Menštruácia mi začína špinením. Je to normálne?

potvorka88
4. mar 2009

Ahojte nenašla som podobnú tému resp. podobný problém tak zakladám túto tému. Mám problém s menštruáciou. Cca. pred rokom sa mi zmenila a blbne. Dovtedy som mala 28 dňový cyklus, presný ako hodinky, vždy mi menštruácia začala krvácaním, ale posledný rok mi začína špinením, ktoré trvá 1-3 dni, potom 2-3 dni sa to zo mňa valí akoby som mala vykrvácať a na ďalší deň ako keby uťal a mám celý deň čistú vložku. Po tomto dni sa mi spustí ešte tak na 2 dni špinenie. Hovorila som o tom už s dvoma lekármi, ale nezdalo sa im to divné. Robili mi aj HP a ten bol v poriadku. Nemyslím si, že je to v poriadku. Nemali ste alebo nemáte niektorá podobný problém?

wrtulka
4. mar 2009

Ahojky potvorko..
myslím že mám podobný problém..
např. tuhle ms jsem prvních 5 dní cyklu jen trochu krvácela lehce (tak na 2 tenké tampóny za den) a 6 tý den se mi ms pořádně rozjela i s bolestma.. dneka jsem 8DC a ještě tak 2 dny určitě ms budu mít ☹ ☹

wrtulka
4. mar 2009

jinak tohle jsem už měla loni nevím čím to je ale ani na UTZ ani nikde jinde na mě doktoři nic nenašli..
ale myslím že minule se to zlepšilo po Femigardu.. teď jsem si ho taky koupila a už užívám tak uvidíme..snad pomže

schnucki
4. mar 2009

ahojik,

ja mam podobne ms, od ty doby co jsem vysadila HA, zacne spinenim, tak 2-3 dny, pak tak 2-3 dny krvaceni, ale ne moc silny, prvni krvaceni je silnejsi, ten zbytek slabsi, a konci to zase spinenim, .... nenapadlo me, ze by na tom bylo neco spatne, kazdopadne u me zadnej problem zatim nalezen nebyl 🙂

monana
4. mar 2009

Ahojte, aj sa pridavam. Mne to tak zacalo tiez po vysadeni HA, trva to uz pol roka. Zacnem spinenim 2-3 dni, potom sa mi spusti krvacanie ale len na 1 alebo 2 dni - ten prvy den mam strasne bolesti - picha ma vsetko - brucho, podbrusko aj chrbat. potom este jeden den spinim a je to. Tiez som sa nezamyslala nad tym, ze je to problem 🙂 Ak mate niekto viacej informacii budem aj ja vdacna 😉

potvorka88
autor
4. mar 2009

No tak to som rada, že nie som sama. Ja som predtým mala tak, že hneď sa spustila krv a pomaly to slablo. HA som brala dávno predtým a aj napriek tomu som to mala v pohode a sa mi po vysadení normálne spustila, tak preto si myslím, že to môže byť problém.

flyangel
4. mar 2009

Ahojte baby,nemusíte sa báť nie je na tom nič divného alebo nezdravého...každá žena má iný cyklus a priebeh cyklu:líši sa dlžkou krvácania,intenzitou krv. a tiež individualitou a lokalizáciou bolestí...to že predtým ste mali iný postup krvácania napr...3dni krv a potom spinenie a teraz máte špinenie a potom krv.alebo iný charakter ms to vôbec nie je vada ani patologická-chorobná zmena...ms sa môže meniť aj podla zdravotného stavu a zásahu do organizmu napr.antikoncepcia a jej vysadenie alebo mení sa aj vekom,klímou a inými faktormi...tak ako pokožka starne a mení sa,tak isto sa môže meniť aj náš cyklus.Takže sa nemáte čoho obávať a to už vôbec ak nemáte iné gynekologické ťažkosti alebo aj lekár vám potvrdil normu v zmene cyklu. 🙂

dicinka1
4. mar 2009

ajoj mala som podobny problem..ale zistilo sa ze amm malo hormonu progesteronu..preto mi aj kramy meskali.. 😉 neviem cim to bolo..ale potom bolo leto...a akosi som chudla..a kramy sa upravili..ale nie az tak..ale stale som dostala do 35 dna..co sa povazuje za normalne..ak je viac ako 35 dni..treba to riesit..ja som to uz neriesila...proste mala som ovulaciu az na 20 den cyklu..ale mala som ju..tak som sa vykaslala na to... 😉

flyangel
4. mar 2009

No istotne ak máte nepravidelnú ms alebo príliš silné bolesti je nutné to riešiť u gynekologa a dať sa prešetriť,ale ak máte zmenenu len intenzitu alebo charakter ms ako som už písala nie je to problém.Ale stále vravím povedzte o svojich problémoch a obavách lekárovi aby sa dali vylúčiť gyn ochorenia ako ovariálne cysty a myomi maternice...popr. aj hormony.

potvorka88
autor
9. mar 2009

Flyangel takže si myslíš, že je to v pohode? A čo to špinenie na začiatku? Pokiaľ viem, tak by to nemalo tak byť, ale keď by mi progesterón chýbal, tak by to mal dr po HM vedieť, nie? Dúfam, že som to nenapísala ako tatár 😀

cervena_ciapocka
29. apr 2010

No, aj to už dlho nikto nebol. A je podľa vás normálna menštruácia keď krvácam slabo len doobedu a večer už nič? Trvá to zatial len dva dni a predtým sa mi to ešte nikdy nestalo. A predmenštruačné príznaky ešte stále trvajú. 😕

soldi
30. apr 2010

cervena ciapocka a tehu test si neskusala robit?

cervena_ciapocka
30. apr 2010

soldi, nie, asi by bolo este skoro a tolko stastia nemam aby som bola tehotna 😀 no ale dnes uz vizera menstruacia na normalnu, skoro az silnejsiu, no ale prsia este stale bolia 😒 asi moje telo zaspalo a nepodava si navzajom spravne info 😅 😀

cervena_ciapocka
6. sep 2010

Som tu opäť aby som vás poprosila o radu. Menštruáciu mám každý mesiac v intervale 30-33 dní. Pravidelne mám PMS, bolesti počas menštruácie len prvý deň. No aj tento mesiac bola moja menštruácia akoby "bez krvi" 😕 Prvý a druhý deň som mala vložku takmer čistú, len vždy keď som šla na záchod tak zo mňa vyšla odlúčené sliznica v podobe hustých krvavých hlienov, ale tekutá krv žiadna. Tretí deň to už ustalo a len som slabo krvácala, ani nie ja jednu vložku za ten deň. Štvrtý deň ešte menej a dnes piaty deň už len špinenie. Je to normálne či nie? Doteraz bol u mňa ten prvý deň stále rovnaký, ale na druhý som už normálne krvácala (občas až veľmi).

monula535
8. sep 2010

@cervena_ciapocka myslim si ze je to normalne len ich mas slabsie, moja gyn hovorila ze aj spinenie sa povazuje za ms takze si myslim ze v pohode, aspon nemas starosti s "nehodou" pri silnych 😀

maliana
9. sep 2010

ja to mám napríklad tak, že vždy v 3. deň vôbec nekrvácam. Tak isto to má aj kamarátka, tá kľudne ide v ten den napr.na kúpalisko bez vložky či tampónu🙂

annamary27
9. sep 2010

@maliana ahoj,aj ja mávam presne takto menštruáciu už asi 2-3roky a tretí den môžem mať kludne aj sex. 😀

jbmnt
30. jún 2014

Prosim poraďte mi ako začína prvá menstruacia lebo som tam mala bolesti a išla som na WC a na toaletu boli asi 4 také bodky ako keby od krvi neviem či j to výtok alebo začiatok menzesu :/

janicka123456789
7. jan 2020

@wrtulka ahoj prpsim ta co to je ten femigard a na co sa ppuziva dakujem za odppved