Máte skúsenosti s cystami na mandliach?

kafedame
25. nov 2014

Pred tromi týždňami som bola chorá,išla som k dr.pri vyšetrení hrdla mi povedala,že mám cysty na mandliach.(na pravej strane dve také malé) Mala som vtedy angínu,dostala som antibiotiká. Tie cysty sú stále rovnaké,nebolí to,nič,ale dosť ma to trápi ☹ Máte niekto s niečim takým skúsenosť? Zmizne to samo,alebo to bude treba odstrániť? Dakujem za odpoved.

kiki68
25. nov 2014

dat tie manle ihned prec. Mne sa to zacalo robit,aj hnisave capy, v bratislave sa zhrozili, tam mi pisali operaciu najblizsi mozny termin vtedy a to som bola mlada 20 rocna baba. Ja som to mala po opakovanych anginach. Odkedy nemam mandle nemam tieto problemy. A nic to s imunitou ani s tym,ze by mi infekcie isli hned smerom na pluca nespravilo. To su nejake bludy podla mna. Vzdy ked mam nejaky infekt,tak mi to zostane len v hrdle,ale nejde to rapidne do nejakeho zapalu priedusiek. A musim si zaklopat odvtedy co mi tie mandle dali prec,tak prestali tie anginy. Hlavne nemusim ladovat lieky ako predtym. V lete s anginou....to byvali casy...

nifadita
25. okt 2016

@kafedame Ahoj, dala si si odstranit krcne mandle? Akej velkosti si mala cysty a ako ti to zistili?

sara9567
14. apr 2021

@kafedame dobrý deň viem že to je dávno ten príspevok ja teraz tiež mám také cystu asik na mandlí zaujímalo ma ako ste dopadli