Máte skúsenosti s tabletkou na oddialenie menzesu?

liliandax
6. júl 2008

Vyzera to tak, ze ich budem potrebovat, nakolko sa chystame na dovolenku a nerada by som ju takto stravila. 😒
Pouzili ste ich uz niektora? 🙂

aponchie
7. júl 2008

dadulko ja uz si to nepamatuju presne,bylo to nekdy pred10let cca..brala sem pred ..asi 4tbl a pak v prubehu taky tak nejak i vic..a fakt nic ..ale nesmela sem to prestat brat 😝

elana
7. júl 2008

Norethisteron je fakt pecka, mám naprosto stejnou zkušenost jak Len: na oddálení MS super, funguje, paráda...když potom přišla, lezla jsem celou noc po stropě a zabral snad až Tramal☹

Ascorutin stabilizuje stěnu kapilár, takže logické opodstatnění má, ale když se mrcha rozhodne stejně přijít, tak se obávám, že ani on s ní moc nezmůže🙂 Podobně se používá home made metoda hooodně ocitronovaná voda, působí na stejném principu-megadávka vit. C.

aponchie
7. júl 2008

jj to je pravda,ja to jen zkousela v te dobe a proste to fungovalo a pak uz sem nemela potrebu to brat 😝

sstefi
7. júl 2008

brala som 2x, tiež kvoli dovolenke a nemala som žiadny problém s MS 😎 . ale možno ej to tým, že ja ho našťastie nemám nikdy, myslím ten problém. 😉

dadulka19
7. júl 2008

aponchie,dík 😉

wladka
7. júl 2008

aj ja som mala par krat norethisteron, naozaj zabral, oddialil menzes na kolko som potrebovala 😵 aaaaaaale.. vtedy som boal brucho jak pred porodom.. takze stahovanie brucha na skoro vsetkych fotkach z dovcy ani nezabrali 😀 ..neskor som zvolila tampony.. a myslin, ze to bolo lepsie.. 😉

katka76
9. júl 2008

no ja som sa na to dala len raz a stacilo. mali sme ist k moru, normos mi meskaju - tak 4-5 dni, tak to malo vyjst na stred dovci. zacala som uzivat teda lieky a "tazku chorobu" som chytila hned po prichode na miesto - este stastie, ze tampony som mala so sebou. teraz pouzivam kalisok, takze viac nic neriesim

orinka
9. júl 2008

ascorutin je len na zastavenie krvácania... ale nezdá sa mi, že by oddialil, asi by som mu v tomto neverila 😀 a ten norethisteron je naozaj dobrý, oddiali na koľko chcete, myslím, že sa môže užívať max. 14 dní, ale potom... zbohom rodina 😀 nafúknuté brucho, naliata, kŕče, bolesti... ale zas, je to určite individuálne, takže sto ľudí, sto skúseností 🙂 A ešte taký babský recept.. na oddialenie vraj zaberá veľa vitamínu C (ja som to raz odskúšala na základke na výlete a zabral 😀 ale pozor... vysadíte a končíte, krámy sú na svete 😀) Takže aj to sa dá skúsiť, to céčko 🙂 výhodu má v tom, že sa ním nemôžete predávkovať 😉

maminkatn
21. júl 2008

ahojky babule mam ist na dovolenku v sobotu a teraz tento tyz.mam dostat menzes co mi poradite,,,noretisteron abo co...prosim prosim xcem si uzit sturovo ☹ ☹ ☹

monkula
21. júl 2008

maminka, antikoncepciu asi neberieš, však? 😅 😅 😅

asitka
22. júl 2008

no...ja minulý rok pred dovolenkou som zašla ku dr...že idem na dovču...a potrebujem oddialiť menštruáciu a hneď nech mi aj predpíše antikoncepciu...lebo som mala polročnú pauzu....no...noretisteron krásne zabral...oddialil menštruáciu...ale antikoncepciu som už nepotrebovala...lebo som otehotnela...akým zázrakom to dodnes nechápem.... 😀 šak sme si dávali pozor.... 😀 takže sme si z dovolenky doniesli aj malý suvenír, ktorý má dnes 3 mesiace 😀 a dr mi niečo splietala v tom zmysle, že pri oddalovaní menštruácie sa občas takéto prípady stávajú....ináč, mne pri braní noretisteronu nič nebolo...žiadne nežiadúce účinky....

susik77
22. júl 2008

ahojte, ja som si tiez vzala teraz pred dovcou norethisteron na oddialenie menstr.cely cas som bola v pohode, menstra prisla 2.den po dobrani tabletiek, ale 2 dni som mala vkuse migreny a bolo mi spatne. inak nic.

zanulav
22. júl 2008

Norethisteron super u mne to oddalilo na 5 dní, když jsem to mela v loni. Noa ale dostala jsem už mnestruací a v srpnu jedem na dovolenou takže to nemohu doktorka říkala že by mi to zastavilo laktaci 😖 tak jsem nadšena ale chci kojit tak to par dnu musím přežít 😠

kacka.va
23. júl 2008

tak musím říct že megadávky citrónu mi nikdy na oddálení nezabrali, kdysi jsem měla Norethisteron - žádné problémy nebyly, pak jsem začala brát HA, takže jsem si to mohla případně posunout, jinak při kojení bych si Norethisteron nebrala, tenkrát mi doktor řekl, že je to svinstvo, které by nedoporučoval brát nějak často 🙂

henrieta76
29. júl 2008

ahojte
nemate niekto skusenosti s nejakym prirodnym sposobom?nechcem si totiz rozhadzat cyklus ale mala by som dostat menzes akurat cez dovolenku.

zanett
29. júl 2008

kacka.va - v citronu neni moc vitaminu C, takze ten opravdu moc nefunguje....ale je fakt, ze ja to jako pubertacka zkousela taky s vitaminovyma tabletama (rano jsem si v dzusu rozpustila dve tablety vitaminu C - coz byla minimalne dvojita davka 😀 )...a fungovalo to. Vit. C udrzuje delozni stenu 'pohromade', ale jakmile se prestane brat, je konec....takze je to taky docela dobra metoda, i kdyz ne uplne 100% spolehliva 😀 😉

gerena
29. júl 2008

ahojte brala som norethisteron, bola som nafuknuta, boleli ma prsia, mala som krce-proste vsetky prejavi kramov az na krvacanie.........po vysadeni sice prisli, ale dalsie tri mesiace nie.....rozhodilo mi to cely endokrinny system

linddi
12. jún 2009

čaute, nechce sa mi všetko dozadu čítať.... 😅 , len sa chcem spýtať, či sa dajú navoľno kúpiť v lekárni - aj bez predpisu a ktoré sú najlepšie.
Dík

roasha
12. jún 2009

podla mna su vsetky na predpis.
norethisteron som brala uz 2x,ziadny problem nebol,a nasl.MS tiez prisla pravidelne,aj vsetky ostatne. 🙂

amatula
26. jún 2009

ahojte

citala som poctivo celu temu.a postrehla som ze väcsinou ste vsetky mali nafuknute brucho a bolesti a migreny po douzivaní norethisteronu....to je az take zlee????? 😨 😨

herminka
26. jún 2009

Amatulo, já mám zkušenost celkem dobrou - brala jsem Norethisteron loni kvůli hodně fyzicky náročné cyklodovolené a nafouknuté břicho ani migrény jsem neměla, cyklus mi naskočil normálně a ani následující MS jsem neměla větší bolesti než obvykle. Akorát mi zavinil zhoršení pleti (hrabala jsem se z toho pak skoro 3/4 roku - stejně dlouhou dobu jako z jedenapůlletého braní HA) a padání vlasů ☹

amatula
26. jún 2009

ja sa neviem rozhodnut...nemam zrovna dobru skusenost s hormonmi..nemohla som ani HAK..
no travit dovolenku s tamponom sa mi tiez nechce 😒

miaa19
29. aug 2009

Ahojte,chcem sa opytat,ze ako to funguje : Moja gynek. ma dovolenku a zastupuje ju doktor ku ktoremu vazne nechcem ist.Potrebujem ten liek na ooddialenie,ale teda neviem,ze ako :( To predpisuje len gynekologicka,vsak?Obvodny lekar nie,vsak? :( Ja som zufala,neviem co robit :(

mima1
29. aug 2009

mal by to predpisat lekar ale mne neurobili este ani raz to ze by nepredali. ja som si kupila uz zopar krat norethisteron tak mozem povedat len to ze spokojnost. v podstate zoberies tabletku tri dni pred mrchou. cize mas dostat v pondelok dajme tomu mrchu tak si dat prvu tabletku v piatok rano a dalsiu piatok vecer. v podstate by sa mala brat dva krat za den v rovnaky cas. rano a vecer. mrchu odalujes dovtedy kym nechces aby prisla. cize ak chces tyzden budes brat tyzden no a na druhy den ju dostanes. u mna to funguje ze az o dva dni.

sstefi
29. aug 2009

u nas to sestrička vypiše bezevšeho, ale zrejme má dovolenku aj tá, však? 😅 skus v lekarni, ja si myslim, že to predaju aj tak.

sstefi
29. aug 2009

chcela som napisat, že u mojej dr. poviem v čakarni sestričke, čo mi treba a aj ked tam dr. nie je tak predpiše 😝

miaa19
3. sep 2009

má prosím Vás niekto skúsenosť,ze predajú liek na oddialenie mesnštruácie aj bez lekárskeho predpisu???? Dá sa to vôbec??? Pretože om zúfala,potrebovala by som tie lieky,ale moja gyn.nepracuje :( Ozvite sa mi,ďakujem Vám

beruska2x
3. sep 2009

a beres HAK?? brala jsem normalne dalsi platicko HAK bez prestavky a bylo to.. 😉

miaa19
3. sep 2009

praveze neberiem antikoncepciu,ja som "proti tomu " :D a neviem si uz dat rady,ze co dalej :( A prave teraz nechcem dostat menstruaciu a neviem,ze ako to spravit :(

beruska2x
3. sep 2009

hm tak to jedine u Dr ale kazdopadne to bude hormonalni svinstvo vetsi nez HAK - jestli ji neberes kvuli tomu tak to si nepomuzes 😅