Máte skúsenosti s vedľajšími účinkami počas užívania Sertralinu?

petrika555
30. mar 2020

Zeny od piatku uzivam sertralin a je mi z neho zle -zvraciam,tazoba na zaludku..mate s tym skusenost?

michaella24
30. mar 2020

A začala si užívať polovičku? Ja som začínala najskôr s polovičnou dávkou. Týždeň pol tablety a potom celú. Nesmela som ju ale prehltnúť bez zapitia dostatočným množstvom vody, pretože mi zostalo zle, mala som pocit, že sa niekde cestou zasekol a tlačil za hrudnou kosťou. Čo popisuješ ty, môžu byť aj vedľajšie účinky, že ti skrátka nesadol. Treba konzultovať s doktorom.

petrika555
autor
30. mar 2020

@michaella24 polku rano a polku na obed mam brat v piatok som zacala a od soboty zvraciam a nechuti mi jest,a hocikedy mam pocit ze mi je este horsie😩budem jej musiet zavolat...

michaella24
30. mar 2020

@petrika555 treba radšej zavolať. Ja som brala iba jednu denne, teda najskôr iba jednu polku a potom jednu celú po týždni. Nemala som žiadne vážne problémy, okrem toho, že keď som zabudla, že musím poriadne zapiť. Stane sa, že lieky nesadnú. Ale je to niekedy aj o zvyku, možno po týždni by to pominulo. Ale nie som doktor, to je len môj názor. Brala som viacero rôznych liekov a nemala som žiadne vedľajšie účinky na začiatku. Len tie abstinenčné boli už horšie. Pri sertralíne sa mi neobjavili žiadne, vysadila som ho zo dňa na deň, aj keď je vhodný pre tehotné, vadilo mi ho užívať aj naďalej.

eliska13
30. mar 2020

@petrika555 telo si musí zvyknúť na začiatku Ti môže byť oveľa horšie.Mas k tomu aj ukludnovak?ak áno daj si

petrika555
autor
30. mar 2020

@eliska13 dala mi neurol ano...som nevedela ze to az tak zle moze byt zo zaciatku😩

eliska13
30. mar 2020

@petrika555 úzkosť a depresia sa môže zvýšiť, nespavosť, nechuť k jedlu, tazoba na žalúdku, zavrate po pár dňoch to prejde

dada1617
25. apr 2020

Uziva niekto sertralin/serlift a mirzaten? Mne ho musela dr znova nasadit preto skusila naraz vysadit a po vysadení po mesiaci sa mi dvojnasobne vsetko vratilo opytala som sa jej ci nemozeme potom skusit vysadzat postupne ze ano tak snad sa to podarí....

veriine
30. aug 2020

@petrika555 ahoj, tak ako si dopadla, prešlo to? Alebo si to neužívala dalej

petrika555
autor
30. aug 2020

@veriine ahoj neuzivam jeden den lepsi iny horsi jem len Bkomplex a magnezium ked je moc zle dam neurol