Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

lara75
9. mar 2009

možno preto nekrámuješ, lebo si tehu, 😀 😀 😀
máme posledných 6 mrazáčikov, takže 3 budú rozmrazené, dúfam, že prežijú. Vyzerá to na budúci týždeň, len ja pôjdem bez estrofemu.

luly3
9. mar 2009

hm to je supiš tak držím palce 😉

lara75
9. mar 2009

podobne luly 😉

luly3
11. mar 2009

😕 😕 😕 😕 😕 3 strana 😠

sylvia21
11. mar 2009

ahoj kocky - len tak v rychlosti, lebo som cela ubolena. Doki sa dostala len k jednemu vajecniku, takze sa podarilo 11 oocytov. Co nas caka zajtra to uvidime.

luly3
11. mar 2009

sylvia to je pekne 😅 😅 😅

lara75
11. mar 2009

ahoj baby, tak mi dnes zrušili KET ☹
Blbne mi celý organizmus, na 14. DC sa mi začala odlupovať sliznica, dnes 12 mm, v maternici bolo na UZV vidieť krv a preto mi nasadila dokina Duphaston na 10 dní, potom mám dostať menzes a až v apríli možno skúsiť KET.
Je mi z toho na nič 😢

sylvia - gratulujem, aj tak si super vyprodukovala 11 vajok, držím palce na pokračovanie 🙂 Dnes o 7:30 som bola v Iscare, nemohla som ta vidieť?

luly - 🙂

luly3
12. mar 2009

lara 😕 😕 😕 to je mi luto
mojenko ale lepšie odložit akokeby sa nemali zahniezdit 😉
april to istí moja

sylvia21
12. mar 2009

Ahoj Lara - vdaka. Dnes sm lezela v postielke, lebo ledva sa hybem, ale uz je to lepsie. Dnes sme len telefonovali.
Takze Ti to museli pozastavit ? NO april je v pohode, lepsie, ked sa maternica pripravi poriadne.

rikuska21
12. mar 2009

babule, drzim vam palecky

silvy, to je dost mas celu futbalovu 11 tak nes sa aj neky ti futbalisti uchytia

lary, nevesaj hlavu v aprili sa rodia uzasne deti, ved je to mesiac vtakov, no nie?

luly3
14. mar 2009

ahojte 😉
tak ja som dnes začala užívat estrofen a za cca 16 bude transfer
jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii konečne

angel78
14. mar 2009

ahojte dievcata, prvy krat mi predpisali Prednison, kedzetato tema sa tak aj vola, viete mi povedat na co to je? Ja uz mam za sebou 7 transferov a teraz mi to dali po prvy krat 😕 😒 dik moc

sylvia21
14. mar 2009

Luly - no supis 🙂

Angel - prednison Ti hlavne pomoze zbavit sa protilatok, ktore si vytvara tvoje telo proti spermiam alebo proti embryu.

luly3
14. mar 2009

tak tak 😉
angel a kam chodíš do car???? tam ti to nevysvetllili

angel78
14. mar 2009

ja som bola v Brne. nie a ani som sa nepytala, rozoberali sme tolko veci, ze som na to pozabudla a napadlo ma to az doma, ze a toto mam na co 😀
dakujem za vysvetlenie.. to znie velmi pozitivne. a vy kocky kam chodite?

luly3
14. mar 2009

angel ja chodím do GF v BA.
a kedy sa chystáš na ET

angel78
14. mar 2009

ja som uz bola na MDZ 😀 takze dnes som uz 6 den po.. takze v piatok idem na krvicku.. a neviem sa dockat.. tieto dva tyzdne trvaju ako rok ☹ a si tam spokojna? je to tvoje prve ivf?

sylvia21
15. mar 2009

Angel - tak ty uz to mas za par 😉 DObre to dopadne 😉

Kocky, neviete mi niektora poradit ? 9 tyzdnov som uzivala 5m prednisonu. Teraz uzivam 2,5 mg a mala by som ho uzivat do 14tt tehotenstva. Neviete, ci sa potom vysadzuje, alebo sa potom este urcity cas uziva 1,25 mg az potom sa vysadzuje, alebo ako to presne je ? A co ak by som neotehotnela, mala by som pokracovat s 2,5mg. Vam co povedali lekari? Ako ste to uzivali vy?

luly3
17. mar 2009

sylvia mne povedala že po et znížia davku na 2,5
a ked budem tehula tak v 14 tt vysadím 😉
ako sa inak máš?????

angel jo som s GF spokojná vela báb nanho nadava,ale ja nemam žiadny
problem viem že sa snažia nám pomoct a mam rada moju dokinu 😕 😅
ja mam už 2 IVF zasebou prve neuspešne 2 uspešne v 4tt potrat hcg
mi normalne kleslo 😠 a teraz 29 mam ket a vlastne mi po tom 2 ifku zistili
že moje telo zoberie embrio ako cudzí predmet a začne si proti tomu
vytvárat protilátky tak papam prednison, kys.listovu a piridox a teras estrofen
na sliznicu tot všio 😕 😕 😕 😀

sylvia21
17. mar 2009

Luly - u nas sa prejavila genetika velmi silno, takze sme nemohli pokracovat dalej. Tebe drzim velke pasticky 😉

luly3
17. mar 2009

sylvia nerozumiem tomu

lara75
19. mar 2009

ahojte, chcem sa opýtať báb, ktoré už dokončili prednisonovú liečbu, že či vám určili terapiu na 3 mesiace, alebo na 6 týždňov. V papieroch z Prahy som dostala inštrukciu na 6 týždňov 5 mg prednisonu, ale lekárka v Care mi určila na 3 meisace 5 mg, tak už sama neviem, či to treba brať tak dlho............teraz to beriem 2 mesiace, díky.

luly3
20. mar 2009

Lara stači mesiac pred transferom ale čím dlchšie ho berieš tym je
vraj učinejší 😉

darla27
31. mar 2009

Ahojte babule, takže od dnes oficiálne rozširujem rady snažiliek čo užívajú prednison. 😒
Zaujímalo by ma, či sa nájde tu na koníkovi čo i len jedna, ktorej prednison pomohol a otehotnela PRIRODZENE?
Ako vidím, väčšina máte pozitívnu BI, čo nie je môj príklad, ja vytváram protilátky proti zone pellucide.
Nemá niekto rovnakú diagnózu?
Tie, ktoré ste boli v Prahe - máte prísť aj na kontrolu?

luly3
1. apr 2009

darla vitaj v klube prednisonáčok 😀 😀 😀 😀 ,
určite otehotneli aj prirodzene len tych
chodí na MK asi maličko 😉 kolkoti predpísali????

mima11
1. apr 2009

Ahojte, ak sa môžem spýtať, aké sú to protilátky proti zone pellucide, nakoľko si chcem dať urobiť tiež takéto vyšetrenia?

Luly, kuk!

luly3
1. apr 2009

mima kuk
ja ti neporadím ja vobec neviem čo si napísala 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nanika
1. apr 2009

Lari, ja neviem, ale predsalen v Prahe su na to odbornici, ja by som trvala na postupe z Prahy, co je ta lekarka z CARu, aky odbornik?! Ma nejaky papier, ze je odbornicka na BI?! Oni tam kazdemu pisu inak, necucaju si tie doby uzivania a davky z prsta, kazda to ma podla svojej diagnozy. Ak mas obavy odmietnut predlzenu liecbu, indikovanu v CARe, zavolaj si do Prahy a porad sa tam s nimi, nic lepsie ti neporadim. Drzim palceky.

darla27
2. apr 2009

Luly predpísali mi 5 mg denne na 2 mesiace, potom znížiť na polovicu a keksík bez gumy len v dobe ovulácie.
Mima neviem o tom nič moc, na papieri čo mi poslali stálo protilátky proti zona pellucida pozitívne, to je všetko.
Toto vyšetrenie mi robili v Prahe a prognózu mi povedala dokina asi takú že treba veriť že sa to po liečbe podarí a že nemajú podklady o tom koľko ľudí s touto diagnózou po liečbe otehotnelo a ako, pretože táto diagnóza je málo častá a nie všetci dajú vedieť či otehotneli alebo nie. Takže tak. 😔

luly3
2. apr 2009

darla noo tak nech sa ti to podarí moja 😉