Máte skúsenosť s operáciou sleeve gastrectomie?

erikasadek
1. nov 2010

ahojte ja s velkou pravdepodobnostou pojdem na tuto operaciu a zaujimalo by ma ci sa najde niekto kto sa tiez zamysla sa nad touto operacoiu, alebo uz ju mate za sebou..
alebo mate niekoho vo svojom okoli kto ju uz podstupil...

akokolvek to je budem rada ak sa ozvete a date svoju ospbnu skusenost svoje pocity...... proste vsetko okolo.. 🙂

jelly265
2. sep 2021

@gabikato ďakujem za info

luciaone
19. jan 2022

@erikasadek a čim konkretne si sa kremovala? kolko si mala rokov ked si to podstupila?

luciaone
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciaone
20. jan 2022

@berta555 ty si absolvovala sleeve operaciu zaludka alebo inu?

luciaone
20. jan 2022

baby, všetky čo ste podstupili sleeve zaludku, ste normane dodržiavali režim po operacii? ja sa bojim že toho nebudem schopna..žiadnu dietu som nikdy nedržala viac ako dva mesiace...a to iba raz...viam menej po dvoch tyždnoch už to vzdavam....a jem všetko...ako sa vam to darilo sa ovladať a tie ktoré ste viac rokov po operacii , nie ste nešťastne z toho že je to už nezvratny krok a že už sa v živote poriadne nenajete napr. na vianoce a na dovolenke atd...dakujem za odpovede

1978martina
21. jan 2022

@luciaone ahoj.Ja som 2 roky.Nemusíš sa báť,že sa vrátiš do starých koľají,nezješ toho veľa.Osobne si už asi rok nevážim porcie,len si treba dávať pozor na cukry,sú to kalórie a od nich sa určite priberá,Netreba však vynechať úplne sladké,lebo aj telo potrebuje cukor.Ja si kupujem erythritol,0% kalórii a sladivosť taká istá ako obyč.cukor.Je síce drahý,okolo 4€ za 1/2 kg,ale mne to do kávy stačí.A čo sa týka stravy od začiatku,žalúdok ti prvý mesiac ani nič,ako tekutú a potom mixovanú stravu neznesie,je to ešte v štádiu hojenia.Asi po 4 mesiacoch som si dala segedín/1/4 knedle a lyžica segedímu/ a nič,ale musí sa poriadne požuvať,inak mi poriadne zalahlo na hrudi.Teraz jem skoro všetko,vyhýbam sa vyprážanému,od toho stále vraciam,ale to je individuálne.Na operácii som bola vo februáry a na dovče v chorvátsku v júly a v pohode.Vždy sa dá vybrať.Mala som to šťastie,že dboli ochotný dať detskú porciu ešte na dva taniere.Nemusíš sa báť.Toto je to najmenšie.Za tieto 2 roky som dala dole 40 kíl,mohla som a viac,ale nemôžem cvičiť kôli kolenám.Mimochodom vianoce:robila som vyprážané a aj majonézový šalát.Len som si odložila bokom a dala som miesto majolky biely jogurt a rybu iba na masle podusenú.Žiadne špeci jedlá.Dokonca aj keď som piekla sladké,dala som ten erytrithol a trocha som aj ja spapkala.Vôbec nelutujem,že som na opku šla,skôr lutujem,že som nešla skorej.Inak,VEľMI DôLEžITý JE PITNý REžIM!!!ja som to podcenila a také točáky a aj sa zastaví chudnutie!!!Neboj sa,do toho!

bam11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadaaa123
29. mar 2022

@shimsa dobry den mozem sa opytat?

dadaaa123
29. mar 2022

@1978martina mozem sa opytat?

dadaaa123
15. apr 2022

@liviresekcia mozem sa aj ja pridať?

martinap22
24. apr 2022

Ahojte, je tu niekto po operácii v BB?

erikavl
24. máj 2022

Ahojte, aké máte skúsenosti s doc. Markom ?

erikavl
24. máj 2022

halo, je tu ešte niekto ?

gabikato
24. máj 2022

@erikavl vsetci su asi v skupine na fb 😉

erikavl
25. máj 2022

@gabikato a môžete mi prosím poradiť link na fb ?

gabikato
25. máj 2022

@erikavl moze byt takto?

erikavl
26. máj 2022

ďakujem, ano, našla som 🙂

bounties
20. okt 2022

ahojte, prepacte nechce sa mi citat vsetky prispevky, ale chcela by som sa opytat, ci pan kokorak v levoci este operuje?

gabikato
20. okt 2022

@bounties nie, bol uz oproval v Poprade a teraz ak ste v telke videli v spravach, boln2 tyzdne riaditelom vo Vysnych Hagoch....takze neviem ako ti bude dalej 🤔

bounties
20. okt 2022

@gabikato dakujem

stela2642014
1. jan 2023

@lauritania prosím napíš keď tu budeš.chystam sa na operáciu ale som šokovaná zo skonania svokry

simba606
12. jan 2023

@liviresekcia ahoj, existuje ešte ta fb skupina, neviem ju vôbec nájsť

gabikato
13. jan 2023

@simba606 život po resekcii žaludka sa to vola....

gabikato
13. jan 2023

@gabikato vyšie v prispevkoch je aj fotka...

simba606
13. jan 2023

@gabikato
Videla som ale stále mi ju nenájde 🤔😔

gabikato
14. jan 2023

@simba606 asi je sukromna, treba vas tam asi pozvat, alebo take nieco....

ewa_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
toty
4. feb 2023

@ewa_ka volá sa Bariatrická operácia- pred a po nej. Mňa čaká nástup zajtra o 14tej v pondelok ma budú operovať

ewa_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deninka233
26. apr 2023

@toty ahoj, už si zrejme po operácii. Ak sa môžem opýtať, ako dlho si čakala na termín operácie? Či je to “šup šup” alebo je to tak pol roka/rok?