Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

kaaaty
7. feb 2011

@vanule no to cakanie musi byt nekonecne....hlavne mysli pozitivne...vyslo to urcite 🙂 🙂 🙂

vanule
7. feb 2011

@kaaaty snažím se...taky Vám všem přeju ať se zadaří

dilema
8. feb 2011

@kaaaty a tebe kde vysetrovali protilatky? ja idem buduci tyzden do Brna a zaciatkom marca do KE a vysledky vsade slubuju az tak o mesiac, tak uvidime...no hej, otehotniem prirodzene a vidis ani to este nemusi byt ziadna vyhra...

kikus77
8. feb 2011

@dilema ahoj, ja mam ist v pondelok do Prahy, netusila som, ze robia imunologiu aj v Brne. Viem, ze ju robia u nas v Kosiciach, ale tam nerobia trofoblasty. Kde v Brne to robia?

dilema
8. feb 2011

@kikus77 ked uz mas termin v prahe, tak tam urcite chod, ja som si to Brno prave kvoli tym trofoblastom co nerobia v KE vybavila a preto, ze tam netreba tak dlho cakat, inak by som sla urcite do Prahy, u nas mnohi lekari neuznavaju imunologicke testy, ale ja by som to nepodcenovala....mam kamosky, ktorym tam naozaj pomohli...v Brne idem do CAR REPROMEDA, som tam pisala mail a odpisali mi ze mi vedia urobit aj BI, aj trofoblasty, co v KE nerobia...aj ked mi je jasne, ze ak sa nieco zisti, bude sa to riesit len prednisonom, ale nech aspon viem na com som, lebo som uz fakt zufala...v KE si dam urobit tie ostatne veci...a uvidime...

kaaaty
8. feb 2011

@dilema ahoj no mne to robili v iscare v BA to bolo v ramci vstupnych testov...mozno vy uz potrebujete nejake rozsirenejsie testy...ale pamatam si ze mi dali ktomu sestricky podpisat nejaky papier...

dilema
8. feb 2011

@kaaaty aha, no jo 🙂 ja som iny pripad...tie imuno rozsirenejsie robia len v KE a aj tam nie vsetko, ostatne len v cechach, u nas sa tomu nikto nevenuje....

kaaaty
8. feb 2011

@dilema to si spavite pekne vylety odkial si? si pislala ze liecba je len prednison...to nic ine nie je?

dilema
8. feb 2011

@kaaaty citala som aj o komplikovanejsej liecbe len neviem ci sa v nasich podmienkach realizuje, jedine co viem, je ze davaju prednison, sak ak mi nieco zistia tak zacnem patrat...ani neviem co by bolo lepsie, keby zistili alebo nezistili, hmm...nuz uvidime ...som zo stredu, takze vylet na obe strany :D

kaaaty
8. feb 2011

@dilema hlavne nech zistia pricinu a odstrania ju....aby si mohla coskoro kocikovat 🙂

nemko
10. feb 2011

baby kolko pred IVF sa musi uzivat prednison?

kaaaty
10. feb 2011

@nemko ahoj ty mas tiez portilatky? ja uzivam uz mesiac zajtra uvidim ci mi este predpise, ale zatial neviem ci pojdem na IUI alebo IVF, musim este absolvoat IR u diabetologicky....

efcom
10. feb 2011

ahojte dievcata.prave som sa zaregistrovala a potrebovala by som poraditobaja s manzelom vytvarame protilatky tak nam gynekolog vcera napisal Prednison.manzelovi 3 krat denne vkuse po dobu 3 mesiacov a mne 3 krat denne len od 5dna cyklu do 15 dna.vsade citam ze zena berie rovnako ako muz lieky v kuse.ja este k tomu uzivam Medocriptine na prolaktin a duphaston.u nas je este ten maly problem ze sme obaja v zahranici a teda vsetko riesime na dialku telefonicky.kedze som si s davkovanim lieku nebola ista volala som sestricke ale ta ma odbila s tym ze ma vela prace a predsa som ja vcera telefonovala z lekarom nie ona.lekar ordinuje len raz do tyzdna dve hodiny a vypina si telefon.tazko uverit ale je to SIALENA SITUACIA))))

nemko
11. feb 2011

@kaaaty vcera som sa informovala za vysledky a nakoniec je to dobre,neg.nemusim uzivat Prednison.

efcom
12. feb 2011

Baby ja by som len chcela vediet ako ste brali prednison.ci kazdy den 3 krat denne,alebo nejako inak🙂

efcom
25. mar 2011

hm tak tu sa clovek asi rady nedocka,tak dik ☹

matahacik
25. mar 2011

@nemko ahoj mne ho nasadili asi 3dni pred zavatim stimulky, a vysadili v den ked mi oznamili ze sa IVF nepodarilo..., jedla som 5mg rano a 2,5mg vecer

matahacik
25. mar 2011

@efcom ahoj ja som brala prednison 5mg..jednu tabl. rano a pol tabl.vecer

ivka3901
1. máj 2011

ahojte baby zdravím sa vás všetky.mám skúsenosť s tým prednisonem.som krátko po 3 pokuse IVF a neúspešne aj napriek tomu,že som brala prednison a nasadila mi ho kvoli tromu,že mi zistili protilátky voči spermiám,sme z toho veľmi sklamaný,že liečba nezabrala.

lubkabb
17. sep 2011

Ahojte, chcela by som sa vás opýtať - spôsobil niektorej z vás Prednison vynechanie menštruácie? Už som po 2-och vyvolávačkách a stále nič. Prednison beriem 3 týždne pre zvýšenú BI. Tehotná určite nie som, bola som na krvnom teste na HCG.

lucianak
27. okt 2011

Zdravím... neviem, či tu ešte niekto chodí, ale skúsim to. Mne tiež prespísali prednison na hematologii, kvôli tomu, že som potretila v 11tt. Zistili nejaký deficit proteínu S, nejaké mutácie a tiež tú trombofíliu. Mám užívať prednison 5mg aj anopyrin 100mg 6týždňov, potom znížiť dávku na 2,5mg. A ak otehotniem, ešte aj injekcie fraxiparin do brucha až do konca tehu.
Akú máte skúsenosti s prednis.??? Za aký dlhý čas ste otehu? A to teraz 6 týždňov sa nemôžeme snažiť o bábo?

zuzulik160
3. nov 2011

@lucianak ahojcek ja vytvaram protilatky proti embryu uz som tri krat potratila prednison som brala 5mg kazdy den mesiac a az potom nam dovolili otehotniet co sa nam hned aj podarilo,potom v tehotenstve mi prednison pomali znizovali davky. Tiez mi zistili aj trombofiliu a tiez som si pichala injekcie do brucha mesiac pred otehotnenim a aj v tehotenstve ,ale o malicke sme prisli v 9tt. Male nezilo uz tri tyzdne . Neviem co sa stalo vysledky boli dobre.Dokonca aj krv bola riedsia 🙂 teraz beriem dupfaston po potrate som stvrty mesiac . tiez idem na hematologiu v decembri kde mne aj manzelovy urobia testy na protilatky. Ale uz od zaciatku decembra si mam pichat fraxiparin pretoze v januari sa mame snazit. Tak uvidime 🙂

lucianak
4. nov 2011

@zuzulik160 No do kelu, tak čo je toto za spravodlivosť ☹ Mne zistili len tú trombošku, a nejaké mutácie a protilátky proti trofoblastu. Uvidíme, ale dúfam, že liečba sa podarí a druhé snaženie sa o dieťatko bude úspešne čoskoro a že to skončí pôrodom. Začneme sa snažiť v decembri po tých 6 týždňoch brania tbl. Už len necelých 5 🙂 Dúfam, že sa nám to obom podarí a v roku 2012 budeme maminami. Ja som si dala takýto záväzok. Držme si palce.

zuzulik160
4. nov 2011

Zaväzky som si nikdy nedavala,tak aj ja si dam zaväzok. V roku 2012 budem maminou. Verim,ze to vide , drzim vsetkým prsteky 🙂

adulikh
9. nov 2011

@zuzulik160 Ahoj chcem sa opýtať, chodíte tiež do antisterilnej poradne v Košiciach. Ja mám podobnú liečbu, dnes som bola za Doc. Hulíkovou na hematologii v KE a predpísala mi aj prednison, tak zajtra idem za svojou hematologičkou, na lieky a zasa ma čakajú aj injekcie fraxiparínu. Držím ti palce.... raz to určite výjde. Aďa

jaya47
22. nov 2011

Ahojte 🙂
Baby, co beriete prednison (kvoli protilatkam proti spermiam, ci zarodku), nemate problem, ze lahsie ochoriete?
Je niektora z vas, ktore ho beriete, aj ked mate znizenu bunkovu imunitu celeho tela (ze ste sama o sebe stale chora)?

Mne prednison navrhuju v care (mam protilatky), orl lekarka na ine veci, ale moja imunita je sama o sebe velmi zla, tak by som rada pocula realne skusenosti, ci tym lekarom verit 😉

mufffinka
22. nov 2011

Ahojte. Prosim vas, ako prebieha vysetrenie na protilatky proti spermiam a zarodku a kde ho robia?

adulikh
22. nov 2011

@mufffinka Ahoj, neviem kde máš trvalé bydlisko. Nám ho robili v Košiciach, chodím do antisterilnej poradne k Doc. Krausovi. To boli jedno z prvých vyšetrení, ktoré nám robili, keď sme tam prvýkrát prišli. Tebe zoberú krv a manžel musí ísť na spermiogram, všetko to robia vo Fakultnej nemocnici. Čakali sme asi necelý mesiac na výsledky, možno aj skôr, už si veľmi nepamätám.

mufffinka
22. nov 2011

@adulikh dakujem za odpoved. Som zo stredneho SVK. Akurat som nasla tento clanok..
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2529/re...
Aj tu na MK som nasla info o tomto vysetreni len v Kosiciach, tak su asi jedini na SVK.

adulikh
22. nov 2011

Držím palce................... Aďa