Melanocytový névus v hornej končatine vrátane pleca

janekristin
12. nov 2018

Ahojte ľudia

Bola som na kožnej prehliadke. Kožná mi pozrela materské znamienko takou lupou - dermatoskop a povedala mi, že mám modrý névus. On nerastie a nemení ani farbu a ani tvar. A povedala, mi, že sa nemusím bát, že to nie je zhubné - žiadny zhubný nádor. A kožná ma poslala na chirurgiu. A na chirurgiu som sa objednala na budúci týždeň.
Veľmi sa bojím histológie.Aké vyjdú testy ☹ ☹
Na takýto zákrok idem prvý krát a veľmi moc sa bojím.

Ľudia aj vy máte s tým skúsenosti?
Aj vám vyberali materské znamienka?

Aj vy ste mali modrý névus?
Čo to to? S čoho vznika? A prečo vznika?

Ja som sa dočítala, že modrý névus sa viac vyskytuje u ľudi Azijského obyvateľska a u Európského obyvateľstva malé percento výskytu.

maminuska
12. nov 2018

@janekristin mám to aj ja pod nechtom mám ho tmavohnedy a mám to už dlho 10 ? Rokov?

janekristin
autor
12. nov 2018

@maminuska a bola si s tým u kožnej? To nie je normálne aby niečo také bolo 10 rokov. A keby si sa buchla kladivom do prsta tak modrina by bola tak menej ako týždeň. Bola by až hnedej farby. Stalo sa mi to. Mala som čierny fľak na nechte a bolelo to. A dávala som si tam na modriny krem prešlo to. A nemám to.

Ty nemáš hematón.

katkabg
12. nov 2018

Aj ja mam.taky.Daj foto

lilka5566
12. nov 2018

@janekristin prečo ju stresujes? Zato ze ty si nervózna musíš aj ostatných znervoznovat? Ja som tiez bola dlho v tom ze mam melanom, len vďaka týmto internetovým diagnozam a nie je to príjemné myslieť na to najhoršie .nevravim že to treba podceňovať ale zas nestresovat dopredu

maminuska
12. nov 2018

@janekristin ja velmi dobre viem čo mám . Mám névus pod nechtom a mám ho viac ako 10 rokov. Nijak sa nemení a nemienim do neho vrtať.

maminuska
12. nov 2018

@janekristin a áno bola som s tým u kožnej

janekristin
autor
24. nov 2018

vyoperovali mi ten modrý névus. A teraz čakám na histológiu.

katkabg
26. nov 2018

@janekristin neboj vsetko bude dobre 🙂))))

janekristin
autor
6. dec 2018

ahojte ludia taka som natesena
bolo to nezhubne - benigne