Mávate niekto zášklby po celom tele?

8. feb 2020

Ahojte, mate aj vy svalové zasklby? Po celom tele, sú slabé, potom silné až ma trhne a potom po case prestanú.... Užívam magnezium, vápnik.. Prestali úplne vtedy keď som vysadila kávu, začala som brat persen a začala som piť ukludnujuce čaje.. Krv mam v poriadku (KO, železo, štítna žľaza, pečeň, draslík, vápnik, cukor...) už sa začínam báť vaznych chorôb (nádor na mozgu, skleróza multiplex), nájde sa tu ešte niekto taky?

snehulienka8
8. feb 2020

nepi kavu, negoogli choroby, pi ukludnujuce caje, chod do prirody

janulik2008
8. feb 2020

Ako pise @snehulienka8 negoogli. Mna bolel zub uz dlhsie a zo vcera na dnes MASAKER. Nic som nejedla len vody na litre pila. O 12tej na obed jedna tbl o 6tej vecer na prestavke jogurt a o 11tej tiez valetol 1 1/2 tbl. V noci o jednej vstanem ze co to a tak ma naplo ze aj z nosa mi slo. Googlila som a docitala som sa ze clovek moze sa otravit vodou ze na to clovek moze zomriet co netvrdim ze nie ale nebolo mi vsetko jedno. rano jak zhulena som bola. A tak nervozna jak som sla na pohotovost ze normalne ruky a nohy som studene mala co som sa bala. Pritom mi zubar zub uz tahal ale na pohotovosti som nebola. Zub vytiahol a uz mi je lepsie hoc by som mala jest len kasovite dala som si trocha salatu a kusala som len na jednej strane 🙂

jarmila40
9. feb 2020

Nechaj si u Dr zobrať krv na borelie, chlamýdie, mykoplazmy..moze ísť o neoroborelozu..take stavy spôsobuju neliečené infekcie ☹

sisinde
9. feb 2020

Kedze su celotelove, moze ist aj o zvysenu nervovosvalovu drazdivost, nemas v poslednej dobe vyssiu zataz po psychickej stranke? Ono je to potom ako zacarovany kruh, kedze sa navyse stresujes aj kvoli samotnym zasklbom. Skus to naozaj neriesit a dat sa do pohody a uvidis ci sa to zlepsi ;)..skleroza multiplex sa takto prejavovat nezvykne, pri nadore na mozgu by to nebolo po celom tele. Drzim palce.

pocahonntas
10. feb 2020

nemoze to byt tetania??? ta je teraz velmi rozsirena, je vela stresov

proximaa
10. feb 2020

Skus ist k dobremu maserovi. Mne sice len ocnym vieckom trhalo, ale vsetko to bolo z krcnej chrbtice. Mozno len potrebujes uvolnit svaly a tym aj psychiku, uvolnis sa a zrelaxujes

parcelka
22. apr 2020

Ahoj,
ja mam to iste, tiez po celom tele, aj obcas na tvari,brade.
Aj v noci mi obcas trpnu ruky, a vseobecne sa budim stale uz z toho, takze neviem kedy som sa naposledi dobre vyspala.
Chodim po doktoroch- bola som u neurologa, spravili mi vsetky mozne testy aj na boleriozu aj na suchu kvapku, aj na stitnu zlazu aj ma poslal reumatologovi a na EMG vysetrenie a vsetko ok, ostalo mi iba MRI mozgu ale to mam az za mesiac.
Beriem vitaminy, a stale mi to neprechadza.
Je pravda ze fajcim o vela viac od oktobra(a to sa zacalo v polovici novembra) a pijem 4-5 kav denne, cez vikend dam si vino ci pivo(to som si vsimla ze na druhy den sa to vtedy zhorsuje)ale zas mineraly a vit. na vysledkoch som mala dobre...
A uz mi z toho sibe, teraz stale na to myslim a samozrejme aj blbosti citam na internete a sa boim...
Uz ti to preslo?

zuzi194
22. jún 2021

Dobrý prešlo Vám to?

luciac
14. jan 2022

@parcelka dobry den co mate nove? mam to iste co vy celotelove zasklby svalov

parcelka
18. jan 2022

@luciac Ahoj, stale to mam, raz viacej raz menej. Beriem magnezium, B, Zinok, D ked si spomeniem(brala som aj mesiac kotvicnik schizandra a zda sa mi ze ked som to brala bolo mi ovela lepsie, vidis musim si zase to kupit 🙃) . Nejako som sa na to zvykla no. Ale ja mam vela stresov, stale sa nahanam tak asi preto to neustupuje. Trpnutie ruk v noci mavam sporadicke, nie ako pred polrokom skoro kazdu noc... A vsimla som si ze po alkohole citim viac tie zasklby, su castejsie, tak sa snazim alkoholu vyhybat.

parcelka
18. jan 2022

@luciac a este jedna vec, zistili mi Tetaniu v septembri 2020, bola som na to pristroji v Nemocnici lebo neurolog uz nevedel co so mnou, ked vsetky vysetrenia boli vporiadku🙃 Taak doktor mi odporucal len magnezium a kludovy rezim 😏

luciac
19. jan 2022

@parcelka dakujem krasne za odpoveď, a mavate to po celom tele? ja raz oko, raz stehno, raz noha, raz brucho raz chrbat... ale len v klude, ked si sadnem alebo lahnem.. na neurológiu idem o tyzden.. ale tiez som citala na nete a tak ma to vystresovalo, ze neviem spavat 😪

parcelka
19. jan 2022

@luciac ano po celom tele- najčastejšie na rukach aj dlane, nohach, pri kolene... Neurolog povedal ze proste mam citlivejsi nervovy system, no a ze ta tetania za to moze. Bola som aj na ortopedii, u reumatologa, u hematologa, alergologa, robili mi testy tsh - len u obvodnej ale, na cievnom som bola aj na gastro(zistili mi intoleranciu na laktozy) takze nic vazne nemam, tak som to nechala tak a snazim sa to nevnimat. Ale hovorim, mam vela stresov a vacsinou to dusim v sebe, tak to naozaj asi je s tym spojene...

luciac
19. jan 2022

@parcelka tak hlavne, ze ste v poriadku, mne by to vobec nevadilo, keby som vedela, ze je to zo stresov, aj ja som mala take stresove obdobie a sa to spustilo a teraz aj sa snazim na to nemysliet na tu vaznu chorobu ale neviem to, potom sa to toci dokola ze som v strese a neviem spat ked mi to robi ☹

kristinalu
26. jan 2022

@parcelka Ahoj Parcelka, prosim Ta mam momentalne taky isty problem. Na tu tetaniu Ti dali iba magnezium ci aj nieco ine? Dakujem!

luciac
26. jan 2022

@kristinalu mavate zasklby prosim?

kristinalu
27. jan 2022

@luciac Ahoj Luci, ano take silne ze uz 5 dni som vobec nespala. Som znicena. Vsetko to zacalo mesiac po ockovani :/ Vy ste ako na tom?

parcelka
27. jan 2022

@kristinalu Ahoj, magnezium-zvysene davky, vit. D, Zinok. Nic viacej vlastne,teda kludovy rezim 😏, tak som si citala na internete uz potom sama a beriem aj C,B a kotvicnik.

susie1
29. jan 2022

@kristinalu čaute baby, vitajte v klube 🥺😤tak isto ako vy, po celom tele keď som v kľude - sede alebo ľahu, začalo po očkovaní. Som z toho na nervy tiež, nemôžem spať keďže ma pred spánkom trhá všade možné. Už mám za sebou neurologické - EMG v poriadku, len mierne zvýšený svalový enzým (len minimálne - žiadna výpovedná hodnota). Dovtedy som nič takéto nikdy nemala. Akú ste mali vakcínu? Treba hlásiť na Šukl.

susie1
29. jan 2022

@luciac čaute baby, vitajte v klube 🥺😤tak isto ako vy, po celom tele keď som v kľude - sede alebo ľahu, začalo po očkovaní. Som z toho na nervy tiež, nemôžem spať keďže ma pred spánkom trhá všade možné. Už mám za sebou neurologické - EMG v poriadku, len mierne zvýšený svalový enzým (len minimálne - žiadna výpovedná hodnota). Dovtedy som nič takéto nikdy nemala. Akú ste mali vakcínu? Treba hlásiť na Šukl.

kristinalu
30. jan 2022

@susie1 ahoj susie, mala som johnsson a presne toto iste sa mi deje, cele noci nespim... No a vyzera to na tu tetaniu, som z toho na nervy. Vy ste mali aku vakcinu? kolko ste po ocko?

susie1
30. jan 2022

@kristinalu tiež Johnson ☹

susie1
30. jan 2022

@kristinalu Johnson and Johnson. Ani neviem či je to Tetania, neviem či by EMG detektovalo? Nemám iné symptómy tetanie, len tie zášklby. Idem na kontrolu na neurológia za 2 týždne, dám Dr veľa otázok a opýtam sa aj na Tetániu, ja som skôr myslela či to nie je nej Syndróm benígnych fascikulácií? Tiež sa opýtam. :( je mi z toho do plaču - vakcína je sloboda.

susie1
30. jan 2022

@kristinalu 29teho Sept, ale problémy nervy, svaly, kosti som mala hneď na druhý deň s obmenami a stále sa to "vyvíjalo" aj som po 2ch týždňoch po vakcinácií hlásila na Šukl a budem im opäť volať. A asi v polke Novembra začali tie zášklby.. :(

kristinalu
30. jan 2022

@susie1 aj ja idem na neuro, dam vediet ak by son mala nejake onve info. :/ no presne tie iste problemy mam :///

kristinalu
30. jan 2022

@susie1 prosim Ta Susie nemas na to nejaky trik co s tym? ja nevien kvoli tomu spat, to mi najviac vadi ://

paulip
4. mar 2022

Ahojte, ja mam podobný problém. Zasklby začali v decembri bola som u neurologa, ale ten ma vyšetril len paláce, žiadne testy nerobil. U obvodnej som bola na preventívne KO mam ok, zistili mi prekonané plucne chlamidie. Očkovaná som bola Jonsonom v novembri. Neurolog mi odporučil brat magnézium a milgamu zasklby na chvíľu takmer ustúpili len sem tam bol nejaký, ale už znova 2 deň sú výrazne, je to hrozne zle na psychiku, tiež neviem spať. Asi sa objednám znova k neurologovi nech urobí ďalšie vyšetrenia. Je divne, ze mi tiež neurobil tie co vám, hlavne ze za objednanie 20€ a samotné vyšetrenie 40€.

luciac
20. mar 2022

@paulip dobry den ako sa mate?

paulip
20. mar 2022

@luciac dobrý, mám sa lepšie, zášklby mám, ale sú len sem tam. Snažím sa ich nevšímaj, aj keď sa mi to veľmi nedarí

luciac
24. mar 2022

@paulip no mne uz aj prestali a potom zase sa zacali a teraz najnovsie mam v jednom oku ☹ no mne ked sklbne tak mi to normalne az stres spravi ☹