Materstvo ma nerobí šťastnou

4. jan 2020

Ahojte žienky potrebujem poradiť alebo vyfľaskať po papuli, alebo dať radu.. Mám ročného chlapčeka mam manžela ale nie som šťastná. Manžel je stále v práci, ak nie je v práci tak je s nami ale malému sa nejako nevenuje... S drobcom som stále sama, moja mama pracuje takže nechodí k nám, svokra o vnúča nemá záujem takže som skoro stále sama s dieťatom.Už dlhší čas pocitujem takú vnútornu nervozitu, proste viem že je tu veľa žien čo majú iné problémy alebo ženy čo chcu mať deti a nemôžu.Vlastne sa chcem aj opýtať či aj vy pocitujete úvanu, nechuť byť s dieťatom proste chcela by som ísť niekam, vybehnúť, venovať sa seba ale nič sa nedá.Mam navštíviť psychiatra alebo? Kamošky mam ale tie nemajú čas ...

nikpa
4. jan 2020

Skus sa na niečo zamerať, cvicenie, niečo vyrábaj, ja neviem co ta bude napĺňať. Je to ťažké keď nemáš kam dat dieťa ale s mužom sa dohodni, ze aspon jedno poobedie v týždni keď bude doma chceš mať pre seba, že sa potrebuješ odreagovať od tej rutiny a vypadnúť. Prospeje to aj vašemu vzťahu keď sa budeš cítiť psychický lepšie

karinka83
4. jan 2020

Tvoje pocity sú úplne normálne. Skus s malým chodiť do nejakého materského centra. Mne to pomáhalo, deti sa vyhrali a ja som pokecala s inými mamičkami. A súhlasím s názorom vyššie, vyčlen si pre seba 1 deň v týždni a niekam zbehni,zacvič si, choď do kina, rob, čo ťa baví.

autor
4. jan 2020

@karinka83 presne teraz si neviem predstaviť že by som niekde chodila v tej zime a k tomu som z malej dediny nič tu nemáme :/

kikanik
4. jan 2020

A odkiaľ si?

eliska13
4. jan 2020

Musíš sa premôcť a aj z tej malej dediny odísť autobusom medzi ľudí byť iba sama s dieťaťom je únavné a nezáživné.Deti sa pohraju, uvidíš nových ľudí zistis, že tak isto sa cítia aj iné ženy možno si nájdeš kamošku s ktorou sa raz za čas stretneš....skús sebe či malému niečo nové uvariť, upiecť, vymyslieť mu novú hru ty musíš niečo zmeniť, zabaviť sa v rámci možností
Ja som bola najviac unavená z nudy.cez víkend nechaj malého mužovi a choď sama aspoň chvíľu s niekým ci sama....

eliska13
4. jan 2020

Ja som často chodila na trh, tržnicu, len tak niekde do mesta malý sedel v kočíku či spal, ja si kúpila kávu so sebou a čítala som časopis na lavičke, pozorovala ľudí.Mna by niekde na dedine odrezanej od ľudí kde sú všetci doma v zime ani živej duše vonku asi kleplo.Tiez som autobusom chodila po hodinu do mesta.Zbal čo potrebuješ a choď....o pol roka bude už dieťa parťák, budete vedieť byť viac vonku.

rybkoava
4. jan 2020

Ja som tiež s dediny, keď som bola na MD nemala som ešte vodicky, raz za dva týždne som nechala dieťa manželovi a ja som išla minimálne na tri hodinky do mesta, alebo keď bol manžel doma len poobede tak som sa išla pobicyklovať. Inak moja mama tiež pracuje a svokrovci už žiaľ nežijú takže som zvyknutá byť sama.

ledgerka
4. jan 2020

Vrat sa do prace na ciastocny uvazok