Mávam častú mykózu

wewe22
1. aug 2012

ahojte
mávam často mikózu a silné výtoky už si neviem dať rady, u lekára vždy dostanem to isté dokonca som aj lekára zmenila a nepomohlo, skúšala som zmenu životosprávy no ani to nepomohlo
čo vám dáva lekár pri takýchto stavoch alebo máte nejaký babský recept?

eviq
1. aug 2012

Mne pomohol wobenzym. Brala som vysoke davky 3x denne 5 tabliet asi 3-4 mesiace. Potom mykozy konecne prestali. predtym som ich mavala kazdy mesiac asi 2 roky.

zuzulienka1973
1. aug 2012

@wewe22 Ahoj.No ja to nemavam casto,ale ked to pride uz s tym ani neutekam k doktorke ale si davam do posvy biely jogurt a aj na vlozku.Mne to za par dni potom prejde.Mne staci toto babske.Ale kazda sme ina.

aduskatt
1. aug 2012

ja som zacala na wcku pouzivat vyhradne miesto papiera vlhcene obrusky speci urcene na intim hygienu s obsahom kyseliny mliecnej a na sprchovanie pouzivam intimgel s obsahom kys mliecnej....toto mi uspesne zabralo a zabera uz vyse dvoch rokov

veva123
1. aug 2012

ahoj, aj ja mam s tymto prave dost problemy... asi 2 roky mávam mykozy a zapaly opakovane - a tiez presne - vselijake masticky, cipky a tablety nezaberaju... ked tak tak iba na chvilu... navyse sa mi to vzdy prepoji aj s mocovymi cestami, mavam caste nutkanie na mocenie, este len idem z wc a zasa sa mi chce curat a akoby ma "bolel" mechur - pricom moc mam cisty aj 24hodinova kultivacia mocu je OK... takze netusim co to je ☹ Momentalne uzivam tabletky z brusnic a probiotika, ale este som len zacala, takze neviem, ci to zaberie. Ale o tom wobenzyme som pocula aj ja - je to dobre vraj aj ako prevencia... Mne navyse zacali aj kazdodenne bolesti podbruska a problemy s menstruaciou, takze idem v pondelok k lekarovi, ci to nie je nic vaznejsie, a ked mi opat predpise nieco, co nezaberie, tak skusim wobenzym aj ja... je sice dost drahy, najma ked sa uziva v takych vysokych davkach, ale uz som z toho zufala... chvilku pokoj, potom dlho problemy a takto dookola... 🙄

veva123
1. aug 2012

@aduskatt prosim ta a mozem sa spytat, aku mas osvedcenu znacku tychto obruskov a mydla? dakujem 🙂

bacula
1. aug 2012

Ahoj, ja som mavala s tým problém od 12 tich r. , v poslednom tehu každé dva týždne, tabletky mi tiez uz vôbec nezaberali... Docitala som sa a vyskusala čistý kokosovy olej, nalacno jednu lyzicku a ked je zápal aj sa s ním dole natierat, popripade namocit do neho tampón a dat si na hodku, potom beriem probiotika. Acidophilus +6miliard( dá sa kúpiť cez net) , obmedzovat mucne jedla, sladkosti... Ja osobne som nemohla používať tie mydla a obrusky na intimnu hygienu... A ešte gynekolog na Slovensku mi odporučil gynekologicku sol , tiez sa dá cez net kúpiť ...
🙂

aduskatt
1. aug 2012

@veva123 najradsej Lactacyd a gel Dove, alebo momentalne NIvea Intimo, take fialove

trish31
1. aug 2012

@wewe22 ahoj,ja mam s mykozou a kvasinkami bohate skusenosti 😠 A co zabralo po 6 mesiacoch liecby?Zmena stravy,vysadit vsetko co podporuje kvasinky,teda:sladkosti,kysnute cesto,slane,alkohol,biela muka,nahradit zeleninkou hlavne.Preventivne:nepouzivat vlozky,nepouzivat na umyvanie posvy NIC,len cistu vodu,pokial sa da pouzivat tampony,po toalete sa utierat spredu dozadu nie naopak,nenosit ziadne synteticke nohavicky,samozrejme ziadne kupaliska a ak,tak len s tamponom

Z farmaceutickeho hladiska mi pomohol Gynazol a salviove cipky Gyntima.A to som skusala polygynax,mycomax,mycocyst,wobenzym,rosalgin vyplach,canesten...

ludka77
1. aug 2012

@veva123 ahoj, ja ju mávam pliagu tiež 🙂 a nemôžem sa umývať (teda pošvu) mydlom - teda ničím len čistou vodou, mokré utierky - žiadne, nohavičky len bavlnené - čo je dnes skoro nereálne kúpiť, teda si dávam intimku aj to môžem len discreet ružové, parfémované to v žiadnom prípade, toaletný tiež bez parfémov. Obmedziť sladkosti!! a sladké jedlá a malinovky. tampóny? v žiadnom prípade, kúpalisko? našla som konečne jedno z ktorého si zápal nenosím, ale inak som to riešila tak, že po okúpaní som si plavky vyzliekla a dala si suché.
teraz som našla fórum na vložky anionove, tak som si ich objednala a uvidím

emkab
1. aug 2012

@wewe22 Ahoj, neviem v akom stadiu to mas, ale mne velmi pomohli cipky Gyntima (bylinkovy zaklad- ja som mala uz svrbenie a ulavilo sa mi hned, sucastou je aj slavia a Tea tree olej) a tiez su dobre sedave kupele s par kvapkami Tea Tree oleja..je toho dost vela, treba len vyskusat, co zaberie konkretne na teba ...

hanik90
1. aug 2012

@wewe22 Vyskusaj Candivac - užíva sa tri mesiace každý rok. Je dobrý. Ja som s tym mala problem 3 roky každy mesiac. Inak gynekolog mi vôbec nepomohol, stale len robil stery a daval zakaždym tie iste lieky a maste. Pomohli len aktuálne, aj to nie vždy. Potom som sa náhodou s tym dostala na alergologiu - imunologiu. Tam mi urobila testy, dala lieky na imunitu, a už tri dalsie roky o mykoze a podobnych problemoch ani neviem. Priniesla som gynekologovi papiere od imunologičky, zaznačil si to do karty. Fakt, keby nejdem vtedy k tej imunologičke, tak sa s tym trapim doteraz. Popri tych liekoch na imunitu som brala aj ten Candivac. Držim palce.

l_e_n_o_c_k_a
1. aug 2012

mne pomohol vzdy mycomax

wewe22
autor
1. aug 2012

@ludka77 ja mam anijonove intimky ale kedze nedrzia dobre na nohavickach nerobilo mi to moc dobre vlozky budu asi lepsie, inak som si teraz kupila tampony OB s tea tree olejolm a asi je to docela dobre lebo som nemala ziadny problem co casto prave po M mavam
@emkab
@trish31
@veva123
ja mam tieto problemy od 17r. obcas mavam pauzi, najlepsie to bolo ked som bola tehu
teraz som si kupila rosalgin tak som zvedava ked nezabere skusim ten wobenzim
zivotospravu som zmenila dokonca som sa vzdala mojich milovanych cokolad a plesnovych syrov jeme stale same zeleninky celozrnne pecivo a nic
na umyvanie tiez nemozem nic len cistu vodu na kupaliska nechodim
uz som s toho naozaj unavena a hlavne ma stve ze po sexualnj stranke je to tiez koli tomu bieda a duplom ked chceme konecne toho chlapca 😀

frejka
1. aug 2012

@wewe22 ahoj, moja gynekologička mi dávala čípky a tablety typu Candibene, alebo Canesten...nič z toho nezabralo. V lekárni poradili tabletku MYCOMAX 150. Je to len jedna tabletka, po pár dňoch od jej užitia som už nemala žiadne príznaky. Môžeš ju užívať tuším pol roka jednu za mesiac - ako prevenciu, aby sa mykóza nevrátila, v prípade, že je to v ťažšom štádiu. Mycomax je vraj v 90% úspešný, takže určite to vyskúšaj. A kúp si vitamíny - Laktobacily. Mykóza totiž vzniká v dôsledku zlého prostredia v črevách a tieto vitamíny sú určené na vyrovnanie flóry v črevách. Predtým som mávala časté mykózy, no odkedy som užila ten MYCOMAX a vitamíny, nemám žiadne problémy, a je tomu už skoro rok! A určite kúp jednu tbl MYCOMAXU aj partnerovi!
Držím palce

ludka77
1. aug 2012

@wewe22 ja keď som prešla k inému gyn. dal mi nejaké tabletky na jedenie aj na vkladanie a odvtedy som mala pokoj (neviem ako sa to volalo už je to cca 5rokov, ale môžem kuknúť v karte) až doteraz, som tehu a to moje telo má z toho chaoz ☹ možno je to aj tým, že krčok nie a nie držať - otvára sa. Držím palce aby si našla nejaké riešenie 😉

ludka77
1. aug 2012

@wewe22 tá tabletka jedna bola si tá čo píše @frejka bola to len jedna tabletka a veru sa po nej uľavilo

lin123
1. aug 2012

@wewe22 mna tiez trapili mykozy a vyskusala som fakt vselico, ale najviac mi pomohlo, ze som si odsledovala, co je spustacom tychto problemov. V mojom pripade su to avivaze a rozne vonave pracie prostiedky, najlepsie je prat v detskom pracom prostriedku, na intimnu hygienu pozivam saforelle intimne mydlo a to aj moj manzel. Ma zakazane kupele s penou. 🙂 A toto mi pomohlo uplne najviac - usmernenie manzela, co sa tyka zmeny intimnej hygieny. Pouzivat iba cisto bavlnenu spodnu bielizen. Prestala som pouzivat jednorazove intimky a radsej si pocas dna menila nohavicky a napokon som si kupila latkove intimky a to bol tiez jeden z najlespich krokov k lepsiemu. 🙂 Kupila som si aj menstruacny kalisok, ale nemam ho odskusany, lebo som uz menzes nedostala, nakolko som tehotna . 🙂) Poblem mi sposobovali aj vlozky a najma tie parfumovane ale aj bezne, preto ten kalisok.

zuhana2
1. aug 2012

@veva123 poproste vasu doktorku nech Vam da urobit kultivaciu na chlamydie a mykoplazmy, bezne sa to nerobi a casto prave tieto sposobuju spominane problemy-samozrejme aj partner sa musi liecit aj ked nema priznaky a tazkosti

luciferkax
1. aug 2012

Pomohlo preliečiť aj partnera 😉 😉 😉 a menej sladkostí

mam4
1. aug 2012

@wewe22 aj ja som mala rovnake problemy, mykoza sa mi vracala kazdy mesiac, lieky od dr. pomoli len na chvilu ale nie dlhodobo... potom som na radu svokry zacala uzivat probiotika Candistop, vybrala som 2 balenia a odvtedy mam pokoj, mykoza sa vratila len raz po ATB, vtedy som zase vybrala jedno balenie a k tomu ako "prvu pomoc" jednorazovo Fluco (ten je ale len na lekarsky predpis), klop-klop mne to pomohlo a bez diet, tie by som neprezila 😀

kukulka17
1. aug 2012

Ahoj, ja som mala po porode vyse roka mykozy... prakticky nonstop a nezabrali mi ziadne lieky od gynekologa, ani mycomax, ani nijake ine volnopredajne lieky urcene na tento problem. Dlhodobo som zmenila zivotospravu - vysadila som vsetky sladke a vsetky mliecne potraviny + som dlhodobo uzivala Wobenzym a prave tato kombinacia mi po nejakom case zabrala. Je to uz 1,5 roka a mam od mykoz pokoj. Takze drzim palce, aby si sa z toho co najskor dostala 😵

wewe22
autor
1. aug 2012

fu no ked vas citam asi jedine co som neskusila je ten wobenzim 😒
tu tabletku mikomax som uzivala posledny mesiac raz tyzdenne, manzel prelieceny tiez, aj kultivacie a steri mam vsetky v poriadku, intimna hygiena sa uz zlepsit neda muz hovori ze asi ziadny muz na svete si ho nedrhne viac ako on a stale to nezabralo

luciferkax
1. aug 2012

@wewe22 len nezabúdaj, že aj prílišná hygiena škodí... moja gynekologička napr. neodporúča ani časté používanie mydiel a podobne... 😉

lenka311
1. aug 2012

mávala som to kedysi po kúpalisku.... ale odkedy používam na umývanie intim gel od Avonu /asi 5rokov/ som to nemala... klop klop.. 😉
a na tento problém mi vždy pomohol Canesten krém.
A vtej prílišnej hygiene má @luciferkax pravdu... Ak sa príliš často umývať a hlavne používaš mydlá ničíš si tam ph... a narušené ph spôsobuje vznik mykózy...

ichbinich
2. aug 2012

Ja som po mykoze na preliecenie este vzdy dostala cipky s kyselinou mliecnou. Teda, najprv vyliecit kremom/cipkami/tabletkami, podla toho, aka ta nakaza bola silna, a potom este tie cipky s kyselinou mliecnou.

Ziadne mydlo, resp. iba intimko v kyselinou mliecnou. Napr. Nivea Intimo alebo talianske Chilly, ale vzdy musi mat kysle ph.
Ziadne parfemovane intimky, a celkovo ich pouzivat iba minimalne. Tiez pouzivam iba tampony, ziadne vlozky. Ten tip s jogurtom, ako pise @zuzulienka1973 som tiez pocula. Ale raz, ked som mala podozrive svrbenie, som este mala par tych cipkov s kyselinou mliecnou a to stacilo.
Nesadat si priamo na cudzie zachody. Ja si vzdy obkladam papierom.
Pocas mykozy pradlo prat na co najvyssej teplote a pouzit tzv. hygienicku avivaz, ktora zabija plesne. Je draha, ale v tych pripadoch som ju pouzivala. Nepotrebujem sa znovu nakazit uterakom alebo spodnym pradlom...
Nastastie som uz dlho nic nemala, a dufam, ze ani nebudem. Tych par krat mi stacilo 😒

veva123
2. aug 2012

@zuhana2 to mi uz robili, sice este vo februari, ale robili... vsetko ok... skor mi radili, ze sa mam dat vysetrit na endometriozu, pretoze mi zacali neskutocne bolesti pri menstruacii a nikdy som problemy nemavala...

wewe22
autor
2. aug 2012

@luciferkax no to som uz zistila svojho casu som si kupila nejake intim mydlo a bolo to este horsie tak pouzivam len vodu

aniratak696
13. aug 2012

čaute baby, tak ja mam tiez s touto potvorou problem od svojich 15r a mam obdobia kedy je to kazdy mesiac ale aj ked neviem par mesiacov o nej...odporucam ako rychla pomoc tiez MYCOMAX. a skúšali ste na tampon nakvapkat kvalitny tea tree olej?

aniratak696
13. aug 2012

a super intim gel je od Dr. Muller z tea tree vytazkom fakt super

nikolko154
18. aug 2012

@wewe22 prechvilou som reagovala na podobny prispevok.mala som problemy asi dva tyzdne dozadu.riesila som to probiotikami.kamoska s tym totiz mava problemy dlhodobo tiez jej lekar nepomohol az imunologicka jej poradila probiotika skusit.a zabrali aj je a teraz aj mne.skus a ak mas aj svrbenie zvonku skus aj vazelinku napr s aloe vera ta je vhodna aj na intimnu hygienu.mne tiez mydlo nepomohlo ani cipky ani nic.ale toto ano.ak mas problemy casto tak tie probiotika normalne vyuzivaj...a preventivne si ich objednavaj.pa dufam ze pomoze teda verim ze ano. tu najdes aj objednas probiotika i vazelinku. www.dobryshop.eu/lenka