Máte skúsenosti s tabletkou na oddialenie menzesu?

liliandax
6. júl 2008

Vyzera to tak, ze ich budem potrebovat, nakolko sa chystame na dovolenku a nerada by som ju takto stravila. 😒
Pouzili ste ich uz niektora? 🙂

miaa19
12. sep 2009

Viete mi prosím poradiť,že čo by sa stalo,keby mi nastúpila menštruácia a na druhý deň menštruácie by som si nasadila Norethisteron???Ak by som to náhodou nestihla v predstihu užívať.Prestalo by krvácanie???
ďakujem za radu... 😵

dominka11
14. sep 2009

Brala som pred 2-mi rokmi Norethisterom, ked sme išli na dovolenku, M neprišla, ale až potom som zistila, že už by neprišla vôbec. Bohužial, asi noret dopomohol, že to skončilo MA...

adussa87
2. feb 2010

ahojte ja sa chcem spytat ze na kolko sa da taka menstruacia oddialit tabletkami?? mame ist na dovolenku a nemienim si ju uzivat s kramami...
a este mam jednu otazku moze sa na taketo tabletky ppit??

aero
12. jún 2010

@adussa87 takéto tabletky ti vie predpísať gynekolog 😉
ja - ked potrebujem oddialiť dám si 2dcl bieleho vinka , mne to pomáha. 😎

consti
13. júl 2010

Ahoj. Já Norethisteron použila jednou, ale už je to pár let. Letos mi mrcha vychází na obě dovolené (jak v Čechách, tak u moře) a tak jsem si ho taky chtěla nechat napsat. Ale jsem po operaci myomu a doktor mi přímo řekl, že je to hrozné svinstvo, že by se ten myom mohl udělat znovu a že pokud chci otěhotnět, tak to nemám vůbec riskovat. Takže takové sajrajty už do sebe teda rvát nebudu a tu mrchu snad nějak přežiju. Mrchu naštěstí nemám nijak silnou a břicho mě bolí tak dva dny, tak to nějak přežiju. A doktor mi doporučil právě ascorutin (3 x 2 tablety denně, tak 3 dny před ms a v době ms), tak uvidíme, jak to zabere. Budu vás informovat 😉 . Pokud však plánujete mímo, tak bych do Norethisteronu nešla. 😎

romanelka2
14. júl 2010

@certica awojky a mozem sa spitat co stoja a ci su na lekarsky predpi? dikkkk 🙂

katrin21
14. júl 2010

SAmozrejme, ze su na predpis!!

medvik
14. júl 2010

Do Norethisteronu už bych nikdy nešla. Měla jsem ho 2x a pokaždé mi rozhodil cyklus, dokonce na 3 měsíce.

romanelka2
14. júl 2010

😒 a nejsu nejake bez predpisu? neviete niekdo poradit ? dakujememmeme

katrin21
14. júl 2010

romanelka: ako mozes cakat, ze vec , ktora tak vyznamne zasahuje do zdravia a hormonalnej rovnovahy zeny, moze byt bez predpisu??? ved chod k lekarovi a predpise ti... no problem...
ja osm mala Norethisteron 2x alebo 3x, nikdy mi cyklus nerozhodil,ale uz by som nesla do toho, lebo potom mi zistili endometriozu a clovek rozmysla, ci aj to nebol dovod... predsa len , je to vazny zasah.... velka chemia....

romanelka2
31. júl 2010

Da sa brat aspon 2,mesiace? mate niekto skusenost s dlhodobym uzivanim? dakuuuujeeeeeeeeem 😉

romanelka2
2. aug 2010

Háááloooo moze 😉 sa brat notrethisteron aspon 2, mesiace?

petrahy
2. aug 2010

romanelka a prečo ho chceš brať? podla mňa také tablety su riadne svinstvo mala som raz a uz v zivote nikdy. Mala som potom obrovske bolesti pri posunutej menštruacii. A lieky na predpis maju svoje odôvodnenie a nezahravala by som si s tým.

babulka
2. aug 2010

Ja som si vzdy posuvala MS prostrednictvom HAK, teda ze som ju brala bez prerusenia, a vzdy to fungovalo bez problemov. Vyuzivala som to dokonca aj pocas roka, lebo som mavala dost silne krvacanie a potom som bola anemicka, tak som jednoducho brala (samozrejme, po konzultaciach s mojou gynekologickou, kitora to odobrila) HAK aj tri mesiace vkuse a az potom som vysadila a prisla MS. Takze takto sa to da riesit aj v priapde dovolenky.

romanelka2
2. aug 2010

@petrahy nastupujem do prace a pri menstruacii mam strasne bolesti a silne preto ju chcem oddialit ale berem ich uz 2,tyzdne a neviem co este mozem nemam cas ist ani lekarovy ☹

petrahy
2. aug 2010

no ja ti neporadim urcite si to radšej skonzultuj aspoň po telefone s doktorom si ešte mladá a každé tabletky nesu určité rizika ked sa dlhodobo užívajú.

kristi23
11. apr 2011

@elana ahoj chcem sa opytat ze ci je ten liek Norethisteron na predpis alebo nie asi by sa mi zisiel nakolko mi pride priatel po 3 mesiacoch domou a zial akurad to mam mat.A hladam nejake riesenie aj ked by som uz mala koncit ale aj aj tak mi neskoncia az den pred jeho odchodom.Dakujem

elana
12. apr 2011

@kristi23 ahoj, Norethisteron je jen na předpis u gynekologa...

kristi23
12. apr 2011

@elana no uz som to nasla dakujem 😉

whoknows
5. máj 2011

🙂 Ahoj,
měla bych dotáz, třeba některá z vás budete vědět. Dobrala jsem norethisteron a lékař mi přededpsal antikoncepci. Navázala jsem tedy hned další den po dobrání Norethisteronu na HA a zajímalo by mě, jestli i přesto dostanu menstruaci a nebo se navázáním HA bude nadále oddalovat. Děkuji

1adus1
10. jún 2011

ahojte, ja idem prave teraz na dovolenku a budem uzivat tie lieky...dufam ze mi zaberu a ze ptm nebudem mat tie tazkosti ako niektore z vas 🙂

misula.g
22. aug 2011

Ahoj, ráda bych se zeptala, zda jste některá měla podobnou zkušenost... Měla jsem velmi pravidelný cyklus - 28 dní. Ovšem udělala jsem tu chybu, že jsem si na dovolenou nechala předepsat Noret. pro oddálení menstruace. Brala jsem jej 14 dní, po dvou dnech přišla menstruace, která proběla jako normálně. 18. den cyklu mi ale začalo silné špinění (dohněda), které pořád trvá (už 5. den), doprovází jej slabé píchání v břiše, jednou na levé straně, jednou vpravo, bolesti zad a občas trochu nevolnost. Nevím tedy, zda má menstruace přijít podle starého cyklu (před Noret.) nebo podle nového posunutého cyklu? Tento měsíc jsme se začali snažit o miminko, ovšem po Noret. to bude asi problém, co? ☹

elizabeth453
7. nov 2011

ahojte baby...neviem najst temu na moj problem a zakladat ju by bolo zbytocne tak to skusim tu....27. 10 mi skoncil menzes dnes je 7:11 a zas sa mi zacina. posledne dni ma akosi boli napravo v podbrusku, hlavne ked si sadam a idem sa postavit. mam stresovat??? 😢 prosim mate niekto skusenost s tymto 😢

ivkapon
9. nov 2011

prečo nevyhľadáš lekára?

janulle22
18. jan 2012

chtěla bych se zeptat jakou jste měly první menstruaci po Norethisteron? já jsem si vzala poslední prášek v sobotu a v podnělí jsem to dostala, ale je to jen špinění... je to normální, že je tak slabá? obvykle mývám silnou. Neberu žádnou HAK. Děkuji za odpověd... 🙂

danush23
5. dec 2012

Ahojte viem že je to staršia téma, ale chcem sa spýtať kedy ste dostali menštruáciu po dobratí norethisteronu. Ja som ho dobrala v nedeľu a zatiaľ žiadny náznak, že by mala prísť. Ďakujem za odpoveď 😉

jally
7. dec 2012

Měla jsem ji několik let zpět na dovolené, MS přišla o několik dní později (myslím, že o týden?), ale měla jsem velké bolesti břicha, ten první den, dalo se to vydržet 🙂

danush23
7. dec 2012

No už mi prišla síce o štyri dni neskôr, ale prišla 🙂. Našťastie bolesti nemám čo je dosť divné lebo ja mávam strašné bolesti vždy, ale však dobre že nie sú 🙂

lenuliatko
11. jún 2013

Žienky, mám dilemu, poraďte ak viete. Ide o užívanie Norethisteronu. MS mi vychádza presne na júlovú dovolenku. Dokina mi predpísala N, ale s tým, že si nemám posúvať tú júlovú MS a brať lieky počas dovolenky,ale, že si mám posunúť už teraz júnovú MS a že tá júlová sa automaticky tiež posunie.Len váham, či to ozaj tak funguje. jedna vec... je krvácať z hormonálneho spádu, umelo a druhá, z riadneho cyklu podmieneného ovuláciou. Či vlastne užívanie N zároveň blokne prirodzený cyklus a posunie sa aj ovulácia a teda aj ďalšie krvácanie? Riešili ste to aj takto niektorá? Aká bola vaša ďalšia MS po tej, ktorú ste dostali po dobratí N? Je to riadne svinstvo, najradšej by som sa mu vyhla úplne, ale mať menzes hneď od začiatku dovči sa mi veru nechce. Keby to takto ozaj fungovalo, tak by to bolo fajn riešenie, nie riskovať vedľajšie účinky niekde v cudzine pri mori. HM?

tinka_21
11. jún 2013

@lenuliatko Ahoj, neviem, či ti pomôžem, ale skúsim prispieť 😉 ... brala som ho už dávno, a to tak , že som ho začala brať 3 alebo 5 dní pred plánovanou MS, brala som ho celú dovolenku, a vysadila až po návrate domov. MS sa dostavila do 4 dní, ale poviem ti, nikdy viac. Bolo mi strašne zle, nehovoriac o tom, že som myslela že mi vypadne aj maternica. Takže ďalšiu dovolenku som absolvovala radšej so zásobou tampónov a bolo to podstatne lepšie.