Máte skúsenosti s dr . Martinom Grochalom? Herniacia mozgového tkaniva v 12+5tt.

miska1973
2. okt 2019

Pekný večer žienky prajem , dnes som bola na uzv nakoľko som 12+5 , lekár mi povedal že genetické vyšetrenia ( dawnov syndróm ....) Všetko negatívne no pri ultrazvuku sa mu nezdalo bábätko a všimol si že má niečo pred tváričkou , vraj to je mozgové tkanivo , objednal ma pánovi doktorovi Grochalovi , vraj je najlepší na Sk . Prosím stretli ste sa s niečím takým ?

majusska202
2. okt 2019

@miska1973 ahoj ja som sa nestretla. Len ti chcem povedať že grochal je top topov ☝️ známy bolí u neho a zistil malému niečo so srdcom. Vďaka nemu malý zije keby ona nato nepride tak hneď po narodený zomrie. Hlavne kľud budem držať palce nech nepovie nič zle 😉

miska1973
autor
2. okt 2019

@majusska202 ahoj , ja len nechápem tomu ako je to možné , že pred dvoma týždňami som bola na poradni nič tam nebolo všetko bolo super a teraz toto , som rada že poznáš ľudí ktorí majú s ním dobrú skúsenosť 😊naozaj je vraj veľmi dobrý , ja sa len modlím aby to bolo tak že dr ma nekvalitný ultrazvuk

majusska202
2. okt 2019

@miska1973 neviem nie som odborník ale keď sú genetické testy ok. Tiež poznám tak že genetické testy totálne zle ale dieťa zdravé má alergiu na amlieko

happy31
2. okt 2019

Za dva týždne sa veľa zmení vyvinie vstrebe a atd. Držím palce. Mne jeden týždeň povedali všetko ok a o týždeň ráštep a to som už dva mesiace chodila každý týždeň na kontrolu.

lenkabencova
2. okt 2019

@miska1973 Mudr.Grochal je naozaj PAN doktor, tiez mi pri prvom syncekovi vychadzalo vsetko na dawnov syndron, mala som ist na odber plodovej vody, predtym sme boli vsak u dr.grochala a podla sona bolo babatko zdrave a tak aj je, uz mane doma zdraveho krasneho 3,5rocneho chlapceka.
Pri druhom babatku sme uz automaticky isli k nemu. Treba mysliet pozitivne, drzim palce 🤗🤗

deti95060810
2. okt 2019

za dva týždne sa zmení vo vývoji dieťaťa dosť...a potom nie vždy sú tie vyšetrenia na 100 perc. Nikto ti nezaručí že bábo bude ozaj zdravé a nič sa nevyskytne...
Užívaj si tehu a maj pozitívnu myseľ...🙂

lilu2008
2. okt 2019

@miska1973 určite chod za Dr. Grochalom. Ako dievčatá písali je to skvelý lekár a odborník široko uznávaný. On ti bude vedie určite poradiť. Držím palce.

miska1973
autor
2. okt 2019

@lilu2008
@lilu2008 dakujem moc za rady , dúfam , že bude všetko v poriadku a môj lekár sa len mýlil alebo mal na niečo podozrenie preto má tam posiela , inak naozaj neviem čo budem robiť

miska1973
autor
2. okt 2019

@happy31 aj tí ten rastep potvrdili ? Ak sa môžem spýtať ?

miska1973
autor
2. okt 2019

@majusska202 veď to že neviem podľa mňa by bolo čosi vidieť aj na testoch , možno lekár má posiela kôli tomu aby sme mali istotu lebo som po umelom oplodnení a potrate tak aby sme niečo nepodcenili

rachel36a
2. okt 2019

@miska1973 Grochal je ozaj top...nasemu dg razstep aspon sme vedeli na co sa pripravit...to co pises sa neda zistit z krvnych testov, to nie je geneticke ochorenie ale VVCh

miska1973
autor
2. okt 2019

@rachel36a no hej aj podľa mňa ale teda keď nadtym rozmýšľam triezvim rozumom , on napísal do správy že to je prietrž mozgového tkaniva , nikde som nič podobné nenašla , len že keď ide o prietrž tak sa tlačí z tela cez jemné miesta , čo je v podstate lebka ale keď sa vytláča z nej mozog tak potom podľa mňa nemôže srdce ten mozog okyslicovat , ja už naozaj tomu nerozumiem

rachel36a
2. okt 2019

@miska1973 nestretla som sa s prietrzou mozg,tkaniva ale stretlalp som sa s prietrzou brusnej dutiny kedy sa ogany vyvyjali mimo tela dietatka...normalne boli prekrvene lebo oni su spojene s telom ale su mimo neho...to iste je s tou prietrzou co pises...drzim palceky aby sa to nepotvrdilo...po IVF je vyssie riziko VVCh, aj my mame choreho synceka po umelom oplodneni

miska1973
autor
2. okt 2019

@rachel36a to má veľmi mrzí , je to strašné ozaj musíš byť veľmi silná , noc iné mi nezostáva len čakať do piatku sama s tým aj tak nič neurobím , môžem sa jedine modliť a dúfať, že všetko bude v poriadku

rachel36a
2. okt 2019

@miska1973 nas ma nastastie len razstep pery a podnebia, takze s tym sa da zit 😘 tebe drzim silno palce...daj v piatok vediet ako si dopadla

janka_tlucakova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kinga181
2. okt 2019

Mne rovno môj dokor povedal ,že moje dieťa bude mať toľko postihnutí ,že mi odporučil aby som si dala dieťa vziať. Hneď som vyhľadala Dr.Grochala ,ktorý mi všetko vysvetlil ,naozaj sa mi venoval a bol veľmi ľudský ,povedal mi ,že on žiadnu vadu nevidí a dnes mám doma 1,5 ročné zdravé dievčatko.Držím palce ,nech je aj u vás všetko ok

janka_tlucakova
2. okt 2019

Este mala rada, ak pojdete ku dr. Grochalovi objednajte sa cim skor, ma vela pacientov, ja som cakala v strese takmer 2 mesiace, kym mal termin a najhorsie je to vraj v tomto obdobi ku koncu roka.

miska1973
autor
3. okt 2019

@kinga181 ďakujem Vám moc za tento komentár , keď som si ho čítala dodáva mi veľa sili , musím ešte do zajtra vydržať , modliť sa aby bolo všetko v poriadku

miska1973
autor
3. okt 2019

@janka_tlucakova no môj doktor bol aspoň taký láskavý a hneď včera keď nato prišiel ma objednal , idem už zajtra poobede

kinga181
3. okt 2019

@miska1973 držím vám palce ,dajte vedieť ako ste dopadli

hope87
3. okt 2019

@miska1973 ano, Grochal je top. Ja som u neho bola, ked mi na prvom obycajnom sone vyslo NT 4, co ma vystrasilo a tak som sa obratom objednala k nemu. Nastastie, vsetko bolo ok a mam krasneho 4,5r syna 🙂. Drzim vam silno palce, aby vsetko dobre dopadlo 🍀

lentil0805
7. okt 2019

@hope87 ja som tiez bola u neho kvoli vysokemu NT a nastastie je maly ok 😊 @miska1973 ako si dopadla?

vroni
7. okt 2019

Ja len tak technicky, Dr. Grochal je Z Martina, on samotný je František 😉 (aby si sa neplasila pri hľadaní)

vera519
7. okt 2019

Ahoj aj ja ho mozem len odporucit bola som u neho pri oboch tehotenstvach. A velka spokojnost.

fiffinkaa
18. okt 2019

@miska1973 smiem sa spytat ako dopadlo vysetrenie u p.Grochala?

rachel36a
18. okt 2019

@fiffinkaa ja sa aj bojim opytat, kedze sa neozvala tak asi nie dobre 😢😪😥

miska1973
autor
18. okt 2019

@rachel36a
@rachel36a Veru dievčatá vôbec dobre nie , pán doktor Grochal mi dal hneď papiere do nemocnice , abyi dieťatko vzali lebo táto diagnóza , nieje zlucitelna zo životom , bábätko málo silné jedine srdiečko a dokázalo žiť iba vo mne , lekari povedal že sa dožije Max mesiac čo som nemohla dopustiť nakoľko by som musela porodit , tak som sa rozhodla takto že nebudem ďalej trápiť seba ani bábo , na ultrazvuku bolo presne vidieť kde má napadnutý mozog , lekár povedal že nakoniec mu mozog odumrie celý a dobije srdiečko , len rozhodnutie bolo na mne či počkám ( týždeň , dva , mesiac ) nik nevie koľko alebo pôjdem do nemocnice hneď na zákrok ....najťažšie rozhodnutie v mojom živote ...schudla som 7 kíl o nervoch a podobných veciach ani nepíšem ....

tinatitti
18. okt 2019

To mi je veľmi ľúto, držím palce, nech sa s tým, čo najskôr zmierite a nech nájdete v sebe vnútornú silu ísť ďalej a pokúsiť sa o ďalšie bábätko.

rachel36a
18. okt 2019

@miska1973 to mi je velmi luto..je to tazke rozhodnutie , ale vzdy lepsie ako porodit nechat dietatko zomriet...ja by som sa rozhodla rovnako...drzim silno palceky, nech si cim skor doma, a nech sa ta rana na srdiecku cim skor zahoji...poznam ten pocit kedze mam v nebi 5 anjelikov 😓😢😧