,mne lekar hovoril ze viac ako 1 rok,straca ucinok.Taffy ono prednison sa berie v niektorych diagnozach ako je slaba imunit,rozne alergie aspo. cely zivot vo velkych davkach,ale to nesmies porovnavat s diagnozou zlej imunity pri pokusoch oplodnenia... 😵 ja tlmocim lekarov. 😵
a jasne ze na letak nedaju uzivanie lieku pri jednotlivych diagnozach,ale erarne...
lekari to vsak maju z praxe uz. 🙂
drzte sa vsetky. 😉

pipka
24. okt 2007

taffy, podla toho na aku diagnozu, jasne ze pri inej diagnoze ho mozes brat aj dlhodobo, ale pri znizeni imunity kvoli moznosti lepsieho uhniezdenia embrya sa nema brat dlhsie ako pol roka, tak som to myslela 😉

pipka
11. nov 2007

a je tu nejaka tehulka, ktora otehotnela po uzivani prednisonu na zaklade toho, ze jej ho predpisali v prahe po zisteni nejakych protilatok? Ci uz voci spermiam, voci embryu, trofoblastu, placente... 😕 dakujem 😉

linle
28. nov 2007

ahoj,

ja som bola na imunológii v Prahe a tiež mi zistili zvýšenú bunkovú imunitu a predpísali Prednison.
Kočky, ktoré ste to užívali, dodržiavali ste nejakú špeciálnu neslanú diétu? Alebo ste sa stravovali normálne. Mali ste nejaké vedľajšie účinky z lieku?

pipka - ja som počula o jednej kočke, ktorá mala z Prahy veľmi zlé výsledky a teraz je už tehu. Čoskoro bude rodiť. Takže existuje aspoň jedna, ktorej sa to podarilo 🙂

pipka
28. nov 2007

juuuj linle, tak to si ma moooc potesila. ja ho beriem uz druhy mesiac, nic specialne okolo nedodrzujem, ani vedlajsie ucinky nastastie ziadne, teraz ma caka KET-ko, tak uvidime, ci pomaha 🙂

a ty ho tiez beries?

linle
28. nov 2007

pipka, áno beriem Prednison. Ale len teraz som začala.

Držím palce, aby sa embrijká udržali.

Tebe brali vajíčka ešte predtým ako si brala Prednison a teraz čakajú dva mesiace, kým ich vložia? Alebo ťa stimulovali na IVF aj počas brania Prednisonu?

pipka
3. dec 2007

Ano, na punkcii a prvom ET som bola este pred branim prednisonu a az ked to nevyslo, tak mi nasadil prednison, teraz to uz je skoro dva mesiace, co ho beriem, tak snad to uz bude uspesnejsie 😉

savia
3. dec 2007

Ahoj pipka,
tiez beriem Prednison 5mg 1 tbl denne, ty tiez?

fidelity
3. dec 2007

Viete mi poradit kolko sa plati za imuno.vys v Prahe a ako dlho trva cele vys.dakujem

pipka
4. dec 2007

savia, brala som 5 mg, ale od 1DC mi to znizil na pol tabletky, kedze uz som po KET-ku a cakam na vysledok... 😉

fidelity, cena je priblizne 2700.- czk, a na vysledky sa caka vraj priblizne mesiac. zatial som to este neabsolvovala, ale mam info tu z konika 😵

linle
6. dec 2007

ahoj
fidelity - cena imuno testov závisí od toho koľko rozborov z krvi a spermií urobia.
Na vyšetrení žene berú krv a muž odovzdá spermie. Potom je pohovor s doktorom/doktorkou. Pýtajú sa na všetko možné ohľadne zdravotného stavu. Dobré je si prinieť aj výsledky absolvovaných súvisiacich vyšetrení (ak žiadne nemáš absovlované, nevadí).

Na voľný termín v Prahe sa čaká aj 4 týždne. Rovnako dlho sa čaká na výsledky - pošlú ich poštou. Celé vyšetrenie trvá len chvíľku asi pol hodinku sme čakali v čakárni a pol hodinu trvala konzultácia.

My sme platili 5400 CZK a to nám nerobili všetky rozbory, iba tie, čo sa nerobia na Slovensku, keďže sme boli samoplatci.

Určite je možnosť dať si preplatiť toto vyšetrenie zdravotnou poisťovňou. Treba si ale schválenie preplatenia vybaviť ešte pred vyšetrením. Podľa mojich informácii by to poisťovne mali schváliť. Treba sa informovať priamo u nich ako postupovať. Dodatočne to poisťovne nepreplácajú.

Druhá možnosť je ísť do Košíc. Tam tiež robia imunologické vyšetrenie v Sanatóriu pre liečbu neplodnosti (SPLN).

linle
6. dec 2007

savia - aj ja beriem denne 5 mg. Po dvoch mesiacoch by sa mi mala znížiť dávka na 2,5 mg/deň. Prednison sa môže brať 2-3 mesiace, ak sa nepodarí otehotnieť, treba ho vysadiť na 6 týždňov a potom znova nasadiť.
To je info priamo od Dr. Madára z Prahy.

Pipka - silno držím palce, aby to vyšlo 😉

savia
6. dec 2007

linle, dakujem ,ozaj sa robi imuno v Splne? Skor v Tkanivovej banke,nie? Do Splnu chodim na IVF, je to centrum na liecbu neplodnosti a neviem o tom, ze by sa tam robilo imuno. Linle, ako dlho uz beries Prednison?

pipka
6. dec 2007

linle dakujem, si zlatusik 😉
ale neviem, neviem, mam cudny pocit, ze stale nic necitim... 😔 😒

savia
6. dec 2007

pipka,
ved je este skoro na priznaky, vydrz, bude to dobre, ver tomu!!!!

pipka
6. dec 2007

savia verit verim, ale pocity su pocity...ved to poznas 😅

aurra
6. dec 2007

ja som tiez brala prednison, ktory mi predpisali v prahe, tiez na zvysenu bunkovu imunitu, zial u mna to nepomohlo, vam drzim palce

pipka
6. dec 2007

aurra a ako dlho si ho brala? resp. ako dlho sa snazite odkedy ti to zistili?

aurra
7. dec 2007

brala som ho dva mesiace pred tehu, aj pocas a nic, myslesla, som si, ze tie dva mesiace bola kratka doba, ale lekari ma ubezpecili, ze ucinok prichadza hned po nasadeni. v prahe sme boli v 02/07, kedy mi to zistili,u mna neni problem otehotniet, ale udrzat plod. o posledne som prisla v auguste.

pipka
8. dec 2007

😔 tak to je mi luto, a nieco ine na to nepomaha? Ved musi existovat nejaky sposob ako sa ti to podari. Drzim palceky 😉

aurra
9. dec 2007

neviem co by som mala este vyskusat, skusala som aj duphaston, utrogestan, kadiake vitaminy a nic, tak neviem co este, a lekari to uz tiez vzdali

pipka
10. dec 2007

a kolko mas rokov, ak smiem vediet? Mne totiz doky povedal, ze takato imunita sa moze vyskytnut vekom, ale moze aj pominut, ze len treba skusat ak lieky nezaberaju 😉

aurra
10. dec 2007

27, u mna tiez doktor uzavrel, ze mame len skusat, len dokedy? bojim sa ze pridem o to niekolko krat, a potom uz na to nebudem mat vek a uzavru znova,ze uz je neskoro

pipka
10. dec 2007

niekedy je vraj aj taka vec, ze potratis vzdy len jedno pohlavie, a ked sa vam zadari to druhe, tak to donosis v poriadku, tak co ja viem... 😒
ja uz mam 34 prec, tak co mam robit ja ak aj mne povedia, ze sa neda... 🙄

linle
11. dec 2007

savia - prednisom beriem necelý mesiac.
Podľa mojich informácií v SPLNe robia imunologické testy. Skús sa tam opýtať 😉

savia
11. dec 2007

linle, dakujem!

boniacik
11. dec 2007

Ahojte dievcata,

zatial som sa dostala len na babatko a tam som co to sem tam prispela. Tu som si vsimla, ze mate temu, ktora je aj mojim problemom. Mam totiz protilatky proti spermiam - neviem presne v akych jednotkach sa to uvadza, ale viem, ze mam nieco 70. Som z toho mimo. Je to strasne nespravodlive, ze s clovekom, s ktorym sa navzajom milujete nemozes mat deti kvoli protilatkam. Ale v podstate, vsetko preco ludia nemozu mat deti je nespravodlive, takze je to v podstate jedno, preco... Vsetky ostatne vysetrenia sme mali ok, akurat este mam dost dlhy cyklus a nepravidelny 32 - 39 dni, ako kedy. Pre istu mi lekar spravil aj laparku a vysledky boli OK. Tak mi odporucil IUI, vraj prednison ma vedlajsie ucinky, a nechce mi ho davat ked zatial nemusi. IUI by som mala podstupit az vo februari, dovtedy mi chce este trosku upravit cyklus, takze chodim na injekciu v cca 15 den cyklu.Co si o tom myslite? Zatial uzivam len Wobenzym, hoci neviem, ci to moze mat nejaky zmysel. A snazime sa s manzelom muckat sa len s ochranou (od augusta), ale v teraz sme to asi 3 - 4 razy pokazili... Babulky mate niekto rovnaky problem? Ako postupujte? Drzkajte sa a dakujem za reakcie.

fidelity
12. dec 2007

aurra-mozes mi poradit ake papiere su potrebne na preplatenie imunolog.vys v PRAHE.Aj ja som matom podobne ako ty,ties otehotniem ale potracam.Zisti mi trombofiliu tak som si pichala vcielky v tehotenstve no aj tak som potratila.