Máte skúsenosti s liekom Ansilan na úzkosti ?

laura222
10. jún 2019

Ahojte, uzivate alebo uzivali ste niektora liek Ansilan? Ake mate skusenosti? Ako dlho ste ho uzivali, resp mali ste ho v kombinacii s inymi liekmi? Ako to je s vysadzanim? Ja uzivam 1 tabletku denne doobeda cca 5ty tyzden

3009
10. jún 2019

@laura222 užívaš ho už dosť dlho, môže z toho vzniknúť závislosť. Ak ti to nepomohlo tak choď za doktorkou nech ti dá AD.

lucia851
10. jún 2019

Radsej chod k doktorke nech ti predpise AD,na ansilan vznika zavislost

laura222
autor
10. jún 2019

Ved mi ho predpisala doktorka a vie kolko a ako dlho ho beriem 🤷‍♀️ Je pisane ze na uzkost sa berie 8-12 tyzdnov /na pribalovom/ preto sapytam ci ma niekto skusenost. A 1-6 tabliet denne.. ja mam 1

3009
11. jún 2019

@laura222 To je samozrejme, že ti ho predpísala lekárka lebo je len na lekársky predpis, ale každé telo reaguje ináč. Len ti píšem, že už po krátkom pravidelnom užívaní sa môžu pri ich vysadení prejaviť abstinenčné príznaky, a ich sa zbaviť je niekedy ťažšie ako sa zbaviť úzkosti. Tento liek by sa mal užívať ak ti doktorka nasadí AD a kým zaberú.

laura222
autor
11. jún 2019

@3009 rozumiem ale ked by napriklad AD nebolo treba? Mojej mame napr ked zomrel otec doktorka prepisala Frontin na spanie lebo nevedela spavat.. tiez nedostala AD.. ja som brala AD minuly rok pol roka cca do jula. Odvtedy nie a toto mi dr nasadila po porode cca 2 tyzdne kedze mi nebolo uplne dobre a bali sme sa pripadnej poporodnej depresie. Nechcela mi davat AD kedze tie vykyvy mozu byt sposobene hormonmi

gabixx
4. feb 2022

@laura222... Ja užívam už roky AD a okrem toho večer aj Ansilan... tiež mi to psychiatricka predpísala, brala som Rivotril, ten mi veľmi pomáhal, ale už sa nedá zohnať, ten bol lepší, ako Ansilan. Možno vzniká závislosť, ale, čo mám robiť, keď mám problémy so spaním

lucia851
5. feb 2022

@gabixx radšej brat na spanie ad alebo zopiclon ci stilnox. Než tlačiť do seba ansilan

gabixx
5. feb 2022

@lucia851... Ďakujem, za príspevok, ja ale AD beriem... Ale na spanie mi to nepomáha, čiže môžem brať okrem AD to čo ste odporučila?

gabixx
5. feb 2022

@gabixx... Užívam Paretín

lucia851
5. feb 2022

@gabixx áno určite je lepšie brat zopiclon alebo stilnox než ansilan. A aké ad berieš?

lucia851
5. feb 2022

@gabixx
@lucia851 lebo ja beriem dvoje ad, jedno mam doobeda, druhé polku poobede a polku na spanie a k tomu aj zopiclon

gabixx
5. feb 2022

@lucia851... PARETIN beriem

gabixx
5. feb 2022

@lucia851... A Zopiclon je asi tiež návykový, čo sa dá robiť, keď to potrebujem

lucia851
5. feb 2022

@gabixx je ale menej než ansilan. To ze to potrebuješ je už návyk