Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

fedra
autor
12. júl 2007

Tak dnes mame navstevu v Heliose ... sama som zvedava.
Taffy a ty si sa ako dostala do Prahy ? Coraz viac o tom uvazujem, skusit aj tam to vysetrenie.

taffy
12. júl 2007

Som zvedavá fedra ako si dopadla! Dúfam, že napíšeš!
Aurra - BT si nemeriam. Mám PCO, pracujem na zmeny, som takmer neustále na hormónoch (duphaston, utrogestan, clostil...). Chodím na folikulometrie a tam mi vždy povedia kedy sa máme snažilkovať, len... akosi to nevychádza!
Fedra - do Prahy som sa dostala cez môjho gynekológa z antisterilnej. Dal mi na nich kontakt, vypísal tlačivo do poisťovne (vraj nevedel, že sa to môže dať preplatiť) a ja som už len čakala na schválenie, termín a potom na výsledky. MUDr. Madar (alebo Madara?) je veľmi zlatý a sestričky v labáku tiež. Keď im tam zavoláš, určite ťa neodmietnu. Inak platili sme cca 3000,-Kč, čo nie je zas tak veľa (ale to záleží od vyšetrení, ktoré vám tam spravia). Tak sa ozvi, som zvedavá, ako si dopadla v Heliose! Tiež uvažujem nad ich návštevou.

fedra
autor
13. júl 2007

Ahoj Taffy,
tak a zaciname pripravu na IUI.
Inak ta navsteva v Heliose bola celkom fajn,bolo to take uvolnene. Este mi zobrali krv na test na chlamidie. A doktor mi predpisal clostil, mam ho brat 3/7 den po 2x tabletka denne. Zatial nic ine. Ak bude test na chlamidie OK, je predpoklad,ze by to mohlo dobre dopadnut kedze nic ine mi nezistili. Tak budem dufat ...

l7067
13. júl 2007

Ahojte,ja tiež užívam prednison-už pol roka a stále nič... ☹ Vytváram tiež protilátky proti mužovým spermiám,ale robili mi postkoitálny test a tam je všetko v poriadku.Tam ich ešte nezabíjam...zistili mi,že to mám v krvi a že zabíjam bunky tehotnosti... ☹ Ak máte niektorá podobný problém prosím o radu.Už začínam byť zúfalá....

taffy
14. júl 2007

Zaťiaľ si z toho ešte nič nerob. (ako ľahko sa to povie 😒 ) My už skúšame od novembra a stále nič. Ale kámoška mi povedala, že jeden augustový týždeň je vraj najplodnejší (podľa astronómov), len zatiaľ neviem ktorý 😖 . Máš pravdepodobne ten istý problém ako ja (protilátky proti trofoblastu). Ten Prednison nám v tom dúfam pomôže. A my budeme po auguste tehuľky 😉 !

Fedra a ty máš za sebou nejaké vyšetrenia? (spermiogram, hsg, laparka, horm. profil, folikulometria?) Alebo ťa hneď dali na IUI?

cicuska
15. júl 2007

I7067, taffy ja mam rovnaky problem protilatky proti trofoblastu, tiez som bola v Prahe, mala som hodnotu 144 (limit je 60-120)a predpisali mi Prednison. Ale zacnem ho brat az tesne pred IVF aby mi to akurat vyslo.

aurra
15. júl 2007

cicuska a kolko ti ho kazali brat? ty nemozes orehotniet?ked ides na ivf?

fedra
autor
16. júl 2007

Ahojte ... nejako sa nas tu s tymi protilatkami zbiera.
Mne napr. vobec Prednison nepredpisali ☹ , neviem preco. U mna vsak uz postkoitalny test dopadol blbo. Lekar mi povedal, ze najjednoduchsi sposob je IUI,kedy sa obide krcok maternice.

Taffy, na folikulometriu som chodila 4 mesiace po sebe, aby sme vedeli ci je ovulka, manzelov spermiogram je OK, hormonalny profil OK, endokrinologicle vysetrenie,postkoit.test.
Na laparku ma z Heliosu este poslat nechcel, vraj je to uz operacia a ak sa tomu da vyhnut ...nemala som v minulosti ziaden problem,tak lekar dufa, ze s vajcovodmi je vsetko OK.
Co ma vsak trosku v Heliose prekvapilo je, ze som nebola na ziadnej prehliadke. Rovno napisal lieky, IUI a zobral mi krv na chlamidie. Ani do karty sa nepozrel 😖

cicuska
16. júl 2007

aura - nam sa nedari uz zopar rokov.Zistili ale problem ze mame so spermijkami takze preto IVF.
davku mam okolo 5mg prve 4 tyzdne a potom idem na polovicnu davku znova cca 4tyzdne
ty si mala aku hodnotu na ten trofoblast, nepamatas?

fedra
autor
16. júl 2007

cicuska, tebe kto odporucil tu Prahu ?
A na IUI nejdes ?

l7067
16. júl 2007

Taffi,vy sa snažíte "už" od novembra,ale mi už pomaly 4.rok.Ale ak máš s tým augustom pravdu tak už by bolo na čase,len daj vedieť ktorý to bude ten týždeň...

aurra
16. júl 2007

cicuska ja mam tie hodnoty udane v percentach a pritom trofoblaste je 62percent

cicuska
16. júl 2007

fedra- mne to nikto nedoporucil precitala som si nieco v kadejakzch diskusiach a royhodli sme sa ist samozrejme potrebujes odporucanie aj od svojho lekara takze som to so svojou gznekologickou v centre diskutovala. A na IUI som bola 3x bohuzial neuspesne
aura to je divne lebo to bz si mala bzt v norme, nie je to 160?

deina
17. júl 2007

Prednison sa berie aj v tehotenstve? Moze sa? To ma velmi zaujima, aj ked z ineho hladiska ako u nas, mam reumatologicky autoimunitny problem a myslela som, ze v tehotenstve sa ziadne liekdy nemozu brat. Ale chystam sa co najskor k reumatologovi, tak som zvedava, ci mi to predprise.

aurra
17. júl 2007

ja ho budem brat do 14tt

deina
17. júl 2007

A je to vporiadku? Fakt som si myslela, ze tieto lieky sa v tehotenstve brat nesmu, no ale clovek sa stale uci. 🙂

aurra
17. júl 2007

ja ich beriem prave preto aby mi to udrzalo tehotenstvo

deina
17. júl 2007

Dufam, ze myslime na rovnaky liek. 🙂 Pouziva sa v imunologii, ze? Vlastne ma celkom tesi, ze sa moze aj v tehotenstve brat, lebo nieco asi budem potrebovat, nechcela by som prist o babo.

aurra
17. júl 2007

ano, urcite myslime rovnaky liek, ved sa porad s lekarom

deina
17. júl 2007

Chystam sa za nim tento tyzden, tak som zvedava, co mi povie. Dufam, ze sa mu podari udrzat mi tehotenstvo. 🙂

aurra
17. júl 2007

ono to zavisy asi od toho na co to beries, ak by si mala to co ja, tak ti to isto predpisu

taffy
17. júl 2007

I7067 - ten týždeň určite zistím. A musím to spraviť čím skôr 😉 . Tento 4.x sa snažíme od novembra, ale ak rátam aj tie 3 neúspešné tehotenstvá, je to tiež už 4 roky (ťaháme na 5). Včera som bola na HSG a dopadlo super. Teraz už iba skúšať a samozrejme že iba v čase ovulky 😒 - mimo ideme s pepinom 😖

xima
2. aug 2007

🙂 Ahojte. Aj ja som užívala prednison 3 mesiace /v podobných dávkach ako ste tu spomínali/ pred 2. IVF ale bohužial ani to nepomohlo.V Prahe mi ho doktor predpísal na zvýšenú bunečnú imunitu.
Tak ani neviem, či ho ďalej užívať,alebo vysadiť.
Ach jo..... 😒

cicuska
2. aug 2007

xima, chcem sa ta spytat.Ja uzivam tiez prednison 6tyzdnov 5mg a potom dalsich 6 tyzdnov 2,5mg a meditym mam ist na IVF. Pocas brania prednison povedla Dr. ze milovanie len s ochranou. Nevies ci sa moze v prvych 6tyzdnoch pri tej vyssej davke ak mi vyjde ovu to skusat? Skoda vynechat sancu, no nie?

aurra
2. aug 2007

CICUSKA ja som to tiez brala, pocas vyssich davok len s ochrannou

xima
3. aug 2007

cicuska, myslím si , že skúšať môžeš, ale len s ochranou.Aspon ja som dodržovala všetko ako povedal lekár, potom by tá liečba asi nemala zmysel.
Nám však nepomohlo ani to, tak neviem, či som to brala príliš krátku dobu.....

cicuska
4. aug 2007

aurra,xima dakujem.hej,hej asi to tak bude ze mozem skusat ale az pri nizsej davke, lebo to sa aj v pripade uspechu berie na zaciatku tehotenstva.Tak Vam dakujem za upresnenie

cicuska
7. aug 2007

pomooooc, baby.Zacala som teda brat ten prednison beriem ho uz tyzden a vcera som sa tak vyhadzala na zhyboch ruk a predlaktiach ze hruza.Svrbi a pali ma to . Nestalo sa to niektorej z vas tiez.Neviem ci je to teda z tych liekov alebo ze som nieco zjedla alebo v kombinacii no hruza...

taffy
7. aug 2007

cicuska, ja som take problemy nemala. Skus si dat dithiaden tabletku a natri si to napr. fenistilom (prip. veralom) a zajtra skoc k dokymu, ze ci to mohlo byt z toho. Myslim, keby to bolo po prednisone, vyhadzes sa uz na taky 2.-3. den. Ale neviem. 😒

cicuska
7. aug 2007

taffy mne je to tiez divne.Za dokym som bola ale moja dr je na dovolenke a zastupujuci lekar ma vybavil cez pani asistentku na recepcii ze ak som sa vyhadzala z liekov tak ich mam vysadit. DObre nie?
Ditiaden ani podobne antihistaminikum moc nechcem lebo neviem ako to dopadne v kombinacii s prednisonom ale skusim fenistil krem aspon lokalne hadam to zmizne