Máte skúsenosti s novodobou chorobou s názvom tetánia ?

lexi245
25. mar 2019

Ahojte, chcela by som sa spýtať či máte niekto skúsenosti s touto chorobou a ako sa dá liečiť. Pretože milá sestrička s doktorkou mi na pohotovosti povedali, že mám tetaniu a keď som sa spýtala čo to je povedala že si mám vygooglit. Ďakujem za každú radu.
(Nervová tetania)

laurinka_21
25. mar 2019

Ja ju mám diagnostikovanú 5 rokov...aké máš príznaky, problémy?

sosovica
25. mar 2019

Dnešný ľudia majú tetaniu všetci a milá sestrička mily doktor. Nieje neurológ takže to je také tvrdenie. Určite by som sa dala vyšetriť podrobnejšie a nie spoliehať sa na tento výrok od úžasných lekarov

lucyluv
25. mar 2019

Keď ti to takto povedali, je to fakt divne od nich. Ja to mám diagnostikované 15 rokov, ale mne nič dokopy neni. Mne to seriózne vyšetrili u neurológa, nie takéto pochybné tvrdenia. Nemusí to byť nič vážne, niekto to prežíva horšie, niekto lepšie. Sú ľudia ktorý nemôžu z tetanie dýchať a trpnu im ruky. Ale mne to vždy aj tak najviac pripadalo byt prepojené so stresom u mňa.

limetka69
25. mar 2019

ja som mala tetaniu, ale bez potvrdenia lekarom, kedze vsetci tvrdili, ze je to ok a ze si to namyslam. trpela som mou priblizne rok, stupnovala sa, vdaka bohu za google, pretoze mi zachranil zivot, sama som sa dopatrala kntomu, ze to co sa mi deje su ataky, ze mam tetaniu, trvalo velmi dlho kym som vygooglila nieco co mi pomoze. topiaci sa aj slamky chyta. ale pomohla som si sama sebe, chvalabohu, lebo kazdu bolo u prdele, ze mam cele mediace strach, ze nemozem ist v aute, ze nemozem nastupit do autobusu bez toho aby som si neprivolala sialeny zachvat. chcela som sa dat dobrovolne zavriet na psychiatriu! a to uz je co povedat. s odstupom casu ako na to pozeram, asi to bolo psychickeho povodu a aj psychikou som sa z toho dostala, ale vtedy som si myslela, ze mi pomohli urcite veci co som podnikla. ale dnes si uz tym nie som ista, skor som do toho vlozila vsetku nadej a to mi pomohlo.

limetka69
25. mar 2019

sorry za preklepy, som na mobile.

caroline_
25. mar 2019

Mne pomohlo keď som vylúčila zo svojho života co mi spôsobovalo najväčší stres (rodicia), samozrejme magnézium, joga, meditácia a úprava jedálnička. A to som mala stavy že som si myslela ze bud zomriem alebo sa zbláznim... Doslova.

jvlo
25. mar 2019

tetaniu diagnostikuje neurolog, nie dr na pohotovosti, takze sup, sup po vymenny listok. Ja ju mam, pomaha mi magne B6 premium od Dr. max, Vápnik, 5000 D3 a pohyb na čerstvom vzduchu

lexi245
autor
26. mar 2019

@laurinka_21 trpnutie rúk, nôh, dychčivosť, malátnosť, pocit na odpadnutie, točí sa mi cely svet a trasenie. Mám však aj problémy s trávením. Niekedy mávam aj dosť úzkostné stavy a mám pocit, že sa idem zblázniť.

lexi245
autor
26. mar 2019

@jvlo Môj doktor má dovolenku tak musím čakať zatiaľ si dávam ráno vitamín D3 a magnezove tatblety 500mg

lexi245
autor
26. mar 2019

@limetka69 Čo Vám pomohlo? Niekedy mám take úzkostné stavy z ničoho nič že sa idem zblázniť.

lexi245
autor
26. mar 2019

@lucyluv Môj doktor má dovolenku od zajtra konečne robí tak si pôjdem pre výmenný lístok a utekám na neurologiu. Mávam veľkú dychčivosť, búšenie srdca, trasenie a rôzne ďalšie..

limetka69
26. mar 2019

@lexi245 vysadila som múku, lepok, sacharidy v akejkoľvek podobe, okrwm ovocia a zeleninu. krasne som schudla a zbavila sa tetanie.

jvlo
26. mar 2019

@lexi245 dôležitá je kombinácia s vápnikom. Tvoj obvodný lekár pre teba môže urobiť to, že ti vezme krv a pozrie sa, aké máš hodnoty minerálov, ich nedostatok spúšťa tetániu. Nečakaj, že ťa diagnostikujú za týždeň...

laurinka_21
26. mar 2019

@lexi245 tak to máš toho dosť...a pracuješ alebo študuješ? Začni to riešiť...ja som mávala bolesti svalov a zášklby svalov úzkosti...pomohla mi psychiatrička a potom tehotenstvo...určite magne B6 brať pravidelne a B komplex a minimalizovať stres,skúsiť relaxačné cvičenia,jogu určite nejaký šport ako ventil...

lenkaam_1
26. mar 2019

Aky je rozdiel mrdzi tetaniou a uzkostnou poruchou?

limetka69
26. mar 2019

@lenkaam_1 neviem to na isto ale ziadny podla mna, pretoze panicka porucha je tetania v podstate.

lenkaam_1
26. mar 2019

@limetka69 pretoze ked citam tie priznaky su na vlas rovnake

lexi245
autor
26. mar 2019

@limetka69 ja som schudla za pól roka už vyše 20kg a nevedia prečo

lexi245
autor
26. mar 2019

@laurinka_21 študujem ale chodievam si privyrábať mávam aj bolesti svalov :/

laurinka_21
26. mar 2019

@lexi245 bolesti svalov su z pretrvavajuceho napatia, treba sa naucit uvolnovat telo,skus aj kupel s magneziovou solou,pripadne termalnu vodu...mne ani nic od bolesti nepomahalo,az anxiolytika pomohli,aby sa tie napate svaly uvolnili...ja som mala az take stavy,ze som sa cela triasla...neviem,ci si za alternativnu medicinu alebo lekarov,ale cim skor s tym nieco musis zacat robit,aby to nezaslo do horsieho stadia

lexi245
autor
26. mar 2019

@laurinka_21 áno áno prvýkrát som mala taký stav že som sa cela triasla a nevedela som z čoho a ani prečo .. radšej za alternatívnu medicínu

jvlo
26. mar 2019

@lenkaam_1 tetaniu zvladnes s doplnením minerálov a dýchaním do papierového vrecka, na úzkostnu poruchu uz davaju lieky na upokojenie

katyd
26. mar 2019

@lexi245 no podľa mojich pozorocaní aj na sebe je následnosť taká, že tieto stavy sú vyvolané stresom, niektoré krátkodobým, niektoré podvedomým dohodobým, psychická nepohoda vychádza z nedostatočného fungovania čriev, čo aj píšeš, že máš problémy s trávením, tŕpnutie rúk a noh je už len dosledkom tej dýchavičnosti, čo je krátkodobý prejav paniky, na čo pomáha horčík, to robíš správne, pridaj si ešte B-čka, takže ak budú tvoje črevá v poriadku, bude v poriadku aj tvoja psychika a ostatné prejavy tým pádom vymiznú, ak poznáš tieto stavy a nezľakneš sa v danej chvíli čo sa s tebou deje, tak si vieš pomocť sama veľmi rýchlo, aby ten stav v danej chvíli prešiel, musíš poznať svoje telo a ty si vieš potom vždy najlepšie pomocť a nepotrebuješ to zaobaľovať do nejakej diagnózy, to, že si schudla, sa asi len potvrdzuje, že tvoja psychika nebude celkom v pohode, takže začni sa správne stravovať, tam je začiatok liečby, doktor ti to iso takto nevysvetlí 🙂

lexi245
autor
28. mar 2019

@katyd Ďakujem krásne, veľmi si mi pomohla tvojou odpoveďou 🙂.. úplne výstižne a žiadne zbytočne diagnózy a napchavania sa liekmi 🙂 ešte raz ďakujem pekný večer 🙂

katyd
29. mar 2019

@lexi245 prosím pekne 🙂, musíme si pomôcť sami, lebo nikto iný nás lepšie nepozná a tým pádom ani nepomôže lepšie, ešte mi napadlo toto - nemôžeš sa ale s tým zžiť tak, že to už máš a budeš to mať navždy, musíš si vedieť predstaviť samú seba, že si zdravá a potom to postupne prejde

linsay61
3. máj 2019

@katyd nemali ste prosim niekto ako priznak tetanie caste mocenie? Diagnpstikovanu ju zatial nemam ale myslim ze ju mam trpnu mi ruky je mi cudne msm zavraty..nedokazem zaspat...ale vzdy ked toto na mna pride tak idem aj 5x do hodiny mocit a aj vela vymocim.... vsetky vysledky u dr. V poriadku aj hladina mineralov aj hormony stitnej zlazy... dr mi predpisal neurol a magnerot... ze je to psysuckeho povodu..... u neurologa som zatial nebola...ale je mi stale zle... uz neviem co si mam dat aby som si pomohla... 😣😣😥😥

linsay61
3. máj 2019

@laurinka_21 nemali ste prosim niekto ako priznak tetanie caste mocenie? Diagnpstikovanu ju zatial nemam ale myslim ze ju mam trpnu mi ruky je mi cudne msm zavraty..nedokazem zaspat...ale vzdy ked toto na mna pride tak idem aj 5x do hodiny mocit a aj vela vymocim.... vsetky vysledky u dr. V poriadku aj hladina mineralov aj hormony stitnej zlazy... dr mi predpisal neurol a magnerot... ze je to psysuckeho povodu..... u neurologa som zatial nebola...ale je mi stale zle... uz neviem co si mam dat aby som si pomohla... 😣😣😥😥

laurinka_21
3. máj 2019

@linsay61 to caste mocenie som nemala...ale pride mi to psychickeho povodu,nieco ako neuroza...ked chodis tak casto,tak len po troska mocis,ci riadne?

linsay61
3. máj 2019

@laurinka_21 praveze riadne sa vymocim... neviem co mi je 😥😥

laurinka_21
3. máj 2019

@linsay61moc mas v poriadku aj krv?