Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

rikuska21
3. mar 2009

Ahojte Luly a silvy
dakujem za nazory, ale vybrala som si Ferticent a tam je doki proti prednisonu tak to budem respektovat, ale keby nepomahali 2 iui a 1 IVF tak to samozrejme risknem aj ja.
a velmi vamdrzim palecky pri stimulkovani a nech to tentoraz vyjde

luly3
3. mar 2009

rikuska aj tebe držíme palce 😉 , ferticent teraz letí tak nech
je aj u teba úspešny 😕 😅

rikuska21
3. mar 2009

no dufam, bola som v gyn five a nemala som nikdy svoju lekarku, vzdy to bo niekto iny a to mi vadilo, uvidim mozno sa nakoniec vratim, ktohovie

luly3
3. mar 2009

rikus treba verit 😅 neboj nebudeš mosiet nič menit,
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rikuska21
3. mar 2009

dak si zlata

lara75
3. mar 2009

ahoj rikuska, maximálne chápem tvoje rozhodnutie, tiež som dlho váhala, či skočiť do prednisonovej liečby, alebo radšej ísť "de natura" na KET. Uvidíš, či sa ti podaria pokusy IUI a IVF a neskôr môžeš vyskúšať prednison. Držím ti palce.
Luly, Sylvi v podobnom termíne idem na KET ako vy, vychádza mi okolo 20.3. 🙂 Uvidíme, či je prednison účinný! 😉

sylvia21
3. mar 2009

Luly chodim do Iscare a ty? Do bude fajn, ze budeme rovnako cakat. 🙂

rikuska - to je na tom dobre, ze nikto ta nemoze donutit 🙂 a mozes sa slobodne rozhodnut 🙂 Ake mas vlastne ty vysledky BI? Len som Ti este chcela povedat, ze Praha ma ovela vacsie skusenosti, ako Bratislava. Ked v Prahe uz riesili velke veci, v Bratislave nemali este ani UTV, Cechy celkovo su v prenatalnych veciach ovela dopredu. To o tom utv, Ti vravim zo skusenosti mojej maminky, ktora isla musela ist na vysetrenia, kt. sa uz bezne robia v kazdej ordinacii do Prahy a to bol opred 20 rokmi. A takto je to vo vsetkom. Brno napr. uz robi PICSI a dalsie vysetrenia, co v Bratislave vobec. Ale zvaz si vsetko tak, aby si bola najspokojnejsia, to robime tak kazda 😉

Lary - no super, tak uz budeme cakat trojke 🙂

luly3
4. mar 2009

😅 😅 😅 ahojte

sylvia21
4. mar 2009

Tiez zdravim = co mate nove ? 😵 😵 😵
Ja som prisla s dnesnej kontroly a foliky mi pomalicky rastu.

luly3
6. mar 2009

sylvia vraj pomaličky dalej zajdeš 😀

mrcha ešte nikde ☹ tak stale čakam

sylvia21
6. mar 2009

Neboj Luly, ona za chvilocku pride 😉

luly3
6. mar 2009

to ja viem že príde 😀
a ty kedy maš kontrolu???

rikuska21
7. mar 2009

Lary si zlata a velmi ti dakujem ze neodsudzujete moje rozhodnutie

Silvy tu su hodnoty,
na manzelove 55%
na cudzie 60%
na tromboplasty 71%

a co vlastne tie tromboplasty, neviete m úporadit, ak ma intuicia neklame, tak asi tvirba krviniek?

luly3
7. mar 2009

rikuska ja ani neviem o čom píšeš 😀 😀 😀

vika34
7. mar 2009

rikuska ,pokiaľ viem protilátky proti trofoblastu sú ,že tvojre telo si vytvára protilátky proti embriu,al easi by som ruky do ohňa za to nedala,už sa mi ten kopec informácii pletie 😀

sylvia21
7. mar 2009

Ahoj rikuska - prepac, ak si mala pocit, ze sme Ta malo podporili v tvojom rozhodnuti prenison neuzivat. Vela lekarov nie su prednisonu nakloneni kvoli jeho silnym ucinkom. Nie je to sranda takto sa rozhodnut.

Rikuska - Viky Ti spravne vysvetluje, ze ak mas vo vysledkoch trofoblast, ze si tvoje telo vytvara protilatky proti embryu, tiez som sa na to potrebovala spytat doki. Ana mi vysvetlila , ze v prvych stadiach vyvoja , kedy sa embryo deli, sa embryo rozdeli prave na dve casti, kedy sa jedno nazyva trofoblast, z ktoreho sa neskor vytvori placenta, ktora pomaha vyzivovat samotne dietatko , cize druhu cast z povodneho embrya. Dufam, ze som to nedoplietla, ale takto som to priblizne pochopila. Ne je to odborne vysvetlenie, ale aspon mozno troska pomoze 😉

rikuska21
7. mar 2009

DAKUJEM

ste lepsie ako vsetci doktori, a ja si myslim ze tie vysledky nie su take zle od tych hranicnych hodnot?

sylvia21
7. mar 2009

Rikuska - mas pravdu, ze tu na MK najdeme ovela vacsiu podporu ako inde u lekarov, kde to frci a nemaju na pacientky tolko casu, kolko by mnohe pacientky potrebovali 😒

sylvia21
8. mar 2009

Dnes je Medzinárodný deň krásnych, inteligentných a úspešných žien. Pokiaľ nejakú poznáš, pošli to ďalej. Späť nie, o sebe viem. 😉

sylvia21
8. mar 2009

Žena je slovo, ktoré skrýva v sebe čarokrásu, duchaplnosť i zmyselnosť. Bez Vás by bol svet pustý ako lúka bez kvetov, ako nočná obloha bez hviezd či ako srdce bez lásky. Si jednou z tých, ktoré napĺňajú slovo žena krásnym pôvabom. Prajem Ti pekný Medzinárodný deň žien a život plný úprimnej lásky a zaslúženej úcty

luly3
8. mar 2009

😉 😕 😕 😕 😀

rikuska21
8. mar 2009

aj ja sa pripajam aj ked si kazdy povie ze je to prezitok a hlupy komunisticky sviatok, preco by sme si nemali zeny uctit, zasluzime si to urcite.krasny vecer vam prajem a este krajsi tyzden

sylvia21
8. mar 2009

😉

sylvia21
9. mar 2009

Ahoj kocky.
Tak ja som sa dnes dozvedela ,ze vstredu mam OPU a vyzera to na asi 15 folikov. Tak uvidime co z toho bude, dufam , ze aspon jedno nam zostane .

rikuska21
9. mar 2009

Silvy, tak to vam velmi drzim palce.
podari sa to

sylvia21
9. mar 2009

rikuska 😉 si zlatko 😉

lara75
9. mar 2009

Ahojte,
sylvi super správička, budem na teba myslieť v stredu (aj ja pôjdem v stredu, ale na UZV), 15 folikov by bolo úžasné.
rikuska 😉
luly 😉

luly3
9. mar 2009

silvia no supeeeeeeeeer paradička gratulujeeeem
a samozrejme v stredu ti budem držat palce 😅

ahojte raKETky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lara75
9. mar 2009

ahoj luly, ako to u teba vyzerá s KETom?

luly3
9. mar 2009

lara no ja čakam na mrchu a začnem brat ten estrofem
ale ta mrca nie a nie príst 😕 😕 😕
a ty čo chystaš sa na dalši ket kolko mate mrazáčkou?????