Máte skúsenosti s tabletkou na oddialenie menzesu?

liliandax
6. júl 2008

Vyzera to tak, ze ich budem potrebovat, nakolko sa chystame na dovolenku a nerada by som ju takto stravila. 😒
Pouzili ste ich uz niektora? 🙂

briluxina
6. júl 2008

ano pouzila som ich uz viackrat pocas dovolenky, a v pohode. Tabletky sa volaju Norethisteron.

carisma25
6. júl 2008

aj ja, aj ja 🙂 veeelmi mi pomohli cez dovolenku 😉

aaa
6. júl 2008

já je užívám zrovna teď, měsím před dovčou, abych si posunula mrchu. na dovče je brát nechci, trpím po nich migrénama, takže to řeším v předstihu 😉
není to nic extra zdravého, ale asi jediné řešení 🙂

orinka
6. júl 2008

s odialením dobré skúsenosti.... ale potom menštruácia nie a nie prísť 😉 Ale aj tak na ne nedám dopustiť 😀

certica
6. júl 2008

ja tiez dobre, vyuzila som ich 2x, tiez pocas dovolenky a o.i. aj extra chut na sex 😀

dadulka19
6. júl 2008

baby a vedlajšie účinky ste nemali 😕 ?

eva7780
6. júl 2008

ja som ich vyuzila 2x a neamla som ziadne vedlajsie ucinky 😵 dadulka ty ano?

zanett
6. júl 2008

Ja jsem je mela letos pred dovolenou v kvetnu; osobne s nimi moc prijemne zkusenosti nemam, proste mi nesedly 😒 Sice udelaly to, k cemu byly urceny, ale celou dobu jsem se citila jak pred velmi spatnou MS; jako balon, nervozni, hladova, podrazdena... 😖 Jedinym plusem bylo to, ze mi hezky zlepsily plet (na cas) 😀 ...Pak jsem si rikala, ze uz do nich znovu nepujdu, ze to moc nestalo za to, ale vim, ze pred pristi dovolenou se zase budu po necem podobnym shanet... 😔 😒

aaa
6. júl 2008

zanett-tak tak, na mne působí stejně a k tomu mě bolí hlava... ale co se dá dělat, nehodlám trpět u moře s mrchou-bývá mi dost blbě 😒
mám po nich vlastně takový prodloužený PMS-nezávidím svému okolí... 😀 😀 😝 😕

dadulka19
6. júl 2008

eva,ja so ich neskúšala,ale tiež mi ms vychádza práve nevhodne,ale beriem lieky na migrénu s aurou a to denne,tak neviem,či by mi to skôr neublížilo. 😢

zanett
6. júl 2008

Aaa, ja jsem si po te zkusenosti prave rikala, ze pristi rok bych dovolenou riskla radeji s MS (kdyby to tak melo zrovna vyjit)...sice mi taky byva dost zle a beru si ibuprofen den pred tim, nez to vypukne 😅 , ale behem tri dnu se citim lip (i kdyz bych tedy nemohla plavat 😢 ), ale ja mam cely system rozhozeny jeste ted... 🙄 Tak fakt nevim, sice kdyz jedu na drahou dovolenou, na kterou se cely rok tesim, tak si to chci poradne uzit, ale zase ne za cenu toho, ze se pak budu davat dva mesice dohromady...Uvidim pristi rok 😔

leishmania
6. júl 2008

ja som to uzivala 2x na oddialenie uz, zdalo sa mi pocas toho akoby som bola taka nafuknuta, ale inak dobre, akurat ta MS potom to boli hrozne bolesti , obidvakrat

ankam
6. júl 2008

ja som ich uzila iba raz a pomohli mi a super.............ze som ich nemala ked to nebolo vhodne

junovka
6. júl 2008

ja som mala ho 2x, po vysadeni som dostala mrchu hned o 2 dni nato, ale s velkymi bolestami a velkym krvacanim prve 2 dni.Neviem, ci by som si uz teraz nanho trufla, nakolko ked som ho uzivala, tak som este nemala deti 😉

briluxina
6. júl 2008

raz som pocas jednej dovolenky mala pri brati tych tabletiek strasne nalady, aj som sa ospravedlnovala kazdemu ze ja za to nemozem ze takato inak nebyvam ale dala som si poldeci a bola som absolutne kludna 😀

deina
6. júl 2008

Mne nesadli, bolo mi asi tak ako Zanett, citila som sa pocas celej dovolenky ako pred ms, dokonca snad aj horsie (kedze to trvalo dost dlho) - nervozna, podrazdena, nedalo sa so mnou vydrzat. 😅

silvulienka
7. júl 2008

Ja nemam skusenosti s Norethisteronom.Uzivala som Lutenyl (neviem presne ako sa to pise) a ten je vraj setrnejsi k telu.Obsahuje menej hormonov alebo nieco take.Ja som s nim spokojna.

len
7. júl 2008

Dovolená naprosto v pohodě, ale následující MS noční můra. Blbec jsem si to musela vyzkoušet 2x a pokaždé potom skončila na pohotovosti - děkuju, od té doby radši celou dovolenou promenstruuju 😠

ildik
7. júl 2008

ja je pouzila jednou a celou dovolenou jsem spinila, MS jsem mela hned po ni a ta byla normalni. ale to spineni me pekne prudilo, tak jsem si rekla, ze jednou stacilo 😒

s.arik
7. júl 2008

já teda na dovolené nikdy nejezdím, ale zkusila bych vám poradit koupit menstruační kalíšek a 1-2 MS před dovolenýma potrénovat....dá se s ním i plavat a vůbec je o dost pohodlnější než vložky nebo tampony...

danielitka26
7. júl 2008

ono je dobré nasadiť buď antikoncepciu na mesiac alebo ten norethisteron ako baby spomínali ...mne sa páčil viac ten norethisteron ale počula som že už aj baby čo nemajú silnú ms stačilo im že začali užívať i5krát denne ascorutin a tiež došla až po vysadení 😉

herminka
7. júl 2008

Kalíšek mám a nedám na něj dopustit. Ale něco jiného je válení u moře a něco jiného jěždění na kole v Rumunsku ve všelijakých hygienických podmínkách (teplá voda je luxus) a s dost bolestivou MS ☹, takže taky tak trošku uvažuji o Norethisteronu (s tím, že bych si oddálila cyklus před dovolenou).
Len, jak jsi to zvládala s kalíškem na Islandu?

len
7. júl 2008

Herminko, bez problémů 🙂 Akorát jsem teda nevyvářela (v ešusu na plynovým vařiči fakt ne 😀 ), ale sterilizovala jsem pomocí tablety ve velký PET lahvi a bez problémů - dokonce jsem si s ním zaplavala v termálním potoce 😎 K tématu - ta dovolená trvala skoro měsíc, pokud si dobře pamatuju, MS jsem tam měla dvakrát (mám hodně krátký cykly), takže o nějakým oddalování nemohla být ani řeč a díky kalíšku jsem to přežila, že jsem o ní skoro ani neděděla 🙂 A to jsme spali pod stanem 😉
Jakožto aktivní snažilka (což jak tak koukám jsem tu téměř sama) jsem si vážně nedovolila si svůj pravidelný cyklus rozhodit takovým sajrajtem, dávala bych se z toho dohromady ještě půl roku 😝

herminka
7. júl 2008

Leni, děkuji za odpověď (mmch, taky mám krátký cyklus - 22-23 dní je moje běžná délka, uf 😖, ostatní většinou trápí opačný problém). Dost mě zajímá hlavně to hygienické hledisko (ne vyvařování či sterilizace tabletou, ale běžné vylévání, moc si to nedovedu v takových podmínkách představit ☹, první dny MS musím vylévat 4-5x denně, potom by stačilo ráno a večer, což je reálnější), mýdlo s sebou mít budeme, ale třeba nebude dost vody na umytí rukou. Myslíš, že by byl vhodný takový ten gel, co desinfikuje bez vody? Nerada bych si přivezla nějaký zánět.

herminka
7. júl 2008

Jinak snažilka zatím nejsem, a nerada bych do sebe cpala takové svinstvo, ale nevím, no 😒

len
7. júl 2008

Herminko, odpovím do diskuze o kalíšku, ať to tu nerušíme, jo? 😉

herminka
7. júl 2008

Leni, OK, díky 😉 , můžeš klidně i do IP (ale myslím si, že to může zajímat více holek).

liliandax
autor
7. júl 2008

no baby.. teraz neviem, citam tu rozne nazory 😠

ale aj tak diky za vase postrehy, pojdem sa informovat k svojmu zenskemu 🙂

predpokladam, ze su asi iba na recept, ze? 😅

aponchie
7. júl 2008

jednou sem to zkousela a ee nedelalo to dobrotu nacez mi lekarka nasadila vysoke davky ascorutinu po dobu 3dny pred dovolenou a v prubehu a byl klid..

dadulka19
7. júl 2008

aponchie,to si ako nemala vôbec,či len slabú?..mne dal doki Ascorutin,lebo som mooooc krvácala,tak mi to trochu "ubralo".Brala som prvé 2 dni 3krát 2 tabl.Aké vysoké dávky si brala?