Máte skúsenosti s chirurgickou extrakciou osmičky ?

nisita12
12. apr 2019

Ahojte dievčatá. V utorok ma čaká chirurgicke odstránenie zuba osmičky. Podeľte sa o svoje skúsenosti. Ako dlho sa vám to hojilo, co ste jedli prvé dni po vytrhnutí, za akú dobu ste presli ku klasickej strave. A či ste mohli jest mliečne výrobky. Za vaše odpovede ďakujem, veľmi mi pomôžu.

lubik87
12. apr 2019

@nisita12 bola som cca v 30 TT , spodná prava 8 . Odstraňovali dláto , pilka ,klqdivko...bola som prekrytá celá zelenou látkou len ústa mi trčali...trvalo to od začiatku umrtvenia možno 15 minút po koniec...to som si myslela že si dáva len pauzu :D keďže som bola tehotná bola som bez liekov len som okamžite chladila cez uterák nonstop aby nespuchlo..jedla som v pohode už na druhý deň ...a to.mi zub rástol takto rovno kolmo do druhého a vidieť bolo len minimum --I....platila.som 60€ až sa dobre pamätám 🙂 ak niečo chces vedieť pýtaj sa 🙂

jaris84
12. apr 2019

@lubik87 ta obdivujem. Mne rastla presne ako tebe, tiez pilka, dlato atd....opuchnuta som bola ako melon, aj napriek tomu, ze som chladila. No a bez liekov od bolesti si to vobec neviem predstavit. Tyzden som bola vyradena zo zivota. Modrinu som mala od sanky cez cely krk

lubik87
12. apr 2019

@jaris84 asi záleží aj od chirurga a tento je fakt profi alebo som.mala šťastie..neviem ..čítala som ako písali na fórach že to trvalo hodinu niekde aj dve ..išla som tam v takom strese a nakoniec pohoda ale mám ešte jednu tu nejak odkladám neviem sa tam donútiť ísť predsa len nieje to najlepší pocit :/

carmenuska
12. apr 2019

Ahoj,dnes su dva tyzdne ,co mi ju tahali.Mam este stehy.Bol to, najhrzonejsi zazitok a bolest v mojom zivote.Prvy tyzden kazde 4 hodiny lieky od bokesti a, zabrai tak.na 2.Opuch cez pol hlavy,modrina.Usta som neotvorila.Druhy tyzden mi v tom skkbe a, este som,.nebola ani den bez tabletky.Mala som aj atb.Ti poviem,moje dve sekcie neboli nic proti tomuto zazitku.Tahanie prebehlo om,nebolo to.bolestive.Toto bola moja posledna osmicka a dlho som sa odhodlavala.Vrchne sli super,nebolelo ma to vobec.Jedna spodna asi, tri dni bolela.Tejto som sa bala,rastla kolmo,neprerezana bola a lezala.na trojklannom nerve.Dokto bol odbornik,no hned mi pivedal,ze mesiac budem mimo....Dala som to von,kym som na materskej.To nezalezi od doktora,ale sko je zub ukozney a v akej vzdialenosti je od nervu a samozrejme od tvojho tela,ako to zvladne...drzim prsty.

saja1
12. apr 2019

@nisita12 mne trhali pred dvoma tyzdnami. Moje rady: co najmenej o tom citaj! Vybav si strazenie deti aspon na 3 dni. Mozno to nebudes potrebovat, ale mozno 3 dni budes spat od bolesti. Den pred zakrokom si navar mixovanu polievku. Aspon prvy den by si mala jest tekutu stravu, tak aspon neumries od hladu. Dodrziavaj instrukcie co ti da lekar. A opakujem: co najmenej o tom citaj 😀

romiada
12. apr 2019

@nisita12 to si akože dobrovoľne davkuješ virtualny masochizmus? 🙈 Ja riešiť osmičku-trhanie, tak sa radšej nič nepytam nech sa mi zuby od strachu neklepu dopredu. Vravi sa že panika a strach Ťa zabiju skôr ako skutočny problem!

evaachesa
12. apr 2019

No neviem ci si prave toto potrebovala pocut .. niektore riadne hororovo popisane zazitky 😂 asi zalezi aj aky mas prah bolesti. Mne sekali 2 naraz, pravu hornu a lavu dolnu cize jedenie bolo zaujimave :D urcite tekuta strava zo zaciatku. Inak s narkozou to nebolo samozrejme nic strasne, uplna malina 🙂 akurat zubar si trosku zaposiloval 😁 lieky som brat nemusela, nebolo to nic strasne. Prvu noc som musela mat uterak na vankusi a misku na odpluvanie kedze mi trosku tiekla krv, ale to je uplne normalne. Zahojilo sa to rychlo a uz 3ti den som bola ok 🙂 urcite to zmaknes a radsej uz nic necitaj 🙂 neviem ale ja som to vobec neriesila co sa bude robit a nakoniec som veeelmi rada ze som necitala taketo pribehy pred 🤣

magnolia555
13. apr 2019

@nisita12 ahojte,ja som sa hrozne bála,ale to mám tak vždy a potom si poviem, že to nebolo také hrozné. Mne to robili v Martine a postupne všetky štyri. Pri prvých troch to bolo ok,iba tá posledná sa zle hojila. Mne tam poradili dávať si nalgesin a opratrne si vyplachovat ústa repikom. Pri tej poslednej som musela brať aj antibiotiká. Drž sa

evaachesa
13. apr 2019

Tak ako dievcence? U mna to vyzera na dospelost 😂😂😂 teraz som to nasla a spomenula si na tuto diskusiu 🤣

lilik96
13. apr 2019

Mne vytrhli za 15 minut, ziaden opuch nic ani bolest nejaka vyrazna, len taka mierna. iba jednu noc mi to krvacalo. 3 dni som jedla len take kase potom uz normalne jedlo na 2.strane. tiez som pocula horory, odkladala to 2 roky, a nakoniec pohoda 😊takze ako u koho

simonkaba
13. apr 2019

ani neviem kolko to trvalko, myslim ze do hodiny, mala som anestezu takze som citila len obrovsky tlak, mala som len kusok zuba vonku a rastol mi krivo takze musel aj vysekavat...
na kasovitych jedlach som bola asi 2-3 dni + nejake tabletky na bolest mi odporucil bez tych by som to asi nedala... mliecne som nemohla tie 2-3 dni, vyplachovala som repikom..
inak jedla som polievky a take tie kasovite smoothie co sa kupuje v obchodoch a cuca sa to cez ten sosacik 😀 ten treti den tusim uz aj ryzu som zacala s nejakou stavou...
platila som 120eur

nasrdena
13. apr 2019

Záleží v akej pozícii máš ten zub. U mňa to bol masaker, osmička skoro pod sedmickou. Doteraz neviem otvoriť ústa úplne dokorán a to je tomu pekných 10 rokov. Už keď mi sestrička povedala ze si mam dat ruky pod zadok a ľahla si na mňa cez moju panvu som vedela ze bude zle :D ale tu som, prežila som ale nerada spomínam. Mali by robiť 2 zuby, ušla som po prvom..

macko1007
14. apr 2019

@nisita12 ahoj mne pred rokom vyberali ..vsetky 4rastli zle tak si postupne budem musiet dar vybrat vsetky..povedal mi ze do pol h to bude vybrate..len sa to predlzilo tak na hodinu..mala som 8stichov,lice ako skrecok,modrinu a akoby velky kutik od toho ako mi otvarali usta stale...najhorsie su pocity ked dlatom tlacia a je tam obrovsky tlak no da sa to vydrzat..ja som doplacala 100€... kazdopadne nemusis mat rovnake pocity ved predsa kazdy sme iny..

hella77
2. jan 2021

Ahojte..mne včera trhali 8.dole v lavo....okrem toho aj 5 A 6....kým vytiahla 8.trvalo to cca hodinu a pol..dalo nam to zabrať.. Ale zvládli sme to..mám aj antibiotiká a som na flektor keďže som deň po tom...som unavená ale zvládam domácnosť a maleho syna